Де і як отримати “Доступні ліки” на Одещині

27 листопада 2021 р. 20:47

МОЗ НСЗУ Одеса

За програмою “Доступні ліки” жителі Одеської області можуть отримати 354 лікарських засобів безкоштовно або з невеликою доплатою. В області є 719 аптек, де можна отримати ліки за електронним рецептом.

Національна служба здоров'я України розповідає, де і як пацієнтові отримати потрібні ліки в Одеській області?  

“Доступні ліки” — програма, яка дозволяє пацієнтам отримувати в аптеках безоплатні або за невелику доплату ліки від серцево-судинних хвороб, діабету ІІ типу, бронхіальної астми, розладів психіки та поведінки, епілепсії та нецукрового діабету. А також препарати для профілактики інсультів та інфарктів. 

З 1 жовтня “Доступних ліків” стало більше, і тепер до програми включено 354 лікарські засоби. З них:

 • 198 — серцево-судинні хвороби; 
 • 51 — діабет ІІ типу;
 • 27 — профілактика інсультів та інфарктів;
 • 16 — бронхіальна астма;
 • 30 — розлади психіки та поведінки; 
 • 27 — епілепсія;
 • 5 — нецукровий діабет. 

У 2021 році лікарі виписали пацієнтам Одещини більше 512,6 тис. електронних рецептів за програмою. Із них пацієнти отримали 466,5 тис. рецептів. 

Дивіться також: Як знайти сімейного лікаря в Одесі та області

Розподіл виписаних рецептів у Одеській області за групами хвороб: 

 • Серцево-судинні захворювання — 354,6 тис.;  
 • Цукровий діабет II типу — 98,8 тис.; 
 • Профілактика інфарктів та інсультів — 39,2 тис.;   
 • Бронхіальна астма — 19,6 тис.;
 • Психічні розлади. Епілепсія — 274;
 • Ревматичні хвороби — 74;
 • Нецукровий діабет — 50. 

З 719 аптек-учасниць програми “Доступні ліки” у сільській місцевості знаходиться 41. 

Лікарські препарати з реєстру програми “Доступні ліки” можна отримати винятково за електронним рецептом. 

Дивіться також: Як отримати COVID-сертифікат про одужання

Щоб отримати препарати за програмою “Доступні ліки”, потрібно зробити два кроки:

1.    Звернутись до лікаря, який випише вам електронний рецепт на ліки:

- Це може бути ваш сімейний лікар;

- При цукровому діабеті електронний рецепт на ліки може виписати ендокринолог або сімейний лікар; 

- Ліки при розладах психіки та поведінки виписує психіатр; 

- А у випадку епілепсії — невролог або психіатр.   

В електронному рецепті буде зазначена міжнародна непатентована назва препарату – діюча речовина. 

На ваш телефон надійде смс з номером рецепту, який необхідно назвати в аптеці. Якщо у вас немає мобільного телефону, лікар надасть інформацію про рецепт на папері.

Електронний рецепт можна одержати без особистого прийому у лікаря. Але дистанційні комунікації потрібно узгодити з лікарем заздалегідь.

2.    Прийти до аптеки, яка бере участь у програмі, назвати номер рецепту та обрати потрібні ліки. Знайти аптеки допоможе мапа з аптеками на дашборді НСЗУ —  “Електронна карта аптек-учасниць програми реімбурсації лікарських засобів”. 

Дивіться також: Як змінити номер телефону, на який укладена декларація з сімейним лікарем або педіатром

У відомстві зазначають, що НСЗУ відшкодовуює аптекам кошти за ліки, які отримали пацієнти. Так, за 2021 рік НСЗУ компенсувала аптекам Одеської області понад майже 29,7 млн грн — це рекорд серед областей. 

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Сьогодні, 26 січня, МОЗ України зареєструвало препарат для лікування COVID-19 «Молнупіравір» для екстреного застосування. «Молнупіравір» планують використовувати для інфікованих людей, які знаходяться у групах ризику, щоб убезпечити їх від переходу із легкого ступеня тяжкості захворювання до середнього та важкого. «Ми почали готуватися до чергової хвилі ковіду завчасно. Тому ще минулого року … читати далi

В Україні особи, які через складні життєві обставини, спричинені інвалідністю, віком, станом здоров’я, потребують надання якісних соціальних послуг за місцем проживання, а саме – надання соціальної послуги догляду вдома. Рravokator зібрав інформацію, хто має право на отримання цих послуг, що це за послуги та які документи потрібні, щоб їх отримувати. Ці послуги - це заходи, … читати далi

Фізичні та юридичні особи, а також нерезиденти, які мають у власності об'єкти нерухомості, мають сплачувати податок на нерухомість. "НВ. Бізнес" пояснює, хто та скільки має заплатити за нерухоме майно в Україні у 2022 році. Об'єкт та база нарахування податку на нерухомість Податок для власників житлової/нежитлової нерухомості для фізичних осіб розраховується за площу, що перевищує: 60 м² — для квартир; … читати далi

Покупки в Інтернет-магазинах вже не один рік впевнено витісняють традиційний шопінг та прогулянки по торговельних галереях, а з початком пандемії у світі придбання товарів в мережі стало просто необхідністю. Однак зі збільшенням асортименту, росте й кількість бажаючих так чи інакше наживитися на довірливих покупцях. Дивіться також: Як отримати компенсацію у випадку травмування через … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР