Де і як отримати “Доступні ліки” на Одещині

27 листопада 2021 р. 20:47

МОЗ НСЗУ Одеса

За програмою “Доступні ліки” жителі Одеської області можуть отримати 354 лікарських засобів безкоштовно або з невеликою доплатою. В області є 719 аптек, де можна отримати ліки за електронним рецептом.

Національна служба здоров'я України розповідає, де і як пацієнтові отримати потрібні ліки в Одеській області?  

“Доступні ліки” — програма, яка дозволяє пацієнтам отримувати в аптеках безоплатні або за невелику доплату ліки від серцево-судинних хвороб, діабету ІІ типу, бронхіальної астми, розладів психіки та поведінки, епілепсії та нецукрового діабету. А також препарати для профілактики інсультів та інфарктів. 

З 1 жовтня “Доступних ліків” стало більше, і тепер до програми включено 354 лікарські засоби. З них:

 • 198 — серцево-судинні хвороби; 
 • 51 — діабет ІІ типу;
 • 27 — профілактика інсультів та інфарктів;
 • 16 — бронхіальна астма;
 • 30 — розлади психіки та поведінки; 
 • 27 — епілепсія;
 • 5 — нецукровий діабет. 

У 2021 році лікарі виписали пацієнтам Одещини більше 512,6 тис. електронних рецептів за програмою. Із них пацієнти отримали 466,5 тис. рецептів. 

Дивіться також: Як знайти сімейного лікаря в Одесі та області

Розподіл виписаних рецептів у Одеській області за групами хвороб: 

 • Серцево-судинні захворювання — 354,6 тис.;  
 • Цукровий діабет II типу — 98,8 тис.; 
 • Профілактика інфарктів та інсультів — 39,2 тис.;   
 • Бронхіальна астма — 19,6 тис.;
 • Психічні розлади. Епілепсія — 274;
 • Ревматичні хвороби — 74;
 • Нецукровий діабет — 50. 

З 719 аптек-учасниць програми “Доступні ліки” у сільській місцевості знаходиться 41. 

Лікарські препарати з реєстру програми “Доступні ліки” можна отримати винятково за електронним рецептом. 

Дивіться також: Як отримати COVID-сертифікат про одужання

Щоб отримати препарати за програмою “Доступні ліки”, потрібно зробити два кроки:

1.    Звернутись до лікаря, який випише вам електронний рецепт на ліки:

- Це може бути ваш сімейний лікар;

- При цукровому діабеті електронний рецепт на ліки може виписати ендокринолог або сімейний лікар; 

- Ліки при розладах психіки та поведінки виписує психіатр; 

- А у випадку епілепсії — невролог або психіатр.   

В електронному рецепті буде зазначена міжнародна непатентована назва препарату – діюча речовина. 

На ваш телефон надійде смс з номером рецепту, який необхідно назвати в аптеці. Якщо у вас немає мобільного телефону, лікар надасть інформацію про рецепт на папері.

Електронний рецепт можна одержати без особистого прийому у лікаря. Але дистанційні комунікації потрібно узгодити з лікарем заздалегідь.

2.    Прийти до аптеки, яка бере участь у програмі, назвати номер рецепту та обрати потрібні ліки. Знайти аптеки допоможе мапа з аптеками на дашборді НСЗУ —  “Електронна карта аптек-учасниць програми реімбурсації лікарських засобів”. 

Дивіться також: Як змінити номер телефону, на який укладена декларація з сімейним лікарем або педіатром

У відомстві зазначають, що НСЗУ відшкодовуює аптекам кошти за ліки, які отримали пацієнти. Так, за 2021 рік НСЗУ компенсувала аптекам Одеської області понад майже 29,7 млн грн — це рекорд серед областей. 

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Наприкінці квітня 2022 року омбудсман повідомила, що згідно з інформацією російських ЗМІ, з території України до рф було вивезено понад 915 тисяч осіб, з яких 170 тисяч - діти. Хтось виїзжає в рф добровільно, рятуючись від обстрілів та враховуючи, що деколи географічно територія рф ближче, ніж безпечні регіони України. Але … читати далi

Вторгнення росії в Україну змусило багатьох громадян переїхати за кордон, це стосується й вагітних жінок, невідомо коли вони зможуть повернутися додому чи хоча б у рідну країну, проте звертатися до лікарів знадобиться точно.  Тож юристка Одеської обласної організації "Комітет виборців України" Юлія Лісова підготувала пам'ятку для вагітних жінок, яка може … читати далi

Від початку повномасштабного вторгнення росії в Україну тисячі українців втратили своє житло, і доки війна триватиме, на жаль, кількість руйнувань лише зростатиме. Однак держава в цьому випадку може допомогти громадянам. Адвокатка, правова радниця Громадського центру правосуддя Юлія Лісова підготувала консультацію з приводу як отримати компенсацію за своє пошкоджене житло. Основними нормативно-правовими … читати далi

Під час воєнного стану діють особливі правила перетину державного кордону, які за своєю суттю покликані спростити виїзд за кордон людям, які тікають від війни. З вказаними правилами можна ознайомитись в оновлених Правилах перетинання державного кордону громадянами України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 27 січня 1995 р. № 57 (далі … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР