Чи варто вакцинуватися від грипу під час пандемії COVID-19

26 грудня 2021 р. 21:39

вакцинація

У Центрі громадського здоров'я наголошують, аби провести новорічно-різдвяні свята безпечно й без ускладнень для здоров’я — треба вакцинуватися від грипу. Це можна зробити впродовж усього епідсезону.

Специфічного лікування грипу не існує, однак є профілактика.

Враховуючи брак вакцин минулого року, цьогоріч в Україні доступна більша кількість. За інформацією імпортерів, цього сезону до України ввезено близько 1,25 млн доз вакцин проти грипу.

На приватному ринку в аптеках українці можуть придбати такі вакцини:

ДЖІСІ ФЛЮ КВАДРИВАЛЕНТ, Корея;
ВАКСІГРИП ТЕТРА, Франція;
ІНФЛУВАК ТЕТРА, Нідерланди.

Усі ці вакцини пройшли реєстрацію та безпечні для використання.

Для медичних працівників через механізм PIVI доступні близько 30 тис. доз безоплатно.

Дивіться також: Як обрати якісні іграшки у подарунок дітям на Новий Рік

Коштом держбюджету також закуплено близько 180 тис. доз вакцин проти грипу для щеплення людей із груп ризику. До них належать:

  • люди віком 60 років і старше;
  • діти від 6 міс;
  • вагітні жінки;
  • люди з хронічними захворюваннями;
  • люди з професійної групи ризику (лікарі, вчителі, військові, продавці тощо).

Ці вакцини вже розподілені між усіма областями України. Тож зверніться до свого сімейного лікаря й отримайте щеплення безоплатно, якщо ви входите до якоїсь із груп ризику.

Цьогоріч в Україні також запустили проєкт із вакцинації від грипу в аптеках. Кожен повнолітній громадянин може придбати вакцину проти грипу, пройти огляд лікаря та зробити щеплення безпосередньо в аптеці. Це зручно, вигідно й розвантажує амбулаторії. Однак поки що така ініціатива діє у Києві та Рівному.

Вакцинуватися від грипу важливо. Це можна робити не лише на початку, а і впродовж усього епісезону. Бо ризик захворіти на грип і мати тяжкі ускладнення є досить високим, особливо для людей із груп ризику.

Дивіться також: Куди звертатися, якщо сімейний лікар звільнився або захворів

«У світі щороку реєструють понад 65 тис. летальних випадків спричинених ускладненнями від грипу. Навіть у світових масштабах ця цифра є високою. Аби запобігти захворюванню — вакцинуйтеся. Це можна зробити й зараз, якщо ви не встигли щепитися на початку епідсезону», — підсумовує Олександр Заіка, завідувачка відділу імунізації Центру громадського здоров’я.

До того ж ризик одночасного інфікування грипом і COVID-19 є дуже високим — у 6 разів вищий ризик смертності в разі поєднання цих інфекцій. Важливо, що вакцини від грипу і COVID-19 можна вводити в один день.

«Під час пандемії COVID-19 кількість звернень до лікарів первинної ланки збільшилася у 5–10 разів. А кількість медпрацівників, на жаль, зменшилася. Тож запитайте себе — чи хочете хворіти?» — наголошує Ірина Волошина, д.мед.н., сімейна лікарка, професорка кафедри сімейної медицини Запорізького державного медичного університету.

Лікарка наголошує, що вакцинуватися від грипу варто для того, щоб:

  • захиститися від ускладнень грипу (пневмонії, отити тощо) і знизити ризик госпіталізації;
  • зекономити кошти на лікування;
  • зберегти свій робочий час і навчальний час ваших дітей.

Післявакцинальні реакції трапляються рідко і швидко минають. Серед них: нездужання, міалгія, головний біль, припухлість у місці ін’єкції, еритема в місці ін’єкції.

В Одесі пройти вакцинацію від грипу можна в маніпуляційному кабінеті медичного центру за адресою: вул. Жуковського, 30.

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Наприкінці квітня 2022 року омбудсман повідомила, що згідно з інформацією російських ЗМІ, з території України до рф було вивезено понад 915 тисяч осіб, з яких 170 тисяч - діти. Хтось виїзжає в рф добровільно, рятуючись від обстрілів та враховуючи, що деколи географічно територія рф ближче, ніж безпечні регіони України. Але … читати далi

Вторгнення росії в Україну змусило багатьох громадян переїхати за кордон, це стосується й вагітних жінок, невідомо коли вони зможуть повернутися додому чи хоча б у рідну країну, проте звертатися до лікарів знадобиться точно.  Тож юристка Одеської обласної організації "Комітет виборців України" Юлія Лісова підготувала пам'ятку для вагітних жінок, яка може … читати далi

Від початку повномасштабного вторгнення росії в Україну тисячі українців втратили своє житло, і доки війна триватиме, на жаль, кількість руйнувань лише зростатиме. Однак держава в цьому випадку може допомогти громадянам. Адвокатка, правова радниця Громадського центру правосуддя Юлія Лісова підготувала консультацію з приводу як отримати компенсацію за своє пошкоджене житло. Основними нормативно-правовими … читати далi

Під час воєнного стану діють особливі правила перетину державного кордону, які за своєю суттю покликані спростити виїзд за кордон людям, які тікають від війни. З вказаними правилами можна ознайомитись в оновлених Правилах перетинання державного кордону громадянами України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 27 січня 1995 р. № 57 (далі … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР