Необхідно обов’язково взяти з собою документ, який посвідчує Вашу особу – зокрема, паспорт чи посвідку на проживання в Україні.
Щоб робити нотатки чи написати заяву (клопотання), візьміть записник та ручку.
Учасники процесу мають право вести аудіозапис засідання. Якщо Вам це необхідно – підготуйте диктофон чи телефон з відповідною функцією.
Візьміть з собою документи (та їх копії), які стосуються вашої справи та підготуйте іншу важливу інформацію по справі, яку можна озвучити в суді.
Якщо потребуєте правової допомоги в суді, необхідно завчасно звернутись до відповідних фахівців (зокрема, адвоката). Якщо немає можливості оплатити правову допомогу - за наявності певних підстав можна скористатись послугами безоплатної вторинної правової допомоги (0 800 213 103).
Перед судовим засіданням краще зателефонувати до суду та уточнити, чи не відкладено Ваше судове засідання.
До суду потрібно прийти завчасно та повідомити про своє прибуття секретаря або помічника судді, який веде Вашу справу.
Якщо за якихось обставин Ви не можете прибути до суду – необхідно завчасно про це повідомити (бажано в письмовій формі, але якщо немає можливості - телефоном). При цьому, важливо зазначити: чи не заперечуєте про розгляд справи без Вашої присутності чи навпаки - наполягаєте на Вашій обов’язковій участі та перенесенні слухання справи на іншу дату.
(!) Розрахувати, скільки часу Вам знадобиться перебувати в приміщенні суду складно. Адже іноді судові засідання не починаються вчасно, іноді тривають довше запланованого чи взагалі не відбуваються з якихось причин. Тому на день засідання ми рекомендуємо не планувати інших важливих справ, які прив’язані до часу.
Телефони канцелярії судів та конкретних суддів (їх помічників) можна знайти на офіційному сайті судової влади, за єдиним контакт-центром 044 207-35-46 та в приміщенні суду.
Разом з тим, у зв’язку з недостатнім фінансуванням, телефони в судах можуть не працювати. Тому ми радимо попросити для зв’язку мобільний номер працівників апарату суду, або розраховувати на спілкування тільки шляхом надсилання листів електронною або звичайною поштою.
(!) Серед працівників суду є дві категорії: судді та працівники апарату суду. Суддям заборонено проводити зустрічі та спілкування з будь-якою зі сторін справи та адвокатами без участі іншої сторони або ж її представника, а також надавати будь-які коментарі стосовно справи, яку він розглядає. Тому радимо з усіх організаційних питань звертатись до працівників апарату суду.
Перебуваючи в суді, варто знати певні ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ:
При вході до зали судових засідань судді або колегії суддів, усі присутні встають.
Кожного разу, коли до Вас звертається суддя, потрібно стоячи відповідати на запитання (те ж саме, коли питання ставите Ви). Можна просити суд дозволити не вставати, якщо з якихось причин це складно робити.
У приміщенні, де відбувається судове засідання, не можна користуватися мобільним телефоном з включеним звуковим сигналом.
Ввічливо, з повагою та без приниження ставтесь до суддів та працівників суду, Ваших опонентів та інших відвідувачів суду. При зверненні до судді потрібно вживати слова «Ваша честь». При зверненні до учасників судового процесу, потрібно вживати слова «шановний (шановна)», «пане (пані)».
Поводьтесь спокійно, врівноважено і стримано, не сперечайтеся із судом. На поставлені запитання відповідайте лаконічно, зрозуміло та голосно. Якщо Вам потрібно вийти із зали судового засідання, маєте право заявити клопотання щодо оголошення перерви судового засідання.
Усі документи та інші матеріали, що стосуються справи, потрібно передавати через судового розпорядника або ж секретаря судового засідання. Якщо можливо, краще це зробити перед судовим засіданням – через канцелярію суду, отримавши відповідну помітку про отримання цих документів.
Заборонено розпивати алкогольні напої у приміщенні суду та палити в заборонених місцях, перебувати в приміщенні суду в стані алкогольного та наркотичного сп’яніння, приносити вогненебезпечні і вибухонебезпечні предмети та речовини.
(!) У разі порушення правил поведінки, суддяможе винести попередження чи навіть видалити таку особу із зали судового засідання. За прояв неповаги до суду, по відношенню до порушника може бути накладено штраф, або ж така особа може бути піддана адміністративному арешту.
Ви можете ознайомитись з матеріалами справи, звернувшись до апарату суду з відповідною письмовою заявою. Можна робити витяги та знімати копії, зокрема за допомогою фотоапарату чи камери на телефоні. При цьому, категорично забороняється робити написи або ж видаляти окремі аркуші справи та іншим способом пошкоджувати судову справу. Також є можливість отримати електронну копію фонограми судового засідання по Вашій справі.
ЯКИЙ ПОРЯДОК ЗВЕРНЕННЯ ДО СУДУ?
Вашу скаргу, позовну заяву чи клопотання можете подати до суду поштовим відправленням. Надсилати документи рекомендуємо як цінний лист рекомендованою поштою з поштовим вкладенням та повідомленням про вручення вашого відправлення адресату.
Днем вчинення відповідної дії вважається день, коли ви передали листа до поштового відділення - визначається за поштовим штемпелем (а не день, коли цей документ надійшов до суду). Копії надісланого вами документа та квитанції про поштову відправку документів зберігайте у себе для того, аби підтвердити відправлення вами документів до суду.
Документи Ви можете подати також власноруч через канцелярію суду, до якого ви звертаєтесь. Для цього необхідно у робочий час звернутись до працівника апарату суду, який здійснює приймання вхідної кореспонденції та її реєстрацію. Обов’язково візьміть з собою копії документів, які ви подаєте до суду, і попросіть проставити відбиток штампу із вказівкою дати та часу одержання, а також реєстраційного номеру (або видати відповідну довідку щодо прийняття документів із їх переліком).
У разі подання вами звернення в рамках відкритої справи, на початку документа ми рекомендуємо вказувати реєстраційний номер справи. Це дасть можливість прискорити передачу вашого звернення відповідному судді.
Також документи можна надсилати електронною поштою на офіційну адресу суду. При цьому підписані такі документи мають бути вашим електронним підписом. Підписати документ електронним підписом можливо, наприклад, на сайті.
(!) Анонімні або непідписані звернення суд до розгляду не приймає. Також до канцелярії суду замість вас не може подати документи інша людина, крім випадку, коли така людина є вашим адвокатом, або в неї є від Вас відповідна нотаріальна довіреність.
(!) Під час дії заходів щодо протидії розповсюдження пандемії COVID-19, в приміщеннях судів можуть запроваджуватись спеціальні правила:
Можуть допускатись до приміщень судів лише працівники суду, а справи розглядатись без учасників (крім випадків, коли особиста участь обов’язкова або учасники наполягають на особистій участі).
Можуть вимагати надягнути захисну маску та рукавички під час Вашого перебування в суді. Також можуть перевірити температуру на вході та не допустити до приміщення, якщо вона перевищує норму.
Канцелярія судів може не приймати відвідувачів, а документи попросять залишити у спеціальних боксах на вході до приміщення суду.
Для того, щоб підготуватись, краще перевірити перед візитом до суду на його офіційному сайті правила, за якими він працює у цей період. Оскільки, навіть в межах одного населеного пункту різні суди можуть встановлювати різні правила та обмеження.
Під час цього періоду можлива участь у судовому засіданні шляхом дистанційного зв’язку з комп’ютера чи ноутбука - наприклад, за допомогою платформи EASYCON на сайті. Про бажання скористатись такою можливістю необхідно попередити суд не пізніше ніж за п’ять днів до запланованого засідання, надіславши копію клопотання всім іншим учасникам справи. В суд, одночасно з клопотанням, необхідно надати підтвердження того, що інші учасники також повідомлені про нього.
Ця правова консультація носить рекомендаційний характер, не є офіційним роз’ясненням чинного законодавства та актуальна станом на 2020 рік. Публікація підготовлена Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» в рамках проєкту «Громадський центр правосуддя як мульти-функціональна платформа розвитку правосуддя в громадах», за фінансової підтримки Європейського Союзу. Погляди авторів публікації не відображають офіційної позиції Європейського Союзу.
Домашнє насильство - це насильство однієї людини (людей) над іншою (іншими) у рамках побутових відносин, таких як шлюб чи співжиття, незалежно від економічного чи соціального статусу. Як протидіяти йому розповідає адвокатка Юлія Лісова. Виділяється кілька основних форм домашнього насильства: Фізичне насильство: ляпаси, штовхання, щипання, побиття та нанесення будь-якої фізичної шкоди, …
читати далi
В країнах світу активно розробляють вакцини проти коронавірусу, та починають вакцинацію громадян, а в Україні поки що ця проблема не вирішена. Проте процес розпочато тож як саме це буде проходити. №1. Коли почнуть вакцинувати українців? Орієнтовний початок вакцинації — лютий 2021 року. Це поетапний процес, оскільки спочатку щеплення отримають працівники системи …
читати далi
Право власності на нерухоме майно, обтяження цих прав, їх виникнення, перехід і припинення підлягають державній реєстрації. Це означає, що поки власність не буде зареєстрована за певною особою у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, права власності у такої особи не виникне. (!) Державний реєстр речових прав на нерухоме майно - це …
читати далi
Колекторами називають людей, які вимагають від боржників погашення кредитів в інтересах замовника-кредитора (частіше всього банку, кредитної спілки чи іншої фінансової установи). Часто колектори користуються правовою необізнаністю громадян та переходять в своїй діяльності дозволені законодавством межі: Відмовляються представитися, вказати місце роботи і займану посаду (при особистих контактах відмовляються пред’являти посвідчення чи …
читати далi
Прокурори Одеської обласної прокуратури скерували до суду обвинувальний акт стосовно колишнього депутата однієї з політичних сил, підозрюваного у підкупі члена …
читати далi
Конкурсна комісія Міністерства розвитку громад та територій України з відбору проєктів регіонального розвитку прийняла рішення про фінансування у 2021 році 28 проєктів, …
читати далi
Управління житлово-комунального господарства Ізмаїльської міської ради Ізмаїльського району Одеської області провело тендер для пошуку компанії, якій заплатять за послуги з …
читати далi
Адвокати розшукують законних представників двох потерпілих дітей у кримінальній справі про ймовірне розбещення неповнолітніх у Ізмаїльському спеціалізованому будинку дитини. Як …
читати далi
Департамент охорони здоров'я Одеської обласної адміністрації отримав 25,9 тисяч доз вакцини від COVID-19 і з 25 лютого в регіоні починається вакцинація …
читати далi
Одеська обласна організація ВГО "Комітет виборців України" підготувала інформаційний буклет "Ти і народний депутат". У лаконічній і доступній формі автори …
читати далi
Народний депутат Олексій Гончаренко, обраний відстоювати в Верховній Раді України інтереси мешканців Одеської області, в січні не відвідав жодного засідання …
читати далi
Кабінет міністрів України реорганізував Національну академію державного управління при президентові України та Дніпропетровський, Львівський, Одеський, Харківський регіональні інститути. Про це …
читати далi
Одеський міський голова Геннадій Труханов підписав розпорядження, яким скоротив чисельність співробітників Юридичного департаменту муніципалітету зі 111 працівників до 107. Про …
читати далi
2 та 8 лютого міський голова Одеси Геннадій Труханов видав розпорядження про виділення коштів на купівлю квіткової продукції. Відповідно до …
читати далi
Платіжна система - спеціальний web-інтерфейс, фінансовий посередник, який допомагає приймати платежі і переводити гроші, отримані від Користувача, Виданню. Діє на підставі ЗУ «Про платіжні системи та переказ коштів в Україні».
Пожертвування - перерахування Виданню грошових коштів з метою її фінансової або іншої підтримки в будь-якому розмірі - на розсуд Користувача.
Користувач - фізична особа, яка є фактичним користувачем сайту та / або його окремих матеріалів, дієздатна і досягла 18 років.
Правила - дані Правила оплати (здійснення добровільних безповоротних платежів на користь Видання).
Умови внесення пожертвувань
Користувач має можливість внести Пожертвування на користь Виданню на добровільній основі в розмірі фіксованої щомісячної або одноразової суми грошових коштів (конкретний розмір Пожертвувань Користувач визначає самостійно на власний розсуд).
Доступні способи переказу грошових кошти (Пожертвувань):
перерахування коштів за допомогою платіжної системи
перерахування коштів на зазначені банківські реквізити
перерахування коштів через краудфандінговий майданчик Patreon.
Здійснюючи Пожертвування (перераховуючи кошти на користь Видання), Користувач погоджується, що він робить його добровільно, свідомо і цілеспрямовано, що він не був введений в оману Виданням стосовно мети / розміру і повернення свого платежу. Також, здійснюючи Пожертвування, він підтверджує, що ознайомився з даними Правилами, згоден з ними і не буде пред'являти Виданню ніяких претензій / позовів ні в теперішньому часі, ні в майбутньому.
Внесення Користувачем грошових коштів в якості Пожертвування є одностороннім безповоротним перерахування таких коштів Виданню Користувачем. Здійснюючи Пожертвування, Користувач підтверджує, що є дієздатним особою, яка має право розпоряджатися грошовими коштами, що перераховуються Виданню.
Видання не несе відповідальності за помилки (в тому числі, технічні), збої або неточності в роботі, а також будь-які інші дії / бездіяльності з боку платіжних систем, банків і майданчики Patreon.
Видання не повертає Користувачеві внесені ним Пожертви ні за яких обставин, включаючи помилково або невірно вчинені ним оплати.
Видання залишає за собою право в односторонньому порядку і без попереднього повідомлення користувачів змінювати Правила. Оновлені / змінені Правила будуть публікуватися на сайті izbirkom.org.ua. Вступати в силу вони будуть з моменту опублікування таких змін / оновлення.
Користувач несе повну відповідальність за достовірність даних платіжної картки та іншої інформації, зазначеної ним при здійсненні Пожертвування.
Оберіть один з варіанті підтримки (Select a membership level). Наразі це 2,5, 9 або 20 євро на місяць.
Натисніть підтримати - Join
Пройдіть авторизацію Patreon. Можете зробити це за допомогою аутентифікації через свій акаунт Google, Facebook або заповнивши поля: Ім’я, електронна пошта, підтвердження електронної пошти та пароль.
В разі авторизації гугл чи фб вас пропустить далі одразу. У разі реєстрації пошти:
Оберіть країну
Оберіть зручний для вас спосіб оплати: paypal або картка. Сервісу потрібні номер картки (16 знаків), дата до якої вона діє, cvv код (зазвичай 3 цифри на звороті) та поштовий індекс.