Відкрите багатство: тест від YouControl до Дня відкритих даних

06 березня 2020 р. 11:50

YouControl

До Міжнародного дня Відкритих даних, який цього року святкують у всьому світі 7 березня, YouControl зробив тест, який дасть можливість дізнатись більше, які з даних є відкритими та загальнодоступними, а які є персональними.

З кожним роком дедалі більше даних не тільки у форматі тексту, а й графічних, відео, геопросторових та інших стають відкритими для використання та створення унікальних сервісів для покращення життя. Україна у 2015 році на рівні законодавства офіційно заявила: відкритим державним даним в нашій країні бути. Нині, згідно із минулорічною постановою Кабміну, для вільного використання мають бути відкритими майже 900 наборів даних із найрізноманітніших сфер діяльності. На сьогодні в Україні працює Портал відкритих даних із 886 наборами, а різні регіони активно долучаються до Міжнародної хартії відкритих даних. Такі кроки не залишились непоміченими і світовою спільнотою. Інститут міжнародних фінансів визнав нашу державу однією з ТОП-3, що найшвидше прогресує у питанні відкритості. А, за словами міністра цифрової трансформації Михайла Федорова, Україна має більш амбітну мету: за три роки увірватися у трійку лідерів за обсягом відкриття даних. 

Чому відкриті дані такі важливі для кожного члена суспільства, тобто для кожного з нас? Вони дозволяють створювати продукти, покликані на боротьбу із корупцією, робити державні закупівлі, використання бюджетних коштів чесними та зрозумілими. Сприяють формуванню прозорого бізнес-середовища, допомагають компаніям знаходити надійних партнерів та боротися із шахраями. Відкриті дані роблять важливий внесок у боротьбу зі злочинністю та покращення екологічного становища завдяки технологічним продуктам, розробленим на їхній основі. Вони просто допомагають нам жити зручніше, використовуючи різні додатки пошуку заходів, житла, території для відпочинку чи навпаки – вказують на небезпечні місця, які слід оминати.  

Та часто у людей виникає підміна понять і дилема: що належить до відкритих, а що – до персональних даних? Наскільки добре ви розумієтеся на цій темі і чи зможете відрізнити одне від іншого? Для того, аби перевірити це, YouControl розробив тест, пройти який може анонімно кожен бажаючий.

YouControl — аналітична система на основі відкритих даних, що з понад 60 джерел формує повне досьє на кожну компанію України, відстежує зміни та візуалізує зв’язки. Унікальна технологія YouControl дозволяє за хвилину отримати актуальну (на час запиту) інформацію про компанію, ФОП або фізичну особу. 
 

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

У Кабінеті міністрів України дали роз'яснення щодо дії нових обмеженнь у вигляді відповідей на найпоширеніші запитання. Чому запровадили правило носити з собою документи, що посвідчують особу? Наявність у людини документів дозволить перевірити, чи не мусить вона бути на самоізоляції, або в обсервації. А також це дасть можливість органам правопорядку застосовувати адміністративну відповідальність … читати далi

Вночі на 31 березня Верховна Рада ухвалила законопроєкт «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо умов обігу земель сільськогосподарського призначення». Це значить, що сільськогосподарську землю можна буде продавати і купувати. Станом на 10-у годину 1 квітня закон ще не підписав ні голова Верховної ради, ні президент.  Як цитує … читати далi

Станом на 29 березня 2020 року Єдиний реєстр судових рішень налічує 32 судових рішення за результатами розгляду протоколів поліції за фактами порушень так званих правил карантину людей. 62% рішень закінчились висновками суду або про необхідність закриття справи у зв'язку з відсутністю складу правопорушення, або з поверненням матеріалів  поліції для усунення … читати далi

З 20 березня набрав чинності Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв’язку з прийняттям Закону України “Про запобігання корупції”» № 524-ІХ.  Документ змінює правила подання щорічних декларацій за 2019 рік, звужує коло суб’єктів декларування та перелік об’єктів декларування. Так, щорічну декларацію за 2019 рік не потрібно … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР