Відкрите багатство: тест від YouControl до Дня відкритих даних

06 березня 2020 р. 11:50

YouControl

До Міжнародного дня Відкритих даних, який цього року святкують у всьому світі 7 березня, YouControl зробив тест, який дасть можливість дізнатись більше, які з даних є відкритими та загальнодоступними, а які є персональними.

З кожним роком дедалі більше даних не тільки у форматі тексту, а й графічних, відео, геопросторових та інших стають відкритими для використання та створення унікальних сервісів для покращення життя. Україна у 2015 році на рівні законодавства офіційно заявила: відкритим державним даним в нашій країні бути. Нині, згідно із минулорічною постановою Кабміну, для вільного використання мають бути відкритими майже 900 наборів даних із найрізноманітніших сфер діяльності. На сьогодні в Україні працює Портал відкритих даних із 886 наборами, а різні регіони активно долучаються до Міжнародної хартії відкритих даних. Такі кроки не залишились непоміченими і світовою спільнотою. Інститут міжнародних фінансів визнав нашу державу однією з ТОП-3, що найшвидше прогресує у питанні відкритості. А, за словами міністра цифрової трансформації Михайла Федорова, Україна має більш амбітну мету: за три роки увірватися у трійку лідерів за обсягом відкриття даних. 

Чому відкриті дані такі важливі для кожного члена суспільства, тобто для кожного з нас? Вони дозволяють створювати продукти, покликані на боротьбу із корупцією, робити державні закупівлі, використання бюджетних коштів чесними та зрозумілими. Сприяють формуванню прозорого бізнес-середовища, допомагають компаніям знаходити надійних партнерів та боротися із шахраями. Відкриті дані роблять важливий внесок у боротьбу зі злочинністю та покращення екологічного становища завдяки технологічним продуктам, розробленим на їхній основі. Вони просто допомагають нам жити зручніше, використовуючи різні додатки пошуку заходів, житла, території для відпочинку чи навпаки – вказують на небезпечні місця, які слід оминати.  

Та часто у людей виникає підміна понять і дилема: що належить до відкритих, а що – до персональних даних? Наскільки добре ви розумієтеся на цій темі і чи зможете відрізнити одне від іншого? Для того, аби перевірити це, YouControl розробив тест, пройти який може анонімно кожен бажаючий.

YouControl — аналітична система на основі відкритих даних, що з понад 60 джерел формує повне досьє на кожну компанію України, відстежує зміни та візуалізує зв’язки. Унікальна технологія YouControl дозволяє за хвилину отримати актуальну (на час запиту) інформацію про компанію, ФОП або фізичну особу. 
 

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Зима принесе українцям не тільки новорічний клопіт, а й деякі зміни, зокрема й фінансові. ІзбірКом проаналізував найважливіші нововведення, які набирають чинності у грудні 2021 року. Якою буде мінімальна зарплата та прожитковий мінімум в Україні з 1 грудня 2021 Згідно з Законом України "Про Державний бюджет України на 2021 рік" від 15.12.2020 р. № 1082-IX з … читати далi

Міністерство охорони здоров'я повідомило про посилення захисту від коронавірусу штаму "Омікрон". Що ж відомо про новий штам та чи дієві проти нього існуючі вакцини? Всесвітня організація охорони здоров’я назвала новий штам коронавірусної хвороби “Омікрон” таким, що викликає занепокоєння. Таку ж саму класифікацію було надано і Європейським центром по контролю за хворобами.  Випадки зараження цим штамом … читати далi

За програмою “Доступні ліки” жителі Одеської області можуть отримати 354 лікарських засобів безкоштовно або з невеликою доплатою. В області є 719 аптек, де можна отримати ліки за електронним рецептом. Національна служба здоров'я України розповідає, де і як пацієнтові отримати потрібні ліки в Одеській області?   “Доступні ліки” — програма, яка дозволяє пацієнтам … читати далi

Щорічно наприкінці листопада вітрини магазинів рясніють банерами з акціями та знижками - наближається "чорна п'ятниця", всесвітній день розпродажів, з якого розпочинається сезон різдвяних покупок. За даними Financesonline лише у США дохід від минулорічної "чорної п’ятниці" склав більше 188 млрд дол. Середньостатистичний американець в цей день витрачає близько 485 дол. В Україні цей показник коливається в … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР