Відкрите багатство: тест від YouControl до Дня відкритих даних

06 березня 2020 р. 11:50

YouControl

До Міжнародного дня Відкритих даних, який цього року святкують у всьому світі 7 березня, YouControl зробив тест, який дасть можливість дізнатись більше, які з даних є відкритими та загальнодоступними, а які є персональними.

З кожним роком дедалі більше даних не тільки у форматі тексту, а й графічних, відео, геопросторових та інших стають відкритими для використання та створення унікальних сервісів для покращення життя. Україна у 2015 році на рівні законодавства офіційно заявила: відкритим державним даним в нашій країні бути. Нині, згідно із минулорічною постановою Кабміну, для вільного використання мають бути відкритими майже 900 наборів даних із найрізноманітніших сфер діяльності. На сьогодні в Україні працює Портал відкритих даних із 886 наборами, а різні регіони активно долучаються до Міжнародної хартії відкритих даних. Такі кроки не залишились непоміченими і світовою спільнотою. Інститут міжнародних фінансів визнав нашу державу однією з ТОП-3, що найшвидше прогресує у питанні відкритості. А, за словами міністра цифрової трансформації Михайла Федорова, Україна має більш амбітну мету: за три роки увірватися у трійку лідерів за обсягом відкриття даних. 

Чому відкриті дані такі важливі для кожного члена суспільства, тобто для кожного з нас? Вони дозволяють створювати продукти, покликані на боротьбу із корупцією, робити державні закупівлі, використання бюджетних коштів чесними та зрозумілими. Сприяють формуванню прозорого бізнес-середовища, допомагають компаніям знаходити надійних партнерів та боротися із шахраями. Відкриті дані роблять важливий внесок у боротьбу зі злочинністю та покращення екологічного становища завдяки технологічним продуктам, розробленим на їхній основі. Вони просто допомагають нам жити зручніше, використовуючи різні додатки пошуку заходів, житла, території для відпочинку чи навпаки – вказують на небезпечні місця, які слід оминати.  

Та часто у людей виникає підміна понять і дилема: що належить до відкритих, а що – до персональних даних? Наскільки добре ви розумієтеся на цій темі і чи зможете відрізнити одне від іншого? Для того, аби перевірити це, YouControl розробив тест, пройти який може анонімно кожен бажаючий.

YouControl — аналітична система на основі відкритих даних, що з понад 60 джерел формує повне досьє на кожну компанію України, відстежує зміни та візуалізує зв’язки. Унікальна технологія YouControl дозволяє за хвилину отримати актуальну (на час запиту) інформацію про компанію, ФОП або фізичну особу. 
 

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

За офіційною статистикою мобільних всередині країни громадян на сьогодні більше 5 млн: 1,4 млн внутрішньо переміщених осіб; більше 1 млн людей, які не мають зареєстрованого місця проживання; 3,3 млн так званих «трудових мігрантів», які мають місце реєстрації в одному населеному пункті, а реально живуть в іншому.  1 січня 2020 року … читати далi

Медичні маски тісно увійшли у життя людей з появою пандемії коронавірусу. Носіння масок у громадських місцях і приміщеннях - одна з вимог карантину, який був введений Кабінетом міністрів. У Центрі громадського здоров'я розповіли, як правильно ностити засоби індивідуального захисту.  Неправильне використання медичних масок знижує їхню ефективність, стверджують у Центрі. Маска … читати далi

З 1 червня в Україні запрацювала автоматична фіксація порушень правил дорожнього руху. Впершу чергу відеофіксацію ввели у столиці та Київській області, проте згодом правоохоронці планують поширити цей вид боротьби з водіями-порушниками по всій території країни. Перший заступник начальника Департаменту патрульної поліції Олексій Білошицький на своїй сторінці у Facebook надав роз'яснення … читати далi

Центральна виборча комісія (ЦВК) затвердила Порядок розгляду звернення виборця щодо зміни виборчої адреси відповідно до частини третьої статті 8 Закону України «Про Державний реєстр виборців» та встановила форму відповідної заяви виборця. У ЦВК розповіли, що потрібно зробити виборцю, щоб змінити виборчу адресу. Документ, який ухвалила ЦВК, робить можливою зміну виборчої адреси … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР