
Центральна виборча комісія (ЦВК) затвердила Порядок розгляду звернення виборця щодо зміни виборчої адреси відповідно до частини третьої статті 8 Закону України «Про Державний реєстр виборців» та встановила форму відповідної заяви виборця.
У ЦВК розповіли, що потрібно зробити виборцю, щоб змінити виборчу адресу.
Документ, який ухвалила ЦВК, робить можливою зміну виборчої адреси безвідносно до реєстрації місця проживання. З 1 липня 2020 року, відколи набере чинності постанова Комісії, особи, які проживають не за місцем реєстрації, зможуть реалізувати свої виборчі права.
"Завдяки цій процедурі у найближчих місцевих виборах зможуть взяти участь, наприклад, внутрішньо переміщені особи. Своєю чергою для інших громадян України вона створить можливість голосувати у тих територіальних громадах, де вони фактично проживають», – наголосив голова Центральної виборчої комісії Олег Диденко.
Щоб змінити виборчу адресу, виборець має зробити наступні кроки:
- подати заяву щодо зміни виборчої адреси до органу ведення ДРВ у паперовій або електронній формі з використанням кваліфікованого електронного підпису. Або ця заява в паперовій формі може бути подана через уповноважену особу, повноваження якої оформлено відповідно до законодавства. Можливість подати заяву онлайн або через уповноважену особу має на меті полегшити життя, зокрема, і людям з інвалідністю;
- не пізніше, ніж на п’ятий день з дня початку виборчого процесу виборів або референдуму, а також не частіше, як один раз на 180 днів;
- до заяви повинна додаватися копія документу, що підтверджує фактичне проживання виборця за вказаною ним адресою.

Інфографіка: vplyv.org.ua
Далі заява розглядається органом ведення Реєстру не пізніше 15 днів від дня її отримання. У разі виявлення недоліків виборцям надаватиметься можливість для їхнього усунення, що не вважатиметься подачею нової заяви та не позбавлятиме виборців відповідного права у зв'язку із можливим пропуском строків.
Зразок відповідної заяви буде знаходитись у приміщенні органу ведення ДРВ.
Право на доступ до правосуддя включає декілька аспектів, зокрема: фізичну доступність судів; фінансову доступність судових процедур; доступ до правової допомоги; розумність строків розгляду справи; можливість брати участь у розгляді справи; зрозумілість мови, на якій ведеться правосуддя. Відповідно до статті 55 Конституції України, кожному гарантується право на оскарження в суді рішень, дій …
читати далi
Насамперед треба присвоїти земельній ділянці кадастровий номер, вказують юристи. Щоб його отримати, слід звернутися до землевпорядної організації, що має у своєму складі сертифікованих інженерів-землевпорядників, які здійснять розробку документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) на земельну ділянку з цільовим призначенням для будівництва та обслуговування …
читати далi
Відповідно до статті 30 закону "Про забезпечення функціонування української мови як державної", всі надавачі послуг, незалежно від форми власності, зобов’язані обслуговувати споживачів і надавати інформацію про товари і послуги державною мовою. Загалом всіх надавачів послуг можна умовно розділи на такі категорії: підприємства, установи та організації усіх форм власності; фізичні особи-підприємці; …
читати далi
8 січня вступили у дію посиленні карантинні обмеження. Попри це суб’єктам декларування не варто хвилюватися щодо отримання інформації, необхідної для заповнення декларації. Адже практично всі необхідні дані можна отримати з електронних реєстрів за допомогою кваліфікованого електронного підпису. Національне агентство з питаннь запобігання корупції пояснили, яку саме інформацію можна знайти не виходячи …
читати далi