Роз'яснення щодо порядку відвідування місць тримання під вартою в день голосування спостерігачами та представниками ЗМІ

20 липня 2019 р. 13:55

Якщо стосовно доступу спостерігачів та представників ЗМІ до звичайних виборчих дільниць все більш менш зрозуміло, то щодо порядку їх пропуску до спеціальних виборчих дільниць у таких місцях несвободи як слідчі ізолятори та колонії на практиці виникають питання. 

Чи необхідно попереджати завчасно адміністрацію СІЗО/колонії про свій візит? Чи необхідно брати дозвіл? Що можна брати з собою? Відповідь дає Омбудсменка з захисту вибочих прав ГМ ОПОРА Юлія Лісова

Перш за все, треба розуміти, що закон (частина 5 статті 83 Закону України «Про вибори народних депутатів України») передбачає наступне правило: приміщення для голосування на спеціальній виборчій дільниці повинно мати відкритий доступ для членів виборчої комісії, кандидатів у депутати, їх довірених осіб, уповноважених осіб партій, офіційних спостерігачів та представників засобів масової інформації. Керівники закладів, установ зобов'язані забезпечити безперешкодний доступ членів виборчих комісій, виборців, включених до списку виборців цієї виборчої дільниці, кандидатів у депутати, їх довірених осіб, уповноважених осіб партій, офіційних спостерігачів та представників засобів масової інформації до приміщення для голосування. 

Тобто Закон України «Про вибори народних депутатів України» необхідність отримання спеціального дозволу не передбачає, а лише зобов’язує мати при собі посвідчення спостерігача або представника засобу масової інформації разом з документом, який посвідчує особу.

Разом з тим, щодо порядку допуску осіб в такі установи існують спеціальні правила, які не припиняють діяти і під час виборів.

Відповідно до Правил внутрішнього розпорядку слідчих ізоляторів Державної кримінально-виконавчої служби України1 та Правил внутрішнього розпорядку установ виконання покарань2 існує спеціальний пропускний режим. Відповідно до цих режимів:

1. Особи, які відвідують СІЗО та колонії, пропускаються в установу і випускаються з неї за перепусткою відповідного зразка з одночасним пред’явленням паспорта або іншого документа, що посвідчує особу.

2. Особи, які заходять на територію установи або виходять з неї, та їхні речі підлягають огляду. При проведенні оглядів можуть використовуватися технічні засоби виявлення. Особам, які відмовилися від проведення огляду, прохід до установи забороняється. 

3.  Особам, які заходять на територію установи, забороняється проносити із собою предмети, заборонені для зберігання та використання ув’язненими та засудженими. Пакети, сумки, речі та предмети вони здають на зберігання в спеціально обладнані приміщення. Серед таких заборонених речей: будь-яка зброя, набої, вибухові речовини, а також спеціальні засоби та засоби активної оборони; гроші, цінні речі та цінні папери; оптичні прилади (крім окулярів); будь-які вироби з дорогоцінних металів; наручні та кишенькові годинники; наркотичні засоби, психотропні речовини, медичного призначення (шприци, голки, джгути тощо); будь-яка теле-, радіо-, аудіо- та відеоапаратура, аудіо-, відеокасети, CD та DVD диски; радіоелектронні засоби, призначені для передавання чи приймання радіосигналів (радіостанції, комунікатори, мобільні телефони та зарядні пристрої до них, SIM-картки, скетч-картки поповнення рахунку мобільного зв’язку, пейджери, роутери тощо), комп’ютерна техніка, батарейки та зарядні пристрої до них;

Відповідно до згаданих правих, посадові особи, які проводять особистий огляд, зобов’язані бути ввічливими і не допускати дій, що порушують права людини та принижують її гідність. Оглядові повинна передувати пропозиція пред’явити заборонені речі, предмети і речовини. Огляд проводиться в окремому приміщенні і тільки особами однієї статі з особою, яка підлягає огляду. Забороняється проводити в одному приміщенні огляд декількох осіб одночасно. 

 

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Уряд визначив механізм надання статусу учасника бойових дій (УБД) для осіб, які у складі добровольчих формувань брали безпосередню участь в антитерористичній операції, але згодом не увійшли до складу підрозділів ЗСУ чи МВС. Відтепер добровольці зможуть отримати державну підтримку і допомогу щодо соціальної та професійної адаптації. У Міністерстві у справах ветеранів, тимчасово … читати далi

Наші читачі неодноразово запитували, чи потрібна зараз так звана "форма №1", та де можна отримати цей документ, який досить часто вимагають різні служби. Директорка департаменту надання адміністративних послуг Одеської міськради Євгенія Абрамова розповіла ІзбірКому про головні нововведення. Отже, раніше одесити отримували довідку про склад сім'ї у ЖЕКах. Форма цього документа … читати далi

Прем'єр-міністр України Олексій Гончарук у своєму телеграм-каналі надав роз'яснення щодо двох платіжок за газ, які отримують українці. За його словами, вперше дві платіжки надійшли українцям у січні - окремо за газ і окремо за його транспортування.  У той же час Олексій Гончарук зазначив, що розділення платіжок на дві частини не вплине … читати далi

16 січня набув чинності Закон № 409-IX щодо впровадження Єдиного реєстру осіб засуджених за злочини проти статевої свободи та статевої недоторканості малолітньої чи малолітнього та посилення відповідальності за злочини, вчинені проти статевої свободи та статевої недоторканості малолітньої чи малолітнього. Єдиний реєстр осіб, засуджених за злочини проти статевої свободи та недоторканності малолітньої чи малолітнього, … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР