Роз'яснення щодо порядку відвідування місць тримання під вартою в день голосування спостерігачами та представниками ЗМІ

20 липня 2019 р. 13:55

Якщо стосовно доступу спостерігачів та представників ЗМІ до звичайних виборчих дільниць все більш менш зрозуміло, то щодо порядку їх пропуску до спеціальних виборчих дільниць у таких місцях несвободи як слідчі ізолятори та колонії на практиці виникають питання. 

Чи необхідно попереджати завчасно адміністрацію СІЗО/колонії про свій візит? Чи необхідно брати дозвіл? Що можна брати з собою? Відповідь дає Омбудсменка з захисту вибочих прав ГМ ОПОРА Юлія Лісова

Перш за все, треба розуміти, що закон (частина 5 статті 83 Закону України «Про вибори народних депутатів України») передбачає наступне правило: приміщення для голосування на спеціальній виборчій дільниці повинно мати відкритий доступ для членів виборчої комісії, кандидатів у депутати, їх довірених осіб, уповноважених осіб партій, офіційних спостерігачів та представників засобів масової інформації. Керівники закладів, установ зобов'язані забезпечити безперешкодний доступ членів виборчих комісій, виборців, включених до списку виборців цієї виборчої дільниці, кандидатів у депутати, їх довірених осіб, уповноважених осіб партій, офіційних спостерігачів та представників засобів масової інформації до приміщення для голосування. 

Тобто Закон України «Про вибори народних депутатів України» необхідність отримання спеціального дозволу не передбачає, а лише зобов’язує мати при собі посвідчення спостерігача або представника засобу масової інформації разом з документом, який посвідчує особу.

Разом з тим, щодо порядку допуску осіб в такі установи існують спеціальні правила, які не припиняють діяти і під час виборів.

Відповідно до Правил внутрішнього розпорядку слідчих ізоляторів Державної кримінально-виконавчої служби України1 та Правил внутрішнього розпорядку установ виконання покарань2 існує спеціальний пропускний режим. Відповідно до цих режимів:

1. Особи, які відвідують СІЗО та колонії, пропускаються в установу і випускаються з неї за перепусткою відповідного зразка з одночасним пред’явленням паспорта або іншого документа, що посвідчує особу.

2. Особи, які заходять на територію установи або виходять з неї, та їхні речі підлягають огляду. При проведенні оглядів можуть використовуватися технічні засоби виявлення. Особам, які відмовилися від проведення огляду, прохід до установи забороняється. 

3.  Особам, які заходять на територію установи, забороняється проносити із собою предмети, заборонені для зберігання та використання ув’язненими та засудженими. Пакети, сумки, речі та предмети вони здають на зберігання в спеціально обладнані приміщення. Серед таких заборонених речей: будь-яка зброя, набої, вибухові речовини, а також спеціальні засоби та засоби активної оборони; гроші, цінні речі та цінні папери; оптичні прилади (крім окулярів); будь-які вироби з дорогоцінних металів; наручні та кишенькові годинники; наркотичні засоби, психотропні речовини, медичного призначення (шприци, голки, джгути тощо); будь-яка теле-, радіо-, аудіо- та відеоапаратура, аудіо-, відеокасети, CD та DVD диски; радіоелектронні засоби, призначені для передавання чи приймання радіосигналів (радіостанції, комунікатори, мобільні телефони та зарядні пристрої до них, SIM-картки, скетч-картки поповнення рахунку мобільного зв’язку, пейджери, роутери тощо), комп’ютерна техніка, батарейки та зарядні пристрої до них;

Відповідно до згаданих правих, посадові особи, які проводять особистий огляд, зобов’язані бути ввічливими і не допускати дій, що порушують права людини та принижують її гідність. Оглядові повинна передувати пропозиція пред’явити заборонені речі, предмети і речовини. Огляд проводиться в окремому приміщенні і тільки особами однієї статі з особою, яка підлягає огляду. Забороняється проводити в одному приміщенні огляд декількох осіб одночасно. 

 

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Вночі на 31 березня Верховна Рада ухвалила законопроєкт «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо умов обігу земель сільськогосподарського призначення». Це значить, що сільськогосподарську землю можна буде продавати і купувати. Станом на 10-у годину 1 квітня закон ще не підписав ні голова Верховної ради, ні президент.  Як цитує … читати далi

Станом на 29 березня 2020 року Єдиний реєстр судових рішень налічує 32 судових рішення за результатами розгляду протоколів поліції за фактами порушень так званих правил карантину людей. 62% рішень закінчились висновками суду або про необхідність закриття справи у зв'язку з відсутністю складу правопорушення, або з поверненням матеріалів  поліції для усунення … читати далi

З 20 березня набрав чинності Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв’язку з прийняттям Закону України “Про запобігання корупції”» № 524-ІХ.  Документ змінює правила подання щорічних декларацій за 2019 рік, звужує коло суб’єктів декларування та перелік об’єктів декларування. Так, щорічну декларацію за 2019 рік не потрібно … читати далi

Верховна Рада 17 березня ухвалила два закони, пов'язані із пандемією COVID-19. Перший про запобігання поширення випадків вірусу. Другий про підтримку платників податків у період епідемії.  «Четверта влада» поспілкувалася з експертами про те, що означають карантинні закони для медицини та бізнесу. Гроші є – апаратів штучної вентиляції легень немає Основне, що прийняли … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР