В Україні з'явилась пошукова онлайн-система, яка збирає і пов'язує дозвільні та декларативні документи про об'єкт будівництва, а також надає інформацію про його учасників.
Про новий інструмент для пошуку потрібної інформації повідомив Центр публічних розслідувань.
хто є замовником, підрядником, девелопером та проєктувальником;
що вони ще будують і яка там історія;
хто відповідає за технічних нагляд;
скільки судових справ у пов'язаних з будівництвом юросіб;
скільки у них боргів тощо.
Щоб дізнатися інформацію про об’єкт будівництва, потрібно відшукати хоча б один його документ. Для цього достатньо ввести в рядок пошуку адресу, кадастровий номер або інші деталі (регіон, дату реєстрації документу, номер, тип об'єкта, частину ПІБ підрядника, замовника, проектувальника або особи, котра здійснює технічний нагляд) і далі натиснути на “Детальніше” у потрібній картці. Система групує пов'язані між собою документи, а також підсвічує дані про юросіб ‒ учасників будівництва (замовників, підрядників, девелоперів, проектувальників).
Якщо відкрити картку документу про видачу дозволу на виконання будівельних робіт за певною адресою, то можна помітити в ній серед пов'язаних документів повернутий на доопрацювання сертифікат про прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів. А перейшовши в картку замовника ‒ побачити низку судових рішень, де компанія виступає відповідачем, та виконавчих проваджень, де вона є боржником.
Дана система може знадобитися:
Юристам:
для швидкого пошуку даних про об'єкт нерухомості при оформленні угоди купівлі-продажу, інвестиційних угод тощо;
для пошуку клієнтів, які потребують послуги щодо оформлення дозвільних документів.
Агентам нерухомості та ріелторам:
для оцінки ризиків співпраці із забудовником та продажу об'єктів.
Страховим, фінансовим та консалтинговим компаніям:
для оцінки ризиків та перспектив при інвестуванні у нерухомість.
Аналітикам-урбаністам, журналістам та громадським активістам:
при дослідженні трендів ринку нерухомості;
при розслідуваннях історій скандальних або підозрілих забудов.
Державна служба з надзвичайних ситуацій розробила рекомендації щодо організації укриттів у об'єктах фонду захисних споруд цивільного захисту персоналу та дітей (учнів, студентів) закладів освіти. Укриття мають відповідати таким вимогам: розміщуватися в підвальному (підземному) приміщенні, на цокольному чи на першому поверсі (за умови забезпечення огороджувальними будівельними конструкціями); розташовуватися у складі основної будівлі закладу …
читати далi
Війна приносить смерть і руйнування, створює нові умови життя, до яких ми маємо пристосуватись, щоб вижити і убезпечити своїх близьких! Важливо знати: дотримуючись низки простих правил поведінки на дорозі у період війни й не допускаючи ДТП, громадяни не відволікають поліцейських, які свій час можуть присвятити обороні держави! Науково-дослідний Інститут вивчення …
читати далi
За допомогою стратегічних справ та використання міжнародно-правових інструментів Громадський центр правосуддя Одеської обласної організації ВГО "Комітет виборців України" формує правові, адміністративні та медійні прецеденти впливу в сфері захисту прав жінок та дівчат згідно з міжнародними стандартами в умовах війни та воєнного стану. Зараз правники центру мають підтверджені кейси впливу стратегічних справ …
читати далi
З початку повномасштабного вторгнення рф на територію України багатьом нашим співвітчизникам довелося покинути свої домівки. Дехто задля безпеки та здорового розвитку своєї дитини вважає за потрібне тимчасово залишити Батьківщину і знайти прихисток за кордоном. Однак під час воєнного стану діють особливі правила перетину державного кордону, які за своєю суттю покликані …
читати далi
24 лютого Росія розпочала широкомасштабне військове вторгнення в Україну, оголосивши проведення "спеціальної військової операції" в Україні. Президент Росії Володимир Путін …
читати далi
Міністерство цифрової трансформації оприлюднило проєкт змін до Постанови № 835, який на думку керівника сервісу YouControl Сергія Мільмана, призведе до підвищення …
читати далi
Центральна виборча комісія розглянула питання визнання обраним народним депутатом України представника "Опозиційної платформи - За життя" замість Іллі Киви, якого …
читати далi
До 30-річчя Незалежності України 30 територіальних громад Волинської, Львівської та Полтавської областей отримають можливість стати партнерами першого набору Проєкту USAID …
читати далi
За результатами обговорень 4-5 серпня 2022 року, в містах Татарбунари та Рені Одеської області оцінили правові, безпекові та гуманітарні виклики …
читати далi
Арцизький міський голова Сергій Парпуланський отримав позитивний результат аналізу на COVID-19. Про це він повідомив на своїй сторінці у Facebook. "Я …
читати далi
Постійна комісія Одеської обласної ради з питань земельних відносин та адміністративно-територіального устрою погодила проєкт землеустрою щодо встановлення меж міста Балта. …
читати далi
Проєкт Постанови про визнання державного суверенітету та незалежності Республіки Косово одержала Верховна Рада України 5 серпня. Автором цієї постанови є …
читати далi
Шеринг копій цифрових документів в Дії вже доступний у медичних закладах та при отриманні комунальних послуг у найвіддаленіших населених пунктах …
читати далi
Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду відклала розгляд апеляційних скарг на заочний арешт одеському бізнесмену Володимиру Галантерніку у справі щодо створення …
читати далi
Платіжна система - спеціальний web-інтерфейс, фінансовий посередник, який допомагає приймати платежі і переводити гроші, отримані від Користувача, Виданню. Діє на підставі ЗУ «Про платіжні системи та переказ коштів в Україні».
Пожертвування - перерахування Виданню грошових коштів з метою її фінансової або іншої підтримки в будь-якому розмірі - на розсуд Користувача.
Користувач - фізична особа, яка є фактичним користувачем сайту та / або його окремих матеріалів, дієздатна і досягла 18 років.
Правила - дані Правила оплати (здійснення добровільних безповоротних платежів на користь Видання).
Умови внесення пожертвувань
Користувач має можливість внести Пожертвування на користь Виданню на добровільній основі в розмірі фіксованої щомісячної або одноразової суми грошових коштів (конкретний розмір Пожертвувань Користувач визначає самостійно на власний розсуд).
Доступні способи переказу грошових кошти (Пожертвувань):
перерахування коштів за допомогою платіжної системи
перерахування коштів на зазначені банківські реквізити
перерахування коштів через краудфандінговий майданчик Patreon.
Здійснюючи Пожертвування (перераховуючи кошти на користь Видання), Користувач погоджується, що він робить його добровільно, свідомо і цілеспрямовано, що він не був введений в оману Виданням стосовно мети / розміру і повернення свого платежу. Також, здійснюючи Пожертвування, він підтверджує, що ознайомився з даними Правилами, згоден з ними і не буде пред'являти Виданню ніяких претензій / позовів ні в теперішньому часі, ні в майбутньому.
Внесення Користувачем грошових коштів в якості Пожертвування є одностороннім безповоротним перерахування таких коштів Виданню Користувачем. Здійснюючи Пожертвування, Користувач підтверджує, що є дієздатним особою, яка має право розпоряджатися грошовими коштами, що перераховуються Виданню.
Видання не несе відповідальності за помилки (в тому числі, технічні), збої або неточності в роботі, а також будь-які інші дії / бездіяльності з боку платіжних систем, банків і майданчики Patreon.
Видання не повертає Користувачеві внесені ним Пожертви ні за яких обставин, включаючи помилково або невірно вчинені ним оплати.
Видання залишає за собою право в односторонньому порядку і без попереднього повідомлення користувачів змінювати Правила. Оновлені / змінені Правила будуть публікуватися на сайті izbirkom.org.ua. Вступати в силу вони будуть з моменту опублікування таких змін / оновлення.
Користувач несе повну відповідальність за достовірність даних платіжної картки та іншої інформації, зазначеної ним при здійсненні Пожертвування.
Оберіть один з варіанті підтримки (Select a membership level). Наразі це 2,5, 9 або 20 євро на місяць.
Натисніть підтримати - Join
Пройдіть авторизацію Patreon. Можете зробити це за допомогою аутентифікації через свій акаунт Google, Facebook або заповнивши поля: Ім’я, електронна пошта, підтвердження електронної пошти та пароль.
В разі авторизації гугл чи фб вас пропустить далі одразу. У разі реєстрації пошти:
Оберіть країну
Оберіть зручний для вас спосіб оплати: paypal або картка. Сервісу потрібні номер картки (16 знаків), дата до якої вона діє, cvv код (зазвичай 3 цифри на звороті) та поштовий індекс.