Як працюватиме Дія.City

08 лютого 2022 р. 22:07

Кабінет Міністрів медіа

Спеціальний правовий та податковий простір для ІТ Дія.City розпочав свою роботу. Його офіційний запуск відбувся в рамках Diia Summit, який пройшов у Києві сьогодні, 8 лютого. 

“Ми запускаємо Дія.City. Це цифрова столиця електронної держави. Дія.City — це один з найкращих податкових та правових режимів на планеті, на планеті, де говорять мовою венчурного інвестування. Ми трансформуємо Україну в країну продуктових компаній та стартапів. Завдяки Дія.City частка ІТ у ВВП нашої держави зросте з 4% до 10%, а доходи галузі — до $16,5 млрд. Це дозволить Україні стати найбільшим ІТ-хабом Європи”, — зазначив Президент України Володимир Зеленський, відкриваючи саміт. 

Дія.City  — це  унікальний правовий та податковий простір для IT-компаній.  Він поширюється на всю територію України та створює для технологічного бізнесу особливі умови, що враховують специфіку внутрішнього ринку та конкуренцію з іншими країнами. Резидентами зможуть стати як українські, так і міжнародні ІТ-компанії через зареєстровану в Україні юридичну особу. 

“Зараз весь світ розвивається. Сьогодні є дуже важливе питання, як стати найзручнішою країною в світі не тільки для талантів з України, а й для талантів та технологічних компаній з усього світу? Нам потрібно боротися за таланти, нам потрібно боротися за технологічні компанії, за гроші з усього світу. Сьогодні ми презентуємо відповідь на питання, що ми будемо робити, щоб стати найзручнішою країною у світі для бізнесу. Сьогодні ми презентуємо Дія.City”, - підкреслив віцепрем’єр-міністр - міністр цифрової трансформації Михайло Федоров

Податкове навантаження на ІТ-фахівців у Дія.City становитиме: 

  • ПДФО — 5%; 
  • ЄСВ на рівні 22% з мінімальної зарплати (близько $50);
  • та 1,5% військовий збір. 

“Ми зберегли рівень оподаткування ФОП, який роками стимулював розвиток IT в Україні. Ми взяли апробовану і  поширену у світі модель гіг-економіки та гіг-воркерів. Вона зрозуміла глобальному бізнесу, легальна з точки зору українського законодавства і прозора для інвесторів”, —  зазначила керівник Проєктного офісу Дія.City Наталя Денікеєва

Компанії-резиденти Дія.City  також зможуть обирати, який корпоративний податок сплачувати – податок на прибуток (18%) чи податок на виведений капітал за ставкою 9%. Це сучасна форма оподаткування, що робить дуже вигідним інвестування та розвиток стартапів. 

Для стимулювання інвестицій також передбачено:

  • 0% на дохід фізосіб як дивіденди, нараховані компанією-резидентом, за умови їх виплати не частіше 1 разу на 2 роки;
  • податкова знижка (з ПДФО) на суму інвестицій в українські стартапи.

У Дія.City діятимуть інструменти англійського права для захисту інвестицій: convertible loan, liquidation preferences, option & ESOP, warranties & indemnities, liquidated damages. 

“Ми спільно з ІТ-індустрією розробили реформу Дія City. Тепер, у будь якому куточку України, діятимуть ті ж самі правові інструменти як у Лондоні чи Люксембурзі”,  — наголосив  заступник міністра цифрової трансформації Олександр Борняков.  

Процедура подання заявки та отримання статусу резидента будуть максимально простими та зручними. 

Для цього керівник компанії або уповноважена особа повинна заповнити просту коротку електронну форму на офіційному сайті Дія.City.

Одним із перших резидентів Дія.City стане міжнародна міжнародна фінансова технологічна компанія Revolut. Компанія представлена у 36 країнах світу та є найдорожчим стартапом Великої Британії.

“Ми хочемо інвестувати в Україну, ми хочемо створювати робочі місця тут. Тому я радий оголосити, що Revolut стає першим резидентом в Україні”, — повідомив операційний менеджер компанії Дмитро Стрельчук

Про свою готовність вступу до Дія.City також повідомили представники компаній SoftServe та UST. 

Всю вичерпну інформацію про Дія.City, умови вступу, специфіку оподаткування тощо можна отримати на офіційному сайті або безпосередньо від команди проєктного офісу. 

Раніше Михайло Федоров також повідомляв, що в застосунку “Дія” найближчим часом з’явиться нова послуга з кібербезпеки — “єЗахист”, за допомогою якої українці зможуть дізнаватися про наявність інформації про себе в реєстрах.


 

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Від початку повномасштабного вторгнення росії в Україну тисячі українців втратили своє житло, і доки війна триватиме, на жаль, кількість руйнувань лише зростатиме. Однак держава в цьому випадку може допомогти громадянам. Адвокатка, правова радниця Громадського центру правосуддя Юлія Лісова підготувала консультацію з приводу як отримати компенсацію за своє пошкоджене житло. Основними нормативно-правовими … читати далi

Під час воєнного стану діють особливі правила перетину державного кордону, які за своєю суттю покликані спростити виїзд за кордон людям, які тікають від війни. З вказаними правилами можна ознайомитись в оновлених Правилах перетинання державного кордону громадянами України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 27 січня 1995 р. № 57 (далі … читати далi

Відтепер взяти участь в Електронному суді можна за допомогою Дія.Підпису. Про це повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров. Багато українців вимушено поїхали під час війни. Однак кожен, хто навіть покинув Україну, може бути присутнім на судовому засіданні онлайн та підписувати необхідні документи за два кліки з підписом у смартфоні. Дія.Підпис — найзахищеніший цифровий … читати далi

В Україні відновив свою роботу реєстр речових прав. Наразі дані з цього реєстру закрито від публічного доступу, а реєструвати угоди може лише визначене коло нотаріусів. Так, в умовах воєнного стану вчиняти дії з цінним майном може 3334 нотаріуси, їх перелік можна знайти у реєстрі платформи Опендатабот. Деякі з фахівців включені до списку із застереженням … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР