Як працюватиме Дія.City

08 лютого 2022 р. 22:07

Кабінет Міністрів медіа

Спеціальний правовий та податковий простір для ІТ Дія.City розпочав свою роботу. Його офіційний запуск відбувся в рамках Diia Summit, який пройшов у Києві сьогодні, 8 лютого. 

“Ми запускаємо Дія.City. Це цифрова столиця електронної держави. Дія.City — це один з найкращих податкових та правових режимів на планеті, на планеті, де говорять мовою венчурного інвестування. Ми трансформуємо Україну в країну продуктових компаній та стартапів. Завдяки Дія.City частка ІТ у ВВП нашої держави зросте з 4% до 10%, а доходи галузі — до $16,5 млрд. Це дозволить Україні стати найбільшим ІТ-хабом Європи”, — зазначив Президент України Володимир Зеленський, відкриваючи саміт. 

Дія.City  — це  унікальний правовий та податковий простір для IT-компаній.  Він поширюється на всю територію України та створює для технологічного бізнесу особливі умови, що враховують специфіку внутрішнього ринку та конкуренцію з іншими країнами. Резидентами зможуть стати як українські, так і міжнародні ІТ-компанії через зареєстровану в Україні юридичну особу. 

“Зараз весь світ розвивається. Сьогодні є дуже важливе питання, як стати найзручнішою країною в світі не тільки для талантів з України, а й для талантів та технологічних компаній з усього світу? Нам потрібно боротися за таланти, нам потрібно боротися за технологічні компанії, за гроші з усього світу. Сьогодні ми презентуємо відповідь на питання, що ми будемо робити, щоб стати найзручнішою країною у світі для бізнесу. Сьогодні ми презентуємо Дія.City”, - підкреслив віцепрем’єр-міністр - міністр цифрової трансформації Михайло Федоров

Податкове навантаження на ІТ-фахівців у Дія.City становитиме: 

  • ПДФО — 5%; 
  • ЄСВ на рівні 22% з мінімальної зарплати (близько $50);
  • та 1,5% військовий збір. 

“Ми зберегли рівень оподаткування ФОП, який роками стимулював розвиток IT в Україні. Ми взяли апробовану і  поширену у світі модель гіг-економіки та гіг-воркерів. Вона зрозуміла глобальному бізнесу, легальна з точки зору українського законодавства і прозора для інвесторів”, —  зазначила керівник Проєктного офісу Дія.City Наталя Денікеєва

Компанії-резиденти Дія.City  також зможуть обирати, який корпоративний податок сплачувати – податок на прибуток (18%) чи податок на виведений капітал за ставкою 9%. Це сучасна форма оподаткування, що робить дуже вигідним інвестування та розвиток стартапів. 

Для стимулювання інвестицій також передбачено:

  • 0% на дохід фізосіб як дивіденди, нараховані компанією-резидентом, за умови їх виплати не частіше 1 разу на 2 роки;
  • податкова знижка (з ПДФО) на суму інвестицій в українські стартапи.

У Дія.City діятимуть інструменти англійського права для захисту інвестицій: convertible loan, liquidation preferences, option & ESOP, warranties & indemnities, liquidated damages. 

“Ми спільно з ІТ-індустрією розробили реформу Дія City. Тепер, у будь якому куточку України, діятимуть ті ж самі правові інструменти як у Лондоні чи Люксембурзі”,  — наголосив  заступник міністра цифрової трансформації Олександр Борняков.  

Процедура подання заявки та отримання статусу резидента будуть максимально простими та зручними. 

Для цього керівник компанії або уповноважена особа повинна заповнити просту коротку електронну форму на офіційному сайті Дія.City.

Одним із перших резидентів Дія.City стане міжнародна міжнародна фінансова технологічна компанія Revolut. Компанія представлена у 36 країнах світу та є найдорожчим стартапом Великої Британії.

“Ми хочемо інвестувати в Україну, ми хочемо створювати робочі місця тут. Тому я радий оголосити, що Revolut стає першим резидентом в Україні”, — повідомив операційний менеджер компанії Дмитро Стрельчук

Про свою готовність вступу до Дія.City також повідомили представники компаній SoftServe та UST. 

Всю вичерпну інформацію про Дія.City, умови вступу, специфіку оподаткування тощо можна отримати на офіційному сайті або безпосередньо від команди проєктного офісу. 

Раніше Михайло Федоров також повідомляв, що в застосунку “Дія” найближчим часом з’явиться нова послуга з кібербезпеки — “єЗахист”, за допомогою якої українці зможуть дізнаватися про наявність інформації про себе в реєстрах.


 

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

З 1 жовтня в Україні зросте мінімальна заробітна плата, у зв'язку з цим підвищиться й розмір єдиного соціального внеску (ЄСВ). Також змін зазнали автоправила. Про ці та інші зміни з 1 жовтня, а також, чи зміняться тарифи для населення і для чого Україні митний «безвіз», в матеріалі. Розмір мінімальної заробітної плати З 1 … читати далi

Багато внутрішньо переміщених осіб хочуть відчувати себе корисними на новому місці, але інколи знайти роботу — справа непроста. Тому сьогодні публікуємо поради, як переселенцям знайти роботу у новій громаді. Серію графічних інструкцій з порадами для громад та внутрішньо переміщених українців створила команда ШоТам у межах проєкту «Громада Діє». Раніше у ІзбірКом-Експерт можна було ознайомитися … читати далi

І маленьке підприємство, і потужне виробництво – евакуювати свій бізнес просто, коли маєш чіткий алгоритм дій. Ба більше, держава допоможе не лише перевезти все обладнання, а й підшукати приміщення для відновлення роботи. Ділимось покроковою інструкцією! Серію графічних інструкцій з порадами для громад та внутрішньо переміщених українців створила команда ШоТам у межах проєкту «Громада Діє». … читати далi

Аби внутрішньо переміщеним особам було легше адаптуватися в новій громаді, слід подбати не лише про житло та роботу, а й про налагодження соціальних зв’язків. У цьому, зокрема, можуть допомогти мовні курси, до яких можна залучати як ВПО, так і мешканців громади. Серію графічних інструкцій з порадами для громад та внутрішньо … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР