Які документи треба мати для перетину кордону з дітьми під час воєнного стану

20 липня 2022 р. 19:33

війна захист прав

З початку повномасштабного вторгнення рф на територію України багатьом нашим співвітчизникам довелося покинути свої домівки. Дехто задля безпеки та здорового розвитку своєї дитини вважає за потрібне тимчасово залишити Батьківщину і знайти прихисток за кордоном. Однак під час воєнного стану діють особливі правила перетину державного кордону, які за своєю суттю покликані спростити виїзд за кордон людям, які тікають від війни.   

Щоб розібратися в цьому питанні, пропонуємо чергову консультацію від адвокатки Юлії Лісової.

З вказаними правилами можна ознайомитись в оновлених Правилах перетинання державного кордону громадянами України, затверджених постановою КМУ від 27 січня 1995 р. N 57 (далі – Правила).

Звертаємо увагу на основні загальні особливості перетину державного кордону України під час воєнного (або надзвичайного) стану.

  1. Коли діють? Особливі правила діють протягом всього періоду, на який встановлено воєнний стан.
  2. Які документи потрібні? Громадяни можуть перетинати державний кордон України не тільки за паспортом для виїзду за кордон, але і за внутрішнім паспортом.

Дивіться також: Як призиватимуть на службу жінок

Які особливості перетину дітьми кордону під час воєнного стану?

  1. Якщо дитина досягла 16 років, то вона перетинає кордон за правилами дорослої людини. Їй непотрібні ні дозволи, ні супроводи. Вона може виїхати з України самостійно. Це правило діє як під час воєнного стану, так і в звичайний період.
  2. Під час воєнного стану дитина до 16 років може перетнути державний кордон на виїзд з України без паспорту для виїзду за кордон. Але при наявності свідоцтва про народження.
  3. Під час воєнного стану не діє правило, за яким, якщо дитина виїжджає у супроводі одного з батьків, то інший має надати нотаріальну згоду на це. Один з батьків може самостійно без згоди іншого вивезти дитину.
  4. Крім того, дитину без такого нотаріального дозволу крім одного з батьків можуть вивезти: баба,  дід, повнолітні брат або сестра,  мачуха,  вітчим. У цьому випадку необхідно мати з собою документи, які підтверджують родинні зв’язки.
  5. Інші особи також можуть вивезти неповнолітнього за наявності письмової заяви одного з батьків, завіреною органом опіки та піклування.

Дивіться також: Чи можуть кримчани, які виїхали з окупованої території після 24 лютого цього року, отримувати українську пенсію

Що важливо пам'ятати?

Спрощення порядку вивозу дитини крім користі може, на жаль, призвести і до порушень прав дитини або когось з батьків. Оскільки таким спрощеним порядком можуть скористатись недобросовісні особи не стільки в інтересах дитини, скільки в своїх – вивезти дитину проти волі матері або батька. Тому наша рекомендація – будьте уважні у цей період. Якщо у вас існує спір з приводу місця проживання дитини, не залишайте її без вашого нагляду. Або навіть письмово попередьте прикордонну службу про можливе вивезення дитини проти вашої волі, якщо є такі ризики.

Фото: LexInform

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Згідно з законом про держбюджет на 2022 рік, з 1 грудня в Україні зросте прожитковий мінімум і прив'язані до нього пенсії та соціальні виплати, однак мінімальна зарплата й тарифи залишаться без змін. За новим механізмом відбуватиметься призначення субсидій, яке має спростити подання документів. Крім того, в грудні зміняться правила оформлення автомобіля. Детальніше в … читати далi

Державна служба України з надзвичайних ситуацій підготувала для населення поради під час використання генераторів:     Купуйте лише сертифіковану продукцію і тільки в ліцензованих точках продажу. Уважно дотримуйтесь інструкцій виробника. Генератори та паливо повинні використовуватися тільки на відкритому повітрі на відстані не менше 6 метрів від вікон, дверей та гаражів.   … читати далi

Від 15 жовтня послуга обміну українського посвідчення водія стала доступною в Гданську, а від початку вересня надавалась у Варшаві. Як повідовляє пресслужба ГУ Нацполіції, за перші 2 дні, як послуга надається у Гданську, нею встигли скористатись 17 українців. Це безпрецедентна ситуація, що документи, які дають право керувати транспортними засобами однієї … читати далi

Завтра,  17 листопада 2022 року, набирає чинності урядова постанова від 28 жовтня 2022 року № 1220 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо оформлення документів, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України». Проєкт постанови розробила Державна міграційна служба. За даними відомства, прийнятими змінами врегульовуються питання, які значно спрощують порядок оформлення … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР