Як отримати компенсацію у випадку травмування через ожеледицю

Щороку зима приносить не лише свята та подарунки, а й мінливу погоду, повалені дерева, знеструмлення, обледеніння доріг та тротуарів. Через ожеледицю у цю пору року частішають випадки падіння та травмування.

Чи можна розраховувати на компенсацію у випадку отримання травми через ожеледицю? Чи це все-таки вина самої людини? Та який же алгоритм дій у випадку такого травмування? Центр з надання безоплатної правової допомоги відповідає на ці питання.

За законами України, особа має право на відшкодування шкоди, якщо вона отримала травму через чиїсь дії або бездіяльність. Це стосується, у тому числі, і відносно травм, які особа могла отримати через ожеледицю. Нормальне утримання тротуарів, по яким ходять люди, покладається саме на балансоутримувачів будинку, споруди, житлового комплексу або комплексу будинків і споруд.

По суті відповідальною особою є власник або юридична особа:

 • яка за договором із власником утримує відповідне майно на балансі, а також веде бухгалтерську, статистичну та іншу передбачену законодавством звітність, здійснює розрахунки коштів, необхідних для своєчасного проведення капітального і поточного ремонтів та утримання,
 • яка забезпечує управління цим майном і несе відповідальність за його експлуатацію згідно з законом.

Для прикладу:

Якщо людина травмувалася біля будинку (прибудинкова територія), то відповідальність за це несе комунальне підприємство або ОСББ.

Якщо інцидент трапився на проїжджій частині – комунальна служба, комунальне господарство.

Якщо такий випадок стався біля магазину, торгового закладу, кафе тощо, то відповідає заклад.

Якщо винне комунальне господарство, потрібно скаржитись у міську раду, що його працівники не прибирають прилеглу територію чи роблять це погано.

Як обирати якісні іграшки у подарунок дітям

Який повинен бути алгоритм дій при отриманні травми через ожеледицю?

У випадку отримання травми через ожеледицю необхідно:

 1. викликати швидку допомогу та отримати довідку про отриману травму з фіксуванням всіх обставин події, в окремих випадках, за потреби викликати поліцію, для фіксації події;
 2. знайти свідків та зберегти їх номери телефонів;
 3. зробити зйомку (фото) з місця події;
 4. зберегти всі рентгенівські знімки, довідки, видані лікувальним закладом;
 5. акт про нещасний випадок невиробничого характеру форми НТ.

Порядок відшкодування шкоди.

Можна виділити два порядки відшкодування, а саме:

– добровільний,

– примусовий.

У добровільному порядку треба звернутися до органу, який є власником або балансоутримувачем майна та відповідно відповідальним за належне санітарне і технічне утримання території. Перелік документів, що потрібно подати до відповідальної особи:

 1. лист або претензія;
 2. докази про отриману травму;
 3. фіскальні (товарні) чеки про придбані ліки;
 4. листок непрацездатності чи довідка лікувального закладу;
 5. акт про нещасний випадок невиробничого характеру форм НТ.

Претензія підлягає розгляду у місячний строк з дня одержання.

Як отримати грошову компенсацію за «бебі-бокс» після народження дитини

Судовий порядок може застосовуватися у випадку, якщо добровільний порядок не спрацював так і відокремлено від досудового врегулювання.

Відшкодування шкоди внаслідок деліктних зобов’язань здійснюється в порядку цивільного судочинства. Відповідно до ч. 3 ст. 28 ЦПК, позови про відшкодування шкоди, заподіяної каліцтвом, іншим ушкодженням здоров’я або смертю фізичної особи, чи шкоди, заподіяної внаслідок вчинення злочину, можуть пред’являтися також за зареєстрованим місцем проживання чи перебування позивача або за місцем заподіяння шкоди. До позовної заяви, оформленої відповідно до вимог Цивільного процесуального кодексу України, додаються докази, що обґрунтовують позовні вимоги, наприклад:

 1. претензія (якщо здійснювалися заходи досудового врегулювання спору);
 2. докази про отриману травму (показання свідків);
 3. фіскальні (товарні) чеки про придбані ліки;
 4. листок непрацездатності чи довідка лікувального закладу;
 5. акт про нещасний випадок невиробничого характеру форм НТ;
 6. фото з місця події, інші докази які мають значення для вирішення справи.

За подання позовної заяви у справах про відшкодування шкоди, заподіяної каліцтвом або іншим ушкодженням здоров’я, а також смертю фізичної особи позивач звільняється від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях.

Фото: Слово і Діло

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Від початку повномасштабного вторгнення росії в Україну тисячі українців втратили своє житло, і доки війна триватиме, на жаль, кількість руйнувань лише зростатиме. Однак держава в цьому випадку може допомогти громадянам. Адвокатка, правова радниця Громадського центру правосуддя Юлія Лісова підготувала консультацію з приводу як отримати компенсацію за своє пошкоджене житло. Основними нормативно-правовими … читати далi

Під час воєнного стану діють особливі правила перетину державного кордону, які за своєю суттю покликані спростити виїзд за кордон людям, які тікають від війни. З вказаними правилами можна ознайомитись в оновлених Правилах перетинання державного кордону громадянами України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 27 січня 1995 р. № 57 (далі … читати далi

Відтепер взяти участь в Електронному суді можна за допомогою Дія.Підпису. Про це повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров. Багато українців вимушено поїхали під час війни. Однак кожен, хто навіть покинув Україну, може бути присутнім на судовому засіданні онлайн та підписувати необхідні документи за два кліки з підписом у смартфоні. Дія.Підпис — найзахищеніший цифровий … читати далi

В Україні відновив свою роботу реєстр речових прав. Наразі дані з цього реєстру закрито від публічного доступу, а реєструвати угоди може лише визначене коло нотаріусів. Так, в умовах воєнного стану вчиняти дії з цінним майном може 3334 нотаріуси, їх перелік можна знайти у реєстрі платформи Опендатабот. Деякі з фахівців включені до списку із застереженням … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР