Як отримати компенсацію у випадку травмування через ожеледицю

Щороку зима приносить не лише свята та подарунки, а й мінливу погоду, повалені дерева, знеструмлення, обледеніння доріг та тротуарів. Через ожеледицю у цю пору року частішають випадки падіння та травмування.

Чи можна розраховувати на компенсацію у випадку отримання травми через ожеледицю? Чи це все-таки вина самої людини? Та який же алгоритм дій у випадку такого травмування? Центр з надання безоплатної правової допомоги відповідає на ці питання.

За законами України, особа має право на відшкодування шкоди, якщо вона отримала травму через чиїсь дії або бездіяльність. Це стосується, у тому числі, і відносно травм, які особа могла отримати через ожеледицю. Нормальне утримання тротуарів, по яким ходять люди, покладається саме на балансоутримувачів будинку, споруди, житлового комплексу або комплексу будинків і споруд.

По суті відповідальною особою є власник або юридична особа:

 • яка за договором із власником утримує відповідне майно на балансі, а також веде бухгалтерську, статистичну та іншу передбачену законодавством звітність, здійснює розрахунки коштів, необхідних для своєчасного проведення капітального і поточного ремонтів та утримання,
 • яка забезпечує управління цим майном і несе відповідальність за його експлуатацію згідно з законом.

Для прикладу:

Якщо людина травмувалася біля будинку (прибудинкова територія), то відповідальність за це несе комунальне підприємство або ОСББ.

Якщо інцидент трапився на проїжджій частині – комунальна служба, комунальне господарство.

Якщо такий випадок стався біля магазину, торгового закладу, кафе тощо, то відповідає заклад.

Якщо винне комунальне господарство, потрібно скаржитись у міську раду, що його працівники не прибирають прилеглу територію чи роблять це погано.

Як обирати якісні іграшки у подарунок дітям

Який повинен бути алгоритм дій при отриманні травми через ожеледицю?

У випадку отримання травми через ожеледицю необхідно:

 1. викликати швидку допомогу та отримати довідку про отриману травму з фіксуванням всіх обставин події, в окремих випадках, за потреби викликати поліцію, для фіксації події;
 2. знайти свідків та зберегти їх номери телефонів;
 3. зробити зйомку (фото) з місця події;
 4. зберегти всі рентгенівські знімки, довідки, видані лікувальним закладом;
 5. акт про нещасний випадок невиробничого характеру форми НТ.

Порядок відшкодування шкоди.

Можна виділити два порядки відшкодування, а саме:

– добровільний,

– примусовий.

У добровільному порядку треба звернутися до органу, який є власником або балансоутримувачем майна та відповідно відповідальним за належне санітарне і технічне утримання території. Перелік документів, що потрібно подати до відповідальної особи:

 1. лист або претензія;
 2. докази про отриману травму;
 3. фіскальні (товарні) чеки про придбані ліки;
 4. листок непрацездатності чи довідка лікувального закладу;
 5. акт про нещасний випадок невиробничого характеру форм НТ.

Претензія підлягає розгляду у місячний строк з дня одержання.

Як отримати грошову компенсацію за «бебі-бокс» після народження дитини

Судовий порядок може застосовуватися у випадку, якщо добровільний порядок не спрацював так і відокремлено від досудового врегулювання.

Відшкодування шкоди внаслідок деліктних зобов’язань здійснюється в порядку цивільного судочинства. Відповідно до ч. 3 ст. 28 ЦПК, позови про відшкодування шкоди, заподіяної каліцтвом, іншим ушкодженням здоров’я або смертю фізичної особи, чи шкоди, заподіяної внаслідок вчинення злочину, можуть пред’являтися також за зареєстрованим місцем проживання чи перебування позивача або за місцем заподіяння шкоди. До позовної заяви, оформленої відповідно до вимог Цивільного процесуального кодексу України, додаються докази, що обґрунтовують позовні вимоги, наприклад:

 1. претензія (якщо здійснювалися заходи досудового врегулювання спору);
 2. докази про отриману травму (показання свідків);
 3. фіскальні (товарні) чеки про придбані ліки;
 4. листок непрацездатності чи довідка лікувального закладу;
 5. акт про нещасний випадок невиробничого характеру форм НТ;
 6. фото з місця події, інші докази які мають значення для вирішення справи.

За подання позовної заяви у справах про відшкодування шкоди, заподіяної каліцтвом або іншим ушкодженням здоров’я, а також смертю фізичної особи позивач звільняється від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях.

Фото: Слово і Діло

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Згідно з законом про держбюджет на 2022 рік, з 1 грудня в Україні зросте прожитковий мінімум і прив'язані до нього пенсії та соціальні виплати, однак мінімальна зарплата й тарифи залишаться без змін. За новим механізмом відбуватиметься призначення субсидій, яке має спростити подання документів. Крім того, в грудні зміняться правила оформлення автомобіля. Детальніше в … читати далi

Державна служба України з надзвичайних ситуацій підготувала для населення поради під час використання генераторів:     Купуйте лише сертифіковану продукцію і тільки в ліцензованих точках продажу. Уважно дотримуйтесь інструкцій виробника. Генератори та паливо повинні використовуватися тільки на відкритому повітрі на відстані не менше 6 метрів від вікон, дверей та гаражів.   … читати далi

Від 15 жовтня послуга обміну українського посвідчення водія стала доступною в Гданську, а від початку вересня надавалась у Варшаві. Як повідовляє пресслужба ГУ Нацполіції, за перші 2 дні, як послуга надається у Гданську, нею встигли скористатись 17 українців. Це безпрецедентна ситуація, що документи, які дають право керувати транспортними засобами однієї … читати далi

Завтра,  17 листопада 2022 року, набирає чинності урядова постанова від 28 жовтня 2022 року № 1220 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо оформлення документів, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України». Проєкт постанови розробила Державна міграційна служба. За даними відомства, прийнятими змінами врегульовуються питання, які значно спрощують порядок оформлення … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР