Як безпечно виїхати за кордон і не дозволити ошукати себе: поради міграційної поліції

Тікаючи від одних злочинців, які прийшли до нас з війною, легко можна потрапити в тенета інших злочинців, що «полюють» на розгублених людей, в життя яких прийшла біда.

Торговці людьми, на жаль, все ще існують, і лише за три останніх роки майже 50 тисяч українців потрапили в їхнє рабство, переважно сексуальне та трудове.

Тож поліцейські Головного управління Нацполіції в Одеській області роз’яснюють, як убезпечити себе при переїзді до іншої країни.

Правоохоронці закликають бути обачними й послуговуватися їхніми пересторогами:

  • Користуйтеся послугами перевірених перевізників і заздалегідь обговоріть умови проїзду: дізнайтеся з ким і куди ви їдете, скільки часу займе дорога, де ви зупинитеся – усі можливі деталі, включно з особистими даними перевізників та номером автомобіля, якщо ви їдете на автотранспорті.
  • Повідомте всю зібрану інформацію людям, яким довіряєте.
  • Нікому не віддавайте свої документи, ні в якому разі не залишайте їх в якості застави.
  • Одягайте простий одяг, сховайте прикраси. Не розповідайте нікому, які цінності везете з собою.
  • Запишіть всі контакти людей та організацій, які допомагають українцям за кордоном. Ці, а також ваші номери телефонів повинні бути і у ваших дітей. Обов’язково слідкуйте за малечею.
  • Домовтеся з рідними про кодове слово, яке означатиме, що вам загрожує небезпека.
  • Зареєструйтеся в українському посольстві (консульстві).
  • Заселяйтеся лише у зареєстровані місця проживання.
  • Працевлаштовуєтесь офіційно. З обережністю ставтеся до робіт, де шукають виключно молодих жінок.

Як отримати дані про проведені щеплення біженцям та внутрішньо переміщеним особам

Якщо ви все-таки потрапили до рук зловмисників або підозрюєте щось неладне, зберігайте спокій і телефонуйте місцевим екстреним службам (в країнах Євросоюзу – 112, в Америці – 911) та звертайтеся до посольства (консульства) України.

Крім того, у Польщі діє Національний центр для жертв торгівлі людьми (+4822 628 01 20), в Україні – Національна гаряча лінія з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів (527 або 0 800 505 501).

Пам’ятайте: ніхто не має права експлуатувати чи принижувати вас. Якщо з вами поводяться агресивно, змушують робити щось проти волі, не оплачують працю, відбирають документи, обмежують коло спілкування – це «червоні вогні», що сигналізують небезпеку.

Дивіться також: Як перетнути кордон з дитиною до 18 років в умовах воєнного стану

Більше про російське вторгнення у хроніці ІзбірКома

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

З 1 жовтня в Україні зросте мінімальна заробітна плата, у зв'язку з цим підвищиться й розмір єдиного соціального внеску (ЄСВ). Також змін зазнали автоправила. Про ці та інші зміни з 1 жовтня, а також, чи зміняться тарифи для населення і для чого Україні митний «безвіз», в матеріалі. Розмір мінімальної заробітної плати З 1 … читати далi

Багато внутрішньо переміщених осіб хочуть відчувати себе корисними на новому місці, але інколи знайти роботу — справа непроста. Тому сьогодні публікуємо поради, як переселенцям знайти роботу у новій громаді. Серію графічних інструкцій з порадами для громад та внутрішньо переміщених українців створила команда ШоТам у межах проєкту «Громада Діє». Раніше у ІзбірКом-Експерт можна було ознайомитися … читати далi

І маленьке підприємство, і потужне виробництво – евакуювати свій бізнес просто, коли маєш чіткий алгоритм дій. Ба більше, держава допоможе не лише перевезти все обладнання, а й підшукати приміщення для відновлення роботи. Ділимось покроковою інструкцією! Серію графічних інструкцій з порадами для громад та внутрішньо переміщених українців створила команда ШоТам у межах проєкту «Громада Діє». … читати далi

Аби внутрішньо переміщеним особам було легше адаптуватися в новій громаді, слід подбати не лише про житло та роботу, а й про налагодження соціальних зв’язків. У цьому, зокрема, можуть допомогти мовні курси, до яких можна залучати як ВПО, так і мешканців громади. Серію графічних інструкцій з порадами для громад та внутрішньо … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР