В Україні створили застосунок "ТиХто" для миттєвої перевірки осіб - YouControl

11 квітня 2022 р. 16:56

YouControl СБУ

Тероборона, поліція та військові щодня перевіряють тисячі людей на блокпостах та просто на вулицях. Попри всю уважність і обережність є ризик пропустити небезпечну особу, бо "у польових умовах" немає доступу до всіх необхідних даних про людину. А саме її можливі зв’язки з криміналом, ДРГ та "руським міром". Диверсанти та навідники вправно маскуються під законослухняних громадян. І людина, що нібито не викликає підозри, може виявитися зрадником, що переховує вдома вибухівку, корегує вогонь чи передає інформацію ворогу. 

Щоб зменшити такі ризики, YouControl спільно з Artellence розробили безкоштовний застосунок "ТиХто" для швидкої перевірки приватних осіб на блокпостах, на вулиці під час комендантської години, на вході в укриття чи будь-де. Така перевірка і виявлення підозрілих осіб врятує життя багатьох людей.

Цей застосунок – наразі унікальна та ефективна розробка. За відгуками співробітників контррозвідки СБУ, що протестували програму, вона не має аналогів. Основні переваги – велика кількість публічних джерел інформації, технології порівняння облич, пошук за фото у соцмережах тощо. Таким чином у сепаратистів, учасників ДРГ та просто прибічників "руського міру" не залишається шансів прослизнути непоміченими. "ТиХто" розпізнає усіх. Але про це по порядку.  

Як працює застосунок "ТиХто"

Застосунок працює на основі даних, необхідних для ідентифікації особи у воєнний час. І якщо відповідність фото в паспорті особі, яка його пред’являє, у багатьох випадках можна звірити візуально, то певні аспекти можна перевірити лише за допомогою реєстрів. Наприклад:

  • якщо паспорт значиться як втрачений або недійсний;

  • особу розшукує МВС чи СБУ;

  • у розшуку перебуває автомобіль. 

Крім того, додаток співвідносить дані особи зі списками сепаратистів, терористів, ДРГ та підсанкційних осіб і базою сайту "Миротворець".

Усе це можна з’ясувати за хвилину, знаючи лише ПІБ, номер паспорту, дату народження. 

Окремо можна перевірити автомобіль за номером. 

Які дані потрібно знати для перевірки 

Застосунок запитує ПІБ, серію та номер паспорту, дату народження особи, що перевіряється. Достатньо одного пункту, але чим більше відомостей – тим точніша перевірка. 

Щоб перевірити авто – введіть його номер. Якщо автомобіль не в розшуку, ви отримаєте відповідь із параметрами автівки: марку, модель, колір та рік випуску. Ця перевірка виявляє транспортні засоби, які використовують номерні знаки інших авто.

Також можна сфотографувати особу та її фото у паспорті, щоб система встановила відповідність. Чи невідповідність.

Тепер ви знаєте, чи можна довіряти людині, що перед вами. Чи, можливо, особа потребує додаткової поглибленої перевірки з боку поліції або спецслужб.

Як скористатися застосунком 

Найбільше додаток стане у пригоді представникам ЗСУ, ТрО, СБУ, нацгвардії, державних органів, волонтерам та мунварті при щоденній перевірці осіб. Проте користуватися ним може кожен. Наприклад, при перевірці орендодавця або орендаря. Навіть нових сусідів можна перевіряти. 

Головна місія – поглибити обізнаність про те, хто перед тобою. І таким чином підвищити точність та прискорити перевірки осіб у воєнний час і не тільки.

Важливо: застосунок не містить, не зберігає і не передає персональних даних осіб. Він містить публічні дані з відкритих реєстрів. Якщо фактор ризику спрацював – це не доказ, що перед вами злочинець, це сигнал для працівників поліції чи інших служб звернути увагу і провести більш глибоку і детальну перевірку.

"ТиХто" безкоштовний і доступний для всіх. Для реєстрації потрібен номер телефону. Завантажуйте, користуйтесь, рекомендуйте знайомим! Чим більше з нас будуть використовувати застосунок, тим більше ворожих осіб буде викрито, тим краща буде наша безпека і тим скоріше Україна переможе. 

Завантажити "ТиХто!" можна на IOS та Android

Нагадаємо, YouControl запустив інструмент для перевірки зв'язків з російськими й білоруськими активами.

Також раніше Міноборони спільно з YouControl запустили платформу для оперативної допомоги ЗСУ.

Більше про російське вторгнення у хроніці ІзбірКома

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Від початку повномасштабного вторгнення росії в Україну тисячі українців втратили своє житло, і доки війна триватиме, на жаль, кількість руйнувань лише зростатиме. Однак держава в цьому випадку може допомогти громадянам. Адвокатка, правова радниця Громадського центру правосуддя Юлія Лісова підготувала консультацію з приводу як отримати компенсацію за своє пошкоджене житло. Основними нормативно-правовими … читати далi

Під час воєнного стану діють особливі правила перетину державного кордону, які за своєю суттю покликані спростити виїзд за кордон людям, які тікають від війни. З вказаними правилами можна ознайомитись в оновлених Правилах перетинання державного кордону громадянами України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 27 січня 1995 р. № 57 (далі … читати далi

Відтепер взяти участь в Електронному суді можна за допомогою Дія.Підпису. Про це повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров. Багато українців вимушено поїхали під час війни. Однак кожен, хто навіть покинув Україну, може бути присутнім на судовому засіданні онлайн та підписувати необхідні документи за два кліки з підписом у смартфоні. Дія.Підпис — найзахищеніший цифровий … читати далi

В Україні відновив свою роботу реєстр речових прав. Наразі дані з цього реєстру закрито від публічного доступу, а реєструвати угоди може лише визначене коло нотаріусів. Так, в умовах воєнного стану вчиняти дії з цінним майном може 3334 нотаріуси, їх перелік можна знайти у реєстрі платформи Опендатабот. Деякі з фахівців включені до списку із застереженням … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР