24 травня 2022 р. 18:56
Одеські ЗМІ у квітні: пошук нових джерел інформації та фінансування
З початку повномасштабної війни 24 лютого 2022 року на одеські ЗМІ впав значний тягар з інформаційного висвітлення подій в регіоні. … читати далi
В Україні особи, які через складні життєві обставини, спричинені інвалідністю, віком, станом здоров’я, потребують надання якісних соціальних послуг за місцем проживання, а саме – надання соціальної послуги догляду вдома.
Рravokator зібрав інформацію, хто має право на отримання цих послуг, що це за послуги та які документи потрібні, щоб їх отримувати.
Ці послуги - це заходи, що проводяться за місцем проживання (вдома) отримувача соціальної послуги протягом робочого дня надавача соціальної послуги та полягають у наданні допомоги в самообслуговуванні особам, які частково або повністю втратили / не набули здатності до самообслуговування.
Надавачем соціальної послуги є юридична або фізична особа, або фізична особа-підприємець, яку внесено до розділу “Надавачі соціальних послуг” Реєстру надавачів та отримувачів соціальних послуг.
Пакет документів для отримання соціальної послуги догляду вдома
Щоб отримувати соціальні послуги догляду вдома, треба звернутися в Управління соціального захисту населення, Центр соціальних послуг, ЦНАП або виконком з заявою. Зразок заяви затверджено Наказом Міністерства соціальної політики України від 16 листопада 2020 року №769.
Орієнтовний пакет документів:
Рішення про надання соцпослуг або відмову має бути надано протягом 14 календарних днів з дня звернення.
Після прийняття рішення про надання соцпослуг, напротязі 3 робочих днів має відбутися комплексне визначення ступеня індивідуальних потреб, а в наступні три дні - розроблений індивідуальний план.
Підписання договору має відбутися не пізніше п'яти днів з моменту підписання рішення, складання карти індивідуальних потреб та індивідуального плану.
Особи похилого віку та особи з інвалідністю мають право на такі соціальні послуги догляду вдома:
для отримувачів соціальної послуги III групи рухової активності допомогу у:
для отримувачів соціальної послуги IV, V групи рухової активності та дітей з інвалідністю віком від трьох до 18 років допомогу у:
для отримувачів соціальної послуги з когнітивними розладами, психічними та поведінковими розладами допомогу у:
Зміст та обсяг соціальної послуги догляду вдома для кожного отримувача соціальної послуги визначаються індивідуально залежно від ступеня індивідуальної потреби отримувача соціальної послуги та зазначаються в договорі на отримання соціальної послуги догляду вдома.
Підставою для припинення надання соціальної послуги є:
Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!
Від початку повномасштабного вторгнення росії в Україну тисячі українців втратили своє житло, і доки війна триватиме, на жаль, кількість руйнувань лише зростатиме. Однак держава в цьому випадку може допомогти громадянам. Адвокатка, правова радниця Громадського центру правосуддя Юлія Лісова підготувала консультацію з приводу як отримати компенсацію за своє пошкоджене житло. Основними нормативно-правовими … читати далi
Під час воєнного стану діють особливі правила перетину державного кордону, які за своєю суттю покликані спростити виїзд за кордон людям, які тікають від війни. З вказаними правилами можна ознайомитись в оновлених Правилах перетинання державного кордону громадянами України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 27 січня 1995 р. № 57 (далі … читати далi
Відтепер взяти участь в Електронному суді можна за допомогою Дія.Підпису. Про це повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров. Багато українців вимушено поїхали під час війни. Однак кожен, хто навіть покинув Україну, може бути присутнім на судовому засіданні онлайн та підписувати необхідні документи за два кліки з підписом у смартфоні. Дія.Підпис — найзахищеніший цифровий … читати далi
В Україні відновив свою роботу реєстр речових прав. Наразі дані з цього реєстру закрито від публічного доступу, а реєструвати угоди може лише визначене коло нотаріусів. Так, в умовах воєнного стану вчиняти дії з цінним майном може 3334 нотаріуси, їх перелік можна знайти у реєстрі платформи Опендатабот. Деякі з фахівців включені до списку із застереженням … читати далi
Суспільство готове підтримувати вільні ЗМІ. Доведемо це!
Видання - суспільно-політична газета “ІзбірКом”
Платіжна система - спеціальний web-інтерфейс, фінансовий посередник, який допомагає приймати платежі і переводити гроші, отримані від Користувача, Виданню. Діє на підставі ЗУ «Про платіжні системи та переказ коштів в Україні».
Пожертвування - перерахування Виданню грошових коштів з метою її фінансової або іншої підтримки в будь-якому розмірі - на розсуд Користувача.
Користувач - фізична особа, яка є фактичним користувачем сайту та / або його окремих матеріалів, дієздатна і досягла 18 років.
Правила - дані Правила оплати (здійснення добровільних безповоротних платежів на користь Видання).