Куди звернутися, щоб отримати компенсацію за зруйноване під час війни майно

02 вересня 2022 р. 11:03

Одеса фінанси

Після початку повномасштабної війни з росією сотні тисяч українців покинули свої домівки — через  небезпеку обстрілів чи навіть руйнування своїх осель. Евакуювалися, щоб зберегти від небезпеки свої життя й життя своїх рідних і дітей.

За 6 місяців воєнних дій зруйновано багато міст та сіл, деякі — вщент. Десятки тисяч людей втратили дах над головою. Кожен, хто втрапив у таку біду, має знати, як отримати компенсацію за пошкоджене чи знищене майно.

Перед українцями постають незнані раніше запитання: “Куди звернутися, щоб мені компенсували зруйнований будинок?”, “Чи можу я претендувати на виплати, якщо зараз проживаю в іншому регіоні України?”, “Якщо я виїхав за кордон, то чи втратив я право на компенсацію?”

До кого звертатися?
Із заявами на компенсацію за зруйноване чи пошкоджене майно треба звертатися до органів місцевого самоврядування, ВЦА (військово-цивільної адміністрації) або ЦНАПів за місцем розташування житла.

Хто і як має подати заяву? 
Власник житла особисто чи його представник на підставі нотаріально посвідченої довіреності. Тобто ви можете попросити про допомогу родича чи товариша, проте не забудьте уповноважити його подати документи від вашого імені. 

Документи також можна надіслати поштою (цінним листом з описом вкладення). Якщо власників одного й того ж будинку є декілька, заяви подає кожен окремо. Якщо власник володіє кількома зруйнованими будинками, то документи подаються на кожен окремий будинок.

Заявку на компенсацію зруйнованого житла можна подати й через мобільний додаток Дія, обравши у меню «Послуги» пункт «Пошкоджене майно» та заповнивши відповідну форму.

Як дізнатися, де найближчий ЦНАП?
Перелік ЦНАПів, що працюють під час війни, доступний на інтерактивній карті, яка регулярно оновлюється Міністерством цифрової трансформації.

Які документи потрібні для подачі заяви?

  • заява про проведення обстеження житла та виплату грошової компенсації (встановленої форми);
  • копія документа, що посвідчує особу;
  • копія ІПН (ідентифікаційний код);
  • нотаріально завірені копії документів, що підтверджують права власності у постраждалого на житло на момент подання заяви;
  • оцінка пошкодженого майна (для визначення збитків або розміру відшкодування вона є обов’язковою).
Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

З 1 жовтня в Україні зросте мінімальна заробітна плата, у зв'язку з цим підвищиться й розмір єдиного соціального внеску (ЄСВ). Також змін зазнали автоправила. Про ці та інші зміни з 1 жовтня, а також, чи зміняться тарифи для населення і для чого Україні митний «безвіз», в матеріалі. Розмір мінімальної заробітної плати З 1 … читати далi

Багато внутрішньо переміщених осіб хочуть відчувати себе корисними на новому місці, але інколи знайти роботу — справа непроста. Тому сьогодні публікуємо поради, як переселенцям знайти роботу у новій громаді. Серію графічних інструкцій з порадами для громад та внутрішньо переміщених українців створила команда ШоТам у межах проєкту «Громада Діє». Раніше у ІзбірКом-Експерт можна було ознайомитися … читати далi

І маленьке підприємство, і потужне виробництво – евакуювати свій бізнес просто, коли маєш чіткий алгоритм дій. Ба більше, держава допоможе не лише перевезти все обладнання, а й підшукати приміщення для відновлення роботи. Ділимось покроковою інструкцією! Серію графічних інструкцій з порадами для громад та внутрішньо переміщених українців створила команда ШоТам у межах проєкту «Громада Діє». … читати далi

Аби внутрішньо переміщеним особам було легше адаптуватися в новій громаді, слід подбати не лише про житло та роботу, а й про налагодження соціальних зв’язків. У цьому, зокрема, можуть допомогти мовні курси, до яких можна залучати як ВПО, так і мешканців громади. Серію графічних інструкцій з порадами для громад та внутрішньо … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР