Куди звернутися, щоб отримати компенсацію за зруйноване під час війни майно

02 вересня 2022 р. 11:03

Одеса фінанси

Після початку повномасштабної війни з росією сотні тисяч українців покинули свої домівки — через  небезпеку обстрілів чи навіть руйнування своїх осель. Евакуювалися, щоб зберегти від небезпеки свої життя й життя своїх рідних і дітей.

За 6 місяців воєнних дій зруйновано багато міст та сіл, деякі — вщент. Десятки тисяч людей втратили дах над головою. Кожен, хто втрапив у таку біду, має знати, як отримати компенсацію за пошкоджене чи знищене майно.

Перед українцями постають незнані раніше запитання: “Куди звернутися, щоб мені компенсували зруйнований будинок?”, “Чи можу я претендувати на виплати, якщо зараз проживаю в іншому регіоні України?”, “Якщо я виїхав за кордон, то чи втратив я право на компенсацію?”

До кого звертатися?
Із заявами на компенсацію за зруйноване чи пошкоджене майно треба звертатися до органів місцевого самоврядування, ВЦА (військово-цивільної адміністрації) або ЦНАПів за місцем розташування житла.

Хто і як має подати заяву? 
Власник житла особисто чи його представник на підставі нотаріально посвідченої довіреності. Тобто ви можете попросити про допомогу родича чи товариша, проте не забудьте уповноважити його подати документи від вашого імені. 

Документи також можна надіслати поштою (цінним листом з описом вкладення). Якщо власників одного й того ж будинку є декілька, заяви подає кожен окремо. Якщо власник володіє кількома зруйнованими будинками, то документи подаються на кожен окремий будинок.

Заявку на компенсацію зруйнованого житла можна подати й через мобільний додаток Дія, обравши у меню «Послуги» пункт «Пошкоджене майно» та заповнивши відповідну форму.

Як дізнатися, де найближчий ЦНАП?
Перелік ЦНАПів, що працюють під час війни, доступний на інтерактивній карті, яка регулярно оновлюється Міністерством цифрової трансформації.

Які документи потрібні для подачі заяви?

  • заява про проведення обстеження житла та виплату грошової компенсації (встановленої форми);
  • копія документа, що посвідчує особу;
  • копія ІПН (ідентифікаційний код);
  • нотаріально завірені копії документів, що підтверджують права власності у постраждалого на житло на момент подання заяви;
  • оцінка пошкодженого майна (для визначення збитків або розміру відшкодування вона є обов’язковою).
Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Згідно з законом про держбюджет на 2022 рік, з 1 грудня в Україні зросте прожитковий мінімум і прив'язані до нього пенсії та соціальні виплати, однак мінімальна зарплата й тарифи залишаться без змін. За новим механізмом відбуватиметься призначення субсидій, яке має спростити подання документів. Крім того, в грудні зміняться правила оформлення автомобіля. Детальніше в … читати далi

Державна служба України з надзвичайних ситуацій підготувала для населення поради під час використання генераторів:     Купуйте лише сертифіковану продукцію і тільки в ліцензованих точках продажу. Уважно дотримуйтесь інструкцій виробника. Генератори та паливо повинні використовуватися тільки на відкритому повітрі на відстані не менше 6 метрів від вікон, дверей та гаражів.   … читати далi

Від 15 жовтня послуга обміну українського посвідчення водія стала доступною в Гданську, а від початку вересня надавалась у Варшаві. Як повідовляє пресслужба ГУ Нацполіції, за перші 2 дні, як послуга надається у Гданську, нею встигли скористатись 17 українців. Це безпрецедентна ситуація, що документи, які дають право керувати транспортними засобами однієї … читати далi

Завтра,  17 листопада 2022 року, набирає чинності урядова постанова від 28 жовтня 2022 року № 1220 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо оформлення документів, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України». Проєкт постанови розробила Державна міграційна служба. За даними відомства, прийнятими змінами врегульовуються питання, які значно спрощують порядок оформлення … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР