Дорожня карта вступника: все про реєстрацію на ЗНО-2022

Дорожня карта вступника: все про реєстрацію на ЗНО-2022

Основна сесія зовнішнього незалежного оцінювання 2022 року відбудеться з 23 травня до 17 червня - ці дати затверджені наказом Міністерства освіти і науки України.

Реєстрація осіб для участі у ЗНО триватиме з 1 лютого до 9 березня. 

Участь у зовнішньому оцінюванні може взяти особа, яка має повну загальну середню освіту або здобуде її в поточному навчальному році та зареєструвалася відповідно до встановлених вимог.

На основі Путівника учасника ЗНО 2022 зібрана більш детальна інформація про реєстрацію випускників цього навчального року та минулих років, як перевірити стан реєстрації ЗНО та інші важливі питання.

ПОРЯДОК РЕЄСТРАЦІЇ НА ЗНО ВИПУСКНИКІВ 2022 РОКУ

Цей порядок реєстрації на зовнішнє незалежне оцінювання має використовуватися особами, які у 2022 році складають державну підсумкову атестацію (ДПА) у формі зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО).

Як вже зазначалося, реєстрація на основну сесію ЗНО триває з 01 лютого до 09 березня 2022 року. Комплекти реєстраційних документів учнів (слухачів, студентів) для проходження державної підсумкової атестації у формі ЗНО керівники закладів освіти можуть надсилати до 01 березня 2022 року.

Унесення змін до реєстраційних даних відбуватиметься з 01 лютого до 09 березня 2022 року. У разі відмови в реєстрації для участі в зовнішньому незалежному оцінювання подання до УЦОЯО апеляційних заяв (оскаржень) триватиме до 22 березня 2022 року.

Для того щоб зареєструватися для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні, потрібно виконати низку послідовних дій.

1. Ознайомтесь із правилами прийому до вибраних вами закладів вищої освіти. Радимо уважно вивчити пропозиції закладів, заздалегідь визначитися зі спеціальностями, на які вступатимете, і з’ясувати перелік предметів, із яких необхідно подати результати зовнішнього оцінювання. Такий порядок дій допоможе вам усвідомлено вибрати навчальні предмети для проходження зовнішнього оцінювання та державної підсумкової атестації.

Також обов’язковим для ознайомлення документом є Порядок проведення зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти. У документі, зокрема, визначено коло осіб, які можуть брати участь у зовнішньому оцінюванні, їхні права й обов’язки, унормовано основні засади проведення зовнішнього оцінювання, порядок реєстрації осіб тощо.

2. Виберіть навчальні предмети, із яких ви бажаєте пройти зовнішнє оцінювання та державну підсумкову атестацію у формі зовнішнього оцінювання

Пам’ятайте, що загальна кількість навчальних предметів, вибраних вами для безоплатного проходження зовнішнього оцінювання, не повинна перевищувати п'ятьох. Якщо ж для вас важливо скласти більше предметів, ви зможете зробити це за додаткову плату.

У 2022 році зовнішнє оцінювання проводитиметься з таких навчальних предметів:

Звертаємо увагу, що з усіх навчальних предметів, які ви виберете, буде встановлено результат за шкалою 100–200 балів, а з предметів, із яких ви проходитимете державну підсумкову атестацію, також отримаєте оцінку за шкалою 1–12 балів.

Першим обов’язковим предметом ДПА є українська мова. Другим – математика (завдання рівня стандарту). Третім – історія України або іноземна мова (англійська, німецька, французька, іспанська). Четвертий предмет ви обираєте самостійно із запропонованого вище переліку. Пам’ятайте, що для зарахування оцінок за державну підсумкову атестацію можна вибрати й іноземну мову (англійську, німецьку, французьку, іспанську), й історію України та пройти зовнішнє оцінювання з цих предметів.

3. Підготуйте необхідні для реєстрації документи та матеріали, зокрема:

  • копію паспорта (сторінки з фотокарткою, прізвищем, ім’ям та по батькові). Звертаємо увагу, що в паспортах нового зразка (ID-картка) немає серії документа. Під час заповнення реєстраційної форми поле «серія» залишайте порожнім. У разі відсутності паспорта окремі категорії осіб можуть подати інший документ.
    Якщо виникли проблеми з отриманням паспорта громадянина України, радимо для вирішення питань щодо реєстрації для участі в зовнішньому оцінюванні звернутися до адміністрації закладу освіти. Нагадуємо, що інформацію про механізм реєстрації учнів, які не мають паспорта, для проходження державної підсумкової атестації у формі зовнішнього оцінювання розміщено на сайті Українського центру оцінювання якості освіти в розділі «Керівникам закладів освіти», доступ до якого здійснюється за допомогою логіна та пароля, наданих закладу освіти регіональним центром оцінювання якості освіти.
  • одну фотокартку для документів розміром 3 х 4 см із зображенням, що відповідає досягнутому віку (фотокартка має бути виготовлена на білому або кольоровому фотопапері);
  • реєстраційну картку, яку можна сформувати самостійно, скориставшись спеціальним сервісом «Зареєструватися», що доступний на веб-сайті Українського центру оцінювання якості освіти, або звернутися за допомогою до особи, відповідальної за реєстрацію в закладі освіти, де ви навчаєтеся.

У разі необхідності також підготуйте:

  • медичний висновок про створення особливих (спеціальних) умов для проходження зовнішнього оцінювання за формою первинної облікової документації № 086-3/о «Медичний висновок про створення особливих (спеціальних) умов для проходження зовнішнього незалежного оцінювання», затвердженою наказом Міністерства освіти і науки України, Міністерства охорони здоров’я України від 29 серпня 2016 року № 1027/900;
  • копію свідоцтва про зміну імені, та/або свідоцтва про шлюб, та/або свідоцтва про розірвання шлюбу (для осіб, у документах яких є розбіжності в персональних даних);
  • копію нотаріально засвідченого перекладу українською мовою документів, наданих для реєстрації (для осіб, які подають документи, оформлені іноземною мовою);
  • заяву щодо надання можливості пройти зовнішнє оцінювання з певного(их) предмета(ів) під час додаткової сесії, у якій має бути вказана причина, що унеможливлює участь в основній сесії, і документ, що підтверджує цю причину (для тих, хто має на це право відповідно до розділу VI Порядку).

Увага! На копіях документів випускник має написати Згідно з оригіналом (без лапок), поставити підпис, свої ініціали та прізвище, дату засвідчення копії.

4. Сформуйте комплект реєстраційних документів та подайте його особі, відповідальній за реєстрацію в закладі освіти, у якому ви навчаєтеся.

Після отримання від випускників реєстраційних документів заклад освіти формує список осіб, які проходитимуть державну підсумкову атестацію за освітній рівень повної загальної середньої освіти у формі зовнішнього оцінюванняЗасвідчений підписом керівника та печаткою закладу освіти (у разі її наявності) список учнів і комплекти реєстраційних документів треба надіслати не пізніше ніж 01 березня 2022 року до відповідного регіонального центру оцінювання якості освіти. Дату подання визначатимуть за відтиском штемпеля відправлення на поштовому конверті.

Підтвердженням факту реєстрації для участі в зовнішньому оцінюванні є Сертифікат, який вам буде надіслано в індивідуальному конверті разом з реєстраційним повідомленням учасника зовнішнього оцінювання до закладу освіти, де ви навчаєтеся. Вручення індивідуальних конвертів забезпечують заклади освіти.

РЕЄСТРАЦІЯ НА ЗНО ВИПУСКНИКІВ МИНУЛИХ РОКІВ

Цей порядок реєстрації на зовнішнє незалежне оцінювання має використовуватися особами, які НЕ складають державну підсумкову атестацію (ДПА) у формі зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО).

Реєстрація на ЗНО осіб, які НЕ складають ДПА у формі зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО), триває з 01 лютого до 09 березня 2022 року. Унесення змін до реєстраційних даних також можливе у період з 01 лютого до 09 березня 2022 року.

У разі відмови в реєстрації для участі в зовнішньому незалежному оцінювання подання до УЦОЯО апеляційних заяв (оскаржень) триватиме до 22 березня 2022 року.

1. Ознайомтесь із правилами прийому до вибраних вами закладів вищої освіти. Радимо уважно вивчити пропозиції закладів, заздалегідь визначитися зі спеціальностями, на які вступатимете, і з’ясувати перелік предметів, із яких необхідно подати результати зовнішнього оцінювання. Такий порядок дій допоможе вам усвідомлено вибрати навчальні предмети для проходження зовнішнього оцінювання.

Також обов’язковим для ознайомлення документом є Порядок проведення зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти. 

У 2022 році для вступу до закладу вищої освіти можна подавати сертифікати зовнішнього незалежного оцінювання 2019, 2020, 2021 та 2022 років.

2. Виберіть навчальні предмети, із яких ви бажаєте пройти зовнішнє оцінювання.

Пам’ятайте, що загальна кількість навчальних предметів, вибраних вами для безоплатного проходження зовнішнього оцінювання, не повинна перевищувати п'ятьох. Якщо вам важливо скласти більше предметів, ви зможете це зробити за додаткову плату.
У 2022 році зовнішнє оцінювання проводитиметься з таких навчальних предметів:

  • української мови;
  • української мови і літератури;
  • історії України;
  • математики;
  • біології;
  • географії;
  • фізики;
  • хімії;
  • англійської мови;
  • іспанської мови;
  • німецької мови;
  • французької мови.

3. Підготуйте необхідні для реєстрації документи та матеріали, зокрема:

  • копію паспорта (сторінки з фотокарткою, прізвищем, ім’ям та по батькові). У разі відсутності паспорта окремі категорії осіб можуть подати інший документ;
  • одну фотокартку для документів розміром 3 х 4 см із зображенням, що відповідає досягнутому віку (фотокартка має бути виготовлена на білому або кольоровому фотопапері);
  • копію документа про повну загальну середню освіту (для осіб, які здобули повну загальну середню освіту) або довідку з місця навчання (для учнів (слухачів) закладів професійної (професійної-технічної) освіти та студентів закладів вищої освіти, які здобувають повну загальну середню освіту в 2022 році та не проходять ДПА у формі ЗНО). Таку ж довідку, перекладену українською мовою та нотаріально завірену, мають подати і випускники, які здобудуть в 2022 році повну загальну середню освіту в закордонному закладі освіти.
  • реєстраційну картку, яку можна сформувати самостійно, скориставшись спеціальним сервісом «Зареєструватися», що доступний на веб-сайті Українського центру оцінювання якості освіти, або звернувшись за допомогою до працівника пункту реєстрації.

У разі необхідності також підготуйте:

  • медичний висновок про створення особливих (спеціальних) умов для проходження зовнішнього оцінювання за формою первинної облікової документації № 086-3/о «Медичний висновок про створення особливих (спеціальних) умов для проходження зовнішнього незалежного оцінювання», затвердженою наказом Міністерства освіти і науки України, Міністерства охорони здоров’я України від 29 серпня 2016 року № 1027/900;
  • копію свідоцтва про зміну імені, та/або свідоцтва про шлюб, та/або свідоцтва про розірвання шлюбу (для осіб, у документах яких є розбіжності в персональних даних);
  • копію нотаріально засвідченого перекладу українською мовою документів, наданих для реєстрації (для осіб, які подають документи, оформлені іноземною мовою);
  • заяву щодо надання можливості пройти зовнішнє оцінювання з певного(их) предмета(ів) під час додаткової сесії, у якій має бути вказана причина, що унеможливлює участь в основній сесії, і документ, що підтверджує цю причину (для осіб, які мають на це право відповідно до розділу VI Порядку).

Увага! На копіях документів випускник має написати Згідно з оригіналом (без лапок), поставити підпис, свої ініціали та прізвище, дату засвідчення копії.

4. Сформуйте комплект реєстраційних документів та надішліть його на адресу регіонального центру оцінювання якості освіти, зазначену в контрольно-інформаційному листі.

Дату подання реєстраційних документів визначатимуть за відтиском штемпеля на поштовому конверті.

Особи з тимчасово неконтрольованих територій, які не мають можливості відправити документи поштою, повинні в установлений строк надіслати скан-копії фотокартки та реєстраційних документів на електронну адресу, зазначену в контрольно-інформаційному листі.

Підтвердженням факту реєстрації для участі в зовнішньому оцінюванні є Сертифікат, який Вам буде надіслано в індивідуальному конверті разом із реєстраційним повідомленням учасника зовнішнього незалежного оцінювання на адресу, зазначену в реєстраційній картці.

Інформацію про результати реєстрації осіб, які не можуть указати відповідну поштову адресу в Україні (з числа осіб, які проживають або навчаються за кордоном, або осіб з неконтрольованої території), буде надіслано на електронну адресу, указану ними під час реєстрації. Індивідуальні конверти таких осіб зберігатимуть у регіональному центрі, учасники зовнішнього оцінювання зможуть отримати їх у пунктах зовнішнього оцінювання під час проходження першого тестування або звернувшись до регіонального центру до початку проведення зовнішнього оцінювання.

У регіональному центрі зберігатимуть індивідуальні конверти учасників зовнішнього оцінювання, які були відправлені на адресу, зазначену в реєстраційній картці, але повернуті оператором поштового зв’язку відправникові.

ЯК ПЕРЕВІРИТИ СТАН РЕЄСТРАЦІЇ НА ЗНО

Майбутні учасники зовнішнього незалежного оцінювання, які подали реєстраційні документи для участі у тестуванні, мають можливість перевірити стан їх опрацювання. Відповідний онлайн-сервіс «Стан опрацювання документів» функціонує на сайті Українського центру оцінювання якості освіти.

В УЦОЯО наголошують, що час обробки реєстраційних документів може тривати до 10 робочих днів від моменту їх надходження до регіонального центру оцінювання якості освіти. Під час перевірки необхідно ввести номер реєстраційної картки.

ЩО РОБИТИ, ЯКЩО НЕ НАДІЙШОВ СЕРТИФІКАТ ЗНО?

Усі учасники зовнішнього незалежного оцінювання обов'язково мають отримати індивідуальні конверти із Сертифікатом ЗНО, що засвідчує факт реєстрації на зовнішнє незалежне оцінювання, а також є одним з документів, що необхідний для допуску учасника в пункт тестування.

Учасники, які не отримали індивідуальні конверти із сертифікатами, можуть перевірити місцезнаходження цих поштових відправлень. Для цього їм необхідно ввести номер реєстраційної картки до сервісу перевірки стану опрацювання документів: якщо учасника зареєстровано і йому відправлено лист із сертифікатом, то на сторінці буде зазначено ідентифікатор відповідного поштового відправлення, за яким можна відстежити стан надходження листа.

Листи, які зберігалися в поштовому відділенні протягом місяця і не були вручені адресатам, повертатимуться до регіональних центрів оцінювання якості освіти.

Учасники, які ще не отримали лист із сертифікатом, також можуть звернутися до свого регіонального центру оцінювання якості освіти.

Нагадаємо, у 2021 році в Україні 574 учасника ЗНО набрали 200 балів, і серед них 28 представників Одещини.

Вісім одеських вишів увійшли до сотні найпопулярніших серед абітурієнтів.

Поділитися