Як надається відпустка працівникам, що мають дітей до 14 років, на період дії карантину

16 березня 2020 р. 18:00

закон

На території України до 3 квітня діє карантин, через який працівників можуть попросити піти у відпустку без збереження заробітної плати. Але існують випадки, коли на підприємстві чи в організації немає потреби відправляти робітників по домівках, а людині вкрай потрібно взяти відпустку, щоб залишитися вдома, наприклад, з дитиною. У такому випадку керівництво має піти на зустріч працівнику та надати таку відпустку. 

Пунктом 3 частини першої статті 25 Закону України «Про відпустки» від 15 листопада 1996 року № 504/96-ВР передбачено, що відпустка без збереження заробітної плати за бажанням працівника надається в обов’язковому порядку матері або іншій особі, зазначеній у частині третій статті 18 цього Закону, для догляду за дитиною віком до 14 років на період оголошення карантину на відповідній території.

Законодавством визначено коло осіб, яким може надаватися відпустка без збереження заробітної плати на період оголошення карантину, це можуть бути батьки дитини, її дід та баба, або навіть інші родичі, які доглядають за дитиною. Також право на таку відпустку мають люди, які всиновили дитину, взяли дитину під опіку, а також ті, хто є прийомними батьками або батьками-вихователями.

Плюсом такої відпустки є те, що за працівником зберігається основне місце роботи, і на законих підставах можна залишитися вдома зі своєю дитиною, а вот великим мінусом є те, що за період, який людина провела у безкоштовній відпустці, вона не отримає ані копійки

Варто зазначити, що період, на який оголошений карантин, має бути підтверджений документально. Такими документами можуть бути довідки з навчальних закладів або копії наказів про призупинення навчального процесу.  

Якщо працівник бажає отримати відпустку в період карантину, він має подати заяву про надання такої відпустки, до якої долучити копію свідоцтва про народження дитини та документ, який посвідчує відповідний статус працівника (заява працівника про надання відпустки без збереження заробітної плати на період оголошення карантину).  

Оскільки карантин може вводитися кілька разів на рік, працівники може брати таку відпустку стільки, скільки потрібно. Про це йдеться у пункті 3-1 частини першої статті 25 Закону № 504. 

Крім того, Міністерство  соціальної політики України у листі від 29 квітня 2016 року № 242/13/116-16 (далі — Лист № 242/13/116-16) роз’яснює, що роботодавці за рахунок власних коштів можуть установлювати додаткові трудові та соціально-побутові пільги для працівників, зокрема, інші види оплачуваних відпусток або відпусток більшої тривалості, ніж встановлено законодавством, на умовах, визначених у колективному договорі.  

За матеріалами: legalhub.online

 

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

У 2012 році провідні українські партії мали власні сторінки у соцмережах лише з декількома тисячами підписників. За вісім років ситуація кардинально змінилася: партії та політики наймають команди для розкрутки власних сторінок в соцмережах та витрачають гроші на виборчі кампанії в онлайн. До «традиційних» майданчиків, на кшталт, Facebook, додалися месенджери й відеоплатформи. … читати далi

Онкодиспансери можуть отримати більше грошей, принаймні, поки високопосадовці не натиснуть на гальма. Нещодавно пацієнтка з онкозахворюванням поскаржилася, що в Одеському онкодиспансері її відмовилися обстежувати безкоштовно. Після офіційного листа від Національної служби здоров'я України (НСЗУ) до диспансеру проблема вирішилася, і жінка нічого не заплатила зі своєї кишені, бо такі обстеження від … читати далi

С одесским “Колл-центром 15-01” уже заключены договоры почти на 3,5 миллиона гривень. Семь жилищно-коммунальных сервисов заказали у этой компании услуги по приему телефонных звонков в рамках такой программы как “Скорая коммунальная помощь”.  Напомним, департамент городского хозяйства Одесского городского совета запустил с 16 декабря прошлого года в городе скорую коммунальную помощь. Сначала … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР