Довідка за формою №1: як одесити можуть отримати документ, який її замінив

06 лютого 2020 р. 19:00

Наші читачі неодноразово запитували, чи потрібна зараз так звана "форма №1", та де можна отримати цей документ, який досить часто вимагають різні служби. Директорка департаменту надання адміністративних послуг Одеської міськради Євгенія Абрамова розповіла ІзбірКому про головні нововведення.

Отже, раніше одесити отримували довідку про склад сім'ї у ЖЕКах. Форма цього документа була затверджена наказом №204 Міністерства праці та соціальної політики України ще 22 липня 2003 року. Проте 17 липня 2019 року Міністерство соціальної політики України видало наказ №1106, яким скасувало цю довідку. Однак різні служби, як і раніше, продовжували вимагати документ, який на законодавчому рівні був скасований. В Одесі це питання вирішили за допомогою нової послуги, яку з осені минулого року забезпечує департамент надання адмінпослуг, а ЖКСи цю функцію втратили. 

Як пояснила Євгенія Абрамова, документ, який видає департамент, не є довідкою про склад сім'ї - це відомості про людей, які зареєстровані у житлі (квартирі чи приватному будинку). Тобто, якщо за однією адресою зареєстровані люди, які не є членами однієї родини, а такі випадки бувають нерідко, то у документі будуть вказані всі зареєстровані. І, навпаки, коли люди живуть під одним дахом, проте зареєстровані в іншому місці, їхні імена не внесуть у відомості.

Другий момент: людині не обов'язково особисто звертатися до департаменту надання адміністративних послуг, це можуть зробити служби, які вимагають цю довідку. "Наприклад, якщо вам необхідно подати документи до служби соцзахисту для отримання матеріальної допомоги, то ви подаєте до служби всі необхідні документи, а довідку працівники служби отримають від департаменту самі, надіславши до нього відповідний запит. Термін, у який видаються довідки, складає 10 днів, проте у деякі організації, наприклад, відділення Пенсійного фонду, термін очікування складає 3 дні. Це обумовлено вимогами чинного законодавства України", - пояснила Євгенія Абрамова.

На даний час запит на довідки можуть давати різноманітні соціальні служби, відділення Пенсійного фонду, нотаріуси та інші організації. Крім того, у департаменті зараз працюють над створенням спеціального сервісу, завдяки якому служби зможуть отримувати доступ до інформації віддалено.

Варто зауважити, що у департамент надання адмінпослуг та його підрозділи звернутися за документом про зареєстрованих осіб може лише власник квартири. Проте якщо така довідка буде необхідна комусь із членів родини, то служби, які вимагають її, самостійно зроблять запит до департаменту.  

Відомості про зареєстрованих осіб видаються безкоштовно.

Щоб отримати довідку, необхідно зовсім небагато документів: паспорт, ідентифікаційний код та документи, які доводять право власності на будинок чи квартиру.

Отримати довідку про зареєстрованих у житлі можна за наступними адресами:

- Департамент надання адміністративних послуг, вул. Косовська, 2-Д. 

- Відділ державних адміністративних послуг ДНАП у Суворовському районі, проспект Добровольського, 106, кабінет №107.

- Управління реєстрації та паспортизації ДНАП в Київському районі, вул. Академіка Корольова, 9, перший поверх.

- Управління реєстрації та паспортизації ДНАП в Малиновському районі, вул. Генерала Петрова, 22, перший поверх. 

Кол-центр департаменту адмінпослуг: 15-35 або 705-55-55.

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

За офіційною статистикою мобільних всередині країни громадян на сьогодні більше 5 млн: 1,4 млн внутрішньо переміщених осіб; більше 1 млн людей, які не мають зареєстрованого місця проживання; 3,3 млн так званих «трудових мігрантів», які мають місце реєстрації в одному населеному пункті, а реально живуть в іншому.  1 січня 2020 року … читати далi

Медичні маски тісно увійшли у життя людей з появою пандемії коронавірусу. Носіння масок у громадських місцях і приміщеннях - одна з вимог карантину, який був введений Кабінетом міністрів. У Центрі громадського здоров'я розповіли, як правильно ностити засоби індивідуального захисту.  Неправильне використання медичних масок знижує їхню ефективність, стверджують у Центрі. Маска … читати далi

З 1 червня в Україні запрацювала автоматична фіксація порушень правил дорожнього руху. Впершу чергу відеофіксацію ввели у столиці та Київській області, проте згодом правоохоронці планують поширити цей вид боротьби з водіями-порушниками по всій території країни. Перший заступник начальника Департаменту патрульної поліції Олексій Білошицький на своїй сторінці у Facebook надав роз'яснення … читати далi

Центральна виборча комісія (ЦВК) затвердила Порядок розгляду звернення виборця щодо зміни виборчої адреси відповідно до частини третьої статті 8 Закону України «Про Державний реєстр виборців» та встановила форму відповідної заяви виборця. У ЦВК розповіли, що потрібно зробити виборцю, щоб змінити виборчу адресу. Документ, який ухвалила ЦВК, робить можливою зміну виборчої адреси … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР