Хто та які податки має платити за нерухомість в Україні у 2022 році

20 січня 2022 р. 21:58

нерухомість

Фізичні та юридичні особи, а також нерезиденти, які мають у власності об'єкти нерухомості, мають сплачувати податок на нерухомість.

"НВ. Бізнес" пояснює, хто та скільки має заплатити за нерухоме майно в Україні у 2022 році.

Об'єкт та база нарахування податку на нерухомість
Податок для власників житлової/нежитлової нерухомості для фізичних осіб розраховується за площу, що перевищує:

  • 60 м² — для квартир;

  • 120 м² — для житлових будинків;

  • 180 м² — для різних типів житлової нерухомості, у т.ч. їх часток.

Підставою для нарахування податку є дані Державного реєстру речових прав на нерухоме майно або оригінали документів на право власності платника податків.

Базою оподаткування є загальна площа об'єкта житлової та нежитлової нерухомості, у т.ч. їх часток.

Дивіться також: Де витратити тисячу за вакцинацію в Одесі: місця та акції

Ставки податку на нерухомість

Ставки податку на нерухомість встановлюють органи місцевого самоврядування в залежності від типу об'єктів та їх місцеперебування у відсотках до мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня звітного року. Розмір податкової ставки не може перевищувати 1,5% за 1 м².

Оскільки у 2022 році податок нараховується за звітний 2021 рік, податкова ставка розраховується з мінімальної заробітної плати станом на 01.01.2021 р. (6 тис. грн) та максимальний її розмір не може перевищувати 90 грн/м² (6 000*1,5%).

Сума податку збільшується до 25 тис. гривень на рік, якщо особа володіє об'єктом/об'єктами житлової нерухомості із загальною площею більш як:

- 300 м² — для квартири

та/або

- 500 м² — для будинку.

Вказаний податок називають податком на розкіш та сплачують за кожен об'єкт нерухомості з перевищенням законодавчо встановлених норм щодо площі.

Терміни сплати податку на нерухомість

Податкові повідомлення-рішення про сплату сум податку, обчисленого за нормами ПКУ, та відповідні платіжні реквізити, зокрема, органів місцевого самоврядування за місцеперебуванням кожного з об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, надсилаються платнику податку до 1 липня року, що настає за базовим податковим (звітним) періодом (роком).

Фізичні особи мають сплатити податок протягом 60 днів від дня вручення податкового повідомлення-рішення.

Дивіться також: Нові тарифи обов’язкового пенсійного страхування при першій реєстрації легкових автомобілів 

Звірка даних з ДПС щодо податку з нерухомості

У ДПС України відзначають, що платники податку на нерухоме майно (крім земельної ділянки) мають право на письмове звернення до перевірчого органу за своєю податковою адресою для проведення звірки даних щодо:

  • об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності платника податку;
  • розміру загальної площі об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності платника податку;
  • права на користування пільгою зі сплати податку;
  • розміру ставки податку;
  • нарахованої суми податку.

У разі виявлення розбіжностей між даними перевірчих органів і даними, підтвердженими платником податку на підставі оригіналів відповідних документів, зокрема документів на право власності, перевірчий орган за своєю податковою адресою платника податку проводить перерахунок суми податку і надсилає (вручає) йому нове податкове повідомлення-рішення. Попереднє податкове повідомлення-рішення вважається скасованим (відкликаним).

Фото: Укрінформ

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Під час воєнного стану діють особливі правила перетину державного кордону, які за своєю суттю покликані спростити виїзд за кордон людям, які тікають від війни. З вказаними правилами можна ознайомитись в оновлених Правилах перетинання державного кордону громадянами України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 27 січня 1995 р. № 57 (далі … читати далi

Відтепер взяти участь в Електронному суді можна за допомогою Дія.Підпису. Про це повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров. Багато українців вимушено поїхали під час війни. Однак кожен, хто навіть покинув Україну, може бути присутнім на судовому засіданні онлайн та підписувати необхідні документи за два кліки з підписом у смартфоні. Дія.Підпис — найзахищеніший цифровий … читати далi

В Україні відновив свою роботу реєстр речових прав. Наразі дані з цього реєстру закрито від публічного доступу, а реєструвати угоди може лише визначене коло нотаріусів. Так, в умовах воєнного стану вчиняти дії з цінним майном може 3334 нотаріуси, їх перелік можна знайти у реєстрі платформи Опендатабот. Деякі з фахівців включені до списку із застереженням … читати далi

Великдень у 2022 році відзначатиметься в умовах воєнного стану. Одеська обласна військова адміністрації повідомляє, що з метою дотримання безпеки усіх мешканців міста і області, парафіян та духовенства, розпорядженням Начальника Одеської обласної військової адміністрації Максима Марченка, час комендантської години, у Великодню ніч, на території Одеси та Одеської області, встановлюється з 23:00 … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР