Хто та які податки має платити за нерухомість в Україні у 2022 році

20 січня 2022 р. 21:58

нерухомість

Фізичні та юридичні особи, а також нерезиденти, які мають у власності об'єкти нерухомості, мають сплачувати податок на нерухомість.

"НВ. Бізнес" пояснює, хто та скільки має заплатити за нерухоме майно в Україні у 2022 році.

Об'єкт та база нарахування податку на нерухомість
Податок для власників житлової/нежитлової нерухомості для фізичних осіб розраховується за площу, що перевищує:

  • 60 м² — для квартир;

  • 120 м² — для житлових будинків;

  • 180 м² — для різних типів житлової нерухомості, у т.ч. їх часток.

Підставою для нарахування податку є дані Державного реєстру речових прав на нерухоме майно або оригінали документів на право власності платника податків.

Базою оподаткування є загальна площа об'єкта житлової та нежитлової нерухомості, у т.ч. їх часток.

Дивіться також: Де витратити тисячу за вакцинацію в Одесі: місця та акції

Ставки податку на нерухомість

Ставки податку на нерухомість встановлюють органи місцевого самоврядування в залежності від типу об'єктів та їх місцеперебування у відсотках до мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня звітного року. Розмір податкової ставки не може перевищувати 1,5% за 1 м².

Оскільки у 2022 році податок нараховується за звітний 2021 рік, податкова ставка розраховується з мінімальної заробітної плати станом на 01.01.2021 р. (6 тис. грн) та максимальний її розмір не може перевищувати 90 грн/м² (6 000*1,5%).

Сума податку збільшується до 25 тис. гривень на рік, якщо особа володіє об'єктом/об'єктами житлової нерухомості із загальною площею більш як:

- 300 м² — для квартири

та/або

- 500 м² — для будинку.

Вказаний податок називають податком на розкіш та сплачують за кожен об'єкт нерухомості з перевищенням законодавчо встановлених норм щодо площі.

Терміни сплати податку на нерухомість

Податкові повідомлення-рішення про сплату сум податку, обчисленого за нормами ПКУ, та відповідні платіжні реквізити, зокрема, органів місцевого самоврядування за місцеперебуванням кожного з об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, надсилаються платнику податку до 1 липня року, що настає за базовим податковим (звітним) періодом (роком).

Фізичні особи мають сплатити податок протягом 60 днів від дня вручення податкового повідомлення-рішення.

Дивіться також: Нові тарифи обов’язкового пенсійного страхування при першій реєстрації легкових автомобілів 

Звірка даних з ДПС щодо податку з нерухомості

У ДПС України відзначають, що платники податку на нерухоме майно (крім земельної ділянки) мають право на письмове звернення до перевірчого органу за своєю податковою адресою для проведення звірки даних щодо:

  • об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності платника податку;
  • розміру загальної площі об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності платника податку;
  • права на користування пільгою зі сплати податку;
  • розміру ставки податку;
  • нарахованої суми податку.

У разі виявлення розбіжностей між даними перевірчих органів і даними, підтвердженими платником податку на підставі оригіналів відповідних документів, зокрема документів на право власності, перевірчий орган за своєю податковою адресою платника податку проводить перерахунок суми податку і надсилає (вручає) йому нове податкове повідомлення-рішення. Попереднє податкове повідомлення-рішення вважається скасованим (відкликаним).

Фото: Укрінформ

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Згідно з законом про держбюджет на 2022 рік, з 1 грудня в Україні зросте прожитковий мінімум і прив'язані до нього пенсії та соціальні виплати, однак мінімальна зарплата й тарифи залишаться без змін. За новим механізмом відбуватиметься призначення субсидій, яке має спростити подання документів. Крім того, в грудні зміняться правила оформлення автомобіля. Детальніше в … читати далi

Державна служба України з надзвичайних ситуацій підготувала для населення поради під час використання генераторів:     Купуйте лише сертифіковану продукцію і тільки в ліцензованих точках продажу. Уважно дотримуйтесь інструкцій виробника. Генератори та паливо повинні використовуватися тільки на відкритому повітрі на відстані не менше 6 метрів від вікон, дверей та гаражів.   … читати далi

Від 15 жовтня послуга обміну українського посвідчення водія стала доступною в Гданську, а від початку вересня надавалась у Варшаві. Як повідовляє пресслужба ГУ Нацполіції, за перші 2 дні, як послуга надається у Гданську, нею встигли скористатись 17 українців. Це безпрецедентна ситуація, що документи, які дають право керувати транспортними засобами однієї … читати далi

Завтра,  17 листопада 2022 року, набирає чинності урядова постанова від 28 жовтня 2022 року № 1220 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо оформлення документів, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України». Проєкт постанови розробила Державна міграційна служба. За даними відомства, прийнятими змінами врегульовуються питання, які значно спрощують порядок оформлення … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР