Які лікарні на Одещині втрачають фінансування від НСЗУ за окремим пакетом медпослуг

24 листопада 2020 р. 13:47

медицина

Станом на 19 листопада Національна служба здоров’я України зупиняє виплату 89 лікарням за окремими пакетами медичних послуг.

Ще 40 закладів охорони здоров’я отримають за жовтень та листопад 2020 року менше коштів через несвоєчасне виконання відкладених вимог, повідомляє директорка департаменту комунікацій НСЗУ. 

За інформацією директорки департаменту комунікацій НСЗУ Тетяни Бойко, 30 вересня сплив термін виконання закладами відкладених вимог за договором з НСЗУ. Невиконання вимог є підставою для відмови НСЗУ від договору.

Найбільше медичних закладів не виконали вимоги (або виконали невчасно) за пакетом послуг «Стаціонарна допомога дорослим та дітям без проведення хірургічних операцій».

Одні з основних причин невідповідності вимогам НСЗУ – відсутність медичного обладнання (зокрема апарата ШВЛ, монітора пацієнта, портативного дефібрилятора, УЗД апарата тощо), нестача необхідної кількості медичних фахівців, зокрема анестезіологів, для надання цілодобової медичної допомоги, а також відсутність ліцензії щодо обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів.

«Без виконання цих вимог заклади охорони здоров’я не можуть забезпечити стаціонарну допомогу пацієнту цілодобово, а також провести необхідну діагностику, здійснити знеболення чи вчасно надати допомогу при погіршенні стану пацієнта», – пояснює Тетяна Бойко.

В Одеській області є чотири лікарні, які виконали вимоги несвоєчасно, та п’ять медзакладів, які досі їх не виконали.

Лікарні, які виконали вимоги несвоєчасно:

 • Болградська ЦРЛ – за «Хірургічним» пакетом та «Стаціонарною допомогою»;
 • Одеська обласна психіатрична лікарня №2 – за «Психіатричним» пакетом та «Стаціонарною паліативною допомогою»;
 • ЦРЛ Подільського району Куяльницької сільради – за пакетом «Стаціонарна паліативна допомога»;
 • Дитяча міська клінічна лікарня №3 – за пакетом «Стаціонарна паліативна допомога».
 • Болградська лікарня виконала вимоги 2 жовтня, Одеська обласна психіатрична лікарня №2 останню вимогу виконала 9 листопада, Дитяча міська клінічна лікарня №3 – 15 жовтня, а ЦРЛ Подільського району – 6 жовтня.
 • Ці лікарні не отримають оплату за окремими пакетами послуг за той період, на який вони затримали виконання вимог. 

Ще п'ять лікарень не виконали вимог НСЗУ:

 • Обласна психіатрична лікарня №4 – за «Психіатричним» пакетом;
 • Одеський обласний шкірно-венерологічний диспансер – за пакетом «Стаціонарна допомога»;
 • Одеська обласна дитяча (шкірно-венерологічна) лікарня – за пакетом «Стаціонарна допомога»;
 • Савранська ЦРЛ – за пакетом «Стаціонарна допомога»;
 • Одеська обласна психіатрична лікарня №3 – за пакетом «Стаціонарна паліативна допомога».

Лікарні, які не виконали вимог, наразі втрачають фінансування від НСЗУ за окремим пакетом медпослуг. Коли медичні заклади виконають всі вимоги, НСЗУ відразу ж відновить фінансування.

Від початку квітня деякі послуги для пацієнтів стали безкоштовними, тому що їх оплачує Національна служба здоров'я. Лікарні у свою чергу мають мати необхідне обладнання та спеціалістів, щоб надавати хворим ці послуги.

Проте 5 медзакладів Одеської області ці умови не виконали. Ці лікарні не отримають оплату від НСЗУ за окремими пакетами послуг.

На початку року понад 500 медичних закладів уклали договір з НСЗУ із зобов’язанням виконати відкладені вимоги. Власники та керівники лікарень, які отримували кошти від НСЗУ на відкладених умовах, мали 6 місяців для дообладнання своїх лікарень і забезпечення необхідними фахівцями. 

Нагадаємо, за добу 23 листопада на території Одеської області за даними лабораторного центру COVID-19 лабораторно підтверджений методом тестування полімеразної ланцюгової реакції в 861 особи.

Детальніше про ситуацію з карантином та коронавірусом у регіоні у нашій стрічці.

Також слідкуйте за перебігом подій щодо коронавірусу у нашій хроніці, яка постійно оновлюється.

Про те, як жили українці впродовж весни, які зміни до законодавства ухвалювалися читайте у матеріалі Хроніка коронавірусу в одеському регіоні, Україні та світі.

Авторка: Ольга Ульянова «Четверта влада»

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Коли в березі 2020 року в Україні були виявлені перші випадки коронавірусу та введений карантин, ніхто й не здогадувався, що це розтягнеться надовго. Проте скоро вже річниця від того, як пандемія почала охоплювати країну і ми почали жити за певними обмеженнями. ІзбірКом щодня інформуватиме про перебіг події на Одещині, в Україні та світі, пов'язаний … читати далi

За період з 29 березня по 4 квітня було проаналізовано 187 пабліків, серед яких 87 сторінок (до 100 тис. підписників), що висвітлюють новини міста Одеса та Одеської області, проте не являються ЗМІ, 43 сторінки ЗМІ, 21 сторінка політичних партій, 21 сторінка пабліків, що тимчасово припинили поширення дописів, 13 масових пабліків, що висвітлюють новини Одещини, проте не є ЗМІ (100 тис. - 500 тис. підписників). Загальна … читати далi

На початку 2021-го року Кабінет міністрів України ініціював законопроєкт №4583 щодо змін у законах України “Про міський електричний транспорт” та “Про автомобільний транспорт”, що стосуються перевезення пасажирів. Згідно із ним, зокрема, електротранспорт має бути пристосований для людей із інвалідністю та маломобільних груп населення. Відповідно тролейбуси та трамваї — оснащені звуковими … читати далi

ІзбірКом продовжує досліджувати декларації посадовців. Ми вже говорили про статки голови Одеської обласної держадміністрації Сергія Гриневецького, наразі розглянемо доходи його заступників. Першим заступником очільника ОДА ще в січні Кабмін погодив Бориса Волошенкова – колишнього генерала СБУ. Тож у володінні Волошенкова входять: Квартира площею 277,9 кв. м в Одесі з 2004 року … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР