Рада по-одеськи: кого і як обрали до парламенту виборці Одещини

ІзбірКом підготував огляд виборчих настроїв та інформацію про переможців на округах Одещини.

На парламентських виборах жителі Одеси й області очікувано проявили нижчу явку у порівнянні з другим туром президентських виборів 21 квітня та прогнозовано підтримали партію нового президента – «Слуга народу».

Симпатії і тенденції

21 липня по всій Україні явка стала найнижчою за всю історію голосувань починаючи з 1991 року. З одного боку це традиційно пов’язується з літнім періодом відпусток, недільних вакацій тощо, з іншого – прогнозованим переможцем перегонів, що зазвичай спонукає людей не стільки йти на виборчі дільниці, скільки займатися іншими справами, адже інтриги більше нема. 

ІНФОГРАФІКА: Радіо Свобода

Порівняно з явкою 21 квітня, коли проходив другий тур президентських виборів, на всіх одинадцяти виборчих округах Одеси і області спостерігалося суттєве зниження явки:

ІНФОГРАФІКА: ІзбірКом

Майже одностайними виявилися виборчі симпатії стосовно партій: на всіх округах, крім 143 (центр - Ізмаїл) перемогу здобула партія "Слуга народу", і лише в 143 окрузі - "Опозиційна платформа - За життя" (40,77% проти 37,84%). У першому турі президентських перегонів Володимир Зеленський програв Юрію Бойку в цьому окрузі та ще в одному - №142 (центр - м. Арциз), але на парламентських у цьому окрузі "Опозиційна платформа - За життя" здобула 37,73%, тоді як "Слуга народу" - 43,48% (у першому турі президентських виборів голоси розподілилися 35,06% на 33,9 % на користь Ю. Бойка). Тенденція до зростання голосів на користь "Слуги народу" спостерігалася на всіх 11 округах:

ІНФОГРАФІКА: ІзбірКом

Що ж стосується інших лідерів перегонів на округах, то до першої "трійки" подекуди, крім вищезгаданих партій, увійшла Партія Шарія, ВО "Батьківщина", "Опозиційний блок". В окрузі №135 (Приморський район Одеси) четверте місце посіла "Європейська солідарність" Петра Порошенка - цей округ та №140 з центром у Біляївці дали партії експрезидента найбільші відсотки голосів по всій області). Ще одна "цікавинка" стосується партії, яку представляв чинний одеський міський голова Геннадій Труханов - "Опозиційний блок". На округах №133 і 134 (Київський і Малиновський райони Одеси) вона посіла четверте місце, поступившись у трійці лідерів Партії Шарія, у 135 окрузі (Приморський район) програла "Європейській солідарності" четверте місце, зайнявши п'яте, і лише в окрузі №136 (Суворовський район) отримала третє місце. У північних районах області до п'ятірки лідерів також потрапила Радикальна партія Олега Ляшка, тоді як Партія Шарія отримала "призові" місця переважно в самій Одесі, витіснивши з ТОПу зокрема й "Опозиційний блок".

ІНФОГРАФІКА: ІзбірКом

Хто представить Одещину в парламенті?

У виборчих списках партій, які пройшли до Верховної Ради, вже традиційно для Одещини не так багато її представників. Як уже повідомляв ІзбірКом, одеситів і жителів області загалом було не так багато у списках, а у прохідних частинах - і того менше. Найбільше їх у "Слузі народу" - четверо: Юлія Діденко, Богдан Торохтій, Андрій Костін, Іван Шинкаренко. Всі вони обрані до парламенту вперше.

Від "Опозиційної платформи - За життя" до Ради пройшов ексголова Одеської облдержадміністрації Микола Скорик, для якого це вже друге скликання. Крім нього, від цієї ж партії отримала мандат Тетяна Плачкова, адвокатка з Києва, яка починала свою кар'єру в Одесі. 

Певною мірою представницею Одещини можна назвати колишню заступницю голови ОДА Соломію Бобровську, яка стала народною депутаткою від партії "Голос".

Щодо мажоритарних округів, то, як ми писали раніше, на восьми з одинадцяти перемогу здобули представники "Слуги народу". Ці вибори стали початком поразки для таких досвідчених депутатів як Сергій Ківалов, Геннадій Чекіта, Дмитро Голубов, Леонід Клімов, Віталій Барвіненко та інших.   

 №133, Київський район Одеси

Перемогу здобув представник партії «Слуга народу» Артем Дмитрук. Він народився 28 червня 1993 року місті Козятин Вінницької області, живе в Одесі. Освіта вища. Власник спортклубів Barbell gym і Barbell baza.

№ 134, Малиновський район Одеси

 Переміг журналіст з Ізмаїла від "Слуги народу" Олег Колєв. Він народився 9 березня 1973 року. працює головним редактором місцевої газети «Придунайські вісті».

№135, Приморський район Одеси

Перемогу над Сергієм Ківаловим тут здобув представник "Слуги народу" Олексій Леонов. Він народився 26 лютого 1983 року в Одесі. Освіта професійно-технічна. Комерційний директор ТОВ «Гріліон». Йому належить заклади під брендами Slow Piggy і Pizza & Grill.

№136, Суворовський район Одеси

Дмитра Голубова переміг висуванець "Слуги народу" Олександр Горенюк. Він народився 8 серпня 1991 року в Одесі, проживає в Києві. Закінчив Київський інститут міжнародних відносин за спеціальністю «міжнародне право», Одеську комп'ютерну академію "ШАГ". Розробляє проекти ревіталізації міських просторів. 

№137, центр - Подільськ

Перемогу здобув чинний народний депутат Олексій Гончаренко. Народився 16 вересня 1980 року в  Одесі. Є депутатом Верховної Ради України VIII скликання, член фракції "Блоку Петра Порошенка". На ці вибори йшов самовисуванцем.

№138, центр - Ширяєве

Перемогу отримав висуванець «Слуги народу» Степан Чернявський. Народився 4 травня 1973 року в смт Іванівка Іванівського району Одеської області, фізична особа -підприємець, проживає в місті Одесі.

№139, центр - Роздільна

Тут також переміг "Слуга народу" Ігор Васильковський. Народився 31 березня 1985 року в місті Одесі, освіта вища, член наглядової ради, ТОВ "ПСГ "Камбіо-Інвест", проживає в місті Одесі.

№140, центр - Біляївка

Депутатом став заступник голови Одеської облдержадміністрації Сергій Колебошин від «Слуги народу». Народився 22 листопада 1977 року в місті Одесі, освіта вища, проживає в смт Овідіополь.

№141, центр - Татарбунари

Перемогу здобув адвокат Олександр Ткаченко від "Слуги народу". Народився 15 червня 1984 року в місті Конгаз Комратського району, Молдова. Освіта вища, адвокат, ПП "Медфарм груп", проживає в місті Татарбунари.

 

№ 142, центр - Арциз 

Тут переміг чинний нардеп Антон Кіссе, для якого це вже четверте скликання. Народився 10 жовтня 1958 року в селі Євгенівка Тарутинського району, президент Асоціації болгар України. Він став найстаршим нардепом від мажоритарних округів Одещини і лишається єдиним з тих одеських нардепів, хто голосував за так звані диктаторські закони 16 січня 2014 року.

№143, центр - Ізмаїл

Це третій округ в області, де переміг не представник "Слуги народу". Попри успіх на цьому окрузі "Опозиційної платформи - За життя" і партії Володимира Зеленського, першим до фінішу прийшов самовисуванець, чинний голова Одеської обласної ради Анатолій Урбанський. Народився 21 червня 1975 року в місті Одесі, безпартійний.

Нагадаємо, що головною роботою обранця є розробка законопроектів, проектів постанов та інших документів, а також участь у голосуванні. Кожен депутат має право одного голосу і зобов’язаний голосувати лише персонально, своєю карткою. Також нардеп зобов’язаний інформувати виборців про свою депутатську діяльність через засоби масової інформації та на зборах виборців – не рідше двох разів на рік. Крім того, обранець повинен проводити особистий прийом громадян за графіком, здійснювати розгляд заяв та скарг громадян, які надійшли на його ім'я і щорічно декларувати свій майновий стан, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру.

Євгенія Генова

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

За 30 тисяч доларів кінцевий бенефіціар колективного підприємства “Будова” Дмитро Дімарський отримав вигідне йому рішення Одеського апеляційного господарського суду щодо земельної ділянки рекреаційного призначення по вулиці Академічній, 30, яке фактично дозволило забудову, вважають в Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі.  Про це з зали засідання Вищого антикорупційного суду повідомила кореспондентка Центру публічних розслідувань.  Дмитра … читати далi

Після загальних виборів 25 вересня Ісландія опинилася в новинних стрічках по всій Європі, адже могла стати першою країною у Старому Світі з більшістю жінок у парламенті – альтингу. І хоча після перерахунку голосів стало зрозуміло, що депутаток буде тільки 30 з 63 народних обранців, у відсотковому співвідношенні це все ж найбільша кількість … читати далi

Бабусина квартира на двісті квадратів, мамин автопарк, котедж в подарунок і спадок на 10 мільйонів. Так свій майновий стан в деклараціях описали топпрокурори Одеської області. При цьому самі прокурори не мають ні копійки за душею. Журналісти Центру публічних розслідувань вирішили дізнатися, як живуть сім'ї головного прокурора Одещини та керівників новостворених окружних прокуратур, а також, … читати далi

За період з 27 вересня по 10 жовтня було проаналізовано 183 пабліки, серед яких 86 сторінок (до 100 тис. підписників), що висвітлюють новини міста Одеса та Одеської області, проте не являються ЗМІ, 43 сторінки ЗМІ, 21 сторінка політичних партій, 21 сторінка пабліків, що тимчасово припинили поширення дописів, 12 масових пабліків, що висвітлюють новини Одещини, проте не є ЗМІ (100 тис. - 600 тис. підписників). Загальна кількість … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР