Президентські симпатії Одещини: відносний рекорд Зеленського і абсолютний - Кравчука

23 квітня 2019 р. 12:07

вибори

Як голосували жителі Одеси та області на президентських виборах?

Другий тур виборів президента України на Одещині пройшов відносно спокійно та не приніс неочікуваностей і сюрпризів жодному з конкурентів. Явка виборців дещо зросла, але незначно: 58,95% проти 58,4% у першому турі, і загалом на Одещині проголосували 1 мільйон 40 тисяч виборців.

Як уже раніше писав ІзбірКом, така явка є значно вищою за минулі президентські вибори-2014, але так і не дотягла до рівня виборів 2010 та 2004 років. При цьому зросла явка на тих округах, які більше надавали перевагу Володимиру Зеленському, Юрію Бойку і Олександру Вілкулу, тоді як в округах, де мали більшу кількість симпатиків порівняно з іншими регіонами Петро Порошенко, Юлія Тимошенко і Олег Ляшко, явка знизилася (округи №№137 і 138).

Так виглядала явка за округами

В округах Одещини очікувану перемогу здобув Володимир Зеленський, який найбільше набрав у 143 окрузі (центр - м. Ізмаїл) - понад 90%. Такої підтримки там не мав навіть Віктор Янукович у 2010 році, який отримав тоді 72,67%. А найбільше підтримали П. Порошенка виборці, які живуть у Приморському районі Одеси - 15,33%.

Слід зазначити відносно невеликий приріст прихильників Петра Порошенка у другому турі порівняно з першим: 2-3% або й менше, і дуже суттєве зростання симпатиків його конкурента: Володимир Зеленський набрав фактично вдвічі, а подекуди мало не втричі більше голосів, ніж у першому турі. Таким чином цьому кандидату вдалося заручитися підтримкою щонайменше виборців, які у першому турі надали перевагу іншим кандидатам - Юрію Бойку, Олександру Вілкулу, Юлії Тимошенко та іншим, менш рейтинговим політикам. 

Якщо ж порівнювати другий тур виборів-2019 з іншими повторними голосуваннями, а також з тими виборами, де президентів України було обрано за один тур (Леоніда Кравчука у 1991 році та Петра Порошенка у 2014 році), то й тут за відносною (тобто у відсотках) перемогою лідером став саме В. Зеленський:

Щоправда, в абсолютних показниках цифри будуть меншими, оскільки у 1991 році по всій Україні було зареєстровано 37 млн 885 тис. виборців, а у 2019 році у Державному реєстрі виборців зазначено 35 млн 566 тис. виборців, і в цілому по країні Леонід Кравчук отримав 19 млн 643 тис. голосів, тоді як Володимир Зеленський має підтримку 13 млн 531 тис. громадян України.

При цьому в соціальних мережах не вщухають справжні баталії. Прихильники кожного з конкурентів пояснюють свою позицію, а нерідко й конфліктують.

"На цих виборах у Facebook відбувався виборчий ексгібіціонізм виборця. При цьому відсутність у тебе такої девіаціі вважається власне девіацією в очах ексгібіціоністів. Таке явище я спостерігаю вперше на цих виборах", - зазначив виконавчий директор ГО «Платформа прав людини» Олександр Бурмагін.

Євгенія Генова

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

«Більшість українців живуть у страху зіштовхнутися з вітчизняною системою охорони здоров’я. Сплачуючи з власної кишені майже половину коштів на охорону здоров’я — поверх податків — вони змушені отримувати послуги на базі застарілої інфраструктури, без гарантій якості та поважного ставлення до своїх прав і гідності». Так починається концепція великих змін у … читати далi

За час, що минув від початку реформи адміністративно-територіального устрою України, тобто за фактом - з 2015 року (коли почали об'єднуватися громади), в Одеській області створено 38 об’єднаних територіальних громад (ОТГ), що покривають третину її території. При цьому уже досить тривалий час Одещина перебуває на 18 місці у загальному рейтингу Міністерства … читати далi

Октябрьская сессия Одесского горсовета была, как обычно осенью, богата неоднозначными решениями. Самые яркие из них – новые факты застройки, а также неожиданный отказ Одесскому порту в праве строить дорогу в обход городских улиц. Также в горсовете дали старт социальным стройкам и отдали участки земли у "Привоза". Отказ "Гефесту" и порту … читати далi

Тенденції у сфері медіаграмотності в районах Одеської області загалом схожі на загальноукраїнські: багато немаркованої політичної реклами у ЗМІ, відсутність повсюдного викладання шкільного предмету та поодинокі ініціативи місцевих активістів і громадських діячів. Тенденції у сфері медіаграмотності в районах Одеської області загалом схожі на загальноукраїнські: багато немаркованої політичної реклами у ЗМІ, відсутність … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР