Компанія-фігурант кримінальної справи замінила трубу котельної за 7 мільйонів гривень

Трубу в одеській квартальній котельній “Шкільній”, що розташована за адресою проспект Небесної сотні, 4, замінили за майже 7 мільйонів гривень. Роботи проводилися у другій половині 2020 року. Виконавцем виявилася компанія, що є фігурантом кримінальних справ, які, поміж іншим, стосуються заволодіння бюджетними коштами. Котельна обслуговує 39 будівель, включаючи саму себе. 

У назві закупівлі, проведеної у липні минулого року мова йшла про реконструкцію димової труби та газоходів.Фактично ж трубу замінили - була велика цегляна, а стала вузька металева.
Згідно з даними, наданими департаментом міського господарства у відповідь на інформаційний запит, котельна обслуговує 39 будівель, включаючи ту, в якій вона розташована.

Послуги з розробки проєктно-кошторисної документації для проведення реконструкції димової труби та газоходів квартальної котельні “Шкільна”, згідно з даними публічного модуля аналітики BI Prozorro, комунальне підприємство “Теплопостачання міста Одеса” у першій половині 2020 року не купувало. Виконавцем робіт з реконструкції димової труби та газоходів квартальної котельні “Шкільна” виступала Корпорація виробничих та комерційних підприємств “Союз”. 

За даними публічного модуля аналітики BI Prozorro, 6 розпорядників бюджетних коштів уклали з цим підприємством 28 угод на суму понад 1,2 мільярда гривень.

Ця компанія є фігурантом кримінальної справи щодо заволодіння бюджетними коштами. В ухвалі Печерського районного суду міста Києва від 15 січня 2021 року сказано: Досудовим розслідуванням установлено, що службові особи ПрАТ «НЕК «Укренерго» (код ЄДРПОУ 00100227), КВКП «Союз» (код ЄДРПОУ 21004686), ТОВ «Енергопостачання» (код ЄДРПОУ 32574334) та ТОВ «Союзенергомонтаж» (код ЄДРПОУ 36109963) у складі: ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 та інші невстановлені особи, зловживаючи своїм службовим становищем, шляхом штучного завищення вартості устаткування та неправомірного застосування будівельних норм та розцінок при формуванні кошторисної документації, при закупівлі та устаткуванні трьох реакторів шунтуючих марки РОМ-110000/750-У1, заволоділи бюджетними коштами в особливо великих розмірах на загальну суму 13 млн 035 тис. грн.

Це не єдина кримінальна справа, у якій фігурує КВКП “Союз”. Так, у провадженні слідчого управління ГУНП в Луганській області знаходиться кримінальне провадження №12019130000000197 від 11.07.2019 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 367 КК України. Відповідно до ухвали Сєвєродонецького міського суду Луганської області, договір між ДП «Сєвєродонецька ТЕЦ» та КВКП “Союз” було укладено з порушенням закону. 

У Корпорації виробничих та комерційних підприємств “Союз” час від часу “за сумісництвом” працюють чиновники. 

Так, наприклад, у цій фірмі, за даними аналітичної платформи YouControl працювали чи отримували доходи:

  • в.о. головного спеціаліста з кадрової роботи у Малиновській районній адміністрації Одеської міської ради Тетяна Кібіш; 
  • співробітниця департаменту культури та туризму Одеської міської ради Лариса Барновська; 
  • чоловік керівниці апарату Галицького районного суду Лілії Коробчук; 
  • чоловік головного спеціаліста відділу фінансово-економічного забезпечення та бухгалтерського обліку департаменту транспорту, зв'язку та організації дорожнього руху Одеської міської ради Наталя Ваврійчук; 
  • начальник житлово-експлуатаційної дільниці "Печерськжитло" Комунального підприємства "Керуюча компанія з обслуговування житлового фонду Печерського району м. Києва" Олексій Морев. 

Авторка: Олена Кравченко

Матеріал підготовлено в рамках роботи Центру публічних розслідувань. 

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Коли в березі 2020 року в Україні були виявлені перші випадки коронавірусу та введений карантин, ніхто й не здогадувався, що це розтягнеться надовго. Проте скоро вже річниця від того, як пандемія почала охоплювати країну і ми почали жити за певними обмеженнями. ІзбірКом щодня інформуватиме про перебіг події на Одещині, в Україні та світі, пов'язаний … читати далi

За період з 5 квітня по 11 квітня було проаналізовано 187 пабліків, серед яких 87 сторінок (до 100 тис. підписників), що висвітлюють новини міста Одеса та Одеської області, проте не являються ЗМІ, 43 сторінки ЗМІ, 21 сторінка політичних партій, 21 сторінка пабліків, що тимчасово припинили поширення дописів, 13 масових пабліків, що висвітлюють новини Одещини, проте не є ЗМІ (100 тис. - 500 тис. підписників). Загальна … читати далi

Регіональне відділення Фонду держамайна знаходиться в дуже цікавому місці – двері кабінету керівника відділення ФДМУ по Одеській та Миколаївській областях Олександра Славського відкриваються майже як шафа в «Нарнію» (книга Клайва Льюїса, - ред.). Насправді ж кабінет знаходиться на 11 поверсі будівлі на Великій Арнаутській, 15, що є зразком радянського конструктивізму. … читати далi

Національне агентство з питань запобігання корупції оприлюднило декларації заступників голови Одеської обласної ради.  Загалом в деклараціях немає якихось великих придбань, хіба що Олександр Урбанський придбав Ford Focus 2018 року випуску та в дружини Вадима Шкарівського з’явилася земельна ділянка площею 860 квадратних метрів в Красносілці Лиманського району.  Найцікавішим фактом є той, … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР