Більше медсестер, менше лікарів і як правильно заробляти: як бачить майбутнє медицини міністерка Зоряна Скалецька

23 січня 2020 р. 18:51

Збільшити штат медсестер і передати їм деякі функції лікарів. Дати водіям «швидких» додаткову роботу, якщо ті хочуть більші зарплати.

Переманювати хороших спеціалістів з інших областей квартирами. Медзакладам – вчитися заробляти на себе.
16 січня міністерка охорони здоров’я України Зоряна Скалецька відвідала Рівне. Ось головне з того, що вона розповіла. 

Про зарплати

З 1-го квітня саме від керівників медичних закладів залежатиме, які заробітні плати будуть в персоналу лікарень.
– Раніше керівник не міг дати більшу зарплату працівникам, оскільки все було обмежено і зарегульовано. Тепер він може виходити з потреб працівників, з власного бюджету і приймати управлінські рішення, – каже Скалецька. 

Працівники, однак, можуть впливати на керівництво: 
– Інструмент, який впливає на рівень зарплат, – це колективні договори в межах закладу. Якщо керівник з колективом домовився і уклали колективний договір, то рівень зарплат регулюється ним. Якщо такого колективного договору не має, або керівник заклав низьку зарплату в нього, то це питання до колективу чому він на таке погодився. 
Міністерка каже, що медустанови щомісяця подаватимуть до Міністерства фінансів звіти. 
– Авансом заклади отримуватимуть 60% суми і решту – наприкінці місяця, в залежності від кількості поданих звітів. 
Так, якщо до лікарні звернеться стільки ж пацієнтів, скільки зверталося у 2019 році, бюджет буде такий самий, як у 2019-му. Більше пацієнтів – більший бюджет. 
«Раніше лікарні не завжди могли оформити всіх пацієнтів: вони з іншого міста, з іншого району, з іншої області були. Тепер місце проживання не має значення, і оформити можна всіх. Це вже фактично збільшить кількість пацієнтів». 

Про швидкі 
Щоб покращити послуги швидких, каже Зоряна Скалецька, цьогоріч у пріоритеті буде будівництво доріг, які «в інтересах медицини та освіти». 

Що ж стосується заробітних плат водіям швидких, то збільшити їх можна, якщо водії матимуть додаткові обов’язки – зокрема допомагатимуть бригаді. Як саме вони мають допомагати, міністерка не уточнює. 

«Центр екстреної медичної допомоги може мати додаткові способи доходу для того, щоб наповнювати бюджет, – додає Скалецька, але знову не каже, що це за способи. І ще одне: екстрена медична допомога з першого квітня буде фінансуватися за іншим принципом, і ми сподіваємося, що з кожним роком будемо цю ставку піднімати».

Скалецька говорить, що «Міністерство охорони здоров’я робитиме все, щоб у закладів була можливість залучати різні види коштів і мати достатньо фінансів для підвищення зарплат». Щоб залучити такі додаткові гроші, каже Скалецька, медзаклади можуть надавати платні послуги і «наразі розробляють механізм, як це реалізувати».

Про персонал

Кваліфікований медперсонал – частина успіху для того, щоб пацієнт зробив вибір на користь тієї чи іншої медустанови. Тож чим більше хороших спеціалістів має заклад – тим краще. Скалецька радить переманювати їх кращими умовами.
«Не треба винаходити велосипед. Якщо бракує медичних кадрів, і слова не допомагають – знаходити кілька квартир і пропонувати їмі», – каже Скалецька. 

Скільки і який персонал набирати – вирішуватиме керівник закладу.

«Ви розуміли, що у вас чудових кілька лікарів, які закривають потреби. А вам треба більше середнього медичного персоналу. Або навпаки. В залежності від того, як ви бачите ситуаціюі», – каже Зоряна Скалецька.

Скалецька каже, що наступний рік буде медсестринським. Кількість медсестер може збільшитися, а потреба у залученні лікаря зменшитися. Бо із багатьма обов’язками, які той виконує, може не гірше впоратися і медсестра.

Вона не лише виконуватиме те, що лікар каже, але й буде залучена до лікувально-діагностичного процесу. Тим самим це розвантажить лікаря для більш ефективної роботи з пацієнтом.

Про детальніший план змін у медичній сфері, на які можна чекати цього року, ви можете почитати в нашій попередній публікації «Новий етап медреформи: що зміниться для пацієнтів у 2020-му році»

Анна Хіночик, «Четверта влада». Фото Влада Мартинчука  
 

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Вибори – це базовий інститут будь-якої країни, яка претендує на звання демократії. Як би, можливо, не здавалось на перший погляд, але далеко не кожні вибори можуть вважатись демократичними. Недостатньо гарантувати виборчі права у відповідності до всіх можливих стандартів і кращих практик. Має бути забезпечений дієвий механізм правового захисту порушених прав.  … читати далi

"Коронована" осінь: як Одещина, Україна та світ живуть в умовах пандемії COVID-19 (оновлюється)

18 вересня 2020 р. 10:29

Internews ProZorro YouControl Іванівка Ізмаїл Ананьїв Арциз Атестація місцевих депутатів Балта Березівка Болград Білгород-Дністровський Біляївка ВАКС Велика Михайлівка Верховна Рада Вінниця Громадський центр правосуддя ДБР Доброслав ЖКГ ЗМІ Захарівка Кабінет Міністрів Кодима Крим Кілія Любашівка Миколаївка НАБУ НАЗК Надзвичайна подія ОДА ОМКФ ОПЗ ОПОРА ОТГ Овідіополь Одеська міська рада Одеська обласна рада Окни Подільськ РДА Рені Роздільна СБУ Саврань Сарата Тарутине Татарбунари Теплодар ЦВК Центр публічних розслідувань Черкаси Чернігів Чорноморськ Ширяєве Южне аварія агітація армія архітектура аудит бюджет вибори виборчий округ відкритий мікрофон декларація депутат децентралізація екологія закон кнопкодавство комунальне підприємство коронавірус корупція медицина медіа митниця музей виборів міська рада міський голова мітинг народний депутат нерухомість освіта поліція порт президент прокуратура районна рада рейтинг ремонт доріг реформи світ селищна рада сесія спорт статистика суд сільська рада тарифи тендер транспорт фінанси інфографіка

"Коронована" осінь: як Одещина, Україна та світ живуть в умовах пандемії COVID-19 (оновлюється)

Коли в  березі 2020 року в Україні були виявлені перші випадки коронавірусу та введений карантин, ніхто й не здогадувався, що це розтягнеться надовго. Проте, як виявилося, літо та осінь 2020-го не будуть схожими на всі інші, адже нам доведеться жити за певними обмеженнями. ІзбірКом щодня інформуватиме про перебіг події на Одещині, … читати далi

У липні працівники регіональних прокуратур проходили переатестацію. У перші дні члени кадрових комісій запідозрили, що відбулося злиття правильних відповідей на тестові завдання. Згодом ця інформація підтвердилася. Всього атестацію не склали 22% прокурорів. У прокуратурі Одеської області звільнили 50 прокурорів. Ми поспілкувалися із членом однієї з кадрових комісій, який розповів, як … читати далi

Україна прямо зіштовхнулась з проблемами фейків та дезінформації у 2014 році. Тоді Російська Федерація в рамках гібридної війни поширювала неправдиву інформацію про нашу державу, намагаючись дискредитувати її. Так, сюжет про «розіп’ятого хлопчика» став вже своєрідним мемом, який спочатку викликав обурення, а зараз його сприймають зі сміхом, як приклад недолугої пропаганди. Однак вистачає … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР