Як одеські нардепи підтримували Зеленського та Порошенка у перші роки повноважень

20 травня 2021 року виповнилось два роки перебування Володимира Зеленського на посаді Президента України. За Конституцією України Президент наділений правом законодавчої ініціативи, і ОПОРА вирішила дослідити, як народні депутати, обрані в мажоритарних округах Одеської області, підтримували законодавчі зміни від Володимира Зеленського, та порівняти цю підтримку з його попередником – Петром Порошенком.

У мажоритарних округах Одеської області як в 2014, так і в 2019 роках було обрано 11 народних депутатів. У 2014 році більшість (вісім) обраних нардепів були самовисуванцями, а двоє – представниками пропрезидентської партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність». Олександр Урбанський був обраний від Партії Сергія Тігіпка «Сильна Україна», але в парламенті увійшов до фракції «БПП «Солідарність».

Натомість в 2019 році більшість (вісім) мажоритарників були обрані від пропрезидентської партії «Слуга народу» , ще троє  були самовисуванцями.

Виходячи з наведених даних, природньо, що Володимир Зеленський мав більшу підтримку своїх законодавчих ініціатив, аніж Петро Порошенко у перші два роки повноважень.

Так, законодавчі пропозиції президента Зеленського одеські мажоритарники підтримували (тобто голосували «За») у 70,1% випадках, а Петра Порошенка – 40,9%.

Якщо порівнювати підтримку ініціатив президента пропрезидентськими фракціями, то «Слуга народу» надала більшу підтримку в голосуваннях за пропозиції Володимира Зеленського, ніж «БПП «Солідарність» за пропозиції Петра Порошенка.

Так, ініціативи президента Зеленського його соратники підтримували у 87,7% голосувань. Більше половини голосувань також підтримували народні депутати, які входять до депутатської групи «Довіра» (62%) і фракції «Голос» (55,8%).

Цікаво, що найбільшу підтримку Петро Порошенко отримав не від народних депутатів від фракції «БПП «Солідарність» (підтримали у 74,4% голосувань), а від «Народного фронту» (78,5%). Ініціативи Петра Порошенка у перші два роки його президентства у більш ніж половині голосувань також підтримували «Батьківщина» (65,5%), «Самопоміч» (63,5%) та Радикальна партія Олега Ляшка (57,2%).

Найчастіше проти ініціатив Володимира Зеленського виступали «Європейська Солідарність» (9,8%), «Голос» (9,2%) та «Опозиційна платформа – За життя» (8,4%), а проти ініціатив Петра Порошенка - «Опозиційний блок» (5,3%).

Підтримка законодавчих ініціатив Володимира Зеленського

Незважаючи на те, що вісім мажоритарників з Одеської області представляють партію «Слуга народу», жодний з них не підтримував законопроєкти від Володимира Зеленського у всіх 100% випадків. Найбільше голосували за законодавчі пропозиції президента Олександр Ткаченко (94%), Олег Колєв (93%) та Олексій Леонов (90%).

Найменше підтримували пропозиції Володимира Зеленського мажоритарники-самовисуванці – Анатолій Урбанський (31%), Олексій Гончаренко (38%) та Антон Кіссе (56%).

Найгірше з-посеред представників партії «Слуга народу» президентські ініціативи підтримував Ігор Васильковський, який голосував за у 58% випадків.

Варто зазначити, що непідтримка президентських ініціатив не обов’язково означає, що народний депутат проти законопроєкту. В більшості випадків, коли депутати не голосували за пропозиції Володимира Зеленського, вони або були відсутні (12,4% випадків) або не брали участі в голосуваннях (10,3%).

Лише у дев’яти голосуваннях (0,7%) одеські мажоритарники натискали кнопку «Проти». Депутатами, які голосували проти, є Олексій Гончаренко (вісім голосувань) та Анатолій Урбанський (одне голосування). Обидва депутати були обрані як самовисуванці; в подальшому Олексій Гончаренко увійшов до фракції «Європейська Солідарність», а Анатолій Урбанський – до складу депутатської групи «Партія «За Майбутнє».

Анатолій Урбанський був проти затвердження проєкту закону про внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» та деяких законів України щодо діяльності Верховного Суду та органів суддівського врядування (№3711). Олексій Гончаренко голосував проти наступних законопроєктів:

  • про внесення змін до деяких законів України щодо діяльності органів суддівського врядування (№ 1008);
  • про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення окремих положень кримінального процесуального законодавства (№ 1009);
  • про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо першочергових заходів із реформи органів прокуратури (№ 1032);
  • про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України щодо удосконалення перегляду судових рішень в апеляційному та касаційному порядку (№ 2314) – в двох голосуваннях;
  • про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо відповідальності за злочини, вчинені злочинною спільнотою (№ 2513);
  • про народовладдя через всеукраїнський референдум (№ 3612);
  • про державну підтримку інвестиційних проектів зі значними інвестиціями (№ 3760).

Підтримка законодавчих ініціатив Петра Порошенка

Так само, як і у випадку з Володимиром Зеленським, жодний одеський мажоритарник не підтримував законодавчі пропозиції Петра Порошенка у 100% випадків. Більше того, жодний мажоритарник не підтримував їх у більш ніж 75% голосуваннях.

Найбільшу підтримку ініціативам Президента Порошенка надавав Олександр Урбанський (74%), який увійшов до фракції «БПП «Солідарність», самовисуванець Василь Гуляєв (69%) та висуванець партії «БПП «Солідарність» Геннадій Чекіта (54%).

Ще один представник пропрезидентської партії Дмитро Голубов підтримував законопроєкти Петра Порошенка у менш ніж половині голосувань (48%).

Найменшу підтримку проєктам законів Президента Порошенка надали Сергій Ківалов (19%), Іван Фурсін (23%) і Леонід Клімов (24%).

У голосуваннях за ініціативи Петра Порошенка одеські мажоритарники, у порівнянні із Володимиром Зеленським, частіше або не брали участі у голосуванні (29,5%), або були відсутні (25,2%).

Що ж стосується голосувань проти, то таких голосувань у перші два роки президентства Петра Порошенка з боку одеських мажоритарників було шість (0,5%). Проти затвердження законодавчих ініціатив Президента голосували Віталій Барвіненко (тричі), Олександр Пресман (двічі) та Антон Кіссе (один раз). Всі троє були обрані як самовисуванці, а в парламенті увійшли до депутатської групи «Партія «Відродження».

Віталій Барвіненко, Олександр Пресман і Антон Кіссе голосували проти проєкту закону про Рахункову палату (№ 2072).

Нагадаємо, народні депутати України проголосували за призначення головного санітарного лікаря країни Віктора Ляшка міністром охорони здоров'я

Раніше Верховна Рада України підтримала відставку міністрів інфраструктури Владислава Криклія, економіки Ігоря Петрашка та охорони здоров'я Максима Степанова

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Чи зникла проросійська пропаганда з одеського інформаційного простору? Яким чином країна-агресор намагалася вплинути на свідомість одеситів в травні? Відповіді на ці питання ми шукали за допомогою програми з автоматизації медіамоніторингу "Краля" видання ІзбірКом. В березні-квітні 2022 року нами було зафіксовано помітне зниження відверто пропагандистських публікацій в одеських регіональних пабліках. В … читати далi

Україна отримала статус кандидата на членство в ЄС.  Відповідне рішення 23 червня підтримали лідери усіх 27 країн-членів. Одеська обласна організація ВГО “Комітет виборців України”, однією з цілей діяльності якої є розвиток українського суспільства в дусі європейських демократичних цінностей свободи й безпеки, щиро радіє цій визначній події та вітає нашу країну … читати далi

24 лютого Росія розпочала широкомасштабне військове вторгнення в Україну, оголосивши проведення "спеціальної військової операції" в Україні.  Президент Росії Володимир Путін повідомив про офіційне визнання так званих Донецької та Луганської народних республік (окуповані окремі райони Донецької та Луганської області) 21 лютого. Напередодні в ОРДЛО оголосили "масову евакуацію жінок, дітей та людей … читати далi

У Верховній Раді зареєстрований законопроєкт про внесення змін до Виборчого кодексу України щодо гарантованого включення до виборчих списків учасників бойових дій (7405), яким передбачається забезпечення у кожній п’ятірці виборчих списків політичних партій на виборах народних депутатів і місцевих виборах не менше двох учасників бойових дій у зв'язку з військовою агресією … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР