Facebook та реклама: як представлені партії на Одещині у соцмережах

У 2012 році провідні українські партії мали власні сторінки у соцмережах лише з декількома тисячами підписників. За вісім років ситуація кардинально змінилася: партії та політики наймають команди для розкрутки власних сторінок в соцмережах та витрачають гроші на виборчі кампанії в онлайн. До «традиційних» майданчиків, на кшталт, Facebook, додалися месенджери й відеоплатформи.

ОПОРА проаналізувала присутність обласних осередків партій на Одещині у соцмережах. До уваги бралися партії, які на позачергових парламентських виборах 2019 року отримали більше 2%, а також регіональні партії. Загалом 13 обласних представництв. Дві партії, а саме «Сила і Честь» та «Українська стратегія Гройсмана» не представлені в соціальних мережах в Одеській області.

«Слуга народу» має найбільшу присутність в області: 10 сторінок, одна група та сім особистих акаунтів у Facebook, дев'ять акаунтів в Instagram та ще три телеграм-канали. Найбільша кількість сторінок цієї політичної сили пов’язана з народними депутатами, обраними в одномандатних округах Одеської області (вісім політиків), яким і належить більшість сторінок та акаунтів у Facebook, Instagram та Телеграм. Найбільша сторінка партії «Слуга Народу - Команда Зеленського в Одесі» має 23,5 тисячі вподобань. На сторінці зустрічаються репости дописів президента України, думки та інтерв’ю основних спікерів партії, описи ухвалених Радою законів, позитиві новини з області, наприклад, про будівництво нової злітної смуги аеропорту Одеси та об’єктів в межах проєкту «Велике будівництво».

Партія «Опозиційна платформа – За Життя» присутня виключно у Facebook – дев'ять джерел інформації, з яких - чотири публічних сторінки (партії та її лідерів), чотири особистих акаунти та одна група. Сторінка «Оппозиционная Платформа - За Жизнь. Одесса» та група «Одещина. Опозиційна платформа - за життя» мають більше 3 тисяч підписників кожна. Наповнюються переважно репостами зі сторінок народних депутатів від партії, їхніми виступами на телебаченні, критичними публікаціями в бік центральної та місцевої влади. 

ВО «Батьківщина» має 11 акаунтів у соцмережах з прив’язкою до Одеської області. Найбільша сторінка у Facebook «Одеська обласна партійна організація ВО Батьківщина» нараховує майже 10 тисяч підписників. Акаунт створений у серпні 2014 року. Серед дописів -  виступи та інтерв’ю народних депутатів, обранців місцевих рад, публікації з критикою влади. Сторінка міського осередку «Батьківщина Одеса» нараховує 7,5 тисяч вподобань. За стилем наповнення не відрізняється від обласної сторінки. В день на кожній сторінці публікують 5-10 дописів.

«Європейська солідарність» в області має чотири публічних сторінки, а також чотири особистих акаунти. Окрім того, акаунти в  Youtube, Instagram, а також телеграм-канал використовує народний депутат Олексій Гончаренко. Найбільша сторінка «Європейська Солідарність - Одеська область» нараховує 5550 вподобань. Репости зі сторінки Петра Порошенка, думки та виступи лідерів партії, діяльність нардепа, лідера обласного осередку Олексія Гончаренко – найчастіший контент сторінки.

Сторінка обласного осередку «Голосу» нараховує більше 700 вподобань. Частота дописів у порівнянні зі вже згаданими сторінками - низька – один допис на кілька днів.

Радикальна партія Олега Ляшка та «Опозиційний блок» представлені у Facebook публічними сторінками їхніх обласних осередків. Перша сторінка має 178 підписників, друга – 538. Сторінки не наповнюються: останні дописи опубліковані восени минулого року.

Партія Шарія має публічну сторінку  у Facebookакаунт в Instagram та найбільший серед обласних осередків телеграм-канал (2880 підписників).  

ВО «Свобода» має чотири облікові записи у Facebook, пов’язані з Одеською областю, та по одному в Youtube та Instagram. Найбільша сторінка «ВО «Свобода» I Одеса» має майже 3700 підписників. Створена вона була у липні 2014 року, а серед контенту – інтерв’ю та виступи в ефірах місцевих телеканалів членів осередку.

Партія Одеського міського голови Геннадія Труханова «Довіряй ділам» представлена 12 обліковими записами в соціальних мережах: 10 сторінками в Facebook, дві з яких – це публічні сторінки партії, а також її неофіційного лідера Одеського міського голови Геннадія Труханова, а також ще вісім особистих акаунтів місцевих політиків партії, які активно просувають позиції партії. Окрім того, в партії є власний Youtube канал, а в одного з представників партії, заступника міського голови Павла Вугельмана – телеграм-канал. Основна сторінка «Доверяй делам» має майже 2400 вподобань. Зазначимо, хоча «Довіряй ділам» де-юре і має всеукраїнський статус як партія, але де-факто діє лише в Одеській області. Йдеться саме про сторінку партії, а не її обласного осередку. На сторінці активно висвітлюється діяльність міського голови, органів місцевої ради та депутатів.

Ще одна регіональна партія – Українська морська партія Сергія Ківалова – має вісім облікових записів у соцмережах. Більшість зосереджена у Facebook: шість, з яких три – це публічні сторінки партії та її лідерів, а також ще три персональних акаунти. Окрім того, в партії є акаунти Youtube та Instagram.

Джерела комунікації партій у соціальних мережах

Політична реклама

За неповні п'ять місяців 2020 року рекламу використовували на сторінках «Європейська Солідарність - Одеська область» та «Партия Шария. Одесса». Сторінки народних депутатів, політиків та лідерів осередків до уваги не бралися. «Європейська солідарність» рекламувала у Facebook та Instagram дописи із закликом приєднатися до команди, фрагмент виступу депутата фракції «БПП «Солідарність» в облраді Юрія Басюка щодо подій 2 травня, передачу обладнання для боротьби з коронавірусом до лікарні, відеоблог нардепа Олексія Гончаренко.

Партія Шарія рекламувала в Instagram власну позицію щодо демонтажу меморіальної дошки Жукова в Одесі і  та тарифів на теплопостачання.

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

За період з 19 по 25 липня було проаналізовано 185 пабліків, серед яких 87 сторінок (до 100 тис. підписників), що висвітлюють новини міста Одеса та Одеської області, проте не являються ЗМІ, 43 сторінки ЗМІ, 21 сторінка політичних партій, 21 сторінка пабліків, що тимчасово припинили поширення дописів, 13 масових пабліків, що висвітлюють новини Одещини, проте не є ЗМІ (100 тис. - 500 тис. підписників). Загальна кількість … читати далi

Завтра, 28 липня, відбудеться чергове восьме пленарне засідання Одеської міської ради VІIІ скликання. ІзбірКом підготував інформацію про те, як депутати готувалися до сесії: відео засідань депутатських комісій, їх склад, порядок денний, протоколи засідань. Варто відзначити, що усього у міжсесійний період відбулося 31 засідання комісій. Проте опубліковано лише сім протоколів, що становить лише 22,6%. Напередодні сьомої сесії … читати далi

За період з 12 по 18 липня було проаналізовано 185 пабліків, серед яких 87 сторінок (до 100 тис. підписників), що висвітлюють новини міста Одеса та Одеської області, проте не являються ЗМІ, 43 сторінки ЗМІ, 21 сторінка політичних партій, 21 сторінка пабліків, що тимчасово припинили поширення дописів, 13 масових пабліків, що висвітлюють новини Одещини, проте не є ЗМІ (100 тис. - 500 тис. підписників). Загальна кількість … читати далi

За період з 5 по 11 липня було проаналізовано 185 пабліків, серед яких 87 сторінок (до 100 тис. підписників), що висвітлюють новини міста Одеса та Одеської області, проте не являються ЗМІ, 43 сторінки ЗМІ, 21 сторінка політичних партій, 21 сторінка пабліків, що тимчасово припинили поширення дописів, 13 масових пабліків, що висвітлюють новини Одещини, проте не є ЗМІ (100 тис. - 500 тис. підписників). Загальна кількість … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР