Захист національної культури: чому обласні чиновники затягують ремонт фасаду Українського театру в Одесі?

15 червня 2018 р. 12:16

Вісім місяців не можуть розпочати ремонт фасаду єдиного в Одесі театру, чиї вистави ставляться українською мовою. 

Наприкінці вересня 2017 року комунальне підприємство «Облтрансбуд» оголосило тендер на реставрацію та реабілітацію фасадів будівлі Одеського академічного українського музично-драматичного театру ім. В.С. Василька (далі - Український театр), що є пам’ятником архітектури місцевого значення.  17 жовтня підприємство Одеської обласної ради уклало договір з переможцем торгів – ТОВ «Білд-Про», директором та співзасновником якого є депутат облради від партії «Довіряй Ділам» Вадим Теплицький. З того часу минуло вісім місяців, а окрім монтування будівельного риштування та поодинокого відбивання старої штукатурки, більше ніяких робіт не проводилось. Як з’ясував журналіст, дійсно існують перепони для виконання робіт з реставрації фасаду Українського театру, але вони не настільки значні, щоб повністю зупиняти процес на тривалий час. 

Версія підрядника 

Директор ТОВ «Білд-Про» Вадим Теплицький пояснив, що на початку робіт було виявлено руйнування опорної стіни Українського театру. З цієї причини в первинний проект були внесені корективи, які спершу пройшли погодження з боку авторського та технічного нагляду в лютому-березні, далі ці зміни були затверджені обласними чиновниками, а завершилось прийняття змін у проект висновком експертизи в кінці квітня. 

За словами В. Теплицького, другою причиною було те, що частина грошей на ремонт виділялась у 2017 році із державного бюджету у вигляду субвенції. Ці гроші, в разі їх невикористання у 2017 році, необхідно було рішенням сесії переводити на наступний 2018 рік. Останнє було зроблене лише 14 березня 2018 року. Тобто станом на початок травня роботи з відновлення фасаду могли вже стартувати, але, як розповів помічник Вадима Теплицького Олександр, директор «Облтрансбуду» в перших числах травня взяв відпустку та згодом написав заяву на звільнення з посади. Звісно, поки у «Облтрансбуду» (замовника робіт) немає керівника, підрядна організація «Білд-Про» не поспішає виконувати взяті на себе зобов’язання, адже без його підпису на актах виконаних робіт компанія не зможе отримати фінансування. До того ж, «Облтрансбуд» наразі потрапив в поле зору правоохоронців.

Єдине, що не зміг пояснити помічник Вадима Теплицького, - це те, чому роботи були зупинені повністю, а не частково. Руйнування основної стіни відбулося тільки з однієї сторони фасаду, а державна субвенція, яка «зависла» до 14 березня 2018 року, становила лише 50% від загального обсягу виділених грошей. Як повідомили в департаменті фінансів Одеської обласної державної адміністрації, загалом передбачено  10 млн 127 тис. 700 гривень, з яких обласний бюджет виділив 5 млн 127 тис. 700 грн та 5 млн  грн надійшло з державного. Тобто одна тріщина та нестача лише половини грошей фактично повністю зупинили роботи. До того ж, в останні дні травня «Облтрансбуд» отримав виконуючого обов’язки директора, а процес реставрації фасаду Українського театру так і не розпочався, хоча все необхідне вже в наявності.  
 

Версія «Облтрансбуду»

4 червня журналіст отримав офіційну відповідь від КП «Облтрансбуд», яка суперечить тій інформації, що була надана з боку виконавця робіт ТОВ «Білд-Про». Виконуючий обов’язки директора Василь Снитко заявив, нібито тільки зараз проводяться роботи з коригування проекту, а  про висновок від експертизи годі й говорити – його ще немає.

Це не тільки йде врозріз зі словами керівника підрядної компанії Вадима Теплицького та його помічника, але й з даними сайту державних закупівель Prozorro. 14 травня «Облтрансбуд» уклав угоду з проектною організацією ТОВ «Град-Строй» на коригування проектно-кошторисної документації. Зрозуміло, що без погодження всіх інстанцій, в тому числі експертизи, підписувати договір, за яким повинні заплатити 349 тисяч 666 гривень, ніхто не став би. 

А що інші обласні чиновники?

Комунальне підприємство «Облтрансбуд» підпорядковується  департаменту житлово-комунального господарства та енергоефективності Одеської облдержадміністрації.  На жаль, в облдержадміністрації не надали відповідь журналісту на його запит щодо обставин, які затягують процес реставрації та реабілітації фасаду єдиного в Одесі українського театру. Запит було перенаправлено до Управління культури та охорони об’єктів культурної спадщини, де надали формальну відповідь, а саме, що вони не володіють ситуацією і треба звертатись до КП «Облтрансбуд». Таку ж саму відповідь журналіст отримав від балансоутримувача будівлі Українського театру - управління майнових відносин Одеської обласної ради.

Як бачимо, чиновників, які мають за своїми обов’язками цікавитись долею театру, чимало, але в реальності справа лишається на одному місці. 

P. S. Перед публікацією статті з джерел в Одеській обласній держадміністрації стало відомо, що роботи з ремонту фасаду найближчим часом все ж таки будуть відновлені. Сподіваємось, що в цей раз вони будуть виконані до настання зимових холодів. Ми, в свою чергу, обов’язково будемо стежити за процесом та висвітлювати його.  

Ярослав Берендаков  
Фото автора

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

После очередной трагедии в Одессе внимание журналистов снова (и не впервые) привлекла тема закупок, связанных с пожарной безопасностью. Предлагаем читателям небольшой обзор ситуации в этой сфере. Итак, что в городе происходит с установкой противопожарного оборудования? Тут “царствуют” подозрительные фирмы из общежитий и фигуранты уголовных дел.  В Одесской области проведен 101 тендер по … читати далi

«Більшість українців живуть у страху зіштовхнутися з вітчизняною системою охорони здоров’я. Сплачуючи з власної кишені майже половину коштів на охорону здоров’я — поверх податків — вони змушені отримувати послуги на базі застарілої інфраструктури, без гарантій якості та поважного ставлення до своїх прав і гідності». Так починається концепція великих змін у … читати далi

За час, що минув від початку реформи адміністративно-територіального устрою України, тобто за фактом - з 2015 року (коли почали об'єднуватися громади), в Одеській області створено 38 об’єднаних територіальних громад (ОТГ), що покривають третину її території. При цьому уже досить тривалий час Одещина перебуває на 18 місці у загальному рейтингу Міністерства … читати далi

Октябрьская сессия Одесского горсовета была, как обычно осенью, богата неоднозначными решениями. Самые яркие из них – новые факты застройки, а также неожиданный отказ Одесскому порту в праве строить дорогу в обход городских улиц. Также в горсовете дали старт социальным стройкам и отдали участки земли у "Привоза". Отказ "Гефесту" и порту … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР