Захист національної культури: чому обласні чиновники затягують ремонт фасаду Українського театру в Одесі?

15 червня 2018 р. 12:16

Вісім місяців не можуть розпочати ремонт фасаду єдиного в Одесі театру, чиї вистави ставляться українською мовою. 

Наприкінці вересня 2017 року комунальне підприємство «Облтрансбуд» оголосило тендер на реставрацію та реабілітацію фасадів будівлі Одеського академічного українського музично-драматичного театру ім. В.С. Василька (далі - Український театр), що є пам’ятником архітектури місцевого значення.  17 жовтня підприємство Одеської обласної ради уклало договір з переможцем торгів – ТОВ «Білд-Про», директором та співзасновником якого є депутат облради від партії «Довіряй Ділам» Вадим Теплицький. З того часу минуло вісім місяців, а окрім монтування будівельного риштування та поодинокого відбивання старої штукатурки, більше ніяких робіт не проводилось. Як з’ясував журналіст, дійсно існують перепони для виконання робіт з реставрації фасаду Українського театру, але вони не настільки значні, щоб повністю зупиняти процес на тривалий час. 

Версія підрядника 

Директор ТОВ «Білд-Про» Вадим Теплицький пояснив, що на початку робіт було виявлено руйнування опорної стіни Українського театру. З цієї причини в первинний проект були внесені корективи, які спершу пройшли погодження з боку авторського та технічного нагляду в лютому-березні, далі ці зміни були затверджені обласними чиновниками, а завершилось прийняття змін у проект висновком експертизи в кінці квітня. 

За словами В. Теплицького, другою причиною було те, що частина грошей на ремонт виділялась у 2017 році із державного бюджету у вигляду субвенції. Ці гроші, в разі їх невикористання у 2017 році, необхідно було рішенням сесії переводити на наступний 2018 рік. Останнє було зроблене лише 14 березня 2018 року. Тобто станом на початок травня роботи з відновлення фасаду могли вже стартувати, але, як розповів помічник Вадима Теплицького Олександр, директор «Облтрансбуду» в перших числах травня взяв відпустку та згодом написав заяву на звільнення з посади. Звісно, поки у «Облтрансбуду» (замовника робіт) немає керівника, підрядна організація «Білд-Про» не поспішає виконувати взяті на себе зобов’язання, адже без його підпису на актах виконаних робіт компанія не зможе отримати фінансування. До того ж, «Облтрансбуд» наразі потрапив в поле зору правоохоронців.

Єдине, що не зміг пояснити помічник Вадима Теплицького, - це те, чому роботи були зупинені повністю, а не частково. Руйнування основної стіни відбулося тільки з однієї сторони фасаду, а державна субвенція, яка «зависла» до 14 березня 2018 року, становила лише 50% від загального обсягу виділених грошей. Як повідомили в департаменті фінансів Одеської обласної державної адміністрації, загалом передбачено  10 млн 127 тис. 700 гривень, з яких обласний бюджет виділив 5 млн 127 тис. 700 грн та 5 млн  грн надійшло з державного. Тобто одна тріщина та нестача лише половини грошей фактично повністю зупинили роботи. До того ж, в останні дні травня «Облтрансбуд» отримав виконуючого обов’язки директора, а процес реставрації фасаду Українського театру так і не розпочався, хоча все необхідне вже в наявності.  
 

Версія «Облтрансбуду»

4 червня журналіст отримав офіційну відповідь від КП «Облтрансбуд», яка суперечить тій інформації, що була надана з боку виконавця робіт ТОВ «Білд-Про». Виконуючий обов’язки директора Василь Снитко заявив, нібито тільки зараз проводяться роботи з коригування проекту, а  про висновок від експертизи годі й говорити – його ще немає.

Це не тільки йде врозріз зі словами керівника підрядної компанії Вадима Теплицького та його помічника, але й з даними сайту державних закупівель Prozorro. 14 травня «Облтрансбуд» уклав угоду з проектною організацією ТОВ «Град-Строй» на коригування проектно-кошторисної документації. Зрозуміло, що без погодження всіх інстанцій, в тому числі експертизи, підписувати договір, за яким повинні заплатити 349 тисяч 666 гривень, ніхто не став би. 

А що інші обласні чиновники?

Комунальне підприємство «Облтрансбуд» підпорядковується  департаменту житлово-комунального господарства та енергоефективності Одеської облдержадміністрації.  На жаль, в облдержадміністрації не надали відповідь журналісту на його запит щодо обставин, які затягують процес реставрації та реабілітації фасаду єдиного в Одесі українського театру. Запит було перенаправлено до Управління культури та охорони об’єктів культурної спадщини, де надали формальну відповідь, а саме, що вони не володіють ситуацією і треба звертатись до КП «Облтрансбуд». Таку ж саму відповідь журналіст отримав від балансоутримувача будівлі Українського театру - управління майнових відносин Одеської обласної ради.

Як бачимо, чиновників, які мають за своїми обов’язками цікавитись долею театру, чимало, але в реальності справа лишається на одному місці. 

P. S. Перед публікацією статті з джерел в Одеській обласній держадміністрації стало відомо, що роботи з ремонту фасаду найближчим часом все ж таки будуть відновлені. Сподіваємось, що в цей раз вони будуть виконані до настання зимових холодів. Ми, в свою чергу, обов’язково будемо стежити за процесом та висвітлювати його.  

Ярослав Берендаков  
Фото автора

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Коли навесні в Україні були виявлені перші випадки коронавірусу та введений карантин, ніхто і думки не мав, що це розтягнеться надовго. Проте, як виявилося, літо 2020-го не буде схоже на всі інші, адже нам доведеться жити у певних обмеженнях. ІзбірКом щодня інформуватиме про перебіг події на Одещині, в Україні та … читати далi

20 липня одесит Євген Сінявін розповів у соціальних мережах про те, що його дитині у комунальній стоматологічній поліклініці відмовилися допомагати безкоштовно. Персонал закладу, за словами пана Євгена, повів себе неадекватно та не надав йому пояснень, чому послуги платні. Крім того, одесит стверджував, що зовсім не одразу йому погодилися видати квитанцію … читати далi

Комітет Верховної Ради з питань організації державної влади, самоврядування й регіонального розвитку підтримав урядовий проєкт постанови про новий поділ на райони, хоча і регіональні мери, й експерти з державного розвитку, і в Асоціації міст України його не сприйняли і розкритикували. «Четверта влада» писала про цей проєкт. У цій публікації розповідаємо, … читати далi

Сьогодні у Верховній Раді знаходиться вже четвертий законопроєкт, який має відношення до медіа. Ми хочемо розібратися з ситуацією навколо, яка починає розколювати й без того неоднорідну медійну спільноту України. По-перше, систематизуємо ситуацію щодо цих проєктів. Окремо серед них стоїть проєкт Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР