Захист національної культури: чому обласні чиновники затягують ремонт фасаду Українського театру в Одесі?

15 червня 2018 р. 12:16

Вісім місяців не можуть розпочати ремонт фасаду єдиного в Одесі театру, чиї вистави ставляться українською мовою. 

Наприкінці вересня 2017 року комунальне підприємство «Облтрансбуд» оголосило тендер на реставрацію та реабілітацію фасадів будівлі Одеського академічного українського музично-драматичного театру ім. В.С. Василька (далі - Український театр), що є пам’ятником архітектури місцевого значення.  17 жовтня підприємство Одеської обласної ради уклало договір з переможцем торгів – ТОВ «Білд-Про», директором та співзасновником якого є депутат облради від партії «Довіряй Ділам» Вадим Теплицький. З того часу минуло вісім місяців, а окрім монтування будівельного риштування та поодинокого відбивання старої штукатурки, більше ніяких робіт не проводилось. Як з’ясував журналіст, дійсно існують перепони для виконання робіт з реставрації фасаду Українського театру, але вони не настільки значні, щоб повністю зупиняти процес на тривалий час. 

Версія підрядника 

Директор ТОВ «Білд-Про» Вадим Теплицький пояснив, що на початку робіт було виявлено руйнування опорної стіни Українського театру. З цієї причини в первинний проект були внесені корективи, які спершу пройшли погодження з боку авторського та технічного нагляду в лютому-березні, далі ці зміни були затверджені обласними чиновниками, а завершилось прийняття змін у проект висновком експертизи в кінці квітня. 

За словами В. Теплицького, другою причиною було те, що частина грошей на ремонт виділялась у 2017 році із державного бюджету у вигляду субвенції. Ці гроші, в разі їх невикористання у 2017 році, необхідно було рішенням сесії переводити на наступний 2018 рік. Останнє було зроблене лише 14 березня 2018 року. Тобто станом на початок травня роботи з відновлення фасаду могли вже стартувати, але, як розповів помічник Вадима Теплицького Олександр, директор «Облтрансбуду» в перших числах травня взяв відпустку та згодом написав заяву на звільнення з посади. Звісно, поки у «Облтрансбуду» (замовника робіт) немає керівника, підрядна організація «Білд-Про» не поспішає виконувати взяті на себе зобов’язання, адже без його підпису на актах виконаних робіт компанія не зможе отримати фінансування. До того ж, «Облтрансбуд» наразі потрапив в поле зору правоохоронців.

Єдине, що не зміг пояснити помічник Вадима Теплицького, - це те, чому роботи були зупинені повністю, а не частково. Руйнування основної стіни відбулося тільки з однієї сторони фасаду, а державна субвенція, яка «зависла» до 14 березня 2018 року, становила лише 50% від загального обсягу виділених грошей. Як повідомили в департаменті фінансів Одеської обласної державної адміністрації, загалом передбачено  10 млн 127 тис. 700 гривень, з яких обласний бюджет виділив 5 млн 127 тис. 700 грн та 5 млн  грн надійшло з державного. Тобто одна тріщина та нестача лише половини грошей фактично повністю зупинили роботи. До того ж, в останні дні травня «Облтрансбуд» отримав виконуючого обов’язки директора, а процес реставрації фасаду Українського театру так і не розпочався, хоча все необхідне вже в наявності.  
 

Версія «Облтрансбуду»

4 червня журналіст отримав офіційну відповідь від КП «Облтрансбуд», яка суперечить тій інформації, що була надана з боку виконавця робіт ТОВ «Білд-Про». Виконуючий обов’язки директора Василь Снитко заявив, нібито тільки зараз проводяться роботи з коригування проекту, а  про висновок від експертизи годі й говорити – його ще немає.

Це не тільки йде врозріз зі словами керівника підрядної компанії Вадима Теплицького та його помічника, але й з даними сайту державних закупівель Prozorro. 14 травня «Облтрансбуд» уклав угоду з проектною організацією ТОВ «Град-Строй» на коригування проектно-кошторисної документації. Зрозуміло, що без погодження всіх інстанцій, в тому числі експертизи, підписувати договір, за яким повинні заплатити 349 тисяч 666 гривень, ніхто не став би. 

А що інші обласні чиновники?

Комунальне підприємство «Облтрансбуд» підпорядковується  департаменту житлово-комунального господарства та енергоефективності Одеської облдержадміністрації.  На жаль, в облдержадміністрації не надали відповідь журналісту на його запит щодо обставин, які затягують процес реставрації та реабілітації фасаду єдиного в Одесі українського театру. Запит було перенаправлено до Управління культури та охорони об’єктів культурної спадщини, де надали формальну відповідь, а саме, що вони не володіють ситуацією і треба звертатись до КП «Облтрансбуд». Таку ж саму відповідь журналіст отримав від балансоутримувача будівлі Українського театру - управління майнових відносин Одеської обласної ради.

Як бачимо, чиновників, які мають за своїми обов’язками цікавитись долею театру, чимало, але в реальності справа лишається на одному місці. 

P. S. Перед публікацією статті з джерел в Одеській обласній держадміністрації стало відомо, що роботи з ремонту фасаду найближчим часом все ж таки будуть відновлені. Сподіваємось, що в цей раз вони будуть виконані до настання зимових холодів. Ми, в свою чергу, обов’язково будемо стежити за процесом та висвітлювати його.  

Ярослав Берендаков  
Фото автора

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

ІзбірКом продовжує знайомити читачів з новопризначеними головами райдержадміністрацій на Одещині. З першою частиною можна ознайомитися за посиланням. Отже, чергова п'ятірка новопризначених голів. Вячеслав Семенюк - голова Кілійської РДА Президент Володимир Зеленський призначив 39-річного Вячеслава Семенюка головою Кілійської РДА 21 січня поточного року.  Новий очільник району родом із Красносілки Лиманського району, … читати далi

Новий закон «Про повну загальну середню освіту» запроваджує педагогічну інтернатуру, контракти для директорів і вибіркові предмети. Зміни орієнтовані переважно на тих, хто з 2018-го пішов у Нову українську школу, кажуть у «Голосі». Фракція повністю утрималася від голосування, назвавши закон напівлікуванням. «За» була монобільшість «Слуги народу», «Європейська солідарність», групи «Довіра» і … читати далi

В Одесі жартують - кожна впливова людина повинна мати своє ЗМІ. І справді, місто - чи не рекордсмен в Україні за кількістю медіа. Тут налічується близько 30 телекомпаній, понад два десятки друкованих видань та ще стільки ж - онлайн-платформ. Україна, на відміну від Росії, може пишатися розмаїттям медіа, думок та … читати далi

Ще наприкінці листопаду минулого року Кабмін погодив понад 20 кандидатів на посади голів райдержаміністрацій на Одещині, проте лише наприкінці 2019-го президент Володимир Зеленський почав підписувати розпорядження про звільнення попередніх та призначення нових керівників РДА. Зараз нові очільники призначено не у всіх РДА Одещини, але вакансії вже "закрили" майже повністю. ІзбірКом розпочинає … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР