Чим займаються жінки і чим - чоловіки у комісіях Одеської міської ради?

Склад міських рад обласних центрів за статтю доволі сильно відрізняється від міста до міста. Так, наприклад, найбільше жінок у депутатському складі має Чернігівська міська рада — 29%. Найменше жінок представлені в Івано-Франківській та Ужгородській міських радах — 10% і 8% відповідно.

"Атестація депутатів місцевих рад" перевірила, як жінки і чоловіки представлені у складі депутатських комісій всіх міст - обласних центрів. В де факто тимчасових обласних центрах Луганської та Донецької областей аналіз представництва жінок і чоловіків у складі постійних депутатських комісій проводився на основі складу комісій міст Сєвєродонецьк та Краматорськ. 

Для класифікації комісій ми поділили їх на 7 умовних типів: 


•    містобудування, земельних відносин та охорони природи;
•    планування, фінансів, бюджету та соціально-економічного розвитку;
•    житлово-комунального господарства та комунальної власності;
•    промисловості, підприємництва, транспорту, зв'язку та сфери послуг;
•    освіти, культури, молоді та спорту; 
•    законності, депутатської діяльності та етики;
•    охорони здоров'я та соціального захисту населення.

Такий поділ зумовлений різноманітністю назв та проблем, вирішенню яких присвячена робота комісій, в залежності від міста. Наприклад, комісії Івано-Франківської міської ради з  питань житлово-комунального господарства та постійну депутатську комісію з питань оренди та приватизації комунального майна відповідно до нашого поділу ми об’єднали в одну комісію - житлово-комунального господарства та комунальної власності. 

Відповідно до результатів дослідження найбільший відсоток жінок входить до складу комісій з питань охорони здоров'я та соціального захисту населення — 29%. Трохи менше жінок обирають роботу у складі комісій з питань освіти, культури, молоді та спорту — 27%. 

Найменшу представленість жінки мають у складі комісій з питань промисловості, підприємництва, транспорту, зв'язку та сфери послуг — 9%, а також з питань житлово-комунального господарства та комунальної власності — 8%.

Чоловіки для роботи у складі постійних депутатських комісій надають перевагу комісіям з питань: містобудування, будівництва, земельних відносин та охорони природи» — 22%, планування, фінансів, бюджету та соціально-економічного розвитку — 21%  та питань житлово-комунального господарства та комунальної власності — 20%.

Найрідше чоловіки входять до комісій з питань освіти, культури, молоді та спорту — 12%, законності, депутатської діяльності та етики — 11%, охорони здоров'я та соціального захисту населення — 10%.

Варто зауважити, що  до складу комісій, які частіше обирають жінки, входить менший відсоток чоловіків. Жінки активніше беруть участь у роботі комісій, присвячених охороні здоров’я та освіти, а чоловіки - в комісіях, які займаються містобудуванням та бюджетом міста.

У складі  Одеської міської ради функціонують 11 постійних депутатських комісій, до складу яких входять 63 депутати. В середньому у складу комісії працюють шестеро депутатів. Проте до складу комісій  з питань транспорту, дорожного господарства, зв'язку та морегосподарського комплексу; питань соціальної політики та праці; охорони здоров'я входять по п’ять депутатів.

Найбільший відсоток жінок – у комісії з питань соціальної політики та праці — 25%. Найменша кількість депутаток Одеської міської ради - у складі комісій  з питань планування бюджету і фінансів; з питань землеустрою та земельних правовідносин; планування забудови територій, міського дизайну та архітектури; законності, депутатської етики, реалізації державної регуляторної політики та міжнародних відносин — 6%.

Зазначимо, що рахувався відсоток жінок та чоловіків від загальної кількості представників кожної статі у міській раді, тобтояк розподілилися між комісіями жінки і як - чоловіки:

Що ж стосується чоловіків, то їх найбільше у складі комісій  з питань економічної, інвестиційної політики, торгівлі й інформаційних технологій; комунальної власності — по 13%. Найменше депутатів-чоловіків - у складі комісії з питань соціальної політики та праці — 2%.

Варто зауважити, що у складі комісій з питань з питань економічної, інвестиційної політики, торгівлі і інформаційних технологій, а також комунальної власності взагалі немає жінок.
 

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

С одесским “Колл-центром 15-01” уже заключены договоры почти на 3,5 миллиона гривень. Семь жилищно-коммунальных сервисов заказали у этой компании услуги по приему телефонных звонков в рамках такой программы как “Скорая коммунальная помощь”.  Напомним, департамент городского хозяйства Одесского городского совета запустил с 16 декабря прошлого года в городе скорую коммунальную помощь. Сначала … читати далi

Найбільше дезінформації розповсюджують анонімні телеграм-канали, тоді як у рекламних фейсбук-постах переважають меседжі з явними ознаками піару, зокрема й «чорного». Огляд одеських фейсбук-сторінок та телеграм-каналів у березні-квітні 2020 року. Місцеві вибори в Україні мають відбутись 25 жовтня 2020 року. Поки що невідомо, чи вплине на дату й формат проведення виборів пандемія … читати далi

COVID-19 вніс корективи у життя не лише відкритих суспільств, але й закритих систем, таких, наприклад, як в’язниці, де є високий ризик швидкого розповсюдження вірусу. Розуміючи небезпеку, влади різних країн зайнялися цим питанням ще на початку карантину. Так, вже у березні звільняти в’язнів, які не несуть соціальної небезпеки, почали Кенія та Іран, а … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР