В Одеському художньому відкрилася виставка "Голодомор очима українських художників"

26 листопада 2022 р. 16:37

декомунізація культура Одеса

26 листопада в Одеському художньому музеї до Дня пам’яті жертв Голодомору в Україні 1932-1933 років відкрилася виставка українських художників з колекції Моргана Вільямса "Голодомор очима українських художників".

На виставці представлені понад 50 робіт українських художників (Миколи Бондаренка, Віри Баринової-Кулеби, Нестора Кизенка, Ніни Марченко, Миколи Шевцова, Володимира Куткіна, Івана Новобранця та Ілька Мироненка та інших) із приватної колекції директора Американсько-української ділової ради Моргана Вільямса.

Засобами образотворчого мистецтва ми привертаємо увагу до однієї із найбільших трагедій українського народу - Голодомору, визнаного геноцидом у 18 країнах. Ця трагедія стала об’єктом навмисного замовчування та ідеологічного табу і мала піти в небуття. Більшовицько-комуністична репресивна система працювала на те, щоб витравити у народу його історичну пам’ять. Інформація про масштабне вимирання селян внаслідок експропріації зерна, худоби, продуктів і особистого майна вперто замовчувалась як під час самої трагедії, так і згодом. Сама лише згадка про голод кваліфікувалася як контрреволюційна діяльність, згодом як антирадянська агітація і пропаганда" - говорить директор Департаменту культури, національностей, релігій та охорони об’єктів культурної спадщини Одеської ОВА Олена Олійник

Виставка триватиме до 30 грудня 2022 року за адресою: м. Одеса, вулиця Софіївська, 5-А.

Морган Вільямс - американський підприємець і громадський діяч. Постійно відвідуючи Україну в рамках відряджень від уряду США, Вільямс дізнався про голод у "Житниці Європи". На виставці представлені мистецькі твори і плакати, творчість професіоналів та аматорів. 

Фотовиставка The War Is Not Over Yet (Війна ще не закінчилася) відкрилася 19 жовтня у Міському саду в Одесі, виставка присвячена журналістам та журналісткам, які загинули, були поранені, опинились під обстрілами, у полоні або зазнали переслідувань від початку повномасштабного вторгнення

20 серпня в  Одеському музеї західного і східного мистецтва презентували експозиції "У/Враження", "НовоНароджені" та "Слава України", присвячені темам війни.

 

ФОТО: ІзбірКом/Наталя Довбиш

 

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР