В Одесі відкрито 11 міських пунктів вакцинації від COVID-19

25 березня 2021 р. 20:19

Одеса Одеська міська рада

В Одесі триває вакцинація від COVID-19. У всіх 11 Центрах первинної медико-санітарної допомоги Одеси створені тимчасові стаціонарні прищепні кабінети.

Як зазначили в пресслужбі муніципалітету, вакцинація від COVID-19 проводиться відповідно до Дорожньої карти, затвердженої Міністерством охорони здоров'я України.

В даний час вакцинація від COVID-19 в Одесі проводиться з використанням вакцини Oxford/AstraZeneca (Covishield). Медпрацівники прищепних кабінетів пройшли спеціальну підготовку і володіють правилами організації і технікою проведення щеплень проти COVID-19, а також навичками надання невідкладної допомоги в разі розвитку після вакцинальних реакцій.

На всіх етапах транспортування і зберігання вакцини забезпечено за принципом «холодового ланцюга» дотримання температурного режиму, зазначеного в інструкції до препарату. Міські пункти вакцинації від COVID-19 забезпечені холодильним обладнанням, медичним інструментарієм і засобами індивідуального захисту медперсоналу.

Зараз йде другий етап вакцинального кампанії, на якому в пріоритетному порядку щеплять від COVID-19 співробітників всіх медичних установ і системи громадського здоров'я, а також працівників соціальної сфери і людей у ​​віці від 80 років.

Також в лист очікування на вакцинацію від COVID-19 можуть записатися всі бажаючі через державний веб-портал електронних послуг «Дія», мобільний додаток «Дія» або зателефонувавши за номером телефону реєстратури свого Центру первинної медико-санітарної допомоги або сімейного лікаря, з яким підписана декларація.

Перед вакцинацією медпрацівник прищепного кабінету проводить огляд пацієнта з метою виявлення протипоказань до вакцинації, а також інформує пацієнта про можливі реакції на введення вакцини і порядку дій у разі їх появи. У разі відсутності протипоказань пацієнт заповнює інформовану згоду і отримує щеплення. Інформація про вакцинацію вноситься співробітником прищепного кабінету в єдину електронну базу даних.

Після вакцинації пацієнт протягом півгодини перебуває в спеціальному кабінеті на території установи, щоб медики могли спостерігати за його самопочуттям. Випадки ускладнення після вакцинації від COVID-19 в міських прищепних кабінетах Одеси не зареєстровані.

Вакцинація від COVID-19 проводиться виключно за попереднім записом. При собі необхідно мати паспорт та мобільний телефон. Також у пацієнта повинна бути підписана декларація з сімейним лікарем (в разі відсутності декларації її можна підписати безпосередньо перед вакцинацією).

Адреси тимчасових пунктів вакцинації від COVID-19 в Одесі:

 • ЦПМСП №2 - вул. Маршала Говорова, 26;
 • ЦПМСП №3 - Фонтанська дор., 30/32;
 • ЦПМСП №4 - вул. Левітана, 62;
 • ЦПМСП №5 - вул. Академіка Заболотного, 59/1;
 • ЦПМСП №7 - вул. Отамана Чепіги, 54 ;.
 • ЦПМСП №10 - вул. Житомирська, 2;
 • ЦПМСП №12 - вул. Пастера, 12;
 • ЦПМСП №14 - вул. Торгова, 14;
 • ЦПМСП №16 - вул. Івана та Юрія Лип, 1;
 • ЦПМСП №18 - вул. Героїв оборони Одеси, 52;
 • ЦПМСП №28 - вул. Давида Ойстраха, 7.

Нагадаємо, одночасно із вакцинацією стартувала і кампанія із її дискредитації. Як зазначає експертка-аналітик Інституту демократії ім. Пилипа Орлика Наталя Стеблина, не встигла перша партія індійської вакцини потрапити в Україну, як російські пропагандисти розпочали черговий свій наступ на українське інформаційне поле. Вакцину від COVID-19 в Одеській області отримали вже 4 тисячі 730 мешканців, що складає 0,2 % від кількості населення. 

Військовослужбовиця несподівано померла в селищі міського типу Чорноморське Одеської області, за попередніми висновками експертів внаслідок гострих розладів кровообігу. 21 березня вона отримала щеплення від COVID-19 вакциною Covishield/AstraZeneca. 

Міністерство охорони здоров'я України повідомило про реєстрацію в Одеській області 1 тис. 177 нових випадків COVID-19 за добу 23 березня, тож кількість захворілих з початку пандемії перевищила 100 тисяч осіб.

Детальніше про ситуацію з карантином та коронавірусом у регіоні у нашій стрічці.

Також слідкуйте за перебігом подій щодо коронавірусу у нашій хроніці, яка постійно оновлюється.

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

В Ізмаїлі запрацювала нова киснева станція. Про це 17 квітня повідомив на своїй сторінці у мережі “Фейсбук” міський голова Андрій Абрамченко.  Станція встановлена на території Дунайської обласної лікарні. Це дозволить підключити 95 ліжко-місць для тяжкохворих пацієнтів до потокового кисню високої якості . Крім того, нове устаткування забезпечить під'єднання апаратів штучної … читати далi

Департамент капітального будівництва та дорожнього господарства Одеської обласної державної адміністрації оголосило тендер для обрання компанії, яка розробить проєктно-кошторисну документацію капітального ремонта Одеської обласної дитячої клінічної лікарні. Відповідне оголошення оприлюднено в системі електронних закупівель Prozorro. Аукціон з очікуваною вартістю закупівлі у 2 мільйони гривень має відбутися 5 травня, а готовий проєкт … читати далi

У січні–лютому 2021 р. експорт товарів з Одещини становив 182,4 млн дол. США, імпорт – 347,1 мільйона, інформує Головне управління статистики регіону. Порівняно з першими двома місяцями минулого року експорт зменшився на  39,4 мільйона, імпорт – на 48,6. Купуємо за кордоном більше, ніж продаємо: негативне сальдо склало майже 165 млн … читати далi

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) забезпечило перерахування політичним партіям коштів, виділених із державного бюджету на фінансування їхньої статутної діяльності за ІІ квартал 2021 року. Державне фінансування отримали чотири парламентські партії: «Слуга народу» — 86,4 млн грн; «Опозиційна платформа — За життя» — 26,15 млн грн; «Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина» … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР