В Одесі відкрито 11 міських пунктів вакцинації від COVID-19

25 березня 2021 р. 20:19

Одеса Одеська міська рада

В Одесі триває вакцинація від COVID-19. У всіх 11 Центрах первинної медико-санітарної допомоги Одеси створені тимчасові стаціонарні прищепні кабінети.

Як зазначили в пресслужбі муніципалітету, вакцинація від COVID-19 проводиться відповідно до Дорожньої карти, затвердженої Міністерством охорони здоров'я України.

В даний час вакцинація від COVID-19 в Одесі проводиться з використанням вакцини Oxford/AstraZeneca (Covishield). Медпрацівники прищепних кабінетів пройшли спеціальну підготовку і володіють правилами організації і технікою проведення щеплень проти COVID-19, а також навичками надання невідкладної допомоги в разі розвитку після вакцинальних реакцій.

На всіх етапах транспортування і зберігання вакцини забезпечено за принципом «холодового ланцюга» дотримання температурного режиму, зазначеного в інструкції до препарату. Міські пункти вакцинації від COVID-19 забезпечені холодильним обладнанням, медичним інструментарієм і засобами індивідуального захисту медперсоналу.

Зараз йде другий етап вакцинального кампанії, на якому в пріоритетному порядку щеплять від COVID-19 співробітників всіх медичних установ і системи громадського здоров'я, а також працівників соціальної сфери і людей у ​​віці від 80 років.

Також в лист очікування на вакцинацію від COVID-19 можуть записатися всі бажаючі через державний веб-портал електронних послуг «Дія», мобільний додаток «Дія» або зателефонувавши за номером телефону реєстратури свого Центру первинної медико-санітарної допомоги або сімейного лікаря, з яким підписана декларація.

Перед вакцинацією медпрацівник прищепного кабінету проводить огляд пацієнта з метою виявлення протипоказань до вакцинації, а також інформує пацієнта про можливі реакції на введення вакцини і порядку дій у разі їх появи. У разі відсутності протипоказань пацієнт заповнює інформовану згоду і отримує щеплення. Інформація про вакцинацію вноситься співробітником прищепного кабінету в єдину електронну базу даних.

Після вакцинації пацієнт протягом півгодини перебуває в спеціальному кабінеті на території установи, щоб медики могли спостерігати за його самопочуттям. Випадки ускладнення після вакцинації від COVID-19 в міських прищепних кабінетах Одеси не зареєстровані.

Вакцинація від COVID-19 проводиться виключно за попереднім записом. При собі необхідно мати паспорт та мобільний телефон. Також у пацієнта повинна бути підписана декларація з сімейним лікарем (в разі відсутності декларації її можна підписати безпосередньо перед вакцинацією).

Адреси тимчасових пунктів вакцинації від COVID-19 в Одесі:

 • ЦПМСП №2 - вул. Маршала Говорова, 26;
 • ЦПМСП №3 - Фонтанська дор., 30/32;
 • ЦПМСП №4 - вул. Левітана, 62;
 • ЦПМСП №5 - вул. Академіка Заболотного, 59/1;
 • ЦПМСП №7 - вул. Отамана Чепіги, 54 ;.
 • ЦПМСП №10 - вул. Житомирська, 2;
 • ЦПМСП №12 - вул. Пастера, 12;
 • ЦПМСП №14 - вул. Торгова, 14;
 • ЦПМСП №16 - вул. Івана та Юрія Лип, 1;
 • ЦПМСП №18 - вул. Героїв оборони Одеси, 52;
 • ЦПМСП №28 - вул. Давида Ойстраха, 7.

Нагадаємо, одночасно із вакцинацією стартувала і кампанія із її дискредитації. Як зазначає експертка-аналітик Інституту демократії ім. Пилипа Орлика Наталя Стеблина, не встигла перша партія індійської вакцини потрапити в Україну, як російські пропагандисти розпочали черговий свій наступ на українське інформаційне поле. Вакцину від COVID-19 в Одеській області отримали вже 4 тисячі 730 мешканців, що складає 0,2 % від кількості населення. 

Військовослужбовиця несподівано померла в селищі міського типу Чорноморське Одеської області, за попередніми висновками експертів внаслідок гострих розладів кровообігу. 21 березня вона отримала щеплення від COVID-19 вакциною Covishield/AstraZeneca. 

Міністерство охорони здоров'я України повідомило про реєстрацію в Одеській області 1 тис. 177 нових випадків COVID-19 за добу 23 березня, тож кількість захворілих з початку пандемії перевищила 100 тисяч осіб.

Детальніше про ситуацію з карантином та коронавірусом у регіоні у нашій стрічці.

Також слідкуйте за перебігом подій щодо коронавірусу у нашій хроніці, яка постійно оновлюється.

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Президент України Володимир Зеленський звернувся до Верховної Ради України із проханням продовжити дію воєнного часу та загальної мобілізації.  Відповідні проєкти постанов голова держави зареєстрував у канцелярії парламенту.  Справа в тому, що наприкінці травня Верховна Рада України затвердила указ президента Володимира Зеленського щодо продовження дії военного часу до 23 серпня, а також акт … читати далi

Американська історикиня, письменниця та журналістка, лауреатка багатьох міжнародних літературних премій Енн Епплбаум, яка в липні відвідала Одесу написала велике есе про волонтерів та волонтерок. У публікації в одному з найстаріших і найбільш респектабельних літературних журналів США The Atlantic, письменниця назвала волонтерів "другою українською армією". "В історії є поворотні моменти, моменти, … читати далi

Білгород-Дністровський прикордонний загін, що на Одещині, отримав чотири нових патрульних катери UMS – 425CC загальною вартістю 2,2 мільйони гривень. Про це повідомили у пресцентрі Державної прикордонної служби України. Ці катери надані прикордонникам в рамках проєкту міжнародної технічної допомоги «Разом з ЄС до безпеки кордонів», який фінансується Європейським Союзом та впроваджується … читати далi

У 2021 році в Одеській області зареєстровані 15,9 тисяч шлюбів, що порівняно з 2020 роком більше на 29,3%. Найбільша кількість шлюбів (27,3% від загальної кількості) зареєстрована у віковій групі 25–29 років. Про це повідомили у пресслужбі Головного управління статистики в Одеській області. За останніми даними чисельність молоді Одеської області у … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР