Протягом «карантинного» року українці покращили своє ставлення до вакцинації

Майже кожен другий українець сказав, що протягом останнього року його ставлення до вакцинації від різних хвороб, окрім COVID-19, покращилось, та майже така ж кількість громадян України підтримує ідею запровадження так званих «паспортів вакцинації».

Такі результати соціологічного дослідження «Всеукраїнський омнібус», проведеного дослідницькою компанією «Active Group» у квітні 2021 року.

Відповідаючи на запитання щодо запровадження «паспортів вакцинації»: 

  • 19,7% респондентів сказали, що точно підтримують таку ідею;
  • 26,9% – що скоріше підтримують;
  • 19,9% швидше не підтримують «паспорти вакцинації»;
  • 22,1% – точно не підтримують; 
  • 11,5% опитаних не визначилися із відповіддю.

За віковим розподілом найбільше прихильників «паспортів вакцинації» серед українців у віці 40-49 років (56,5% прихильників проти 31,3% противників). Також цю ідею більше підтримують чоловіки, аніж жінки.

Обмеження щодо тих, хто не вакцинувався, та/або не мають антитіл до COVID-19, підтримують майже половина українців – 44% (20,5% підтримують, а 23,5% – швидше підтримують). Натомість не підтримують згадану ідею 43,4% (23,1% точно не підтримують, а 20,3% – швидше не підтримують). Не визначились із відповіддю 12,6% респондентів.

Також респондентам було поставлено запитання «Чи змінилося ваше ставлення до вакцинації від різних хвороб (окрім COVID-19) протягом останнього року?». З’ясувалось, що ставлення до вакцинації покращилось у майже половини (49,1%) українців: 16,7% опитаних відповіли, що ставлення покращилось, у 32,4% – скоріше покращилось. У третини респондентів (35,3%) ставлення до вакцинації погіршилось: 20,6% – скоріше погіршилось, 14,7% – погіршилось. 15,6% не визначились із відповіддю. Найбільш активно змінили своє ставлення щодо вакцинації на позитив громадяни вікових груп 40-49 та 50-59 років. Також варто зазначити, що мешканці сільської місцевості покращили своє ставлення до вакцинації істотніше, аніж мешканці міст (у містах відсоток «симпатиків» вакцинації переважає відсоток «противників» на 7,9%, а у селах – на 22,9%).

Нагадаємо, вакцини від COVID-19 в Одесі в п'яти центрах зі щеплення вистачить на тиждень: наразі є 100 доз індійської Covishield, а також ще залишилась китайська CoronaVac.

Вакцину від COVID-19 в Одеській області отримали станом на 17 травня 2021 року 40 тисяч 108 жителів, тобто 1,66% від населення регіону.

За інформацією видання "Слово і Діло", темпи вакцинації в Одеській області - одні з найповільніших в Україні.

Міністерство охорони здоров’я та Міжнародний банк реконструкції та розвитку (Світовий банк) уклали угоду про початок в Україні проєкту «Екстрене реагування на COVID-19 та вакцинація в Україні», що передбачає отримання кредиту на боротьбу з пандемією.

Служби Освітнього омбудсмена відповіла на найпоширеніші запитання освітян щодо добровільної вакцинації педагогічних працівників, які беруть участь у проведенні ЗНО. 

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Управління інженерного захисту території міста та розвитку узбережжя Одеської міської ради вдруге оголосила тендер для обрання компанії, якій заплатять за реконструкцію об’єкту благоустрою – ділянки пляжу «Лузанівка», з дообладнанням засобами для безперешкодного доступу осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення. Про це йдеться в системі електронних закупівель Prozorro. Новий аукціон … читати далi

Співробітники податкової міліції Державної фіскальної служби в Одеській області спільно з співробітниками Управління Служби безпеки України в Одеській області викрили одне із товариств в ухиленні від сплати податків в особливо великих розмірах. Як повідомили у пресслужбі ДФС, встановлено, що посадові особи, організували реалізацію паливно-мастильних матеріалів за готівкові кошти без відображення в податковій … читати далi

Слідчі Державного бюро розслідувань повідомили про підозру керівнику станції туристичної поліції в Одеській області, який вимагав хабарі від підприємця. Як стверджують у ДБР,  встановлено, що посадовець Нацполіції вимагав щотижневу «данину» від підприємця, який здійснював несанкціоновану торгівлю тютюновими виробами та алкоголем на узбережжі Чорного моря. За гроші правоохоронець обіцяв не притягувати … читати далi

Етап польових досліджень на території шостого кілометра Овідіопольської дороги, де були знайдені останки жертв політичних репресій 1937-1938 років завершився. Останки розстріляних людей залишені в землі до ексгумації, ями законсервовані. «Обстежено практично всю земельну ділянку розміром 4,76 га. Через кожні два метри робилися траншеї - шурфи. Їх зроблено близько 180. Виявлено 29 … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР