Протягом «карантинного» року українці покращили своє ставлення до вакцинації

Майже кожен другий українець сказав, що протягом останнього року його ставлення до вакцинації від різних хвороб, окрім COVID-19, покращилось, та майже така ж кількість громадян України підтримує ідею запровадження так званих «паспортів вакцинації».

Такі результати соціологічного дослідження «Всеукраїнський омнібус», проведеного дослідницькою компанією «Active Group» у квітні 2021 року.

Відповідаючи на запитання щодо запровадження «паспортів вакцинації»: 

  • 19,7% респондентів сказали, що точно підтримують таку ідею;
  • 26,9% – що скоріше підтримують;
  • 19,9% швидше не підтримують «паспорти вакцинації»;
  • 22,1% – точно не підтримують; 
  • 11,5% опитаних не визначилися із відповіддю.

За віковим розподілом найбільше прихильників «паспортів вакцинації» серед українців у віці 40-49 років (56,5% прихильників проти 31,3% противників). Також цю ідею більше підтримують чоловіки, аніж жінки.

Обмеження щодо тих, хто не вакцинувався, та/або не мають антитіл до COVID-19, підтримують майже половина українців – 44% (20,5% підтримують, а 23,5% – швидше підтримують). Натомість не підтримують згадану ідею 43,4% (23,1% точно не підтримують, а 20,3% – швидше не підтримують). Не визначились із відповіддю 12,6% респондентів.

Також респондентам було поставлено запитання «Чи змінилося ваше ставлення до вакцинації від різних хвороб (окрім COVID-19) протягом останнього року?». З’ясувалось, що ставлення до вакцинації покращилось у майже половини (49,1%) українців: 16,7% опитаних відповіли, що ставлення покращилось, у 32,4% – скоріше покращилось. У третини респондентів (35,3%) ставлення до вакцинації погіршилось: 20,6% – скоріше погіршилось, 14,7% – погіршилось. 15,6% не визначились із відповіддю. Найбільш активно змінили своє ставлення щодо вакцинації на позитив громадяни вікових груп 40-49 та 50-59 років. Також варто зазначити, що мешканці сільської місцевості покращили своє ставлення до вакцинації істотніше, аніж мешканці міст (у містах відсоток «симпатиків» вакцинації переважає відсоток «противників» на 7,9%, а у селах – на 22,9%).

Нагадаємо, вакцини від COVID-19 в Одесі в п'яти центрах зі щеплення вистачить на тиждень: наразі є 100 доз індійської Covishield, а також ще залишилась китайська CoronaVac.

Вакцину від COVID-19 в Одеській області отримали станом на 17 травня 2021 року 40 тисяч 108 жителів, тобто 1,66% від населення регіону.

За інформацією видання "Слово і Діло", темпи вакцинації в Одеській області - одні з найповільніших в Україні.

Міністерство охорони здоров’я та Міжнародний банк реконструкції та розвитку (Світовий банк) уклали угоду про початок в Україні проєкту «Екстрене реагування на COVID-19 та вакцинація в Україні», що передбачає отримання кредиту на боротьбу з пандемією.

Служби Освітнього омбудсмена відповіла на найпоширеніші запитання освітян щодо добровільної вакцинації педагогічних працівників, які беруть участь у проведенні ЗНО. 

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Міжнародна організація кримінальної поліції (Інтерпол) визнала, що Росія переслідує режисера Євгена Лавренчука з політичних мотивів та виключила його з бази розшуку. Про це повідомила Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова. За її словами, дані про Лавренчука видалили, оскільки вони не відповідають статті 3 Статуту Інтерполу, яка забороняє «будь-яке … читати далi

За даними МОЗ, за добу в Одеській області зареєстрували 2 тис. 598 нових випадків захворювання COVID-19, 5 осіб померли. Добою раніше було виявлено 2 тисячі 406 нових хворих. Власне до цього в останнє антирекорд був 2 тисячі 296 нових інфікованих, зареєстрований 27 жовтня 2021 року. Як росла кількість захворювань в … читати далi

У місті Рені у 2021 році розпочали реалізацію трьох проєктів: термомодернізації Центральної міської лікарні, створення служби поліцейських офіцерів громади, в народі прозваних шерифами, та розчищення балки Баланешти. Всі три проєкти минулого року повністю реалізовані не були, і завдання їх завершення доведеться вирішувати в 2022 році. Перша згадка про проєкт реконструкції … читати далi

Правоохоронці повідомили про підозру директору одного з комунальних підприємств Ізмаїльської міськради, що є депутатом вказаної ради, інженеру управління капітального будівництва цієї міської ради, директору підприємства, який виконував роботи з будівництва та реконструкції міської каналізації, за фактом службового підроблення та привласнення бюджетних коштів в особливо великому розмірі Про це повідомили у … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР