Протягом «карантинного» року українці покращили своє ставлення до вакцинації

Майже кожен другий українець сказав, що протягом останнього року його ставлення до вакцинації від різних хвороб, окрім COVID-19, покращилось, та майже така ж кількість громадян України підтримує ідею запровадження так званих «паспортів вакцинації».

Такі результати соціологічного дослідження «Всеукраїнський омнібус», проведеного дослідницькою компанією «Active Group» у квітні 2021 року.

Відповідаючи на запитання щодо запровадження «паспортів вакцинації»: 

  • 19,7% респондентів сказали, що точно підтримують таку ідею;
  • 26,9% – що скоріше підтримують;
  • 19,9% швидше не підтримують «паспорти вакцинації»;
  • 22,1% – точно не підтримують; 
  • 11,5% опитаних не визначилися із відповіддю.

За віковим розподілом найбільше прихильників «паспортів вакцинації» серед українців у віці 40-49 років (56,5% прихильників проти 31,3% противників). Також цю ідею більше підтримують чоловіки, аніж жінки.

Обмеження щодо тих, хто не вакцинувався, та/або не мають антитіл до COVID-19, підтримують майже половина українців – 44% (20,5% підтримують, а 23,5% – швидше підтримують). Натомість не підтримують згадану ідею 43,4% (23,1% точно не підтримують, а 20,3% – швидше не підтримують). Не визначились із відповіддю 12,6% респондентів.

Також респондентам було поставлено запитання «Чи змінилося ваше ставлення до вакцинації від різних хвороб (окрім COVID-19) протягом останнього року?». З’ясувалось, що ставлення до вакцинації покращилось у майже половини (49,1%) українців: 16,7% опитаних відповіли, що ставлення покращилось, у 32,4% – скоріше покращилось. У третини респондентів (35,3%) ставлення до вакцинації погіршилось: 20,6% – скоріше погіршилось, 14,7% – погіршилось. 15,6% не визначились із відповіддю. Найбільш активно змінили своє ставлення щодо вакцинації на позитив громадяни вікових груп 40-49 та 50-59 років. Також варто зазначити, що мешканці сільської місцевості покращили своє ставлення до вакцинації істотніше, аніж мешканці міст (у містах відсоток «симпатиків» вакцинації переважає відсоток «противників» на 7,9%, а у селах – на 22,9%).

Нагадаємо, вакцини від COVID-19 в Одесі в п'яти центрах зі щеплення вистачить на тиждень: наразі є 100 доз індійської Covishield, а також ще залишилась китайська CoronaVac.

Вакцину від COVID-19 в Одеській області отримали станом на 17 травня 2021 року 40 тисяч 108 жителів, тобто 1,66% від населення регіону.

За інформацією видання "Слово і Діло", темпи вакцинації в Одеській області - одні з найповільніших в Україні.

Міністерство охорони здоров’я та Міжнародний банк реконструкції та розвитку (Світовий банк) уклали угоду про початок в Україні проєкту «Екстрене реагування на COVID-19 та вакцинація в Україні», що передбачає отримання кредиту на боротьбу з пандемією.

Служби Освітнього омбудсмена відповіла на найпоширеніші запитання освітян щодо добровільної вакцинації педагогічних працівників, які беруть участь у проведенні ЗНО. 

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Так звані "вишки Бойка", тобто бурові платформи «Чорноморнафтогазу» у Чорному морі використовувалися російськими віськовими для захисту їхнього флоту від українських комплексів "Нептун". Про це міністр оборони Олексій Резніков в інтерв'ю. За словами політика, військові російської федерації розмістити на платформах станції радіоелектронної боротьби. Вони повинні були захищати російські кораблі від обстрілів українськими ракетними … читати далi

В Одесі планують створити резервне джерело водопостачання. Про це повідомив міський голова Геннадій Труханов в інтерв'ю ЗМІ, - інформує пресслужба міської ради. За словами мера, на найближчій сесії Одеської міської ради (запланована на 29 червня) буде розглянуто "Програму охорони та покращення стану навколишнього природного середовища міста Одеси на 2022 - 2027 … читати далi

Згідно з даними гендерного моніторингу гіперлокальних ЗМІ, який проводився в 24-х областях України протягом тижня з 6 по 12 червня 2022 року, жодного матеріалу з ознаками сексизму в гіперлокальних ЗМІ зафіксовано не було. Щодо стереотипів, то його «дозволив» собі лише герой публікації в одному з видань: військовий командир виказав здивування, побачивши, як … читати далi

Служба безпеки України викрила корупційну схему реалізації майже 3 тис. кв. м приміщень держпідприємства «Чоразморшлях» на суму понад 59 мільйонів гривень, який перебуває в державній власності Міністерства інфраструктури України. За даними слідства, посадовці державної виконавчої служби Одеського управління юстиції скористувалися тим, що стосовно підприємства розпочато виконавче провадження за несплату деяких … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР