Протягом «карантинного» року українці покращили своє ставлення до вакцинації

Майже кожен другий українець сказав, що протягом останнього року його ставлення до вакцинації від різних хвороб, окрім COVID-19, покращилось, та майже така ж кількість громадян України підтримує ідею запровадження так званих «паспортів вакцинації».

Такі результати соціологічного дослідження «Всеукраїнський омнібус», проведеного дослідницькою компанією «Active Group» у квітні 2021 року.

Відповідаючи на запитання щодо запровадження «паспортів вакцинації»: 

  • 19,7% респондентів сказали, що точно підтримують таку ідею;
  • 26,9% – що скоріше підтримують;
  • 19,9% швидше не підтримують «паспорти вакцинації»;
  • 22,1% – точно не підтримують; 
  • 11,5% опитаних не визначилися із відповіддю.

За віковим розподілом найбільше прихильників «паспортів вакцинації» серед українців у віці 40-49 років (56,5% прихильників проти 31,3% противників). Також цю ідею більше підтримують чоловіки, аніж жінки.

Обмеження щодо тих, хто не вакцинувався, та/або не мають антитіл до COVID-19, підтримують майже половина українців – 44% (20,5% підтримують, а 23,5% – швидше підтримують). Натомість не підтримують згадану ідею 43,4% (23,1% точно не підтримують, а 20,3% – швидше не підтримують). Не визначились із відповіддю 12,6% респондентів.

Також респондентам було поставлено запитання «Чи змінилося ваше ставлення до вакцинації від різних хвороб (окрім COVID-19) протягом останнього року?». З’ясувалось, що ставлення до вакцинації покращилось у майже половини (49,1%) українців: 16,7% опитаних відповіли, що ставлення покращилось, у 32,4% – скоріше покращилось. У третини респондентів (35,3%) ставлення до вакцинації погіршилось: 20,6% – скоріше погіршилось, 14,7% – погіршилось. 15,6% не визначились із відповіддю. Найбільш активно змінили своє ставлення щодо вакцинації на позитив громадяни вікових груп 40-49 та 50-59 років. Також варто зазначити, що мешканці сільської місцевості покращили своє ставлення до вакцинації істотніше, аніж мешканці міст (у містах відсоток «симпатиків» вакцинації переважає відсоток «противників» на 7,9%, а у селах – на 22,9%).

Нагадаємо, вакцини від COVID-19 в Одесі в п'яти центрах зі щеплення вистачить на тиждень: наразі є 100 доз індійської Covishield, а також ще залишилась китайська CoronaVac.

Вакцину від COVID-19 в Одеській області отримали станом на 17 травня 2021 року 40 тисяч 108 жителів, тобто 1,66% від населення регіону.

За інформацією видання "Слово і Діло", темпи вакцинації в Одеській області - одні з найповільніших в Україні.

Міністерство охорони здоров’я та Міжнародний банк реконструкції та розвитку (Світовий банк) уклали угоду про початок в Україні проєкту «Екстрене реагування на COVID-19 та вакцинація в Україні», що передбачає отримання кредиту на боротьбу з пандемією.

Служби Освітнього омбудсмена відповіла на найпоширеніші запитання освітян щодо добровільної вакцинації педагогічних працівників, які беруть участь у проведенні ЗНО. 

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Департамент соціальної та сімейної політики облдержадміністрації пропонує внутрішньо переміщеним особам з комунальної установи «Обласний центр соціально-психологічної допомоги» для тимчасового проживання дві двоповерхові будівлі, за 10 кілометрів від Подільська Одеської області в селі Борщі.  Про це стало відомо під час наради в обласній адміністрації за участю урядового уповноваженого з прав осіб з … читати далi

Менше половини громадян (43,4%) читали конституцію України або окремі її положення, а змін до основного закону вимагають 65% опитаних. Такі результати соціологічного дослідження «Всеукраїнський омнібус», проведеного дослідницькою компанією «Active Group» у травні 2021 року. Відповідаючи на запитання «Чи читали ви Конституцію України?», 9,6% українців зазначили, що уважно її читали та … читати далi

Еспертки проєкту «Гендерночутливий простір сучасної журналістики» разом з пресцентром Paritet запустили чергову хвиля гендерного моніторингу медіа 24 областей України.   Упродовж тижня (7-13 червня 2021 року) експертки аналізували п'ять друкованих видань (газет «Вечерняя Одесса», «Одесская жизнь», «Одеські вісті», «Прес Кур’єр», «Чорноморські новини») та п'ять новинних сайтів («Думская», ІзбірКом, «Одесса-Медиа», «УСИ», «048.ua-сайт Одессы»). Серед десяти … читати далi

Попри те, що 31% учасник зовнішнього незалежного тестування цьогоріч не склали тест з математики, більшість абітурієнтів та студентів планують працювати у сфері роздрібної торгівлі, продажів та закупок та очікують зарплату на рівні 5-10 тисяч гривень.  Такі висновки зробили аналітику сервісу OLX Робота. За даними опитування аналітиків, найменше українська молодь планує свою кар’єру … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР