Одеський суд визнав незаконною заборону нещепленим дітям відвідувати школи та дитсадки

11 червня 2021 р. 18:02

суд

Одеський окружний адміністративний суд визнав незаконним рішення міської комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій (ТЕБ та НС) про заборону відвідування дитячих садків і шкіл дітям, які не мають щеплень.

Суддя Леонід Свіда задовольнив позов, поданий в 2018 році одеситкою, яка мала намір влаштувати свою дитину в ясла-садок № 154 та отримала відмову з посиланням на згадане рішення, повідомляє "Думська".

Суд проаналізував діючі норми законодавства, які регулюють введення протиепідемічних заходів на місцевому рівні. Суддя прийшов до очікуваного висновку про те, що такі заходи вводяться при виникненні неблагополучної епідемічної ситуації, а рішення про обмеження приймають місцеві органи влади і місцевого самоврядування за поданням головного державного санітарного лікаря області, міста, району.

При цьому суд з'ясував, що в даному разі подання головного санітарного лікаря не було, твердження про наявність неблагополучної ситуації були голослівними, а комісія ТЕБ, яка прийняла рішення, не є органом місцевого самоврядування або виконавчим органом Одеської міськради. Відповідно, протокольне рішення комісії не є нормативно-правовим актом і не може застосовуватися для регулювання конституційних прав громадян.

Також суд встановив, що не можуть бути підставою для таких обмежень спільні листи Міністерства освіти і Міністерства охорони здоров'я. Такі листи з приводу недопуску нещеплених дітей відомства традиційно розсилають напередодні кожного навчального року, і директори навчальних закладів посилаються на них як на норму права. Як встановив суд, юридичної сили ці листи не мають.

Нагадаємо, ще у 2019 році головний редактор ІзбірКома Валерій Болган зазначав, що забороняти нещепленим від кіру дітям відвідувати школи і дитячі сади - порушення права цих дітей на освіту. 

4 січня 2018 року в Одесі відбулося позачергове засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій виконавчого комітету Одеської міськради, в результаті якого вирішили заборонити відвідування дитячих дошкільних установ і шкіл щепленими від кору дітьми з метою недопущення спалахів кору в організованих дитячих колективах.

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

17 серпня загинув військовослужбовець, житель села Баранове Іванівської громади Одеської області - Микола Марченко.  Як повідомив голова громади Віктор Лобач, 24-річний хлопець загинув внаслідок ракетного удару по Дніпропетровській області. "Йому через цю війну назавжди буде 24 роки. А мама - Єфросинія Іванівна залишилась без єдиного сина, дружина без чоловіка і … читати далi

Київський міжнародний інститут соціології опитав українців та з'ясував, що 59% з них в умовах війни дізнаються новини із соціальних мереж. І хоча телебачення зберігає значну популярність, але не домінує, як це було до 24 лютого, - повідомляє Матриця свободи. Дослідження складалося з двох частин: методом щоденного опитування (100 респондентів) та телефонних … читати далi

За всіма формами навчання функціонуватимуть заклади в 17 областях, причому усі заклади загальної середньої освіти Донецької, Луганської, Харківської та Херсонської областей працюватимуть за дистанційною формою. Також не працюватимуть за очною формою заклади в Запорізькій та Одеській областях. Про це повідомив міністр освіти України Сергій Шкарлет.  Міністр додав, що, на жаль, 1,3 … читати далi

Кабінет Міністрів України реорганізував чотири міжрегіональні територіальні органи Міністерства юстиції. Про це йдеться у відповідній постанові уряду. Зокрема Південно-Східне міжрегіональне управління Міністерства юстиції, яке керувалося з Дніпра приєднали до Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції, що керується з Одеси.  Західне міжрегіональне управління Міністерства юстиції з керуванням у Львові приєднали до Південно-Західного міжрегіонального управління … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР