Одеський суд визнав незаконною заборону нещепленим дітям відвідувати школи та дитсадки

11 червня 2021 р. 18:02

суд

Одеський окружний адміністративний суд визнав незаконним рішення міської комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій (ТЕБ та НС) про заборону відвідування дитячих садків і шкіл дітям, які не мають щеплень.

Суддя Леонід Свіда задовольнив позов, поданий в 2018 році одеситкою, яка мала намір влаштувати свою дитину в ясла-садок № 154 та отримала відмову з посиланням на згадане рішення, повідомляє "Думська".

Суд проаналізував діючі норми законодавства, які регулюють введення протиепідемічних заходів на місцевому рівні. Суддя прийшов до очікуваного висновку про те, що такі заходи вводяться при виникненні неблагополучної епідемічної ситуації, а рішення про обмеження приймають місцеві органи влади і місцевого самоврядування за поданням головного державного санітарного лікаря області, міста, району.

При цьому суд з'ясував, що в даному разі подання головного санітарного лікаря не було, твердження про наявність неблагополучної ситуації були голослівними, а комісія ТЕБ, яка прийняла рішення, не є органом місцевого самоврядування або виконавчим органом Одеської міськради. Відповідно, протокольне рішення комісії не є нормативно-правовим актом і не може застосовуватися для регулювання конституційних прав громадян.

Також суд встановив, що не можуть бути підставою для таких обмежень спільні листи Міністерства освіти і Міністерства охорони здоров'я. Такі листи з приводу недопуску нещеплених дітей відомства традиційно розсилають напередодні кожного навчального року, і директори навчальних закладів посилаються на них як на норму права. Як встановив суд, юридичної сили ці листи не мають.

Нагадаємо, ще у 2019 році головний редактор ІзбірКома Валерій Болган зазначав, що забороняти нещепленим від кіру дітям відвідувати школи і дитячі сади - порушення права цих дітей на освіту. 

4 січня 2018 року в Одесі відбулося позачергове засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій виконавчого комітету Одеської міськради, в результаті якого вирішили заборонити відвідування дитячих дошкільних установ і шкіл щепленими від кору дітьми з метою недопущення спалахів кору в організованих дитячих колективах.

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Декларації депутатів Одеської обласної ради Івана Фурсіна та Олега Кутателадзе опинилися у п'ятірці декларацій, в яких Національне агентство з питань запобігання корупції у минулому році виявило недостовірні відомості на значну суму. Про це повідомили у пресслужбі НАЗК. Загалом ТОП-5 виглядає так: народний депутат України – виявлено недостовірні відомості понад 73 … читати далi

Випробування дослідних зразків озброєння з бойовою стрільбою на полігоні "Алібей", поблизу села Тузли Білгород-Дністровського району Одеської області відбуваються з 25 січня по 12 лютого. Про це повідомили у Білгород-Дністровській районній державній адміністрації. Під час проведення випробувань буде обмежений доступ до морської коси від села Лебедівка та прилеглої до полігону частини … читати далi

Переоснащення кожного бомбосховища Одеси коштуватиме від 600 тисяч до 1,5 мільйона гривень, тож одеська мерія вже звернулася до міжнародних партнерів з проханням сприяти у модернізації об'єктів цивільного захисту та приведенні їх до стандартів НАТО. Про це стало відомо під час наради з питань цивільного захисту, оснащення об'єктів цивільного захисту та … читати далi

Державна інспекція з охорони навколишнього природного середовища Південно-Західного округу (Миколаївська та Одеська області) пред’явило претензію комунальному підприємству "Світло" для добровільної сплати збитків, заподіяних державі. Про це повідомили у пресслужбі інспекції. Інспекція розраховала збитки на 204,2 тисячі гривень за нераціонально використовування комунальним підприємством водних ресурсів. Зокрема період з 10 по 23 … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР