Одеський суд визнав незаконною заборону нещепленим дітям відвідувати школи та дитсадки

11 червня 2021 р. 18:02

суд

Одеський окружний адміністративний суд визнав незаконним рішення міської комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій (ТЕБ та НС) про заборону відвідування дитячих садків і шкіл дітям, які не мають щеплень.

Суддя Леонід Свіда задовольнив позов, поданий в 2018 році одеситкою, яка мала намір влаштувати свою дитину в ясла-садок № 154 та отримала відмову з посиланням на згадане рішення, повідомляє "Думська".

Суд проаналізував діючі норми законодавства, які регулюють введення протиепідемічних заходів на місцевому рівні. Суддя прийшов до очікуваного висновку про те, що такі заходи вводяться при виникненні неблагополучної епідемічної ситуації, а рішення про обмеження приймають місцеві органи влади і місцевого самоврядування за поданням головного державного санітарного лікаря області, міста, району.

При цьому суд з'ясував, що в даному разі подання головного санітарного лікаря не було, твердження про наявність неблагополучної ситуації були голослівними, а комісія ТЕБ, яка прийняла рішення, не є органом місцевого самоврядування або виконавчим органом Одеської міськради. Відповідно, протокольне рішення комісії не є нормативно-правовим актом і не може застосовуватися для регулювання конституційних прав громадян.

Також суд встановив, що не можуть бути підставою для таких обмежень спільні листи Міністерства освіти і Міністерства охорони здоров'я. Такі листи з приводу недопуску нещеплених дітей відомства традиційно розсилають напередодні кожного навчального року, і директори навчальних закладів посилаються на них як на норму права. Як встановив суд, юридичної сили ці листи не мають.

Нагадаємо, ще у 2019 році головний редактор ІзбірКома Валерій Болган зазначав, що забороняти нещепленим від кіру дітям відвідувати школи і дитячі сади - порушення права цих дітей на освіту. 

4 січня 2018 року в Одесі відбулося позачергове засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій виконавчого комітету Одеської міськради, в результаті якого вирішили заборонити відвідування дитячих дошкільних установ і шкіл щепленими від кору дітьми з метою недопущення спалахів кору в організованих дитячих колективах.

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Департамент соціальної та сімейної політики облдержадміністрації пропонує внутрішньо переміщеним особам з комунальної установи «Обласний центр соціально-психологічної допомоги» для тимчасового проживання дві двоповерхові будівлі, за 10 кілометрів від Подільська Одеської області в селі Борщі.  Про це стало відомо під час наради в обласній адміністрації за участю урядового уповноваженого з прав осіб з … читати далi

Менше половини громадян (43,4%) читали конституцію України або окремі її положення, а змін до основного закону вимагають 65% опитаних. Такі результати соціологічного дослідження «Всеукраїнський омнібус», проведеного дослідницькою компанією «Active Group» у травні 2021 року. Відповідаючи на запитання «Чи читали ви Конституцію України?», 9,6% українців зазначили, що уважно її читали та … читати далi

Еспертки проєкту «Гендерночутливий простір сучасної журналістики» разом з пресцентром Paritet запустили чергову хвиля гендерного моніторингу медіа 24 областей України.   Упродовж тижня (7-13 червня 2021 року) експертки аналізували п'ять друкованих видань (газет «Вечерняя Одесса», «Одесская жизнь», «Одеські вісті», «Прес Кур’єр», «Чорноморські новини») та п'ять новинних сайтів («Думская», ІзбірКом, «Одесса-Медиа», «УСИ», «048.ua-сайт Одессы»). Серед десяти … читати далi

Попри те, що 31% учасник зовнішнього незалежного тестування цьогоріч не склали тест з математики, більшість абітурієнтів та студентів планують працювати у сфері роздрібної торгівлі, продажів та закупок та очікують зарплату на рівні 5-10 тисяч гривень.  Такі висновки зробили аналітику сервісу OLX Робота. За даними опитування аналітиків, найменше українська молодь планує свою кар’єру … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР