Майже 2 мільйони мешканців Одеської області обрали свого сімейного лікаря

11 листопада 2021 р. 20:04

COVID-19 Одеса коронавірус

Сімейного лікаря, терапевта та педіатра в Одеській області обрали майже 2 мільйони людей, що складає трохи більше 82% від загальної кількості жителів області.

Як зазначили в пресслужбі Національної служби здоров'я, з них у приватних центрах свого сімейного лікаря, терапевта та педіатра обрали 83,37 тис. людей.

З лікарями-ФОП декларацію уклали майже 128,6 тис. пацієнтів. Всі послуги приватників, які мають договір з НСЗУ, безоплатні для пацієнта.

Послуги первинної ланки надають 1 467 лікарів, які працюють у 162 медзакладах. Із них 63 лікаря має свою приватну практику.
Перелік безоплатних послуг, які надають сімейні лікарі, терапевти та педіатри, чітко визначений і включає: консультації з метою профілактики та контролю основних захворювань, базові дослідження та аналізи, вакцинацію згідно з календарем щеплень, створення електронних рецептів на “Доступні ліки”, інсулін та електронних направлень на проведення досліджень чи лікування та ін.

Навантаження на лікарів первинної медичної допомоги велике.

Пресслужба НСЗУ звернула увагу громадян на те, що через зростання захворюваності на COVID та активну вакцинальну кампанію навантаження на сімейних лікарів росте. Тому у Службі порадили звертатися за довідковою інформацією до реєстратури центру надання первинної медичної допомоги, на офіційні сторінки та контакт-центри органів державної влади та державних установ. COVID-сертифікат можна згенерувати та роздрукувати самостійно.

За даними електронної системи охорони здоров’я, за останні три місяці найпопулярнішими причинами звернень до лікарів первинної ланки є питання імунізації, кашель, потреба у профілактиці певних захворювань та адміністративні процедури.

Загалом у 2021 році НСЗУ уклала договори із понад 2,2 тисячами надавачами первинної меддопомоги по всій країні та виплатила їм 16,7 млрд грн за надання допомоги пацієнтам. Понад 78% українців уклали декларацію з лікарями, які надають первинну медичну допомогу. А це —  32 млн 528 тисяч громадян.

Раніше НСЗУ повідомила, що виплатила понад 116 мільйонів гривень 54 медичним закладам Одеської області, які мають угоди з НСЗУ на проведення вакцинації проти COVID-19 з початку кампанії зі щеплення.

За 10 листопада в Одеській області від наслідків коронавірусної хвороби померла 71 особа.

Нагадаємо, що доступ в будівлі одеського муніципалітету на Думській площі та Косовській обмежили через COVID-19.

Депутатів Одеської міської ради пускали на сесію 3 листопада лише за наявності сертифікату про вакцинацію чи негативного тесту полімеразної ланцюгової реакції, зробленого не пізніше ніж за 72 години до дня засідання.

Детальніше про ситуацію з карантином та коронавірусом у регіоні у нашій стрічці.

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Працівники Одеського медичного клінічного центру (Лікарня водників) скаржаться на заборгованість із заробітної плати та невиплату грошей, що мають виплачувати лікарям, які працюють з інфікованими коронавірусом пацієнтами. Як зазначили Центру публічних розслідувань працівники медичного закладу, вони навіть готові до страйку. У Департаменті охорони здоров'я Одеської обласної ради повідомили, що станом на … читати далi

57,6% мешканців міст України називають Президента Володимира Зеленського відповідальним за боротьбу із корупцією. При цьому 81,6% вважають, що він не виконав власних обіцянок щодо боротьби із корупцією. Такі результати соціологічного дослідження, проведеного дослідницькою компанією «Active Group» у період 29 листопада – 1 грудня 2021 року. Оцінюючи різні установи, до обов’язків … читати далi

Три доби тіло українського моряка тримали на борту судна, яке прибуло до Туреччини. Про це повідомив УНІАН морський юрист Микола Гольбін. За словами юриста, моряк помер, коли судно ще було в Одесі. Про цей випадок йому повідомили громадяни України - члени екіпажу балкера THOR (IMO 9291418, прапор Маршаллові Острови). За … читати далi

За рахунок субвенції з державного бюджету на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій у місті Рені та селах Ренійської громади має бути проведена низка робіт. Дві третини цих коштів має піти на капітальний ремонт мереж вуличного освітлення. Відповідні зміни було внесено до бюджету Ренійської громади на 2021 рік під … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР