Кількість аптек, де пацієнти можуть отримати інсулін на Одещині, виросла майже в п'ятеро

01 жовтня 2021 р. 21:14

МОЗ Одеса медицина

Національна служба здоров'я України відтепер напряму відшкодовуватиме вартість інсулінів аптекам, тож зараз 263 аптеки та аптечних пунктів на Одещині відпускатимуть інсулін за електронними рецептами безоплатно або з доплатою. 

Про це повідомили у НСЗУ. 

Там зазначили, що попередній механізм відшкодування вартості препаратів інсуліну за субвенцією мав два суттєві недоліки.

Один з них - недостатній розмір субвенції  для забезпечення 100% потреби пацієнтів з цукровим діабетом спричиняв необхідність дофінансовування програми з боку місцевої влади. Траплялись ситуації, коли інсулінів для пацієнтів вистачало лише на перші дні місяця, все інше залежало від фінансової спроможності або місцевих бюджетів, або пацієнтів. Пацієнти через брак коштів змушені були приймати менші дози препаратів інсуліну, ніж їм призначено або пропускати їх.

Другий недолік - обмежений доступ до лікування через невелику кількість аптек, які брали участь у програмі. 

Щоб забезпечити рівний доступ до безоплатних препаратів інсуліну пацієнтам упродовж всього року, механізм забезпечення інсулінами змінено. 

На 1 жовтня кількість аптек, в яких пацієнт зможе отримати інсулін на Одещині зросла майже вп’ятеро. Станом на 1 жовтня  до програми реімбурсації інсулінів приєднались 263 аптеки та аптечних пункти, по всій області, що належать 28 юридичним особам. Ще три юридичних особи підписують договори зі свого боку, а це ще плюс три аптеки. А за даними регіонального департаменту охорони здоров’я, протягом січня-серпня 2021 року пацієнти отримували інсулін лише у 55 аптеках області. 

До програми реімбурсації за програмою державних гарантій медичного обслуговування населення можуть приєднатись як комунальні, так і приватні аптечні заклади, аптеки-ФОП. 

Нагадаємо, Україна повністю перейшла на використання електронних лікарняних для пацієнтів відсьогодні, 1 жовтня.

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Український гідрометеорологічний центр зазначає, що хмара SO2 (діоксид сірки), яка виділяється при вулканічних виверженнях, дійсно досягла України та Одеської області зокрема, проте небезпеки немає.  Як зазначили в гідрометеорологічному центрі, перевищення концентрацій SO2 спостерігається не у приземному шарі атмосфери, а на значних висотах - 10-15 кілометрів. "Відповідно, на повітря, яким ми з вами … читати далi

Міністерство охорони здоров'я нарахувало вчора, 21 жовтня, 1 тисячу 484 нових випадки COVID-19 в Одеській області, з яких 45 - летальні. Таку інформацію розповсюдила пресслужба МОЗ. Таким чином за кількістю летальних випадків Одеська область посіла четверте місце в Україні. Більше зафіксували в: Донецькій - 94 летальні випадки; Дніпропетровській - 57; … читати далi

На засіданні постійної комісії з питань освіти, спорту та взаємодії з громадськими організаціями було порушене питання щодо дітей, які не мешкають на  території Одеси, але навчаються в освітніх закладах міста.  Нагадаємо, ця проблема є нагальною для обласного центру. Ще у квітні директорка департаменту освіти та науки ОМР Олена Буйневич оприлюднила таку інформацію: агенції нерухомості … читати далi

Жоден з шести фігурантів справи НАБУ щодо функціонування злочинної організації в Одесі, яким суд обрав запобіжний захід, не вніс застави. Про таке повідомили у ВАКС, повідомило "Суспільне". У відомстві зазначили, що станом на 21 жовтня ніхто з учасників, яким обрали запобіжний захід у вигляді певної застави, не вніс її у відведені … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР