Як зберегти сім'ю у вимушених умовах карантину: поради Громадського центру правосуддя

14 квітня 2020 р. 20:14

Татарбунари коронавірус

Громадський центр правосуддя в м. Татарбунари за фінансової підтримки Європейського Союзу завершує серію порад, як емоційно протистояти епідемії COVID-19 та уберегтися від конфліктів «Пережити карантин».

У п’ятому, останньому випуску, від медіаторки Центру Світлани Гудь можна дізнатися, чи можливий діалог в умовах самоізоляції, або як не розлучитись вже після двох тижнів в одному приміщенні.

Загострення конфліктів під час карантину характерне не тільки для відносин в громадах, але й для стосунків у родині. Так, наприклад, у Китаї зросла статистика розлучень за період карантинних заходів. Українські психологи також прогнозують невтішну статистику щодо розриву відносин в сім’ях і у нас. Родини починають проводити часу разом більше, ніж звикли, і тому в стосунках можуть вийти зовні всі конфліктні ситуації, а іноді і призвести до розлучень.

Всі конфлікти та суперечки, як правило, на чомусь ґрунтуються і не виникають на порожньому місці. Навіть самі банальні недомовленості у відносинах та почуттях, можуть стати причиною скандалу, а якщо вони накопичувались роками, то і причиною розлучення. А в умовах замкненого простору накопичення негативу ще більше посилюється. Уникнути на 100 відсотків конфліктів, навіть в найщасливішій та дружній сім’ї, - неможливо, але ми можемо навчитися вирішувати конфліктні ситуації. Громадський центр правосуддя підготував декілька порад, як вирішити конфлікт в умовах карантину за допомогою діалогу. Поради корисні як для жінок, так і для чоловіків. 

Не відкладайте неприємну розмову на потім, оскільки проблему потрібно вирішити одразу, а не залагодити її тимчасово. Важливо з’ясувати, що стало причиною конфлікту та вирішити її. 

Завжди кажіть про свої емоції щодо якоїсь ситуації. Важливо в такі моменти навчитись емпатійно слухати (співпереживати). Натомість, ні в якому разі не потрібно відповідати за принципом «а як ти робиш?» та пригадувати у відповідь інші наболілі ситуації, гріхи та ін., що тільки розпалить конфлікт. Якщо люди вміють слухати один одного та спокійно чути про дискомфорт, який відчуває інша сторона, відповідно і зрозуміти потреби легше. Якщо ж такої навички як «вміння слухати» немає – самий час йому вчитися. Вміти слухати важливо не тільки в умовах карантину, але й в звичному житті. 

Поважати емоції та потреби один одного, що дасть змогу бути відкритим. Довіряти та відчувати себе в безпеці, незалежно від того, яка розмова має відбутись. 

Давати час собі подумати над тим, як краще побудувати розмову, емоційно на неї налаштуватись. При цьому, важливо зберігати спокій та намагатись не агресувати, не починати серйозну розмову на емоціях, та тим більше не влаштовувати істерики. Можливо, з першого разу не буде ідеально, однак, якщо для вас це вперше, то просто тренуватись. Спробувати вислухати повністю відчуття другої сторони, не перебиваючи. 

Дотримуватись звичного робочого графіку. Або зайняти себе як можна більше домашніми справами. Краще, щоб більшість з них не перетинались з вашою другою половинкою. Адже, незважаючи на спільне життя, маємо також мати і своє власне. 

Якщо ж ви бачите, що друга сторона невдоволена, але не говорить про це прямо (лише видаючи поведінкою, виразом обличчя, або попросту весь день, а то і більше мовчить здебільшого) - не додумувати самостійно, що трапилось та не накручувати себе. Краще в такому випадку дати трохи часу, обдумати що саме в цій ситуації вас цікавить, чому така поведінка і вже потім запропонувати поговорити. 

Не ображайте вашого співрозмовника, оскільки це може стати наступною причиною сварки. Уникайте також під час суперечки і іронічних висловлювань, слідкуйте за тоном (він має бути поважливим). 

Якщо самостійно проблему вирішити не вдається, можете також спробувати допомогу психолога, медіатора, тим більше, зараз вони працюють в он-лайн режимі. 

Не потрібно перекладати провину на другу сторону. Розуміти, що жодна з сторін не винна, в тому що відбувається. Якщо ви визначили проблему, то можна спробувати витратити свої емоційні ресурси на її вирішення. 

В суперечці не орієнтуватись на перемогу та відстоювання лише своєї позиції. Важливо чути позицію також іншої сторони та знайти спільні інтереси і потреби, варіанти як їх досягти. Не намагайтесь змінити іншого, не використовуйте маніпуляції. 

Найбільш оптимальним варіантом при вирішенні конфлікту є знайти для сторін компроміс – рішення, яке задовольнить всі сторони. В період самоізоляції можна також скласти певний перелік ресурсів, які б допомогли вам справлятись з емоціями, як то: медитації, поради психологів (їх зараз багато) у вигляді публікацій, онлайн блогів, можна задавати їм навіть запитання, записуватись на консультацію онлайн. Тим більше час на це в нас є. 

Громадський центр правосуддя м. Татарбунари надає безоплатні консультації щодо вирішення конфліктних ситуацій, в тому числі у випадках домашнього насильства. Ви можете безоплатно звернутися за телефоном: (099) 419-14-92. 

Діяльність Громадського центру правосуддя в м. Татарбунари впроваджується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» за фінансової підтримки Європейського Союзу в рамках проєкту «Громадський центр правосуддя як мультифункціональна платформа розвитку правосуддя в громадах». 

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Невідомі злочинці в ніч на 21 жовтня спалили редакцію видання «Альтернатива.орг» в Овідіополі Одеської області.  Про це повідомив голова Національної спілки журналістів Сергій Томіленко.  Він зазначив, що це уже другий злочин, скоєний проти місцевого незалежного медіа протягом тижня. Так у суботу, 17 жовтня, головного редактора «Альтернативи» Романа Варшанідзе побили троє невідомих під час зйомок. … читати далi

Детективами Національної поліції в Одеській області 20 жовтня, за підозрою у шахрайському заволодінні нерухомим майном Державної фіскальної служби України затримали двох громадян України. Про це повідомили у пресслужбі прокуратури Одеської області. З’ясовано, що зловмисники ініціювали перед приватним нотаріусом - державним реєстратором питання про проведення державної реєстрації за іншою особою права власності … читати далi

Одеська районна територіальна виборча комісія увечері 19 жовтня ухвалила постанову «Про дострокове припинення повноважень Таїровської селищної територіальної виборчої комісії Одеського району Одеської області». Як повідомляє спостерігач ОПОРИ, який був присутній на засіданні Одеської районної ТВК 19 жовтня, спочатку комісія прийняла рішення про заміни у складі Таїровської селищної ТВК. Заміни стосувалися … читати далi

Минулої доби на території Одеської області за даними лабораторного центру COVІD-19 лабораторно підтверджено методом тестування полімеразної ланцюгової реакції в 614 осіб. Про це повідомили у пресслужбі Одеської обласної адміністрації.  Таким чином, в регіоні зафіксовано вже 19 тисяч 957 випадків коронавірусу з початку пандемії, а летальних випадків вже 301. Нових летальних випадків зафіксовано п'ять … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР