Як зберегти сім'ю у вимушених умовах карантину: поради Громадського центру правосуддя

14 квітня 2020 р. 20:14

Татарбунари коронавірус

Громадський центр правосуддя в м. Татарбунари за фінансової підтримки Європейського Союзу завершує серію порад, як емоційно протистояти епідемії COVID-19 та уберегтися від конфліктів «Пережити карантин».

У п’ятому, останньому випуску, від медіаторки Центру Світлани Гудь можна дізнатися, чи можливий діалог в умовах самоізоляції, або як не розлучитись вже після двох тижнів в одному приміщенні.

Загострення конфліктів під час карантину характерне не тільки для відносин в громадах, але й для стосунків у родині. Так, наприклад, у Китаї зросла статистика розлучень за період карантинних заходів. Українські психологи також прогнозують невтішну статистику щодо розриву відносин в сім’ях і у нас. Родини починають проводити часу разом більше, ніж звикли, і тому в стосунках можуть вийти зовні всі конфліктні ситуації, а іноді і призвести до розлучень.

Всі конфлікти та суперечки, як правило, на чомусь ґрунтуються і не виникають на порожньому місці. Навіть самі банальні недомовленості у відносинах та почуттях, можуть стати причиною скандалу, а якщо вони накопичувались роками, то і причиною розлучення. А в умовах замкненого простору накопичення негативу ще більше посилюється. Уникнути на 100 відсотків конфліктів, навіть в найщасливішій та дружній сім’ї, - неможливо, але ми можемо навчитися вирішувати конфліктні ситуації. Громадський центр правосуддя підготував декілька порад, як вирішити конфлікт в умовах карантину за допомогою діалогу. Поради корисні як для жінок, так і для чоловіків. 

Не відкладайте неприємну розмову на потім, оскільки проблему потрібно вирішити одразу, а не залагодити її тимчасово. Важливо з’ясувати, що стало причиною конфлікту та вирішити її. 

Завжди кажіть про свої емоції щодо якоїсь ситуації. Важливо в такі моменти навчитись емпатійно слухати (співпереживати). Натомість, ні в якому разі не потрібно відповідати за принципом «а як ти робиш?» та пригадувати у відповідь інші наболілі ситуації, гріхи та ін., що тільки розпалить конфлікт. Якщо люди вміють слухати один одного та спокійно чути про дискомфорт, який відчуває інша сторона, відповідно і зрозуміти потреби легше. Якщо ж такої навички як «вміння слухати» немає – самий час йому вчитися. Вміти слухати важливо не тільки в умовах карантину, але й в звичному житті. 

Поважати емоції та потреби один одного, що дасть змогу бути відкритим. Довіряти та відчувати себе в безпеці, незалежно від того, яка розмова має відбутись. 

Давати час собі подумати над тим, як краще побудувати розмову, емоційно на неї налаштуватись. При цьому, важливо зберігати спокій та намагатись не агресувати, не починати серйозну розмову на емоціях, та тим більше не влаштовувати істерики. Можливо, з першого разу не буде ідеально, однак, якщо для вас це вперше, то просто тренуватись. Спробувати вислухати повністю відчуття другої сторони, не перебиваючи. 

Дотримуватись звичного робочого графіку. Або зайняти себе як можна більше домашніми справами. Краще, щоб більшість з них не перетинались з вашою другою половинкою. Адже, незважаючи на спільне життя, маємо також мати і своє власне. 

Якщо ж ви бачите, що друга сторона невдоволена, але не говорить про це прямо (лише видаючи поведінкою, виразом обличчя, або попросту весь день, а то і більше мовчить здебільшого) - не додумувати самостійно, що трапилось та не накручувати себе. Краще в такому випадку дати трохи часу, обдумати що саме в цій ситуації вас цікавить, чому така поведінка і вже потім запропонувати поговорити. 

Не ображайте вашого співрозмовника, оскільки це може стати наступною причиною сварки. Уникайте також під час суперечки і іронічних висловлювань, слідкуйте за тоном (він має бути поважливим). 

Якщо самостійно проблему вирішити не вдається, можете також спробувати допомогу психолога, медіатора, тим більше, зараз вони працюють в он-лайн режимі. 

Не потрібно перекладати провину на другу сторону. Розуміти, що жодна з сторін не винна, в тому що відбувається. Якщо ви визначили проблему, то можна спробувати витратити свої емоційні ресурси на її вирішення. 

В суперечці не орієнтуватись на перемогу та відстоювання лише своєї позиції. Важливо чути позицію також іншої сторони та знайти спільні інтереси і потреби, варіанти як їх досягти. Не намагайтесь змінити іншого, не використовуйте маніпуляції. 

Найбільш оптимальним варіантом при вирішенні конфлікту є знайти для сторін компроміс – рішення, яке задовольнить всі сторони. В період самоізоляції можна також скласти певний перелік ресурсів, які б допомогли вам справлятись з емоціями, як то: медитації, поради психологів (їх зараз багато) у вигляді публікацій, онлайн блогів, можна задавати їм навіть запитання, записуватись на консультацію онлайн. Тим більше час на це в нас є. 

Громадський центр правосуддя м. Татарбунари надає безоплатні консультації щодо вирішення конфліктних ситуацій, в тому числі у випадках домашнього насильства. Ви можете безоплатно звернутися за телефоном: (099) 419-14-92. 

Діяльність Громадського центру правосуддя в м. Татарбунари впроваджується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» за фінансової підтримки Європейського Союзу в рамках проєкту «Громадський центр правосуддя як мультифункціональна платформа розвитку правосуддя в громадах». 

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Микола Тарасов, обвинувачений у вбивстві 11-річної мешканки Іванівки Дар'ї Лук'яненко, скоєному у 2019 році, 18 січня 2021 року сказав своє останнє, перед винесенням вироку, слово. Засідання почалося рівно о 16:00. Воно було закритим: в зал не пускали ані журналістів, ані родичів, повідомляє Українська служба інформації.  "Засідання проходило в закритому режимі. Судді вислухали останнє … читати далi

Головне управління Держгеокадастру станом на 15 січня 2021 року передало 14 тисяч 894 земельні ділянки загальною площею 170 тисяч 245,6 га вісімдесят одній об’єднаній територіальній громаді. Про це повідомили у пресслужбі управління. З них за період з 11 січня до 15 січня передано 99 земельних ділянок загальною площею 1 тис. 196 га двом об’єднаним територіальним громадам. За період … читати далi

Керівництво національного парку "Тузловські лимани" звернеться із позовом до суду через висловлювання голови Білгород-Дністровської районної ради Григорія Мельниченко, який назвав Івана Русєва та Ірину Вихристюк "румунськими шпигунами". Про це ІзбірКому повідомив співробітник парку Іван Русєв.  Відповідний допис голова районної ради розмістив на своїй сторінці в Facebook, супроводжуючи його відео інтерв'ю телеканалу … читати далi

Керівники департаментів транспорту, зв’язку та організації дорожнього руху Одеської міської ради та комунальної власності Одеської міської ради перестануть працювати з 22 січня.  Про це повідомили у пресслужбі Одеської міської ради.  В розпорядженнях міського голови повідомляється, що і Олександр Ілько (департамент транспорту) і Олексій Спектор (департамент комунальної власності) залишили посади "за угодою сторін".  … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР