Конфлікт в Одеському обласному центрі нефрології та діалізу: чому пацієнти не довіряють обіцянкам чиновників

25 липня 2020 р. 11:43

медицина

В “Одеському обласному центрі нефрології та діалізу” Одеської обласної ради на пресконференції 24 липня пояснили ситуацію, що склалася довкола діяльності цієї медустанови та запевнили, що її робота продовжується у звичному режимі, центр буде розвиватися, а скарги пацієнтів та їхні заяви про рейдерське захоплення установи безпідставні. 

“Після пресконференції для представників ЗМІ буде організована екскурсія закладом, під час якої вони зможуть пересвідчитись, що надання підтримки пацієнтам відбувається у штатному режимі”, - обіцяла пресслужба Одеської облдержадміністрації. 

При цьому напередодні відбувся мітинг пацієнтів центру під стінами ООДА. Пацієнти стверджували, що відбулося рейдерське захоплення медичного закладу. Учасники акції розповіли, що 15 липня в діалізний центр прийшли понад 10 осіб на чолі з Інною Свірид, яка за розпорядженням голови ОДА обіймає посаду в.о. директора діалізного центру. Мітингувальники вважали, що розпорядження протизаконне і необґрунтоване. 

“Делегація на чолі з новим керівником без масок, халатів, бахіл почала обходити приміщення центру, де лежать пацієнти, і в палатах - абсолютна стерильність. За словами протестувальників, вони хамили лікарям, шукали факти корупції і торгівлі ліками. Кілька днів вже переглядають бухгалтерію. Оскільки бюджет центру досить великий, мітингувальники припускають, що новий директор потрібен для перерозподілу потоків грошей на дорогі витратні матеріали для діалізу. Промовці ж твердять, що абсолютно задоволені рівнем обслуговування і ставленням минулого керівництва”, - передавала Українська служба інформації. 

Сама ж пресконференція, у якій взяли участь радник голови Одеської ОДА з медичних питань Олександр Курмишов та нова виконуюча обов’язки директора центру Ірина Свірид, пішла трохи не за планом. На неї прийшли близько 30 незадоволених пацієнтів, які задавали питання та висловлювали свої думки з приводу питань, озвучуваних чиновниками. А обіцяна екскурсія виявилася не зовсім такою, яку обіцяли її організатори. 

У пресрелізі, який роздали журналістам, йшлося про те, що пацієнти скаржилися на вимагання грошей у центрі за попереднього керівництва, робота була непрозорою, колишній виконуючий обов’язки директора Віктор Лубашев перешкоджав проведенню аудиту. 

Однак присутні пацієнти таку інформацію не підтвердили. Вони прийшли з плакатами та наполягали на тому, що їх ніхто не підбурює до протесту - вони переживають винятково за своє життя. 

Олександр Курмишов та нова виконуюча обов’язки директора Ірина Свірид запевняли, що для пацієнтів нічого не зміниться, якість обслуговування, ліки та витратні матеріали будуть достатньо високої якості. 

Олександр Курмишов обмежився тим, що зачитав текст з аркушу. 

Серед претензій, які висловлювали спікери до колишнього виконуючого обов’язки директора, було виділення цільових коштів на придбання ліків, тоді як Віктор Лубашев не змінив їх призначення і не зробив ремонт. У закладі начебто з вини Віктора Лубашева немає відділення інтенсивної терапії та дитячого відділення. 

Ірина Свірид вже більше тижня приймає справи. За її власними словами, за цей час вона встигла спитати у пацієнтів, чи потрібне їм харчування, та почати переговори про налагодження харчування до тендера, на якому ці послуги придбають. Нова виконуюча обов’язки розповіла, як вона планує розвивати центр, проводити ремонт. При цьому пані Ірину призначено лише на два місяці, і потім має відбутися відкритий конкурс. 

Присутні пацієнти також заявили, що не розуміють, чому центром має керувати лікар, який не має відношення до галузі нефрології та діалізу - Ірина Свірид є гінекологом за фахом. 

Вони також наголошували, що ніяких поборів у центрі не було і назвали рівень послуг справді європейським. Про це розповів журналістам пацієнт Валерій Радулов

Побоювання пацієнтів пов’язані з тим, що, витративши гроші на ремонт та харчування, яке, за словами присутніх, їм не потрібне, заклад, можливо, почне економити на медикаментах та витратних матеріалах. За словами пацієнтів, у тих лікарнях, де замість німецьких препаратів, які на сьогоднішній день використовує й одеський центр, почали використовувати китайські, єгипетські та казахські аналоги, а також українські препарати, стан тамтешніх хворих значно погіршився. 

До преси вийшов лікар центру Олексій Гірс і запевнив від імені трудового колективу, що лікарі не підбурюють пацієнтів на протест. 

 


“Найцікавішим” моментом заходу стала так звана екскурсія. Журналістам не показали нічого, що стосувалося б якості послуг, які надають пацієнтам. Ірина Свірид на пряме запитання, чому журналістів не ведуть у відділення, які працюють, відповіла, що там пацієнти, і вони налаштовані “агресивно”. 

Натомість журналістам показали непрацюючий корпус, який не відремонтовано, начебто, з вини колишнього керівництва, відділ кадрів та бухгалтерію. За словами Ірини Свірид, персоналу важко працювати в таких умовах, і їх треба поліпшити. 

Також Ірина Свірид розповіла, що колишній в.о. директора залишився працювати у центрі в якості лікаря і не присутній на заході, оскільки пішов на лікарняний. Вона запевняла, що нікого з лікарів не збираються звільняти, але й не змогла відповісти, скільки медичних працівників у закладі. 

 

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

12 августа 2020 года, состоялась рабочая встреча городского головы Геннадия Труханова с ректорами учреждений высшего образования Одессы. На встрече присутствовали ректора семи одесских университетов, вице-мэр Павел Вугельман и директор департамента здравоохранения Елена Якименко. Об этом сообщает пресс-служба Одесского городского совета. Как отметил ректор Одесского экологического университета Сергей Степаненко, в одесских … читати далi

Співробітники Служби безпеки України провели 18 обшуків за місцями проживання та в офісах фігурантів кримінального провадження в Харківській, Кіровоградській, Полтавській, Одеській, Луганській, Київській областях та у столиці, вилучивши бухгалтерську документацію, чорнові записи та інші докази протиправної діяльності. Як стверджують в пресцентрі СБУ,  правоохоронці задокументували механізм доведення до фіктивного банкрутства одного із … читати далi

Державная аудиторська служба України звинуватила керівництво Приватного акціонерного товариства «Українське Дунайське пароплавство» в перешкоджанні проведенню державного фінансового аудиту, в пароплавстві відповіли, що аудитори чинять тиск на працівників.  За версією аудиторів, спочатку не виникало жодних труднощів у проведенні перевірки, однак після того, як до періоду аудиту включили І півріччя 2020 року, керівник ПрАТ «УДП» … читати далi

В Одессе появился инновационно-технологический кластер, который будет представлять интересы космической отрасли, IT-компаний, городских учреждений образования и стартапов. Об этом сообщает пресс-служба Одесского городского совета. Решение о создании кластера с предварительным названием «Южный» было принято на встрече, организованной Национальным центром управления и испытаний космических устройств. Вице-мэр Одессы Павел Вугельман, избранный президентом … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР