Звіт Одеського КВУ щодо дискримінації жінок використали в роботі ООН

21 жовтня 2022 р. 10:22

війна захист прав Одеса

(Фото: Грегорі Адамс/ТhoughtСo)

Комітет Організації Об'єднаних Націй з ліквідації дискримінації по відношенню до жінок використав деякі положення альтернативного звіту Одеської обласної організації "Комітету виборців України" для формування запитань до української урядової делегації під час засідання 83 сесії Комітету ООН з ліквідації дискримінації по відношенню до жінок.

Як повідомили у пресслужбі ООО "КВУ", на сесії Комітету ООН обговорювалася імплементація (виконання державою міжнародних правових норм, - ред.) Конвенції про ліквідацію всіх форм дискримінації щодо жінок.

Громадські організації також мали змогу подати альтернативні звіти з цього приводу й одеський КВУ скористався нагодою донести до міжнародної спільноти свої напрацювання щодо проблеми дискримінації жінок в Україні. 

Зокрема, українську урядову делегацію запитали  про реалізацію прав громадян з окупованих територій, які з певних причин отримали російські паспорти.

У своєму альтернативному звіті Одеська обласна організація ВГО "Комітет виборців України" описала проблеми, з якими зіштовхнулися біженці з АР Крим, котрі після окупації вимушено отримали паспорти рф та яких з цього приводу не хотіли пускати до посольства України в Республіці Молдова.

"Відповідь представника Міністерства юстиції України, на наше переконання, не відповідає реальності. Відповідь полягала у тому, що ніби для України це питання (наявності паспортів рф у жителів окупованих територій) є новим і потребує розробки алгоритмів вирішення. І у будь-якому разі такі громадяни підлягають ретельній перевірці: на якій підставі вони отримали такі паспорти. Але насправді громадяни України вимушено почали отримувати російські паспорти ще з 2014 року після окупації АР Крим. Офіційне ставлення до цих паспортів сформульовано в тому ж 2014 році в Законі України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України». В законі зазначено, що документи, видані окупаційною владою, не мають юридичних наслідків", - наголосили в одеському КВУ.

Також членів Комітету ООН цікавить доступ жителів окупованих територій до соціальних виплат в Україні, а також українських біженців за кордоном. Зокрема віцеголова Комітету ООН Ельгюн Сафаров поцікавився становищем вагітних жінок та жінок з дітьми за кордоном. У своєму альтернативному звіті спеціалісти ООО "КВУ" зазначали про проблему відсутності можливості в українських жінок, які народили за кордоном, дистанційно оформити допомогу у зв’язку з народженням дитини.

"На жаль, представники урядової делегації не ідентифікують цю проблему", - зазначають в організації.

Учасники засідання обговорювали також питання подолання проявів дискримінації жінок в умовах війни. Члени Комітету також засвідчили солідарність з Україною та висловлювали свою підтримку й зазначили, що в такий складний час Україна все ж таки рухається в бік покращення ситуації з дотриманням прав жінок. Наприклад, вже під час повномасштабної війни Верховна Рада України ратифікувала Стамбульську конвенцію про запобігання насильству проти жінок. Збільшується відсоток жінок на високих посадах, а також позитивним є те, що в Україні не зупиняється освітній процес в школах та вишах, забезпечується доступ до медицини, приймаються активні дії для працевлаштування внутрішньо переміщених осіб.

Разом з тим, із запитань представників Комітету ООН попередньо можна зрозуміти, які проблеми вони бачать в сьогоденній ситуації у сфері захисту прав жінок в Україні:

  • поява сексуальних воєнних злочинів;
  • уповільнення процесів просування жінок на посади, які пов’язані з прийняттям рішень, особливо жінок з традиційно маргіналізованих груп;
  • менша заробітна плата у жінок порівняно з чоловіками;
  • появи у медіа сексистських та дискримінаційних висловлювань;
  • посилення проблеми торгівлі людьми;
  • збільшення кількості жінок з інвалідністю;
  • збільшення кількості ВПО, 60 відсотків з яких – жінки;
  • закриття шкіл у сільській місцевості.

Також члени Комітету ООН окремо обговорили плани України по відновленню після війни. Наприклад, як планують розслідувати воєнні злочини, як планується розробка гендерних стратегій на місцях, яким чином будуть забезпечуватись житлом ВПО. За результатами засідання, Комітет підготує рекомендації щодо захисту та просування прав жінок відповідно до міжнародних зобов’язань України. За результатами виконання рекомендацій Україна має відзвітувати Комітету у 2026 році.

Український та англійський варіанти альтернативного звіту Одеської обласної організації ВГО «Комітет виборців України» до Комітету ООН з ліквідації дискримінації по відношенню до жінок.

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Посадовець, зловживаючи службовим становищем, вимагав хабар від підприємця у розмірі 5 000 доларів США за вирішення питання про укладення договору про спільний обробіток земельної ділянки на п’ять років. Вдома ж фігурант зберігав гранату. За вчинене чоловікові загрожує до 10 років ув’язнення. Про це повідомили в Головному управлінні Національної поліції в Миколаївській … читати далi

У Вознесенську, що в Миколаївській області у підвальному приміщенні гаража свого дому чоловік зберігав зброю, боєприпаси та вибухівку. Слідчі Слідчого управління обласного главку поліції затримали фігуранта у порядку ст. 208 КПУ України. За скоєне зловмисникові загрожує до семи років ув’язнення. Про це повідомили в Головному управлінні Національної поліції в Миколаївській … читати далi

Іноземні волонтери та британські кореспонденти доставили гуманітарну допомогу в селище Благодатне Миколаївського району.  Про це пише Національна поліція в Миколаївській області. Миколаївські поліцейські допомогли волонтерами доставити гуманітарну допомогу у деокуповане селище.               Ліки та воду доставили мешканцям деокупованого селища Благодатне Миколаївського району поліцейські сектору превентивної … читати далi

18 січня та в ніч на 19 підрозділами Головного управління ДСНС України у Миколаївській області ліквідовано п'ять пожеж. Про це звітують у пресслужбі ДСНС України у Миколаївській області. Так, о 15:39 на спецлінію 101 надійшло повідомлення про загоряння очерету на березі річки Інгул в с. Мішково-Погорілове Мішково-Погорілівської сільської ради Миколаївського … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР