В громадах півдня Одеської області спільні мобільні групи проводять профілактику порушень карантинних вимог

У зв’язку з переходом Одеської області до «червоного» рівня небезпеки через поширення COVID-19 і низьким рівнем обізнаності суб’єктів господарювання та жителів громади щодо нових вимог до карантинних обмежень, в місті Татарбунари розпочали роботу спільні мобільні групи з перевірки та роз’яснення нових умов роботи закладів торгівлі, харчування та транспорту. До складу таких груп увійшли поліцейські, співробітники Держпродспоживслужби  та представники Громадського центру правосуддя. Основне завдання групи - це профілактика можливих порушень карантинних вимог в магазинах, кафе, на транспорті  та інших місцях масового перебування людей. 

21 жовтня 2021 року у складі такої мобільної групи з профілактики карантинних порушень  працювали заступник начальника Татарбунарського відділу Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області Ігор Стриженко, керівник Громадського центру правосуддя Леонід Семененко, дільничний офіцер поліції Олександр Лебеденко, інспекторка сектору реагування патрульної поліції відділення поліції № 2 Білгород-Дністровського РВП Єфросинія Мукієнко.

Передусім перевіряли дотримання режиму роботи закладів торгівлі та наявності у них  розмітки щодо соціальної дистанції та маскового режиму. Водночас мобільна група проводила роз’яснювальну роботу з підприємцями та громадянами щодо необхідності дотримання карантинних заходів. Йшлося, зокрема, про обов’язок правильно носити засоби індивідуального захисту у громадських місцях транспорті, дотримуватися дистанції в 1,5 метри, здійснювати господарську діяльність лише при наявності у всього персоналу та відвідувачів закладів «зелених» Covid-сертифікатів або працювати на винос чи здійснювати адресну доставку тощо. Члени спільної мобільної групи звертались до усіх громадян із закликом потурбуватися про власне здоров’я та здоров’я інших і неухильно дотримуватися  карантинних обмежень. 

Для того, аби жителі громади були більш обізнаними та не допускали порушень чинного законодавства у зв’язку з введенням правил для «червоного» рівня небезпеки пандемії COVID-19, Громадський центр правосуддя спільно з місцевою поліцією розробив інформаційні матеріали, які роздавались на зустрічах та розміщувались у видимих місцях закладів торгівлі та харчування. Як зазначив керівник Громадського центру правосуддя Леонід Семененко, люди отримують актуальну інформацію та роз’яснення, що дасть їм змогу бути більш захищеними та уникнути порушень законодавства.

«Представникам малого бізнесу ми не тільки детально пояснюємо, що вони повинні зробити в рамках карантинних вимог «червоного» рівня небезпеки, але й радимо, як це краще зробити в конкретних умовах. Таким чином підприємці отримують можливість легально продовжити свою роботу. Також дуже важливим моментом такої превентивної роботи є раннє запобігання конфліктам, пов’язаним з роботою закладів торгівлі, харчування та транспорту, адже люди та підприємці мають часто протилежну інформацію та не можуть дійти згоди щодо певних аспектів роботи закладів обслуговування». 

Як зазначив начальник відділення поліції № 2 Білгород-Дністровського РВП Олександр Бодюл, під час роботи в цій мобільній групі поліцейські виконували здебільшого превентивну функцію. Проте, якщо суб’єкти господарювання та громадяни будуть ігнорувати означені  обмеження, то правоохоронці виноситимуть постанови та складатимуть протоколи на правопорушників. Нагадуємо, що за минулий тиждень у Татарбунарській ОТГ було складено 7 адміністративних  матеріалів щодо порушень карантинних вимог. 

Також інформацію та роз’яснення щодо нових правил для життя громади при «червоному» рівні небезпеки щодо пандемії COVID-19 Громадський центр правосуддя спільно з партнерами надає під час традиційного «вуличного інформування» біля міського ринку, автостанції та інших громадських місць.

Так, 19 жовтня 2021 року керівник Громадського центру правосуддя Леонід Семененко та головна спеціалістка Татарбунарського бюро правової допомоги Інга Дмитрієва в розмові з мешканцями Дивізійської, Лиманської і Татарбунарських громад пояснювали, що заборонено та що дозволяється з певними обмеженнями при «червоному» рівні небезпеки щодо пандемії COVID-19. Зокрема, людям нагадали про обов’язковість носіння в громадських місцях захисних масок (також про те, як правильно маска  чи респіратор повинні розміщуватись на обличчі), дотримання дистанції в 1,5 м, про заборони та обмеження роботи закладів громадського харчування, проведення масових заходів, роботи спортивних та освітніх закладів. 

Діяльність Громадського центру правосуддя впроваджується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» за фінансової підтримки Європейсько-го Союзу в рамках проєкту «Громадський центр правосуддя як мультифункціональна платформа розвитку правосуддя в громадах». 


Пресслужба Одеської обласної організації ВГО «Комітет виборців України»

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

З 17 травня по 12 листопада 2021 року командою проєкту Infocrime Одеса за підтримки британського фонду Thompson Reuters, у партнерстві з Інститутом масової інформації було проаналізовано 41 тис. 697 публікацій: 33 тис. 943 повідомлення в 14 місцевих медіа, 6 тис. 884 дописів у їхніх Телеграм-каналах та 870 постів у Фейсбуці 6 місцевих політиків, … читати далi

26 листопада вночі в Одесі на 68 році життя не стало Олександра Лобєєва, майстра світла та оператора Одеської кіностудії, а також співзасновника Музею техніки кіно. Про це повідомили на сторінці Одеської кіностудії. Олександр Лобєєв входив до Одеського відділення Національної спілки кінематографістів України та був нагороджений Почесним іменним знаком «Легенда Одеської кіностудії». Фото: Музей кіно Прощання відбудеться у неділю 28 листопада о 14:30 у Валихівському провулку. … читати далi

30 листопада 2021 року відбудеться пленарне засідання шістнадцятої чергової сесії Ренійської міської ради VIII скликання. Всього до рекомендованого порядку денного сесії, опублікованого на офіційному сайті ради, внесено сорок проєктів рішень. На відміну від попередніх сесій, проєкти рішень шістнадцятої сесії неможливо розподілити за категоріями, окрім, наприклад, земельної. Регулюванню земельних відносин присвячено двадцять п'ять із сорока проєктів … читати далi

Міністерство охорони здоров'я у своєму щоденному звіті про перебіг COVID-19 в країні повідомило про 624 нових випадки, зафіксованих в Одеській області за добу 26 листопада. Також виявлено 18 летальних випадки та 741 одужання. Таким чином, Одеська область випала з п'ятірки лідерів та посіла десяте місце в країні за кількістю випадків інфікування за добу. Перша п'ятірка регіонів-антилідерів виглядає так: … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР