В громадах півдня Одеської області триває надання правової допомоги та робота з дітьми

З початком літа Громадський центр правосуддя в місті Татарбунари спільно з Татарбунарським бюро правової допомоги провели традиційну просвітницьку кампанію для дітей щодо безпечного поводження на канікулах.

Безпосередню участь в кампанії взяли три школи та понад 120 учнів, просвітницькі матеріали поширені серед інших навчальних закладів. Також продовжилось надання безоплатних правових консультацій для жителів сільських населених пунктів та клієнтів служби пробації. В першій половині червня 2020 року правову допомогу на виїздних прийомах отримали понад 30 людей, переважно з питань оформлення нерухомого майна, земельних відносин та соціального забезпечення.

4 червня 2020 року представники Громадського центру правосуддя та бюро правової допомоги побували на зустрічі з учнями 5-х та 6-х класів Татарбунарської школи-гімназії. Спілкування зі школярами було присвячено Міжнародному дню захиста дітей та стосувалося питань безпечного поводження на літніх канікулах.

Зокрема, керівник Громадського центру правосуддя Леонід Семененко розповів дітям про правила поводження на воді та з вогненебезпечними предметами. Окрема увага була приділена керуванню велосипедами та мопедами. Головний спеціаліст Татарбунарського бюро правової допомоги Інга Дмитрієва нагадала школярам про їх обов`язки за допомогою відеоролика «Свої права, дитино, знай, та про обов’язки не забувай».

8 червня такий захід було проведено вже з учнями 5-6 класів Білоліської школи. Правила безпеки обговорювали з учнями на прикладі конкретних ситуацій, наприклад, дитина їде на велисопеді та слухає музику в навушниках. Говорячи про усунення такого фактору небезпеки, діти пропонували залишити навушники вдома, не одягати їх взагалі та покласти до кишені. 11 червня заключний захід з школярами пройшов з учнями Глибоківської школи. Всього участь в просвітницьких зустрічах з безпечного поводження на канікулах взяло понад 120 дітей. За активну участь в обговореннях діти отримали мінікопії автофургонів, які були надані БФ «Еммануїл». Адміністрації шкіл були передані плакати та пам’ятки з безпечного поводження, розроблені правниками Громадського центру правосуддя.

Представники Громадського центру правосуддя та бюро правової допомоги продовжили важливу роботу щодо надання безоплатних правових консультацій жителям сільських населених пунктів та представникам вразливих груп. Черговий прийом з надання правової допомоги та профілактики правопорушень відбувся 7 червня 2020 року в приміщенні Татарбунарського сектору служби пробації. На прийомі Громадський центр правосуддя представляв Леонід Семененко, Татарбунарське бюро правової допомоги - Інга Дмитрієва, Татарбунарський сектор пробації - Алла Мукієнко. Клієнти пробації, окрім питань соціального та медичного забезпечення, цікавились відкриттям ринку землі с/г призначення та тими ризиками, які можуть виникнути під час продажу земельної ділянки. Правники наголосили на тому, що це право власника землі і ніхто не може змусити його до продажу.

Наступного дня керівник Громадського центру правосуддя Леонід Семененко спільно з адвокатом Центру Олександром Ковпаком та головною спеціалісткою Татарбунарського бюро правової допомги Інгою Дмитрієвою провели виїзну приймальню у селі Білолісся. Попередньо сільський староста Юрій Шульга проінформував громаду про приїзд правників, що дало можливість понад 10 місцевим жителям отримати правові консультації. Багато проблем селян торкались різних аспектів оформлення права власності на будинки та земельні ділянки. Наприклад, місцева жителька Лідія повідомила про те, що вона «придбала» для себе будинок, в якому мешкає з сім’єю вже більше 15 років. Проте для оформлення договору купівлі-продажу жінка не зверталася та будь-яких документів щодо придбання будинку не отримувала. Аналогічна ситуація склалася також і у мешканки села Людмили, яка «купила» будинок без правовстановлюючих документів та належного оформлення правочину і тепер навіть не знає, хто був власником, оскільки гроші передавала через родичку особі, яка вже померла.

11 червня 2020 року спільна мобільна група правників провела виїзд до сіл Глибоке та Борисівка Татарбунарської міської ради. Адвокат Громадського центру правосуддя Олександр Ковпак та спеціалістка Татарбунарського бюро правової допомоги Інга Дмитрієва надали правові консультації 8 місцевим мешканцям та провели зустріч з представниками старостату щодо найбільш актуальних правових проблем громади. Звернення від жителів були різні: щодо отримання звання «Мати-героїня» та інвалідності за станом здоров’я, виконання умов договору оренди землі та оформлення права власності та будинок. Представників школи турбувало питання дій представників освітнього закладу у разі відсутності на навчанні дитини, мати якої позбавлена батьківських прав. У селі Борисівка до правників на прийом прийшла Оксана, яку цікавило питання укладання договору купівлі-продажу житлового будинку особою, яка хворіє і самостійно не може рухатися. Ірину цікавило питання нострифікаціїї диплому, отриманого після завершення навчання у вищому навчальному закладі в Республіці Молдова.

Громадський центр правосуддя - один з перших в Україні мультифункціональних хабів, який розвиває «дружнє» правосуддя в громадах та просуває новий формат співпраці між органами правосуддя, місцевою владою та мешканцями на принципах довіри та відповідальності. Центр створено в місті Татарбунари наприкінці 2018 року в рамках програми USAID «Нове правосуддя». З початку 2020 року Центр діє за підтримки Європейського Союзу на півдні Одеської області.

Центр орієнтований на здійснення такої діяльності:

 • діагностика проблем з доступом до правосуддя в громадах;
 • оцінка впровадження реформ сектору правосуддя на місцевому рівні;
 • ідентифікація правових проблем в громадах;
 • координація і розвиток правової допомоги, адміністративних та соціальних послуг;
 • надання безоплатної правової допомоги з пріоритетом вразливих груп;
 • стратегічний судовий захист;
 • планування та проведення місцевих та національних адвокаційних кампаній;
 • експертна, навчальна та інформаційна підтримка діяльності органів системи правосуддя;
 • проактивна просвітницька робота з мешканцями;
 • надання безоплатних послуг з медіації;
 • розвиток альтернативних способів вирішення конфліктів в громадах.

Діяльність Громадського центру правосуддя впроваджується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» за фінансової підтримки Європейського Союзу в рамках проєкту «Громадський центр правосуддя як мультифункціональна платформа розвитку правосуддя в громадах».

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Міністерство освіти та науки України повідомило про схвалення Урядом проєкту нової редакції закону «Про дошкільну освіту».  «Документом насамперед МОН пропонує запровадити інтернатуру для молодих фахівців сфери дошкілля, реалізувати принцип «гроші ходять за дитиною», втілити в життя академічну автономію закладів дошкільної освіти та упорядкувати їхню типологію. Упевнений, що спільними зусиллями, за підтримки … читати далi

За сто днів ринку землі було підписано 28 тисяч угод на 70 тисяч гектарів вартістю майже 44 тисячі грн/га. Такі результати озвучив Міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко.  А вже станом на 13 жовтня за даними Міністерства аграрної політики та продовольства України було зареєстровано 29 тис. 493 земельні угоди. Подали заяви … читати далi

З 18 жовтня в "червону" зону адаптивного карантину переходять чотири області України у зв'язку зі зростанням показників захворюваності на COVID-19. Відповідне рішення ухвалили на позачерговому засіданні Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, повідомив міністр Кабінету міністрів Олег Немчінов. Тож до "червоної" зони потрапили: Запорізька, Одеська, Донецька, Дніпропетровська області. Нагадаємо, Одещина вибула … читати далi

Сьогодні, 15 жовтня, в м. Біляївка Одеського району 51-річний водій Nissan не впорався з керуванням і в’їхав у танк-пам'ятник воїнам Другої світової війни.  Про це повідомила пресслужба Головного управління Нацполіції в Одеській області. За даними правоохоронців, подія сталася близько третьої години ночі на вулиці Отамана Головатого.  В результаті аварії кермувальник загинув до … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР