Судове засідання у справі про розбещення в Ізмаїльському дитбудинку перенесли через відсутність потерпілих

05 березня 2021 р. 22:15

Ізмаїл суд

Ізмаїльський міськрайонний суд, який 4 березня мав почати розгляд справи щодо розбещення неповнолітніх у Ізмаїльському спеціалізованому будинку дитини, переніс підготовче засідання, оскільки троє потерпілих дітей наразі не мають адвокатів, які б могли представляти їхні законні інтереси.

«Суд вирішив надати прокурору час на встановлення законних представників потерпілих, тому засідання перенесено. Зі свого боку ми як Центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги можемо надати адвокатів дітям лише якщо до нас звернуться їхні законні представники. Попередні доручення адвокатам, які представляли інтереси потерпілих, діяли лише на етапі досудового слідства, тож зараз потрібні нові заяви, але жодна з них до нас не надходила. Наразі ми очікуємо відповідей на наші звернення до представника Уповноваженого Верховної Ради з прав людини у південних областях, Служби у справах дітей Одеської обласної державної адміністрації, Уповноваженого Верховної Ради України  з прав людини та Уповноваженого Президента України  з прав дитини, в яких ми просимо забезпечити додержання вимог законодавства щодо реалізації прав малолітніх дітей та недопущення порушення їхніх інтересів», - розповіла директорка Ізмаїльського Центру БВПД Зося Славицька.

Ці обставини викликають занепокоєння у правозахисників, які вже попереджали про цю проблему:

«Ситуація, яка склалася зараз, небезпечна негативною тенденцією, що очевидно має системний характер в Україні. Це певні процедурні прогалини та «сліпі місця» взаємодії різних державних органів та організацій щодо захисту прав дітей. У результаті в цьому конкретному випадку ми маємо певні сигнали, коли наразі нікому захищати права потерпілих дітей чи такий захист недостатній», - пояснив Ігор Бринош, координатор Громадського центру правосуддя.

«Склалась тривожна ситуація. У адвокатів, які здійснювали захист дітей під час досудового розслідування, закінчились повноваження. І самостійно без звернення до них опікунів дітей вони не можуть продовжувати їх захист під час судового розгляду. А опікуни чомусь не звертаються. Ця ситуація оголила проблематику залежності захисту прав дітей від волі опікунів та органів опіки та піклування. І відсутність запобіжників у разі недобросовісних опікунів. Фактично дітей можна заховати, прикриваючись «конфіденційністю інформації» та не дати можливості будь-кому представити їхні права та інтереси в суді», - вважає адвокатка, правова радниця Громадського центру правосуддя Юлія Лісова.

Водночас Громадський центр правосуддя фіксує появу у регіональних ЗМІ інформаційних повідомлень, в яких автори не дотримуються презумпції невинуватості та вживають стосовно обвинуваченого керівника дитбудинку означення, що мають прикмети мови ворожнечі.

«Друга небезпечна тенденція, яку ми спостерігаємо, - це те, що деякі засоби масової інформації вже зараз у своїх публікаціях називають підозрюваного «збоченцем» чи «ґвалтівником». Ми закликаємо утримуватись від цього, адже це порушення як прав підозрюваного, так і стандартів журналістики. До винесення вироку суду називати особу злочинцем чи іншими подібними словами неправомірно. У протилежному випадку такі передчасні звинувачення дають право цій особі вимагати компенсацію моральної шкоди (діловій репутації), а також говорити про можливий вплив на формування позиції суду», - порадив Ігор Бринош.

Нагадаємо, що в пункті 5 Кодексу професійної етики українського журналіста зазначено, що «журналіст у своїх повідомленнях не втручається у судові справи, поки ведеться слідство, уникає характеристик людей, запідозрених у злочині, але вина яких не встановлена вироком суду, що набрав законної сили». Важливо пам’ятати, що йдеться як про етичні міркування, так і про ризик судових позовів, оскільки характеристика обвинувачення як доведеного факту до судового вироку може спричинити позов до ЗМІ про захист честі і гідності.

Як раніше повідомляв ІзбірКом, адвокати розшукують законних представників потерпілих дітей у кримінальній справі про ймовірне розбещення неповнолітніх у Ізмаїльському спеціалізованому будинку дитини. Жодної з трьох потерпілих у цьому дитбудинку зараз немає, і зв’язок з їхніми законними представниками встановити не вдалося.

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Міністерство цифрової трансформації оприлюднило проєкт змін до Постанови № 835, який на думку керівника сервісу YouControl Сергія Мільмана, призведе до підвищення корупційних ризиків. Міністерство пропонує прибрати з публічного доступу суспільно важливу інформацію, зазначає експерт в дописі видання AIN.UA. "Зокрема планують закрити історичну інформацію: фінзвітність компаній, декларації посадовців, дані Єдиного державного реєстру юридичних … читати далi

Одеський апеляційний суд 11 серпня пом'якшив запобіжний захід старшому сержанту Збройних Сил України, якого обвинувачують у хуліганстві, замінивши йому цілодобовий домашній арешт на особисте зобов'язання. Як повідомив адвокат військового Борис Бабін, наразі сержант вже прямує до виконання завдань своїх командирів.   Військового обвинувачують у хуліганстві. За версією слідства 28 липня … читати далi

Заборгованість населення Одеси з оплати послуг теплопостачання сягнула рекордних показників — 1 мільярд 89,9 мільйонів гривень. Про це повідомили в пресслужбі Одеського муніципалітету.   "У разі недопущення ризиків виникнення надзвичайної ситуації техногенного характеру в умовах воєнного стану та враховуючи значний рівень заборгованості, звертаємось до одеситів не зривати платіжну дисципліну та сплатити … читати далi

Подільська района державна військова адміністрація впровадила карантин на території двох сіл - Гетманівка та Вільшанка Савранської селищної ради в Одеській області. Про це повідомили в пресслужбі Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області. Карантин впроваджений на загальній площі 45 гектарів.  Аналогічне розпорядження ухвалила Березівської районної військової адміністрації Одеської області на території Ширяївської селищної ради … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР