Одесит виграв справу проти СБУ, яка назвала його "хакером"

25 жовтня 2021 р. 14:25

Одеса СБУ суд

Київський апеляційний суд залишив без задоволення скаргу Служби безпеки України на рішення Шевченківського районного суду Києва, який зобов'язав тимчасово виконуючого обов'язки начальника Департаменту контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері інформаційної безпеки Служби безпеки України спростувати інформацію щодо одесита, якого той назвав хакером.

Як йдеться в постанові суду, оскільки оспорювана інформація була поширена відповідачами на офіційному брифінгу Служби безпеки України та на офіційному Інтернет порталі Служби безпеки України, суд першої інстанції, повно та всебічно розглянувши справу, надавши всім доводам сторін належну правову оцінку, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності, постановив законне та правильне по суті рішення, яким визнав оспорювану інформацію недостовірною та такою, що принижує честь, гідність та ділову репутацію позивача, і зобов`язав Службу безпеки України спростувати її у спосіб, в який вона була поширена. 

За даними видання LIGA, йдеться про Михайла Ритікова, про якого на брифінгу у 2019 році начальник департаменту СБУ заявив, що в нього два паспорти, а також, що він мало не організатор хакерського угруповання. 

Михайло Ритіков наполягав, що інформація, яка безпосередньо стосується його, була публічно поширена представником СБУ, як службовою особою шляхом особистого виступу перед засобами масової інформації в рамках брифінгу СБУ, а у подальшому - СБУ на своєму офіційному інтернет-порталі. У такий спосіб зазначена інформація була доведена до відома невизначеного кола осіб - засобів масової інформації та користувачів мережі Інтернет.

Також він зазначав, що тимчасово виконуючий обов'язки начальника Департаменту контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері інформаційної безпеки Служби безпеки України поширивши вищевказану інформацію щодо позивача, грубо порушили права, свободи і законні інтереси позивача, а також основні принципи інформаційних відносин, оскільки:

  • повідомили інформацію щодо позивача, яка не відповідає дійсності;
  • допустили під час поширення інформації грубі порушення вимог чинного законодавства.
Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Обсяг агропродукції експортованою з портів Великої Одеси, тобто з Одеси, Чорноморська та Южного, 27 вересня перевищила 5 мільйонів тонн від початку роботи "Зернової ініціативи". Про це повідомили у пресслужбі Міністерства інфраструктури України. З 1 серпня з українських портів вийшло 231 судно з 5,3 мільйони тонн агропродукції для країн Азії, Європи … читати далi

Служба безпеки повідомила про викриття на Одещині російського агента, який розвідував місця дислокації та переміщення Сил оборони України на півдні регіону. Як стверджують у СБУ, насамперед зловмисник збирав інформацію про місця базування підрозділів оборони ЗСУ, силових і правоохоронних структур, кількість особового складу та військової техніки. Крім цього, він встановлював точні координати блокпостів … читати далi

Робота низки тролейбусних маршрутів Одеси, які з 26 вересня змінювали з технічних причин, з 27 вересня знов відбуватиметься за звичайним алгоритмом. Про це повідомили у комунальному підприємстві "Одесміськелектротранс". Зокрема, маршрут №7 курсує між вулицями Архітекторською та Новосельського, маршрут №9 курсує між вулицями Інглезі та Рішельєвською, а маршрут №10 - між вулицями … читати далi

Фонд державного майна України виставив на аукціон єдиний майновий комплекс державного підприємства "Одеський спеціальний науково-дослідний і проєктно-конструкторський інститут". Відповідна інформація міститься на сайті Фонду.  Йдеться про нежитлове приміщення площею 524 квадратних метрів на вул. Суднобудівній, 1. До нього відноситься й приміщення площею 126,4 квадратних метра на Івана Франка, 55. Серед умов приватизації: недопущення … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР