Громадський центр правосуддя проведе онлайн-консультації про реалізацію прав жінок в умовах COVID-19

Громадський центр правосуддя, який діє на базі Одеської обласної організації ВГО «Комітет виборців України», проведе серію онлайн-консультацій з актуальних питань доступу жінок до правосуддя та соціально-економічних прав в умовах пандемії COVID-19.

Роз’яснення будуть надаватись під час етеру на Facebook-сторінці організації 10, 12 та 15 листопада та торкатимуться відповідно доступу жінок до медичних послуг, захисту трудових прав та протидії домашньому насильству.

В ситуації карантинних обмежень через пандемію COVID-19 та швидкої зміни законодавства, жінки як представниці вразливої групи зазнають в таких умовах ще більшої дискримінації. Після попереднього аналізу запиту на правову допомогу, Громадський центр правосуддя пропонує серію онлайн-консультацій щодо реалізації прав жінок в умовах пандемії COVID-19. Для правових роз’яснень та порад обрано три найбільш актуальні нині сфери: доступ жінок до медичних послуг, захист трудових прав, протидія домашньому насильству.

Консультації будуть надаватись в ході прямої трансляції на Facebook-сторінці Одеської обласної організації ВГО «Комітет виборців України» відповідно 10, 12 та 15 листопада 2021 року (початок о 18:00, орієнтовна тривалість до 60 хвилин). Окрім отримання акцентованих порад від правників Громадського центру правосуддя, протягом етеру учасники заходу зможуть поставити свої запитання.

Для участі в онлайн-консультаціях в режимі Zoom-конференції просимо попередньо заповнити невелику онлайн-анкету за посиланням. Також заздалегідь можна залишати свої запитання під цим анонсом на сторінці або безпосередньо в коментарях під час етеру.

Розклад та попереднє тематичне наповнення онлайн-консультацій:

1) «Як забезпечується доступ жінок до медицини під час пандемії?» (10.11.2021, 18.00 - 19.00):

 • Чи можливо під час карантину отримати лікування, не пов’язане з COVID-19?
 • Чи можуть відмовити у терміновій операції під час пандемії?
 • Чи може пологовий будинок відмовити у госпіталізації під час пандемії?
 • Чи можливо оформити лікарняний «по телефону» під час пандемії?
 • Чи обов’язкова наразі вакцинація? Що може бути заборонено, якщо Ви не вакциновані?

2) «Як жінкам захистити трудові права під час карантину?» (12.11.2021, 18.00 - 19.00):

 • Чи можуть звільнити у зв’язку з карантином?
 • Чи законним є звільнення у зв’язку з відмовою вакцинуватись?
 • Які обов’язки має роботодавець по відношенню до працівників під час карантину?
 • Чи є поважною причиною невиходу на роботу відсутність транспорту або неможливість залишити дитину одну вдома в умовах закритих шкіл?

3) «Як протидіяти домашньому насильству під час пандемії?» (15.11.2021, 18.00 - 19.00):

 • Чи зобов’язана поліція приїжджати на виклик під час карантину?
 • Чи розглядають суди справи під час пандемії чи необхідно почекати завершення карантину?
 • Чи можливо виселити кривдника з квартири під час пандемії?
 • Які існують термінові інструменти для припинення домашнього насильства?

Онлайн-консультації проводяться Громадським центром правосуддя, який працює на базі Одеської обласної організації ВГО «Комітет виборців України» як мультифункціональний хаб, що розвиває дружнє правосуддя в громадах та просуває новий формат співпраці між органами правосуддя, місцевою владою та мешканцями на принципах довіри та відповідальності. Правові роз’яснення та поради в прямому етері надаватиме Юлія Лісова – адвокатка, експертка-тренерка Ради Європи з освітніх програм для адвокатів та юристів.

Серія онлайн-консультацій є частиною партнерської ініціативи Громадського центру правосуддя щодо покращення в територіальних громадах доступу жінок та дівчат з вразливих груп до правосуддя та соціально-економічних прав в умовах пандемії COVID-19. Ініціатива працює в трьох напрямках - 1) визначення проблем з дискримінацією жінок на рівні громад та стратегічний захист їх прав; 2) підтримка різних форм жіночого активізму, направленого на підвищення «самозарадності»; 3) посилення потенціалу та участі місцевих владних органів та мешканців громад для підтримки рівних прав жінок та дівчат.

Ініціатива «Рівні права для жінок та дівчат з вразливих груп в умовах пандемії COVID-19» впроваджується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» через Громадський центр правосуддя, за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Королівства Нідерландів. 

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

З 17 травня по 12 листопада 2021 року командою проєкту Infocrime Одеса за підтримки британського фонду Thompson Reuters, у партнерстві з Інститутом масової інформації було проаналізовано 41 тис. 697 публікацій: 33 тис. 943 повідомлення в 14 місцевих медіа, 6 тис. 884 дописів у їхніх Телеграм-каналах та 870 постів у Фейсбуці 6 місцевих політиків, … читати далi

26 листопада вночі в Одесі на 68 році життя не стало Олександра Лобєєва, майстра світла та оператора Одеської кіностудії, а також співзасновника Музею техніки кіно. Про це повідомили на сторінці Одеської кіностудії. Олександр Лобєєв входив до Одеського відділення Національної спілки кінематографістів України та був нагороджений Почесним іменним знаком «Легенда Одеської кіностудії». Фото: Музей кіно Прощання відбудеться у неділю 28 листопада о 14:30 у Валихівському провулку. … читати далi

30 листопада 2021 року відбудеться пленарне засідання шістнадцятої чергової сесії Ренійської міської ради VIII скликання. Всього до рекомендованого порядку денного сесії, опублікованого на офіційному сайті ради, внесено сорок проєктів рішень. На відміну від попередніх сесій, проєкти рішень шістнадцятої сесії неможливо розподілити за категоріями, окрім, наприклад, земельної. Регулюванню земельних відносин присвячено двадцять п'ять із сорока проєктів … читати далi

Міністерство охорони здоров'я у своєму щоденному звіті про перебіг COVID-19 в країні повідомило про 624 нових випадки, зафіксованих в Одеській області за добу 26 листопада. Також виявлено 18 летальних випадки та 741 одужання. Таким чином, Одеська область випала з п'ятірки лідерів та посіла десяте місце в країні за кількістю випадків інфікування за добу. Перша п'ятірка регіонів-антилідерів виглядає так: … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР