Громадський центр правосуддя проведе онлайн-консультації про реалізацію прав жінок в умовах COVID-19

Громадський центр правосуддя, який діє на базі Одеської обласної організації ВГО «Комітет виборців України», проведе серію онлайн-консультацій з актуальних питань доступу жінок до правосуддя та соціально-економічних прав в умовах пандемії COVID-19.

Роз’яснення будуть надаватись під час етеру на Facebook-сторінці організації 10, 12 та 15 листопада та торкатимуться відповідно доступу жінок до медичних послуг, захисту трудових прав та протидії домашньому насильству.

В ситуації карантинних обмежень через пандемію COVID-19 та швидкої зміни законодавства, жінки як представниці вразливої групи зазнають в таких умовах ще більшої дискримінації. Після попереднього аналізу запиту на правову допомогу, Громадський центр правосуддя пропонує серію онлайн-консультацій щодо реалізації прав жінок в умовах пандемії COVID-19. Для правових роз’яснень та порад обрано три найбільш актуальні нині сфери: доступ жінок до медичних послуг, захист трудових прав, протидія домашньому насильству.

Консультації будуть надаватись в ході прямої трансляції на Facebook-сторінці Одеської обласної організації ВГО «Комітет виборців України» відповідно 10, 12 та 15 листопада 2021 року (початок о 18:00, орієнтовна тривалість до 60 хвилин). Окрім отримання акцентованих порад від правників Громадського центру правосуддя, протягом етеру учасники заходу зможуть поставити свої запитання.

Для участі в онлайн-консультаціях в режимі Zoom-конференції просимо попередньо заповнити невелику онлайн-анкету за посиланням. Також заздалегідь можна залишати свої запитання під цим анонсом на сторінці або безпосередньо в коментарях під час етеру.

Розклад та попереднє тематичне наповнення онлайн-консультацій:

1) «Як забезпечується доступ жінок до медицини під час пандемії?» (10.11.2021, 18.00 - 19.00):

 • Чи можливо під час карантину отримати лікування, не пов’язане з COVID-19?
 • Чи можуть відмовити у терміновій операції під час пандемії?
 • Чи може пологовий будинок відмовити у госпіталізації під час пандемії?
 • Чи можливо оформити лікарняний «по телефону» під час пандемії?
 • Чи обов’язкова наразі вакцинація? Що може бути заборонено, якщо Ви не вакциновані?

2) «Як жінкам захистити трудові права під час карантину?» (12.11.2021, 18.00 - 19.00):

 • Чи можуть звільнити у зв’язку з карантином?
 • Чи законним є звільнення у зв’язку з відмовою вакцинуватись?
 • Які обов’язки має роботодавець по відношенню до працівників під час карантину?
 • Чи є поважною причиною невиходу на роботу відсутність транспорту або неможливість залишити дитину одну вдома в умовах закритих шкіл?

3) «Як протидіяти домашньому насильству під час пандемії?» (15.11.2021, 18.00 - 19.00):

 • Чи зобов’язана поліція приїжджати на виклик під час карантину?
 • Чи розглядають суди справи під час пандемії чи необхідно почекати завершення карантину?
 • Чи можливо виселити кривдника з квартири під час пандемії?
 • Які існують термінові інструменти для припинення домашнього насильства?

Онлайн-консультації проводяться Громадським центром правосуддя, який працює на базі Одеської обласної організації ВГО «Комітет виборців України» як мультифункціональний хаб, що розвиває дружнє правосуддя в громадах та просуває новий формат співпраці між органами правосуддя, місцевою владою та мешканцями на принципах довіри та відповідальності. Правові роз’яснення та поради в прямому етері надаватиме Юлія Лісова – адвокатка, експертка-тренерка Ради Європи з освітніх програм для адвокатів та юристів.

Серія онлайн-консультацій є частиною партнерської ініціативи Громадського центру правосуддя щодо покращення в територіальних громадах доступу жінок та дівчат з вразливих груп до правосуддя та соціально-економічних прав в умовах пандемії COVID-19. Ініціатива працює в трьох напрямках - 1) визначення проблем з дискримінацією жінок на рівні громад та стратегічний захист їх прав; 2) підтримка різних форм жіночого активізму, направленого на підвищення «самозарадності»; 3) посилення потенціалу та участі місцевих владних органів та мешканців громад для підтримки рівних прав жінок та дівчат.

Ініціатива «Рівні права для жінок та дівчат з вразливих груп в умовах пандемії COVID-19» впроваджується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» через Громадський центр правосуддя, за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Королівства Нідерландів. 

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Бійці Одеського прикордонного загону на одному з блок постів прикордонники зупинили автівку сімейної пари, що рухалась на в’їзд в Одесу. Як повідомили прикордонники, під час перевірки їх документів спрацювала одна з баз даних. Зокрема, з’ясувалося, що 57- річна жінка свідомо брала участь в спробах легалізації ДНР та ЛНР шляхом організації … читати далi

Приморський районний суд Одеси затвердив угоду, яку уклали 17 червня прокурор Одеської спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері Південного регіону та жінкою яку звинувачували у підбурюванні посадовця Міністерства оборони України до надання хабаря. Про це йдеться у вироку суду.   Історія почалася у жовтні 2020 року, коли уродженка Кривого рогу запропонувала … читати далi

Одеський академічний український музично-драматичний театр ім. В. Василька розпочав новий театральний сезон в новому форматі.  Про це повідомили у пресслужбі театру.  "5 червня 2022 року, у нашому театрі стартував новий 98-й сезон! І розпочали ми роботу в новому форматі «Театр в укритті» з довгоочікуваної прем’єри вистави «Саша, винеси сміття», над … читати далi

Через шторм в Чорному морі ворожа ескадра, яка загрожує Одещині продовжує зменшуватися - станом на вечір 25 червня чатували лише два кораблі-ракетоносії. Про це повідомили в оперативному командуванні "Південь".  Проте військові наполягають на тому, що сигнали попередження про повітряну тривогу лишаються обов’язковими для реагування, а використання узбережжя та прибережних вод для … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР