ВІЛ-позитивні та представники ЛГБТ-спільноти отримують в Одесі безкоштовні консультації щодо своїх прав

11 квітня 2020 р. 11:28

На півдні України юристи та психолог проєкту "Клініка прав людини" надали понад 120 безкоштовних консультацій щодо прав людини.

Такі дані наводить Громадська організація "ПРОЖЕКТОР".

До фахівців проєкту звернулися люди, які живуть з ВІЛ/СНІД, їх рідні та близькі (60% від загальної кількості), представники ЛГБТ-спільноти (17%) та журналісти, чиї права були порушені під час професійної діяльності (7%).

Інтереси вже 10 осіб на досудових та судових стадіях в кримінальних, адміністративних і цивільних справах представляє керівник проєкту, адвокат Віталій Матвєєв.

Зокрема, в судах міста Одеси розглядають справи за кримінальним впровадженням за ст. 301 КК України щодо двох представників транс-спільноти, що звернулися за допомогою до «Клініки прав людини». Ще два цивільних позови були подані від осіб, що мешкають в Одеській області та мають ВІЛ-позитивний статус, і вже виграно суд за адміністративною справою позивача, який належить до близького оточення людини з ВІЛ+. Також на досудовій стадії знаходяться справи трьох журналістів та розпочатий судовий процес за адміністративним впровадженням, де кореспондентка-позивач виступає проти працівника держзакладу. 

Найбільш поширеною проблемою, через яку звернувся до проєкту за психологічною підтримкою, є самостигматизація. Такий феномен спостерігається у третини тих, хто звертається до психолога. В переважній більшості це стосується людей, яким лікарі встановили ВІЛ-позитивний статус. Через це дехто складно сприймає такий діагноз, закривається для оточуючих, переживають стрес та депресію. Є випадки, коли з часом через можливі життєві складності втрачається мотивація до лікування.

З початком впровадження карантинних заходів в країні серед громадян, що звертаються до проєкту, з’явилася потреба в психологічній підтримці через стурбованість ситуацією, відносинами в сім’ї та тимчасовою втратою роботи.

Як зазначили в Громадській організації, 11% осіб, що звернулися до проєкту, зазнають дискримінацію за місцем роботи і потребують як психологічної, так і юридичної допомоги.

Довідка. Діяльність «Клініки прав людини» направлена на надання допомоги в захисті прав і свобод громадян України. Особлива увага приділяється вразливим соціальним групам, зокрема представникам ЛГБТ+, ЧСЧ, особам, що живуть з ВІЛ/СНІД (ЛЖВ), а також активістам правозахисного руху, які зазнали нападу і переслідування, потерпіли від дискримінаційних дій з боку суспільства, свавілля правоохоронних органів та державних установ. Цей проект здійснюється командою ГО «ПРОЖЕКТОР» на території Одеської, Миколаївської та Херсонської області при підтримці Європейського фонду демократії (EED). Стартував проєкт 1 лютого 2020 року. Наразі спеціалісти проєкту надають консультації дистанційно.

Керівник проєкту «Клініка прав людини» – член правління ГО «ПРОЖЕКТОР», адвокат Віталій Матвєєв. Завдяки рішенню Окружного адміністративного суду м. Києва від 8 грудня 2019 року по справі, яку супроводжував Віталій Матвєєв, Міністерство охорони здоров’я України переглянуло Наказ «Про внесення змін до Переліку захворювань, за наявності яких особа не може бути усиновлювачем» та усунуло дискримінаційну норму щодо людей, які живуть з ВІЛ. Таким чином, ця подія дає можливість 244 тис. громадянам стати опікунами дітей.
 

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Микола Тарасов, обвинувачений у вбивстві 11-річної мешканки Іванівки Дар'ї Лук'яненко, скоєному у 2019 році, 18 січня 2021 року сказав своє останнє, перед винесенням вироку, слово. Засідання почалося рівно о 16:00. Воно було закритим: в зал не пускали ані журналістів, ані родичів, повідомляє Українська служба інформації.  "Засідання проходило в закритому режимі. Судді вислухали останнє … читати далi

Головне управління Держгеокадастру станом на 15 січня 2021 року передало 14 тисяч 894 земельні ділянки загальною площею 170 тисяч 245,6 га вісімдесят одній об’єднаній територіальній громаді. Про це повідомили у пресслужбі управління. З них за період з 11 січня до 15 січня передано 99 земельних ділянок загальною площею 1 тис. 196 га двом об’єднаним територіальним громадам. За період … читати далi

Керівництво національного парку "Тузловські лимани" звернеться із позовом до суду через висловлювання голови Білгород-Дністровської районної ради Григорія Мельниченко, який назвав Івана Русєва та Ірину Вихристюк "румунськими шпигунами". Про це ІзбірКому повідомив співробітник парку Іван Русєв.  Відповідний допис голова районної ради розмістив на своїй сторінці в Facebook, супроводжуючи його відео інтерв'ю телеканалу … читати далi

Керівники департаментів транспорту, зв’язку та організації дорожнього руху Одеської міської ради та комунальної власності Одеської міської ради перестануть працювати з 22 січня.  Про це повідомили у пресслужбі Одеської міської ради.  В розпорядженнях міського голови повідомляється, що і Олександр Ілько (департамент транспорту) і Олексій Спектор (департамент комунальної власності) залишили посади "за угодою сторін".  … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР