ВІЛ-позитивні та представники ЛГБТ-спільноти отримують в Одесі безкоштовні консультації щодо своїх прав

11 квітня 2020 р. 11:28

На півдні України юристи та психолог проєкту "Клініка прав людини" надали понад 120 безкоштовних консультацій щодо прав людини.

Такі дані наводить Громадська організація "ПРОЖЕКТОР".

До фахівців проєкту звернулися люди, які живуть з ВІЛ/СНІД, їх рідні та близькі (60% від загальної кількості), представники ЛГБТ-спільноти (17%) та журналісти, чиї права були порушені під час професійної діяльності (7%).

Інтереси вже 10 осіб на досудових та судових стадіях в кримінальних, адміністративних і цивільних справах представляє керівник проєкту, адвокат Віталій Матвєєв.

Зокрема, в судах міста Одеси розглядають справи за кримінальним впровадженням за ст. 301 КК України щодо двох представників транс-спільноти, що звернулися за допомогою до «Клініки прав людини». Ще два цивільних позови були подані від осіб, що мешкають в Одеській області та мають ВІЛ-позитивний статус, і вже виграно суд за адміністративною справою позивача, який належить до близького оточення людини з ВІЛ+. Також на досудовій стадії знаходяться справи трьох журналістів та розпочатий судовий процес за адміністративним впровадженням, де кореспондентка-позивач виступає проти працівника держзакладу. 

Найбільш поширеною проблемою, через яку звернувся до проєкту за психологічною підтримкою, є самостигматизація. Такий феномен спостерігається у третини тих, хто звертається до психолога. В переважній більшості це стосується людей, яким лікарі встановили ВІЛ-позитивний статус. Через це дехто складно сприймає такий діагноз, закривається для оточуючих, переживають стрес та депресію. Є випадки, коли з часом через можливі життєві складності втрачається мотивація до лікування.

З початком впровадження карантинних заходів в країні серед громадян, що звертаються до проєкту, з’явилася потреба в психологічній підтримці через стурбованість ситуацією, відносинами в сім’ї та тимчасовою втратою роботи.

Як зазначили в Громадській організації, 11% осіб, що звернулися до проєкту, зазнають дискримінацію за місцем роботи і потребують як психологічної, так і юридичної допомоги.

Довідка. Діяльність «Клініки прав людини» направлена на надання допомоги в захисті прав і свобод громадян України. Особлива увага приділяється вразливим соціальним групам, зокрема представникам ЛГБТ+, ЧСЧ, особам, що живуть з ВІЛ/СНІД (ЛЖВ), а також активістам правозахисного руху, які зазнали нападу і переслідування, потерпіли від дискримінаційних дій з боку суспільства, свавілля правоохоронних органів та державних установ. Цей проект здійснюється командою ГО «ПРОЖЕКТОР» на території Одеської, Миколаївської та Херсонської області при підтримці Європейського фонду демократії (EED). Стартував проєкт 1 лютого 2020 року. Наразі спеціалісти проєкту надають консультації дистанційно.

Керівник проєкту «Клініка прав людини» – член правління ГО «ПРОЖЕКТОР», адвокат Віталій Матвєєв. Завдяки рішенню Окружного адміністративного суду м. Києва від 8 грудня 2019 року по справі, яку супроводжував Віталій Матвєєв, Міністерство охорони здоров’я України переглянуло Наказ «Про внесення змін до Переліку захворювань, за наявності яких особа не може бути усиновлювачем» та усунуло дискримінаційну норму щодо людей, які живуть з ВІЛ. Таким чином, ця подія дає можливість 244 тис. громадянам стати опікунами дітей.
 

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Частка доходів місцевих бюджетів у зведеному бюджеті України (без урахування трансфертів) зросла на 4 відсотки за період з 2015 по 2020 роки. Відповідні дані викладені у моніторингу децентралізації станом на 9 квітня 2021 року, який оприлюднило Міністерство розвитку громад та територій України. У січні - лютому 2021 року сума власних доходів місцевих бюджетів … читати далi

Управління капітального будівництва Одеської міської ради оголосило тендер для обрання підрядника якому сплатять за капітальний ремонт спортивного залу та приміщень ОЗОШ №122. Про це повідомляється в системі електронних закупівель Prozorro. Школа знаходиться на вулиці Старопортофранківська, 45. Аукціон з очікуваною вартістю закупівлі у 6 мільйонів 916,6 тисяч гривень має відбутися 27 квітня.  Компанія-переможець повинна … читати далi

Міністерство охорони здоров'я України планує на початку літа відкрити в містах-мільйонниках великі вакцинні Центри для вакцинації від COVID-19. Про це повідомив головний санітарний лікар, заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко, зазначає "Іnterfax-Україна".  "У містах-мільйонниках ми хочемо зробити великі вакцинальні центри - Київ, Львів, Харків, Запоріжжя. У таких містах вони можуть … читати далi

Міністерство розвитку громад та територій України оприлюднило моніторинг децентралізації станом на 9 квітня 2021 року. Один з нових критеріїв моніторингу – розвиток інституту старост та створення старостинських округів (територій юрисдикції старост). Більшість громад вже призначили старост і визначили території їхньої юрисдикції. Найчастіше створюються старостинські округи з чисельністю населення від 500 до 1500 жителів (57 %). … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР