В Татарбунарах розпочалась навчально-практична програма з фасилітації конфліктів в громадах

Одинадцять активістів та активісток різних професій в місті Татарбунари Одеської області стали учасниками навчально-практичної програми «Фасилітація конфліктів в громадах», яку впроваджує Громадський центр правосуддя.

Як повідомила пресслужба Одеської обласної організації ВГО «Комітет виборців України» перший тренінг програми пройшов 7 вересня та був присвячений природі конфліктів, впливу стереотипів, а також налагодженню практичної роботи з ідентифікації та аналізу соціальних конфліктів в громадах та їх сторін. Попереду в учасників ще два навчальних тренінги та експертна підтримка з боку медіаторки та інших фахівців Громадського центру правосуддя. 

Зважаючи на непоодинокі конфлікти в місцевих громадах, впровадження діалогу набуває важливого значення для потреб відновлення миру та профілактики розділеності суспільства. Метою навчально-практичної програми «Фасилітація конфліктів в громадах» визначена початкова підготовка та експертна менторська підтримка місцевих лідерів та лідерок, які зможуть вчасно зрозуміти та врегулювати можливі конфлікти в громадах, а також допомагатимуть людям мирно й ефективно взаємодіяти з іншими задля розвитку своїх громад. Зокрема, для зниження можливих міжетнічних, земельних та інших конфліктів в громадах,  попередження та профілактики конфліктів в сім'ї та домашнього насильства, а також запобіганню та вирішенню конфліктів серед дітей у школі. Учасниками програми стали 11 жителів громади, три чоловіки та вісім жінок. В професійному розрізі це представники суду, пробації, бібліотеки, громадські радники, підприємці, ромські активісти. Навчання та експертну підтримку програми забезпечує Світлана Гудь, медіаторка Громадського центру правосуддя, керівниця Регіонального аналітичного центру (Ізмаїл).

Розпочинаючи захід, керівник Громадського центру правосуддя Леонід Семененко презентував підхід та діяльність такого неформального хабу з доступу до правосуддя в громаді, в тому числі щодо впровадження альтернативних способів вирішення конфліктів. Упродовж тренінгу учасники отримали базові практичні навички ведення і структурування діалогу, застосування різноманітних технік для пошуку порозуміння, відновлення довіри між сторонами діалогу, організації ефективної комунікації і роботи в групі. Зокрема, більш детально зупинились на обговоренні соціальних конфліктів, які актуальні для громади - міжетнічних, земельних, сімейних та сусідських. Цікавість учасників викликала тема стереотипів та їх впливу на розвиток конфлікту. Теорію закріплювали практичними вправами, які дозволили кожному учаснику в групах розібрати конкретну конфліктну ситуацію та спробували розібрати її на певні складові. Визначали позиції сторін, інтереси під час конфлікту та самостійно визначали, чим ці ситуації завершились - чи то «виграш-програш», «виграш-виграш», «програш – програш». А також, в цих же ситуаціях намагались змоделювати розвиток конфлікту так, щоб був діалог та в результаті всі сторони були у виграші. Ситуації учасниками проговорювались дуже різні, від сімейних та побутових, до таких, що пов’язані з відносинами між місцевою радою та певними групами.

Як зазначила медіаторка Громадського центру правосуддя Світлана Гудь: «Незважаючи на те, що поняття конфлікту всім знайоме, однак з кожним разом розумію, що для учасників завжди є певні відкриття. Цікаво, що самі учасники, які є чудовими спеціалістами в галузі державної служби чи бізнесу, готові працювати в якості громадських активістів над розвитком толерантного, дружнього та миротворчого простору в громаді». «Тема дуже актуальна, яку треба обговорювати декілька днів. Такі знання є дуже корисними та потрібними в роботі як будь-якої організації, що надає державні послуги різним категоріям населення, так і для людей, які користуються авторитетом в громаді та можуть впливати для попередження чи врегулювання різних конфліктів», – зазначила одна з учасниць тренінгу. 

Навчально-практична програма «Фасилітація конфліктів в громадах» проводиться Громадським центром правосуддя, діяльність якого впроваджується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» за фінансової підтримки Європейського Союзу в рамках проекту «Громадський центр правосуддя як мульти-функціональна платформа розвитку правосуддя в громадах».

Нагадаємо, Громадський центр правосуддя в м. Татарбунари продовжує надавати безоплатну соціально-психологічну та правову допомогу вразливим групам населення, яка стала більш затребуваною в умовах негативних наслідків пандемії COVID-19.

Діяльність Громадського центру правосуддя в м. Татарбунари впроваджується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» за фінансової підтримки Європейського Союзу в рамках проєкту «Громадський центр правосуддя як  мультифункціональна платформа розвитку правосуддя в громадах». 

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

У рекомендованому порядку денному восьмої чергової сесії Ренійської міської ради VIII скликання внесено сорок чотири проекти рішень і розділ «Різне». На попередній, сьомій сесії міськради, депутатами було прийнято тридцять два рішення. А до цього максимальну кількість розглянутих рішень, двадцять три, було розглянуто і прийнято на третій сесії ради. На обличчя … читати далi

Товариство з обмеженою відповідальністю «Ростдорстрой» поступилося ТОВ «Евродор» в боротьбі за експлуатаційне утримання автомобільних доріг загального користування державного значення. Як повідомляється в системі електронних закупівель Prozorro, аукціон з очікуваною вартістю закупівлі 436 мільйонів 668 тисяч гривень відбувся 13 квітня.  Відповідно до переліку йдеться про дороги: М-15 Одеса - Рені (на м.Бухарест), км 161+398 - км … читати далi

Вищий антикорупційний суд вдруге відклав підготовче судове засідання у резонансній справі про придбання за завищеною ціною адміністративної будівлі заводу «Краян», за якою одним з обвинувачених є одеський міський голова Геннадій Труханов. Засідання не відбулося через неявку кількох адвокатів та коронавірусну хворобу захисника В'ячеслава Вінчковського, інформує судовий кореспондент ІзбірКому.  Усі обвинувачені брали участь у засіданні … читати далi

У першому кварталі 2021 року українська медіаспільнота випустила сім заяв, що стосувалися ситуації зі свободою слова в Україні, та дві заяви на підтримку білоруських журналістів. Окрім того, окремі медіа та журналісти зробили два публічних звернення до влади щодо утиску їхніх прав. Влада публічно відреагувала на чотири таких заяви. Такими є … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР