В Татарбунарах розпочалась навчально-практична програма з фасилітації конфліктів в громадах

Одинадцять активістів та активісток різних професій в місті Татарбунари Одеської області стали учасниками навчально-практичної програми «Фасилітація конфліктів в громадах», яку впроваджує Громадський центр правосуддя.

Як повідомила пресслужба Одеської обласної організації ВГО «Комітет виборців України» перший тренінг програми пройшов 7 вересня та був присвячений природі конфліктів, впливу стереотипів, а також налагодженню практичної роботи з ідентифікації та аналізу соціальних конфліктів в громадах та їх сторін. Попереду в учасників ще два навчальних тренінги та експертна підтримка з боку медіаторки та інших фахівців Громадського центру правосуддя. 

Зважаючи на непоодинокі конфлікти в місцевих громадах, впровадження діалогу набуває важливого значення для потреб відновлення миру та профілактики розділеності суспільства. Метою навчально-практичної програми «Фасилітація конфліктів в громадах» визначена початкова підготовка та експертна менторська підтримка місцевих лідерів та лідерок, які зможуть вчасно зрозуміти та врегулювати можливі конфлікти в громадах, а також допомагатимуть людям мирно й ефективно взаємодіяти з іншими задля розвитку своїх громад. Зокрема, для зниження можливих міжетнічних, земельних та інших конфліктів в громадах,  попередження та профілактики конфліктів в сім'ї та домашнього насильства, а також запобіганню та вирішенню конфліктів серед дітей у школі. Учасниками програми стали 11 жителів громади, три чоловіки та вісім жінок. В професійному розрізі це представники суду, пробації, бібліотеки, громадські радники, підприємці, ромські активісти. Навчання та експертну підтримку програми забезпечує Світлана Гудь, медіаторка Громадського центру правосуддя, керівниця Регіонального аналітичного центру (Ізмаїл).

Розпочинаючи захід, керівник Громадського центру правосуддя Леонід Семененко презентував підхід та діяльність такого неформального хабу з доступу до правосуддя в громаді, в тому числі щодо впровадження альтернативних способів вирішення конфліктів. Упродовж тренінгу учасники отримали базові практичні навички ведення і структурування діалогу, застосування різноманітних технік для пошуку порозуміння, відновлення довіри між сторонами діалогу, організації ефективної комунікації і роботи в групі. Зокрема, більш детально зупинились на обговоренні соціальних конфліктів, які актуальні для громади - міжетнічних, земельних, сімейних та сусідських. Цікавість учасників викликала тема стереотипів та їх впливу на розвиток конфлікту. Теорію закріплювали практичними вправами, які дозволили кожному учаснику в групах розібрати конкретну конфліктну ситуацію та спробували розібрати її на певні складові. Визначали позиції сторін, інтереси під час конфлікту та самостійно визначали, чим ці ситуації завершились - чи то «виграш-програш», «виграш-виграш», «програш – програш». А також, в цих же ситуаціях намагались змоделювати розвиток конфлікту так, щоб був діалог та в результаті всі сторони були у виграші. Ситуації учасниками проговорювались дуже різні, від сімейних та побутових, до таких, що пов’язані з відносинами між місцевою радою та певними групами.

Як зазначила медіаторка Громадського центру правосуддя Світлана Гудь: «Незважаючи на те, що поняття конфлікту всім знайоме, однак з кожним разом розумію, що для учасників завжди є певні відкриття. Цікаво, що самі учасники, які є чудовими спеціалістами в галузі державної служби чи бізнесу, готові працювати в якості громадських активістів над розвитком толерантного, дружнього та миротворчого простору в громаді». «Тема дуже актуальна, яку треба обговорювати декілька днів. Такі знання є дуже корисними та потрібними в роботі як будь-якої організації, що надає державні послуги різним категоріям населення, так і для людей, які користуються авторитетом в громаді та можуть впливати для попередження чи врегулювання різних конфліктів», – зазначила одна з учасниць тренінгу. 

Навчально-практична програма «Фасилітація конфліктів в громадах» проводиться Громадським центром правосуддя, діяльність якого впроваджується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» за фінансової підтримки Європейського Союзу в рамках проекту «Громадський центр правосуддя як мульти-функціональна платформа розвитку правосуддя в громадах».

Нагадаємо, Громадський центр правосуддя в м. Татарбунари продовжує надавати безоплатну соціально-психологічну та правову допомогу вразливим групам населення, яка стала більш затребуваною в умовах негативних наслідків пандемії COVID-19.

Діяльність Громадського центру правосуддя в м. Татарбунари впроваджується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» за фінансової підтримки Європейського Союзу в рамках проєкту «Громадський центр правосуддя як  мультифункціональна платформа розвитку правосуддя в громадах». 

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Кількість випадків коронавірусної хвороби, зареєстрованих на Одещині з початку пандемії, зросла на 222 осіб за добу та сягнула 79 тисяч 965. Про це повідомили в системі моніторингу поширення епідемії коронавірусу Ради національної безпеки та оборони України. Також в регіоні зареєстровано три нових летальних випадки COVID-19. Загалом по регіонах найвищий показник у Дніпропетровській області - … читати далi

Співробітники Одеської місцевої прокуратури № 3 повідомили про підозру власнику готелю у порушенні встановлених законодавством вимог пожежної безпеки, що призвело до виникнення пожежі у готелі по вул. Посмітного в Одесі, внаслідок якої загинули люди. Про це повідомили у пресслужбі Одеської обласної прокуратури.  Слідством з’ясовано, що починаючи з 2014 року підозрюваний, … читати далi

Болградський районний суд обрав запобіжним заходом для голови Теплицької територіальної громади Болградського району Івана Леонтьєва домашній арешт. Як стверджує на своїй сторінці в Facebook головна редакторка районної газети «Слово Арциза» Надія Сердюк, він має знаходитись вдома з 22:00 до 6 ранку.  ВІДЕО: Надія Сердюк 20 січня прокурори Білгород-Дністровської місцевої прокуратури та слідчі Болградського відділу поліції повідомили, … читати далi

Одеський окружний адміністративний суд задовольнив позовні вимоги Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Одеській області та наказав повністю зупинити експлуатацію будівель Комунального некомерційного підприємства «Одеський обласний медичний центр психічного здоров`я» Одеської обласної ради.  Про це йдеться у рішенні суду.  Зокрема йдеться про відключення за допомогою фахівців енергопостачальних організацій вищевказаних будівель … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР