Одинадцять активістів та активісток різних професій в місті Татарбунари Одеської області 2 жовтня пройшли третій заключний тренінг в рамках навчально-практичної програми «Фасилітація конфліктів в громадах», яку впроваджує Громадський центр правосуддя.
Як повідомила пресслужба Одеської обласної організації ВГО «Комітет виборців України», попереду в учасників практична діяльність щодо ідентифікації та врегулювання конфліктів в своїх територіальних, професійних та соціальних спільнотах, за експертної підтримки Громадського центру правосуддя.
Учасники третього заключного тренінгу продовжили закріплювати на практичних кейсах отримані на попередніх модулях навички ведення і структурування діалогу, різні техніки для пошуку порозуміння, відновлення довіри між сторонами діалогу, організації ефективної комунікації. У практичних вправах, кожний зміг бути як розповідачем, так і слухачем. Під час обговорень, учасники зазначали, що про себе більш не комфортно розповідати, переважно слухати легше. Також зазначали, що дуже важливо, коли під час розповіді дійсно тебе слухають та чують. Вчились також відпрацьовувати навички ведення самого діалогу з позиції фасилітатора, не відходити від теми розмови та уточнювати інформацію, щоб з’ясувати інтереси сторін.
Як відзначила одна з учасниць навчання, «такі тренінги треба проводити для кожного колективу. Часто в житті ми вчиняємо так, як звикли. Але, якщо говорити з точки зору нейтральної позиції, то ще багато чому вчитись треба кожному, адже це дозволить реально знизити конфліктність в будь-якому колективі». Інша учасниця відмітила вплив такого навчання для шкільних відносин. «Моє побажання, щоб передбачили такі теми і для шкіл, для дітей та вчителів. Мені, як матері, реально було б спокійніше, якби я знала, що моя дитина буде вчитись аналізувати конфліктні ситуації та розуміти, як з них виходити. Вважаю, що це б допомогло знизити булінг в школах».
Після цього третього заключного тренінгу, підготовлені місцеві лідери та лідерки будуть за допомогою фахівців Громадського центру правосуддя застосовувати миротворчий підхід на практиці. Зокрема, для зниження можливих міжетнічних, земельних та інших конфліктів в громадах, попередження та профілактики конфліктів в сім'ї та домашнього насильства, а також запобіганню та вирішенню конфліктів серед дітей у школі. За результатами такого практичного блоку навчання, орієнтовно через два місяці, учасники матимуть змогу підтвердити свої знання та навички та отримати сертифікат про закінчення навчально-практичної програми «Фасилітація конфліктів в громадах».
Як зазначила медіаторка Громадського центру правосуддя Світлана Гудь, «сьогодні ми освоювали комунікаційні навички фасилітатора. Незважаючи на досвідченість та професійність учасників в своїх сферах, виявилось дуже важко правильно задати питання, перефразувати твердження так, щоб відчути емоцію доповідача. Адже частіше за все в житті кожен використовує ствердження, звинувачення іншої сторони. Під час виконання завдань, учасники стикнулись з певними бар’єрами в комунікації, про які навіть не здогадувались і спробували себе в ролі як сторін конфлікту, так і людини, що зможе вислухати. Саме в ролі фасилітаторів конфліктів учасники навчання наступні найближчі місяці зможуть на практиці застосувати отримані знання».
Нагадаємо, що метою навчання визначена початкова підготовка та експертна менторська підтримка місцевих лідерів та лідерок, які зможуть вчасно зрозуміти та врегулювати можливі конфлікти в громадах, а також допомагатимуть людям мирно й ефективно взаємодіяти з іншими задля розвитку своїх громад. Зокрема, для зниження можливих міжетнічних, земельних та інших конфліктів в громадах, попередження та профілактики конфліктів в сім'ї та домашнього насильства, а також запобіганню та вирішенню конфліктів серед дітей у школі. Учасниками програми стали 11 місцевих мешканців, серед яких 3 чоловіка та 8 жінок. У професійному розрізі це представники різних установ та громадські активісти, серед яких працівники суду, бібліотекарі, громадські радники та ромські активісти, пенсіонери та представники пробації і безоплатної правової допомоги.
Навчально-практична програма «Фасилітація конфліктів в громадах» проводиться Громадським центром правосуддя, діяльність якого впроваджується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» за фінансової підтримки Європейського Союзу в рамках проекту «Громадський центр правосуддя як мульти-функціональна платформа розвитку правосуддя в громадах».
Державна служба з надзвичайних ситуацій в Одеській області вважає усі пляжі Одеси та регіону небезпечними через велику кількість вибухонебезпечних предметів у воді. Про це повідомила речниця ДСНС Одеської області Марина Мартиненко. Вона зазначила, що наразі в регіоні немає жодного офіційно відкритого пляжу. "Кожного року відкривалися місця відпочинку, там, де були пости …
читати далi
Лідери та "еліта" так званої Придністровської молдавської республіки використовують громадянство України щоб купувати нерухомість в Одеській області та подорожувати світом. Про це йдеться у спільному розслідуванні «Слідства.Інфо» та RISE Moldova. Журналісти з'ясували, що члени вищого придністровського керівництва (формального та неформального) багато років використовували паспорти громадян України не лише для подорожей, а …
читати далi
Ворожий російський гарнізон поспіхом евакуювався з острову Зміїний після ударів українських військових. Про це повідомили в оперативному командуванні "Південь". "Протягом ночі, внаслідок вдало проведеного чергового етапу військової операції із нанесенням вогневих ударів нашими ракетними та артилерійськими підрозділами по острову Зміїний, противник поспіхом евакуював залишки гарнізону двома швидкісними катерами і, імовірно, …
читати далi
Українські військові продовжують операцію із визволення від російських окупантів острову Зміїний в Одеській області. Як повідомили в оперативному командуванні "Південь", вчора 29 червня підтвердження враження ще одного зенітного гарматно-ракетного комплексу "Панцир - С1". За словами речника голови Одеської обласної військової адміністрації Сергія Братчука, наразі ворожий контингент на острові майже позбавлений можливості …
читати далi
24 лютого Росія розпочала широкомасштабне військове вторгнення в Україну, оголосивши проведення "спеціальної військової операції" в Україні. Президент Росії Володимир Путін …
читати далi
Дочірнє підприємство "Південь" громадської організації "Одеська організація осіб з інвалідністю (інвалідів)" виставило на продаж складський майновий комплекс під зерно площею …
читати далi
Центральна виборча комісія розглянула питання визнання обраним народним депутатом України представника "Опозиційної платформи - За життя" замість Іллі Киви, якого …
читати далi
До 30-річчя Незалежності України 30 територіальних громад Волинської, Львівської та Полтавської областей отримають можливість стати партнерами першого набору Проєкту USAID …
читати далi
Близько 30 ромських жінок та дівчат з Одеської області завершили навчання з фінансової та інформаційної грамотності, яке складалось з трьох …
читати далi
Кабінет Міністрів України підтримав програму виділення субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам для підтримки окремих закладів та заходів у системі …
читати далi
Голова Одеської обласної організації "Комітету виборців України" Анатолій Бойко назвав сесію міської ради, що відбулася 29 червня, найганебнішою на своїй …
читати далi
На сайті Верховної Ради України з'явився текст проєкту Закону про заборону Московського патріархату на території України. Проєкт було подано ще …
читати далi
Державна служба з надзвичайних ситуацій в Одеській області вважає усі пляжі Одеси та регіону небезпечними через велику кількість вибухонебезпечних предметів …
читати далi
Лідери та "еліта" так званої Придністровської молдавської республіки використовують громадянство України щоб купувати нерухомість в Одеській області та подорожувати світом. …
читати далi
Платіжна система - спеціальний web-інтерфейс, фінансовий посередник, який допомагає приймати платежі і переводити гроші, отримані від Користувача, Виданню. Діє на підставі ЗУ «Про платіжні системи та переказ коштів в Україні».
Пожертвування - перерахування Виданню грошових коштів з метою її фінансової або іншої підтримки в будь-якому розмірі - на розсуд Користувача.
Користувач - фізична особа, яка є фактичним користувачем сайту та / або його окремих матеріалів, дієздатна і досягла 18 років.
Правила - дані Правила оплати (здійснення добровільних безповоротних платежів на користь Видання).
Умови внесення пожертвувань
Користувач має можливість внести Пожертвування на користь Виданню на добровільній основі в розмірі фіксованої щомісячної або одноразової суми грошових коштів (конкретний розмір Пожертвувань Користувач визначає самостійно на власний розсуд).
Доступні способи переказу грошових кошти (Пожертвувань):
перерахування коштів за допомогою платіжної системи
перерахування коштів на зазначені банківські реквізити
перерахування коштів через краудфандінговий майданчик Patreon.
Здійснюючи Пожертвування (перераховуючи кошти на користь Видання), Користувач погоджується, що він робить його добровільно, свідомо і цілеспрямовано, що він не був введений в оману Виданням стосовно мети / розміру і повернення свого платежу. Також, здійснюючи Пожертвування, він підтверджує, що ознайомився з даними Правилами, згоден з ними і не буде пред'являти Виданню ніяких претензій / позовів ні в теперішньому часі, ні в майбутньому.
Внесення Користувачем грошових коштів в якості Пожертвування є одностороннім безповоротним перерахування таких коштів Виданню Користувачем. Здійснюючи Пожертвування, Користувач підтверджує, що є дієздатним особою, яка має право розпоряджатися грошовими коштами, що перераховуються Виданню.
Видання не несе відповідальності за помилки (в тому числі, технічні), збої або неточності в роботі, а також будь-які інші дії / бездіяльності з боку платіжних систем, банків і майданчики Patreon.
Видання не повертає Користувачеві внесені ним Пожертви ні за яких обставин, включаючи помилково або невірно вчинені ним оплати.
Видання залишає за собою право в односторонньому порядку і без попереднього повідомлення користувачів змінювати Правила. Оновлені / змінені Правила будуть публікуватися на сайті izbirkom.org.ua. Вступати в силу вони будуть з моменту опублікування таких змін / оновлення.
Користувач несе повну відповідальність за достовірність даних платіжної картки та іншої інформації, зазначеної ним при здійсненні Пожертвування.
Оберіть один з варіанті підтримки (Select a membership level). Наразі це 2,5, 9 або 20 євро на місяць.
Натисніть підтримати - Join
Пройдіть авторизацію Patreon. Можете зробити це за допомогою аутентифікації через свій акаунт Google, Facebook або заповнивши поля: Ім’я, електронна пошта, підтвердження електронної пошти та пароль.
В разі авторизації гугл чи фб вас пропустить далі одразу. У разі реєстрації пошти:
Оберіть країну
Оберіть зручний для вас спосіб оплати: paypal або картка. Сервісу потрібні номер картки (16 знаків), дата до якої вона діє, cvv код (зазвичай 3 цифри на звороті) та поштовий індекс.