У Рені почали розробку безпекового паспорту громади

Позитивний досвід Громадського центру правосуддя та Координаційного офісу безпеки в місті Татарбунари, які засновані Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України», розповсюджується на інші територіальні громади.

Як повідомляє пресслужба Одеської обласної організації ВГО «Комітет виборців України», у місті Рені на Одещині нещодавно відбувся перший воркшоп «Безпека в громаді: перші кроки», ініційований Ренійською міською радою та громадською організацією «Регіональний аналітичний центр». Основним завданням воркшопу стало формування розуміння підходу безпеки в громаді як спільної участі та відповідальності громадськості і відповідальних за безпеку структур у громаді.

Безпека громади – досить загальне поняття, яке складається з екологічного стану, стану медицини, реформування, правового захисту, інклюзії тощо. Великий пласт проблем підняла на поверхню і пандемія COVID-19. Причому це проблеми не тільки в медичній сфері, але й в комунікаційній складовій взаємовідносин, а саме неготовність до ефективної комунікації з громадянами різних владних структур, відсутність співпраці.

Під час роботи залучений експерт з розвитку громад, координатор діяльності Громадського центру правосуддя та Координаційного офісу безпеки Ігор Бринош поділився досвідом роботи офісу безпеки у Татарбунарах та ознайомив учасників з базовими знаннями ідентифікації безпекових проблем у громаді.

Учасники воркшопу - представники громадськості, поліції, відділу пробації в Ренійському районі, органів місцевого самоврядування - ознайомились з підходом до безпечної громади та важливістю стратегічного розвитку напрямку безпеки.

Зокрема Ігор Бринош зазначив, що безпека для будь-якої громади є зараз чи не одним з найбільш важливих питань, і велике значення має саме відчуття жителів себе в безпеці в своїй громаді.

Присутні попрацювали над структурою паспорту безпеки як стратегічного документу. Визначили ризики в громаді та обговорили ресурси, які можуть стати в нагоді.

Під час дискусії обговорили і проблеми роботи правоохоронних органів та труднощі, з якими зустрічаються.

Одна з учасниць зазначила, що не вистачає саме інформаційної роботи такої структури як прокуратура.

«Ми не знаємо про їхню роботу нічого. Скільки справ порушено, скільки з них розкрито. Про результати їхньої роботи взагалі нічого не відомо», - зауважила вона.

Місто Рені – невелике містечко, яке є найвіддаленішим від обласного центру (300 км від Одеси) та має прикордонний статус (у місті розташований пункт контролю через молдовсько-український кордон). Завдяки програмі «Безпечне місто» в громаді було встановлено систему відеоспостереження. Також у громаді деякий час працювала робоча група при міській раді з питань розвитку безпечного середовища, тож зараз потрібно відновити її роботу та включити представників від громадськості.

«Незважаючи на загальні безпекові проблеми, усі громади унікальні, а тому неможливо без попередньої діагностики безпекової ситуації ефективно розв’язувати проблеми та розбудовувати безпечну громаду. Тому завданням робочої групи є зібрати за методологією «безпекового паспорта» необхідну інформацію та звести її в один аналітичний документ, який дасть змогу виставляти пріоритети та приймати ефективні оперативні та стратегічні рішення. Наразі проведені декілька фокус-груп, опитування мешканців, проводиться інвентаризація місцевих програм у сфері безпечної громади. Проєкт «безпекового паспорту» буде верифіковано в громаді через проведення заключного воркшопу», — пояснив Ігор Бринош.

Захід відбувся в рамках проєкту «Рені – місто безпечне для громадян», що реалізується громадською організацією «Регіональний аналітичний центр» за фінансової підтримки Європейського Союзу через International Alert у партнерстві з Thomson Media.

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

РНБО під час сьогоднішнього засідання розширила список санкцій проти контрабандистів - до нього увійшли ще три особи. Про це повідомляє секретар РНБО Олексій Данілов. За словами Данілова, до списку санкцій потрапили один громадянин Німеччини, власник поштового оператора "Преміум пакет" Олександр Акст та два громадянина України, бізнесмени Валерій Фальковський і Владислав Студинець. Валерій Фальковський -  колишній … читати далi

Цього року вперше закладам вищої освіти приватної форми власності було надано можливість брати участь у розподілі місць державного замовлення. Тож, за інформацією Міністерства освіти та науки, 43 вступники, які отримали рекомендації на бюджет, зможуть навчатися у приватних закладах вищої освіти. Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет зазначив: «Для того, щоб державні … читати далi

Печерський суд обрав запобіжний захід голові Південного управління капітального будівництва Міністерства оборони Василю Ракулу та постановив відправити його під варту до 23 вересня з альтернативою внесення 10 млн грн застави. Про це повідомляє УСІ. Василь Ракул і колишній детектив НАБУ Роман Ковтун звинувачуються в спробі отримати хабар від забудовника в розмірі 1 … читати далi

Буферний ставок на вулиці Балківській в Одесі планують поглибити на 2-3 метра, щоб він приймав додатково 50-75 тис. кубометрів стічних вод з подальшим перекачуванням на очисні споруди станції «Північна». Такого рішення дійшли члени комісії з питань житлово-комунального господарства Одеської міськради та представники «Інфоксводоканала» - це може допомогти позбутися підтоплень під час негоди. Модернізацію обіцяють провести на початку наступного 2022 року. … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР