У Рені почали розробку безпекового паспорту громади

Позитивний досвід Громадського центру правосуддя та Координаційного офісу безпеки в місті Татарбунари, які засновані Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України», розповсюджується на інші територіальні громади.

Як повідомляє пресслужба Одеської обласної організації ВГО «Комітет виборців України», у місті Рені на Одещині нещодавно відбувся перший воркшоп «Безпека в громаді: перші кроки», ініційований Ренійською міською радою та громадською організацією «Регіональний аналітичний центр». Основним завданням воркшопу стало формування розуміння підходу безпеки в громаді як спільної участі та відповідальності громадськості і відповідальних за безпеку структур у громаді.

Безпека громади – досить загальне поняття, яке складається з екологічного стану, стану медицини, реформування, правового захисту, інклюзії тощо. Великий пласт проблем підняла на поверхню і пандемія COVID-19. Причому це проблеми не тільки в медичній сфері, але й в комунікаційній складовій взаємовідносин, а саме неготовність до ефективної комунікації з громадянами різних владних структур, відсутність співпраці.

Під час роботи залучений експерт з розвитку громад, координатор діяльності Громадського центру правосуддя та Координаційного офісу безпеки Ігор Бринош поділився досвідом роботи офісу безпеки у Татарбунарах та ознайомив учасників з базовими знаннями ідентифікації безпекових проблем у громаді.

Учасники воркшопу - представники громадськості, поліції, відділу пробації в Ренійському районі, органів місцевого самоврядування - ознайомились з підходом до безпечної громади та важливістю стратегічного розвитку напрямку безпеки.

Зокрема Ігор Бринош зазначив, що безпека для будь-якої громади є зараз чи не одним з найбільш важливих питань, і велике значення має саме відчуття жителів себе в безпеці в своїй громаді.

Присутні попрацювали над структурою паспорту безпеки як стратегічного документу. Визначили ризики в громаді та обговорили ресурси, які можуть стати в нагоді.

Під час дискусії обговорили і проблеми роботи правоохоронних органів та труднощі, з якими зустрічаються.

Одна з учасниць зазначила, що не вистачає саме інформаційної роботи такої структури як прокуратура.

«Ми не знаємо про їхню роботу нічого. Скільки справ порушено, скільки з них розкрито. Про результати їхньої роботи взагалі нічого не відомо», - зауважила вона.

Місто Рені – невелике містечко, яке є найвіддаленішим від обласного центру (300 км від Одеси) та має прикордонний статус (у місті розташований пункт контролю через молдовсько-український кордон). Завдяки програмі «Безпечне місто» в громаді було встановлено систему відеоспостереження. Також у громаді деякий час працювала робоча група при міській раді з питань розвитку безпечного середовища, тож зараз потрібно відновити її роботу та включити представників від громадськості.

«Незважаючи на загальні безпекові проблеми, усі громади унікальні, а тому неможливо без попередньої діагностики безпекової ситуації ефективно розв’язувати проблеми та розбудовувати безпечну громаду. Тому завданням робочої групи є зібрати за методологією «безпекового паспорта» необхідну інформацію та звести її в один аналітичний документ, який дасть змогу виставляти пріоритети та приймати ефективні оперативні та стратегічні рішення. Наразі проведені декілька фокус-груп, опитування мешканців, проводиться інвентаризація місцевих програм у сфері безпечної громади. Проєкт «безпекового паспорту» буде верифіковано в громаді через проведення заключного воркшопу», — пояснив Ігор Бринош.

Захід відбувся в рамках проєкту «Рені – місто безпечне для громадян», що реалізується громадською організацією «Регіональний аналітичний центр» за фінансової підтримки Європейського Союзу через International Alert у партнерстві з Thomson Media.

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Служба автомобільних доріг в Миколаївській області провела тендер для обрання підрядника, якому заплатять за реконструкцію автомобільної дороги загального користування державного значення Н-24 Благовіщенське-Миколаїв (через Вознесенськ). Про це йдеться у системі електронних закупівель Prozorro.  За даними системи, аукціон відбувся 21 вересня і в ньому взяли участь дві компанії: ТОВ «Автомагістраль-Південь» та ТОВ «Ростдорстрой». Був … читати далi

Колишнього державного інспектора Одеської митниці підозрюють у привласненні конфіскованого майна: 19 мобільних телефонів, спорт-інвентарю, одягу та інших товарів, якими в подальшому розпорядився на власний розсуд. Про це повідомили у пресслужбі прокуратури Одеської області. Дані товари раніше були вилучені у справах про порушення митних правил, конфісковані за рішеннями суду, прийняті на зберігання та розміщені на складі Одеської митниці. Наразі … читати далi

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) з 14 до 18 вересня склало та направило до суду 12 адміністративних протоколів. Про це повідомили у пресслужбі НАЗК.  За ознаками несвоєчасного подання декларації без поважних причин складено адміністративні протокол стосовно начальниці відділу Тарутинської районної державної адміністрації Одеської області Ніни Шишкової. Ще п'ять протоколів за цією … читати далi

17 вересня мистецька школа №4 міста Одеси провели дві закупівлі. У підприємиці з Нікополя, яка працює 7 місяців, школа орендувала три топіарні фігури і замовила послуги з організації та супроводу заходів у парку культури та відпочинку «Преображенський». Дані про ці закупівлі опубліковані у публічному модулі аналітики BI Prozorro. Нагадаємо, відповідно … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР