У Рені почали розробку безпекового паспорту громади

Позитивний досвід Громадського центру правосуддя та Координаційного офісу безпеки в місті Татарбунари, які засновані Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України», розповсюджується на інші територіальні громади.

Як повідомляє пресслужба Одеської обласної організації ВГО «Комітет виборців України», у місті Рені на Одещині нещодавно відбувся перший воркшоп «Безпека в громаді: перші кроки», ініційований Ренійською міською радою та громадською організацією «Регіональний аналітичний центр». Основним завданням воркшопу стало формування розуміння підходу безпеки в громаді як спільної участі та відповідальності громадськості і відповідальних за безпеку структур у громаді.

Безпека громади – досить загальне поняття, яке складається з екологічного стану, стану медицини, реформування, правового захисту, інклюзії тощо. Великий пласт проблем підняла на поверхню і пандемія COVID-19. Причому це проблеми не тільки в медичній сфері, але й в комунікаційній складовій взаємовідносин, а саме неготовність до ефективної комунікації з громадянами різних владних структур, відсутність співпраці.

Під час роботи залучений експерт з розвитку громад, координатор діяльності Громадського центру правосуддя та Координаційного офісу безпеки Ігор Бринош поділився досвідом роботи офісу безпеки у Татарбунарах та ознайомив учасників з базовими знаннями ідентифікації безпекових проблем у громаді.

Учасники воркшопу - представники громадськості, поліції, відділу пробації в Ренійському районі, органів місцевого самоврядування - ознайомились з підходом до безпечної громади та важливістю стратегічного розвитку напрямку безпеки.

Зокрема Ігор Бринош зазначив, що безпека для будь-якої громади є зараз чи не одним з найбільш важливих питань, і велике значення має саме відчуття жителів себе в безпеці в своїй громаді.

Присутні попрацювали над структурою паспорту безпеки як стратегічного документу. Визначили ризики в громаді та обговорили ресурси, які можуть стати в нагоді.

Під час дискусії обговорили і проблеми роботи правоохоронних органів та труднощі, з якими зустрічаються.

Одна з учасниць зазначила, що не вистачає саме інформаційної роботи такої структури як прокуратура.

«Ми не знаємо про їхню роботу нічого. Скільки справ порушено, скільки з них розкрито. Про результати їхньої роботи взагалі нічого не відомо», - зауважила вона.

Місто Рені – невелике містечко, яке є найвіддаленішим від обласного центру (300 км від Одеси) та має прикордонний статус (у місті розташований пункт контролю через молдовсько-український кордон). Завдяки програмі «Безпечне місто» в громаді було встановлено систему відеоспостереження. Також у громаді деякий час працювала робоча група при міській раді з питань розвитку безпечного середовища, тож зараз потрібно відновити її роботу та включити представників від громадськості.

«Незважаючи на загальні безпекові проблеми, усі громади унікальні, а тому неможливо без попередньої діагностики безпекової ситуації ефективно розв’язувати проблеми та розбудовувати безпечну громаду. Тому завданням робочої групи є зібрати за методологією «безпекового паспорта» необхідну інформацію та звести її в один аналітичний документ, який дасть змогу виставляти пріоритети та приймати ефективні оперативні та стратегічні рішення. Наразі проведені декілька фокус-груп, опитування мешканців, проводиться інвентаризація місцевих програм у сфері безпечної громади. Проєкт «безпекового паспорту» буде верифіковано в громаді через проведення заключного воркшопу», — пояснив Ігор Бринош.

Захід відбувся в рамках проєкту «Рені – місто безпечне для громадян», що реалізується громадською організацією «Регіональний аналітичний центр» за фінансової підтримки Європейського Союзу через International Alert у партнерстві з Thomson Media.

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Голова Одеської державної адміністрації звернувся до Міністерства розвитку громад та територій із проханням розглянути звернення Доброславської селищної ради проти приєднання до Березівського району. Про це повідомила доброславський селищний голова Людмила Прокопечко.  За її словами, таким чином голова ОДА відреагував на мітинг доброславців під будівлею обласної адміністрації.  6 липня група жителів Доброслава Одеської області … читати далi

Прокуратура Одещини звернулась до Господарського суду Одеської області з позовом, в якому вимагає скасувати державний акт на право постійного користування землею та повернути державі земельну ділянку площею 560 гектарів вартістю майже 500 мільйонів гривень. Про це повідомили у пресслужбі прокуратури Одеської області.   З’ясовано, що зазначені землі надано в постійне користування … читати далi

Верховная рада Украины перенаправила почти 1,3 миллиарда гривень на проведение выборов из Фонда по борьбе с коронавирусом. По данным парламента, за документ проголосовали 330 парламентариев. Закон вносит изменения в приложения №3 и №6 ЗУ «О государственном бюджете Украины на 2020 год». В частности, увеличены расходы потребления общего фонда на 1 … читати далi

Одесити за перше півріччя скаржилися в Департамент освіти та науки Одеської міської ради 23 рази, що склало 6% від усіх звернень на адресу департаменту за 6 місяців.  Про це ІзбірКому повідомили у відповідь на запит в департаменті.  У порівнянні з минулими роками відсоткове співвідношення не дуже змінилося. Наприклад за 2017 рік на адресу департамента надійшло 44 … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР