Суд у серпні почне розглядати позов щодо обмеження прав кримчан

Підготовче засідання з розгляду позову правової радниці Громадського Центру Правосуддя в м. Татарбунари Юлії Лісової про визнання незаконним та скасування розпорядження КМУ від 14 березня 2020 року № 291-р "Про тимчасове припинення роботи контрольних пунктів в’їзду на тимчасово окуповану територію Автономної Республіки Крим і м. Севастополя та виїзду з неї, спрямоване на запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2" відбулося 2 червня 2020 року.

Як повідомила пресслужба Одеської обласної організації "Комітет виборців України", за підсумками засідання можна зробити наступні висновки:

1) Суди не повністю готові відповідати карантинним викликам: попри задоволене судом клопотання позивачки про її участь у режимі відеоконференції, суд технічно не зміг забезпечити відеоконференцію, про що було повідомлено вже безпосередньо перед самим засіданням. Добре, що був заготовлений план «Б», і завдяки Anna Rassamahina інтереси правозахисниці були представлені досвідченою адвокаткою.

2) У відзиві на позов Кабінет Міністрів України наголошує на тому, що уряд має повноваження по-різному поводитись з різними групами людей, якщо при цьому присутня легітимна мета та об’єктивне і розумне обґрунтування. Разом з тим, у відзиві не міститься опису такої легітимної мети, розумного та об’єктивного обґрунтування, яким КМУ пояснює таке особливе регулювання перетину адмінмежі з Кримом порівняно з міжобласним пересуванням або навіть міждержавним.

3) Суд не квапиться з розглядом цієї справи. Перше засідання по суті призначено аж на 13 серпня 2020 року. Переконані, що таке відтермінування розгляду справи є порушенням розумності строків, а також права на доступ до правосуддя. Оскільки важливо саме під час дії цих карантинних заходів надати висновок щодо їх законності.

Ми продовжимо інформувати вас про перебіг цієї справи й надалі.

Нагадаємо, 19 березня 2020 року правова радниця Громадського центру правосуддя в м. Татарбунари, адвокатка Юлія Лісова подала позов щодо скасування рішення Кабінету Міністрів України про тимчасове припинення роботи контрольних пунктів в’їзду та виїзду на тимчасово окуповану територію Криму у зв’язку з поширенням коронавірусу. Правники Громадського центру правосуддя вважають прийняття такого документу черговим проявом дискримінації стосовно кримчан.

 

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

В державній установі «Одеський слідчий ізолятор» за кошти, які надійшли до спеціального фонду установи від використання послуги «платна камера», проведені ремонтні роботи звичайного камерного приміщення. Про це повідомили у пресслужбі Південного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань Міністерства юстиції.  Зокрема відремонтовано загальну камеру площею 44,5 квадратних метрів, яка розрахована на … читати далi

Держекоінспекція розрахувала збитки та пред’явила претензію на суму 1 мільйон 153 тисячі гривень КП «Вилківський міськводоканал», діяльність якого призвела до забруднення хімікатами ділянки, розміром 20 тисяч квадратних кілометрів. Про це повідомив голова Державної екологічної інспекції України Андрій Мальований. «У місті Вилкове Кілійського району Одеської області на земельній ділянці площею 20 … читати далi

Результатом перевірки дотримання суб'єктами господарювання вимог так званого «карантину вихідного дня», а громадянами - маскового режиму в громадських спорудах і транспорті стали 307 протоколів та постанов, складених правоохоронцями на порушників карантинних обмежень. Про це повідомили у пресслужбі Головного управління Національної поліції України в Одеській області.  Посилені превентивні заходи проводилися мобільними групами з … читати далi

Одесский городской голова Геннадий Труханов поручил подчиненным обратиться к воинским частям, дислоцирующимся в городе, с просьбой предоставить в распоряжение муниципалитета дизельные генераторы. Такое распоряжение мэр отдал в ходе дистанционного аппаратного совещания 30 ноября.  Правда городской голова уточнил, что военных хотят привлекать только в крайнем случае.  «Попросите их проверить, работают ли те … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР