Приклад погромів у Лощинівці має навчити місцеву владу не толерувати дискримінацію: заява Одеського Комітету виборців

23 квітня 2020 р. 21:23

Одеська обласна організація ВГО “Комітет виборців України” висловлює своє занепокоєння висловлюваннями Івано-Франківського міського голови Руслана Марцінківа щодо його вимог до правоохоронних органів перемістити до Закарпатської області громадян, яких він визначив “особами ромської статі”, вочевидь, маючи на увазі етнічну ознаку. Про це повідомляє пресслужба організації.

"На наше глибоке переконання, таке розпорядження та, можливо, дії місцевої влади і представників поліції носять дискримінаційний, антиконституційний та протизаконний характер. 

Заперечуючи право представників ромської громади на свободу пересування та вільний вибір місця проживання, слова та дії представників місцевої влади можуть призвести до погіршення соціально-економічного стану цієї громади та спровокувати насильство щодо ромів.", - йдеться у заяві облКВУ.

Громадські діячі нагадують, що правозахисники та правоохоронці вже фіксували напади на ромську громаду, зокрема у 2016 році на Одещині. Тоді місцева влада села Лощинівка Ізмаїльського району Одеської області фактично вирішила виселити ромські родини. Правозахисники у судовому порядку довели, що такі дії місцевої влади є неправомірними. Крім того, судом з сільського голови була стягнута грошова компенсація на користь представників виселених ромських родин, яку він наразі продовжує їм виплачувати. Також грошова компенсація була стягнута і з Національної поліції, яка не забезпечила безпеку ромських родин. 

"Однак через кілька років вже івано-франківська влада повторює ці хибні та небезпечні вчинки. 

Нагадуємо, що, відповідно до статті 5 Європейської конвенції з прав людини, «нікого не може бути позбавлено свободи, крім … випадків і відповідно до процедури, встановленої законом». Відповідно до статті 3 Протоколу 4 до Європейської конвенції з прав людини: кожен,  хто  законно  перебуває  на  території   будь-якої держави,  має  право  вільно  пересуватися і вільно вибирати місце проживання в межах цієї території.

Ми також  наголошуємо на ключовій ролі в таких ситуаціях правоохоронних органів, особливо - органів Національної поліції України. Як було зазначено в рішенні Європейського суду з прав людини в справі “Бурля та інші проти України” (Заява № 3289/10), а також у рішенні П’ятого апеляційного адміністративного суду по справі №815/94/17 від 05.10.2018 року, при протиправних насильницьких виселеннях ромських родин роль поліції не може обмежуватись пасивним спостереженням ситуації. Завданням поліції є попередження правопорушень та захист прав та законних інтересів громадян. Тому поліція має займати активну позицію у захисті прав, зокрема, ромів, а у випадку порушення їх прав - забезпечити ефективне розслідування таких випадків.

Одеська обласна організація ВГО “КВУ” закликає місцеву владу та правоохоронців вирішувати всі проблемні питання у законний спосіб, не дискримінуючи жодну спільноту, яка проживає в Україні. 

Також звертаємося до Уповноваженого Верховної Ради України з проханням дати оцінку ініціативі влади Івано-Франківська щодо переміщення частини ромської громади, що проживає на території міста, з точки зору дотримання прав людини.

Ми закликаємо керівництво Міністерства внутрішніх справ України, Національної поліції України, Генеральної прокуратури України та Служби безпеки України ініціювати відповідні перевірки та дати чітку правову оцінку висловлюванням міського голови Івано-Франківська та діям працівників міськвиконкому та міського управління поліції, які могли бути задіяні в ініціативі з переміщення частини ромської громади, що проживає на території міста.

У свою чергу ми готові надавати безоплатну правову допомогу ромам, права яких порушені в результаті подібних неправомірних висловлювань та дій", - повідомляють в Одеському Комітеті виборців.

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Голова Одеської державної адміністрації звернувся до Міністерства розвитку громад та територій із проханням розглянути звернення Доброславської селищної ради проти приєднання до Березівського району. Про це повідомила доброславський селищний голова Людмила Прокопечко.  За її словами, таким чином голова ОДА відреагував на мітинг доброславців під будівлею обласної адміністрації.  6 липня група жителів Доброслава Одеської області … читати далi

Прокуратура Одещини звернулась до Господарського суду Одеської області з позовом, в якому вимагає скасувати державний акт на право постійного користування землею та повернути державі земельну ділянку площею 560 гектарів вартістю майже 500 мільйонів гривень. Про це повідомили у пресслужбі прокуратури Одеської області.   З’ясовано, що зазначені землі надано в постійне користування … читати далi

Верховная рада Украины перенаправила почти 1,3 миллиарда гривень на проведение выборов из Фонда по борьбе с коронавирусом. По данным парламента, за документ проголосовали 330 парламентариев. Закон вносит изменения в приложения №3 и №6 ЗУ «О государственном бюджете Украины на 2020 год». В частности, увеличены расходы потребления общего фонда на 1 … читати далi

Одесити за перше півріччя скаржилися в Департамент освіти та науки Одеської міської ради 23 рази, що склало 6% від усіх звернень на адресу департаменту за 6 місяців.  Про це ІзбірКому повідомили у відповідь на запит в департаменті.  У порівнянні з минулими роками відсоткове співвідношення не дуже змінилося. Наприклад за 2017 рік на адресу департамента надійшло 44 … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР