«Польові» виїзди Громадського центру правосуддя показали важливість правової допомоги сільським мешканцям

Протягом літніх місяців правники Громадського центру правосуддя спільно зі спеціалістами місцевих центрів безоплатної вторинної правової допомоги здійснили більше 20 «польових» виїздів до віддалених сільських населених пунктів південних районів Одеської області.

Як повідомила пресслужба Одеської обласної організації ВГО «Комітет виборців України» виїзди показали, що мешканці сільських громад обмежені в отриманні безоплатної допомоги та мають багато невирішених правових питань переважно в сфері оформлення нерухомого майна, спадкування, орендних відносин та отримання соціальної допомоги.

Часто правовою необізнаністю власників землі користуються місцеві фермери, які не сплачують чи затримують кошти за оренду земель сільськогосподарського призначення.

Останній виїзд спільної команди Громадського центру правосуддя та Арцизького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги відбувся 10 вересня 2020 року до Павліської сільської ради Арцизького району. Безоплатну правову допомогу місцевим мешканцям надавали керівник Громадського центру правосуддя Леонід Семененко та адвокат Центру Олександр Ковпак спільно з директором місцевого центру безоплатної правової допомоги Оксаною Соколовою та спеціалісткою центру Тетяною Соколовою. Більшість звернень торкались реєстрації об’єктів нерухомості, оскільки більшість будинків зводились без дозвільних документів. Так, місцеву мешканку Валентину турбувало питання складності оформлення спадщини свого чоловіка за заповітом. Світлану цікавили питання, пов’язані з порядком оформлення права власності на будинок, який споруджено до 1992 року. Надалі правники виїхали до села Долинівки, де продовжили прийом. Так, за допомогою звернувся Петро, якого цікавили питання оформлення спадщини від померлого батька та отримання плати за орендовану земельну ділянку. Коли адвокат Олександр Ковпак попросив заявника надати договір оренди, то виявилось, що такого договору немає. Орендар обробляє землю за усною домовленістю, і зі слів чоловіка, у селі таких як він є більше 30 осіб. Через відсутність документального оформлення орендних відносин, люди часто потерпають від свавілля орендарів. Були питання також і від працівників виконавчих комітетів сільських рад – щодо оформлення спадщини та видачі довідок щодо спільного проживання однією сім’єю, а також реєстрації речових прав на нерухоме майно, побудоване до 1992 року.

«Такі зустрічі юристів з людьми дуже потрібні» - такі слова подяки почули правники Громадського центру правосуддя та місцевого центру з надання безоплатної правової допомоги від місцевої жительки Ольги під час виїзного прийому 24 липня 2020 року в селі Надеждівка Арцизського району. Звернення в цій громаді торкалися визнання особи померлою, вирішення питання з пенсією у зв’язку з втратою годувальника, виплати орендної плати за земельну ділянку сільськогосподарського призначення, звернення до суду з позовом про розірвання шлюбу та сплату аліментів на дітей різного віку. На завершення прийому у Надеждівській сільській раді правники провели нараду з секретарем ради Світланою Павалукою та узгодили подальші дії з надання правової допомоги сільським жителям. Того ж дня, правники завітали до сусіднього села Виноградівка, де на них вже чекали працівники виконавчого комітету сільської ради та Виноградівський сільський голова Афанасій Грозов. В ході прийому, звернулася місцева мешканка Валентина щодо питання порядку укладання заповіту; Лілія щодо оформлення спадкового майна, яке є майном спільної сумісної власності; Марина щодо порядку та правил оформлення права власності на будинок, побудований у 1980-х роках.

14 серпня 2020 року команда представників Громадського центру правосуддя Леоніда Семененко та Олександра Ковпака, фахівців Арцизького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Оксани Соколової та Тетяни Соколової вирушили до села Нові Каплани Арцизького району. Після зустрічі з сільським головою Юрієм Карамавровим, розпочався прийом місцевих мешканців. Від мешканки цього села Раїси надійшло питання щодо сплати сталого податкового зобов’язання за землі сільськогосподарського призначення для ведення товарного виробництва. Це питання турбує селян, підкреслив сільський голова, оскільки вони побоюються того, що фермери, які орендують у них землю, відмовляться сплачувати такі суми. Були і питання створення нових територіальних громад та майбутнього населених пунктів, які увійдуть у ці громади. Так, Нові Каплани планується об’єднати у Павлівську ОТГ, центр якої розташований за близько 40 км. Автобусне сполучення з центром майбутньої громади відсутнє і аби туди дістатися, потрібно їхати через районний центр з двома пересадками. Того ж дня правники поспілкувалися з жителями села Вознесенка-1 Арцизького району. Тут зібралася велика група місцевих мешканців, які підняли важливу проблему щодо оформлення земельних ділянок. За словами місцевих жителів, вже більше двох років вони не можуть отримати земельні ділянки для ведення особистого селянського господарства. Люди обурені тим, що звідусіль, куди б вони не зверталися, приходять відписки практично одного тексту. Захистити свої права вони не в змозі через відсутність коштів для платних юристів та територіальну обмеженість безоплатної правової допомоги.

Діяльність Громадського центру правосуддя в м. Татарбунари впроваджується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» за фінансової підтримки Європейського Союзу в рамках проекту «Громадський центр правосуддя як мульти-функціональна платформа розвитку правосуддя в громадах».

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

В Ізмаїлі запрацювала нова киснева станція. Про це 17 квітня повідомив на своїй сторінці у мережі “Фейсбук” міський голова Андрій Абрамченко.  Станція встановлена на території Дунайської обласної лікарні. Це дозволить підключити 95 ліжко-місць для тяжкохворих пацієнтів до потокового кисню високої якості . Крім того, нове устаткування забезпечить під'єднання апаратів штучної … читати далi

Департамент капітального будівництва та дорожнього господарства Одеської обласної державної адміністрації оголосило тендер для обрання компанії, яка розробить проєктно-кошторисну документацію капітального ремонта Одеської обласної дитячої клінічної лікарні. Відповідне оголошення оприлюднено в системі електронних закупівель Prozorro. Аукціон з очікуваною вартістю закупівлі у 2 мільйони гривень має відбутися 5 травня, а готовий проєкт … читати далi

У січні–лютому 2021 р. експорт товарів з Одещини становив 182,4 млн дол. США, імпорт – 347,1 мільйона, інформує Головне управління статистики регіону. Порівняно з першими двома місяцями минулого року експорт зменшився на  39,4 мільйона, імпорт – на 48,6. Купуємо за кордоном більше, ніж продаємо: негативне сальдо склало майже 165 млн … читати далi

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) забезпечило перерахування політичним партіям коштів, виділених із державного бюджету на фінансування їхньої статутної діяльності за ІІ квартал 2021 року. Державне фінансування отримали чотири парламентські партії: «Слуга народу» — 86,4 млн грн; «Опозиційна платформа — За життя» — 26,15 млн грн; «Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина» … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР