Комісія з журналістської етики розглянула ще одну скаргу від з Одеси від Ольги Веснянки та Ромського правозахисного центру, і оголосила редакції ТРК «Студія 1+1» публічний осуд.
Автори скарги звернули увагу на 133-й випуск телевізійної програми «Секретні матеріали» на телеканалі 1+1 «Позолоти ручку дорогенький: діджиталізація проти циганського свавілля».
Комісія вирішила, що у випуску телепередачі допущено порушення пункту 15 Кодексу етики українського журналіста.
Комісія не мала можливості переглянути повний випуск передачі.
«Проте на каналі YouTube зберігся анонс цієї програми. У анонсі зазначено: «Цигани відкрито намагаються заволодіти вашими грошима лише в кіно, бо в житті вони працюють непомітно і дуже ефективно. Важко знайти людину, яка хоч раз не ставала жертвою цих злодіїв. Тому українці разом з поліцією створили ресурс для відстеження таких бандитських угруповань», - йдеться в повідомленні.
Пункт 15 Кодексу: «Ніхто не може бути дискримінований через свою стать, мову, расу, релігію, національне, регіональне чи соціальне походження або політичні уподобання. Вказувати на відповідні ознаки особи (групи людей) слід лише у випадках, коли ця інформація є неодмінною складовою матеріалу. Необхідно утримуватися від натяків або коментарів, що стосуються фізичних недоліків чи хвороб людини, уникати вживання образливих висловів, ненормативної лексики».
Комісія зазначила, що анонс програми «Позолоти ручку дорогенький: діджиталізація проти циганського свавілля» розпалює міжнаціональну ворожнечу, створює навколо ромських громад в Україні ворожу, образливу, зневажливу та напружену атмосферу. Риторика, використана у анонсі, є дискримінаційною та має на меті принизити людську гідність осіб ромської національності. Журналістка у анонсі говорить, що усі цигани – злодії, і важко знайти людину, яка б не стала їхньою жертвою. Такі висловлювання є дискримінаційними за ознакою національності, що призводить до утисків людей ромської національності в Україні.
Нагадаємо, станом на кінець серпня, Комісія проаналізувала понад 50 скарг, та обрала до розгляду на першому етапі для підготовки рішень чотири з них.
Як повідомили на сторінці комісії у Facebook, серед них скарга Ромського правозахисного центру та журналістки Євгенії Генової до телеканалу «НТН», на якому демонструвався сюжет «Табір не йде. Правда життя».
Нагадаємо також, що Адміністративний суд призупинив розгляд позову по справі про погроми в селі Лощинівка Ізмаїльського району до рішення у кримінальній справі, що стосується цього інциденту.
Раніше Верховний суд України скасував рішення попередніх інстанцій про те, що постраждалим від погромів в Лощинівка ромам повинні виплатити гроші за моральну шкоду, і направив справу на новий розгляд.
В квітні 2019 року П'ятий апеляційний адміністративний суд ухвалив стягнути з Лощинівського сільської ради та Головного управління Національної поліції в Одеській області моральну шкоду для постраждалих від погромів у селі ромів.
Кожен позивач повинен був отримати по 10 тисяч гривень. Крім того, суд визнав протиправним бездіяльність поліції під час погромів, а також залишив в силі рішення суду першої інстанції, який визнав протиправним тільки бездіяльність голови сільради.
В ніч з 27 на 28 серпня 2016 в селі Лощинівка Ізмаїльського району Одеської області місцеві жителі, обурені вбивством дівчинки, влаштували погроми житла ромів. Представники поліції ніяк не перешкоджали діям погромників, а сільський голова Віктор Паскаль на зборах громади села заявив, що «представники циганської національності скоюють злочини в селі» і тому «їх необхідно виселити». Після цього голова разом з селянами написали так зване «Рішення № 1 сходу громадян жителів села Лощинівка», в якому вимагали депортувати ромів.
Рада директорів Одеського припортового заводу вирішила підняти собі зарплати в шість разів - до 400 тисяч гривень. Вчора, 15 квітня, відбулося засідання правління заводу, на якому розглянули лише одне питання - про підвищення заробітної плати виконувачу обов'язків директора ОПЗ Миколі Парсентьєву, його раднику і шести директорам за напрямками, повідомила «Думська». Керівники підприємства посилалися …
читати далi
Консорціум консультантів на чолі з компанією «Касталія Едвайзерс» провів презентацію результатів дослідження, на основі якого найближчим часом розпочнеться підготовка концептуальної записки проєкту. Про це йшлося під час наради Міністра інфраструктури Владислава Криклія з представниками ЄБРР та IFC 16 квітня. «Мінінфраструктури висловлює вдячність постійним міжнародним партнерам ЄБРР та IFC за сприяння фаховій та …
читати далi
Вищий антикорупційний суд не відсторонив від посади уповноваженої особи із закупівель державного підприємства «Морський торговельний порт «Південний» Олега Трайдакала, якого Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура підозрюють у завданні понад 47 мільйонів гривень збитків держпідприємству. Таке рішення 12 березня ухвалив слідчий суддя ВАКС Андрій Біцюк, повідомляє «Слово і діло». …
читати далi
Реконструкція парку біля Одеської облдержадміністрації в меморіальний комплекс «Сади пам'яті» коштуватиме бюджетам міста та Одеської області загалом 190 мільйонів гривень. Про це повідомила архитекторка Наталя Головченко, презентуючи цей проєкт перед початком сесії Одеської обласної ради 16 квітня. Вона також більш детально зупинилася на складових меморіальних садів. Раніше вже повідомлялося, що …
читати далi
Регіональне відділення Фонду держамайна знаходиться в дуже цікавому місці – двері кабінету керівника відділення ФДМУ по Одеській та Миколаївській областях …
читати далi
Верховна Рада України прийняла за основу президентський законопроєкт № 4651, який передбачає повернення покарання у вигляді ув’язнення за брехню в декларації. Як …
читати далi
Відповідно до Закону України "Про статус депутатів місцевих рад", місцевий депутат зобов'язаний визначити і оприлюднити дні, години та місце прийому …
читати далi
Система державного управління в Україні потребує нагальних змін і президент Зеленський у своїх виступах неодноразово визначав діджиталізацію як найкращий спосіб …
читати далi
Частка доходів місцевих бюджетів у зведеному бюджеті України (без урахування трансфертів) зросла на 4 відсотки за період з 2015 по 2020 роки. …
читати далi
Рада директорів Одеського припортового заводу вирішила підняти собі зарплати в шість разів - до 400 тисяч гривень. Вчора, 15 квітня, відбулося засідання …
читати далi
З метою змінювати стереотипне відношення молоді до прав жінок та гендерної рівності, Громадський центр правосуддя протягом першої половини березня 2021 …
читати далi
Україна отримала першу партію вакцини Pfizer проти COVID-19, зокрема, 117 тисяч доз вакцини компаній Pfizer та BioNTech у межах механізму …
читати далi
Депутати Одеської обласної ради повідомили про утворення двох нових депутатських груп: "Стратегія ЄС для Дунайського регіону" та "Мир. Жінки. Традиційні цінності". Про …
читати далi
Верховна Рада України у другому читанні ухвалила законопроєкт №4355 «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, …
читати далi
Реконструкція парку біля Одеської облдержадміністрації в меморіальний комплекс «Сади пам'яті» коштуватиме бюджетам міста та Одеської області загалом 190 мільйонів гривень. …
читати далi
ІзбірКом продовжує слідкувати за деклараціями народних обранців. Тож наразі розглянемо, які статки має голова Одеської обласної ради Григорій Діденко. Власної нерухомості …
читати далi
Платіжна система - спеціальний web-інтерфейс, фінансовий посередник, який допомагає приймати платежі і переводити гроші, отримані від Користувача, Виданню. Діє на підставі ЗУ «Про платіжні системи та переказ коштів в Україні».
Пожертвування - перерахування Виданню грошових коштів з метою її фінансової або іншої підтримки в будь-якому розмірі - на розсуд Користувача.
Користувач - фізична особа, яка є фактичним користувачем сайту та / або його окремих матеріалів, дієздатна і досягла 18 років.
Правила - дані Правила оплати (здійснення добровільних безповоротних платежів на користь Видання).
Умови внесення пожертвувань
Користувач має можливість внести Пожертвування на користь Виданню на добровільній основі в розмірі фіксованої щомісячної або одноразової суми грошових коштів (конкретний розмір Пожертвувань Користувач визначає самостійно на власний розсуд).
Доступні способи переказу грошових кошти (Пожертвувань):
перерахування коштів за допомогою платіжної системи
перерахування коштів на зазначені банківські реквізити
перерахування коштів через краудфандінговий майданчик Patreon.
Здійснюючи Пожертвування (перераховуючи кошти на користь Видання), Користувач погоджується, що він робить його добровільно, свідомо і цілеспрямовано, що він не був введений в оману Виданням стосовно мети / розміру і повернення свого платежу. Також, здійснюючи Пожертвування, він підтверджує, що ознайомився з даними Правилами, згоден з ними і не буде пред'являти Виданню ніяких претензій / позовів ні в теперішньому часі, ні в майбутньому.
Внесення Користувачем грошових коштів в якості Пожертвування є одностороннім безповоротним перерахування таких коштів Виданню Користувачем. Здійснюючи Пожертвування, Користувач підтверджує, що є дієздатним особою, яка має право розпоряджатися грошовими коштами, що перераховуються Виданню.
Видання не несе відповідальності за помилки (в тому числі, технічні), збої або неточності в роботі, а також будь-які інші дії / бездіяльності з боку платіжних систем, банків і майданчики Patreon.
Видання не повертає Користувачеві внесені ним Пожертви ні за яких обставин, включаючи помилково або невірно вчинені ним оплати.
Видання залишає за собою право в односторонньому порядку і без попереднього повідомлення користувачів змінювати Правила. Оновлені / змінені Правила будуть публікуватися на сайті izbirkom.org.ua. Вступати в силу вони будуть з моменту опублікування таких змін / оновлення.
Користувач несе повну відповідальність за достовірність даних платіжної картки та іншої інформації, зазначеної ним при здійсненні Пожертвування.
Оберіть один з варіанті підтримки (Select a membership level). Наразі це 2,5, 9 або 20 євро на місяць.
Натисніть підтримати - Join
Пройдіть авторизацію Patreon. Можете зробити це за допомогою аутентифікації через свій акаунт Google, Facebook або заповнивши поля: Ім’я, електронна пошта, підтвердження електронної пошти та пароль.
В разі авторизації гугл чи фб вас пропустить далі одразу. У разі реєстрації пошти:
Оберіть країну
Оберіть зручний для вас спосіб оплати: paypal або картка. Сервісу потрібні номер картки (16 знаків), дата до якої вона діє, cvv код (зазвичай 3 цифри на звороті) та поштовий індекс.