Кабмін відновив роботу КПВВ з Кримом, але Громадський центр правосуддя не збирається відкликати позов

Кабінет Міністрів України раніше анонсованого терміну скасував обмеження у роботі КПВВ на адміністративній межі з Кримом, залишивши лише обов’язкову умову самоізоляції.

Як зазначили у пресслужбі Одеської обласної організації «Комітету виборців України», відновлення переміщення стало можливим також завдяки Громадському центру правосуддя та іншим правозахисним організаціям, які зробили проблему видимою та створили публічний резонанс.

Крім того, адвокатка Громадського центру правосуддя Юлія Лісова продовжить судовий процес проти Кабміну щодо оскарження дискримінаційного розпорядження про тимчасове припинення роботи контрольних пунктів в’їзду-виїзду на тимчасово окуповану територію Криму.

Нагадаємо, Одеська обласна організація ВГО «Комітет виборців України» та Громадський Центр правосуддя в місті Татарбунари борються за скасування дискримінаційного розпорядження Кабінету Міністрів України про заборону в’їзду та виїзду у тимчасово окупований Крим. Окрім судових позовів та звернень до міністерств та уповноваженого з прав людини, громадські організації вирішили боротися з дискримінацією кримчан флешмобом

Нагадаємо, що 18 березня 2020 року правова радниця Громадського центру правосуддя у м. Татарбунари Юлія Лісова подала позов до Окружного адміністративного суду м. Києва про визнання розпорядження Кабміну № 291-р незаконним та його скасування. При цьому суд продемонстрував нерозуміння специфіки оскарження обмежень, пов’язаних з карантином, і призначив підготовче засідання тільки на 2 червня, а засідання по суті – на 13 серпня. Таким чином суд практично позбавив позивачку права доступу до суду в період дії оскаржуваних карантинних обмежень. Також на публічні запити Громадського центру правосуддя щодо підстав прийняття розпорядження та контролю за його виконанням ані Міністерство реінтеграції тимчасово окупованих територій, ані Уповноважена Верховної Ради з прав людини не відповіли.

Як зазначила правова радниця Громадського центру правосуддя Юлія Лісова, в питанні захисту прав людей, яких рішенням Кабінету Міністрів України позбавили права потрапити з (до) Криму, використовувалися не лише інструменти судового захисту. Наприклад, щоб зробити більш видимими історії людей, які постраждали від цього дискримінаційного рішення, було запроваджено широку інформаційну кампанію – офіційні та публічні звернення до Уповноваженої Верховної Ради з прав людини та інших урядових установ, численні виступи та коментарі  в ефірі національних ЗМІ, стріми та ефіри в соціальних мережах, флешмоб #ні_стіні. Інформація про позовну заяву була широко підтримана громадськістю, особливо кримчанами.

«Завдяки інформаційній кампанії ми отримали в різний спосіб озвучені історії десятків людей, які вимушено через рішення КМУ не змогли потрапити додому, відвідати родичів похилого віку, потрапити на лікування, забезпечити безпеку своїй нерухомості. І це історії тих, кому безпосередньо відмовили в пересуванні з (до) Криму через розпорядження КМУ № 291-р. Насправді ж були порушені права значно більшої кількості людей, які вимушені були просто чекати зняття обмежень. Так, за повідомленням пресслужби ДПСУ, лише за першу добу зняття обмежень на роботу КПВВ на адміністративній межі з тимчасово окупованим Кримом було оформлено переміщення 458 людей (в період карантину заявлялась цифра 5-6 людей за день)», - розповіла Юлія Лісова.

За словами координатора Громадського центру правосуддя Ігоря Бриноша, попри відновлення роботи КПВВ з Кримом, яке в Центрі вважають також і своєю перемогою, ГЦП продовжить судовий процес проти Кабміну щодо оскарження як дискримінаційного розпорядження про припинення роботи контрольних пунктів в’їзду-виїзду на тимчасово окуповану територію Криму.

«Ми не оспорюємо право держави запроваджувати протиепідемічні заходи. Наша позиція – аби під час їх впровадження не було дискримінації і порушень прав людини, щоб такі рішення були прийняті згідно з процедурою, чітко сформульовані і не давали можливостей для свавільних чи корупційних дій. Інший фокус у цій справі – доступ до правосуддя під час пандемії. Підготовче судове засідання призначено через 46 днів після відкриття провадження по справі, а розгляд по суті призначено лише на серпень. Виконання судом процесуальних дій протягом таких тривалих строків стосовно категорії справ, пов’язаних з карантинними обмеженнями, є порушенням не тільки розумних строків, але і права на доступ до правосуддя. Затягування розгляду скарг, призначення розгляду на період, коли, ймовірно, обмеження вже перестануть діяти (так і вийшло) є фактичним позбавленням права на доступ до суду, яке є складовою права на справедливий суд», - переконаний правозахисник.

Діяльність Громадського центру правосуддя в м. Татарбунари впроваджується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» за фінансової підтримки Європейського Союзу в рамках проєкту «Громадський центр правосуддя як  мультифункціональна платформа розвитку правосуддя в громадах».

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Статтю про ЛГБТ-військових опубліковала "Українська правда". В публікації, сокрема, йдеться про уродженця Білгород-Дністровського району Одеської області Сергія Афанасьєва. Йому 23 роки. Вже 2,5 роки він служить у розвідувальному батальйоні. Публічний камінг-аут зробив на початку червня 2021-го, у закритій Фейсбук-спільноті для ЛГБТ-військових і їхніх союзників. Дитинство його пройшло у селі, у постійній праці. … читати далi

Наразі стан східного фасаду вежі № 2 Аккерманської фортеці такий, що споруда ризикує обвалитися в будь-який момент. Про це написав у Facebook одеський історик, депутат обласної ради Андрій Красножон. Після триденного рясного дощу 20 жовтня 2016 почалося стрімке просідання фасаду вежі. За підтримки тодішього керівництва обласної ради почалися протиаварійні роботи … читати далi

Міністерство внутрішніх справ надає всебічну допомогу мерії Одеси у розв'язанні транспортних проблем, заявив на апаратній нараді начальник департаменту транспорту, зв'язку та організації дорожнього руху міської ради Сергій Тетюхін. Після наради керівництва міста з заступником міністра Антоном Геращенко фахівці департаменту разом з представниками патрульної поліції готуються встановити техніку спостереження. Одесі передауть 10 відеокамер автоматичної фіксації швидкості, які забезпечать … читати далi

Питання щодо уточнень ситуації навколо скверу, що розташований навпроти житлового будинку № 8 В по вулиці Армійській, було порушене під час апаратної наради в Одеській міській раді. Як доповів начальник управління дорожнього господарства Олег Бахмутов, представники Одеського гарнізону відмовились давати дозвіл на проведення капітальних робіт у сквері. Через це посадовець запропонував згорнути … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР